Předčasný porod. Ve kterém týdnu jde mimi zachránit?

natalie77
10. kvě 2007

Ahoj,
mám prosbu na maminky.
Ve kterém týdnu, pokud dojde k předčasnému porodu je "záruka", že miminko zachrání a bude bez postižení?
Z důvodu malé dělohy a předčasných stahů mi hrozí předčasný porod, od 28. týdne jdu ležet do porodnice.
Máte s tím někdo zkušenosti? Narodily se vám miminka brzy a jsou v pořádku? Moc děkuju předem za každou odpověď.

natalka28
29. čer 2010

@neme díky za odpověď. Dnes jsem si radši zašla k dr. Prohlídla mně radši i vnitřínm UTZ, vzala stěr a zkoukla na mikroskopu a výsledek? - malej se pomalu začíná tlačit ven☹ CS1 a snížená klenba. Vůbec nevím co to znamená☹ Dostala jsem více magnezka a nějaké vaginální čípky proti výtoku. Jaký jsi teď týden? Snad vydržíme co nejdýl.

neme
6. črc 2010

ahoj Natálko, moje mimi se tlačí ven od 20.týdne.Ve 26.tt jsem měla CS 4, takže buď v klidu. Nyní mám 6 a jsem ve 34.týdnu. Musíme vydržet!

simicak
6. črc 2010

ja rodila v 29tt.,mala sama dychala a jen jsme meli zloutenku,ktera v dnesni dobe neni zadny problem 😉 Hned jak jsem prisla do nemocnice s krvacenim,tak necekali a pichli mi steroidy,ktere miminku do 24hod.pomuzou pripravit plice na dychani,po 3dnech v nemocnici jsem porodila prirozenou cestou. Mala vazila 1.2kg a je to krasna rocni zdrava holcicka! 😵 ( tuk,tuk,tuk )

Natalko,mi to taky zaclo tak,ze jsem mela bolesti,cipek a vse jsem mela v poradku,pak zacala krvacet placenta a sup rodila jsem. Ale zas jedna maminka co lezela se mnou,ta byla od 20tt.otevrena na 5cm tusim,musela lezet celou dobu az do porodu s nohama nahore a nesmela se vubec hybat!!!! Nakonec donosila uspesne dokonce!!!!

Vsem vam holky drzimi moc palecky at ty mrnousky udrzite co nejdyl a hlavne,pokud mate doporuceny kllid - nestoji to zato vstavat z luzka!!!! Ja si neuzila porod,miminko,nakup vybavy.......stravili jsme 2mesice,cele leto v nemocnici,pak porad doktori,celou zimu nemocni.......fakt lezte!!!!!! 😉

alisek
9. črc 2010

Ahoj holky, ráda bych vám oznámila, že se mi včera v 1.26 narodil chlapeček Honzík, vážil 1620g a měří 42cm. Brouček leží ted na jipce novorozenců v Pardubicích a je na tom v dané situaci dobře. Rodila jsem v Hradci králové, kam mě převezli toto pondělí brzy ráno, začala mě odtékat plodovka. oba jsem na tom dobře, mě pustili už dnes ráno abych mohla odjet za Honzíčkem. Až bude víc času napíšu víc. Přeju pěkný víkend a at se nepřehřejete těhulky

iris
10. črc 2010

Alisku, drčím palečky, ať je v pohodě a ať ho máte brzy doma 😉

petja
10. črc 2010

@alisek No Ali,jsem v šoku,porodní váha prcka menší,než moje kontrolní ve 30tt,no jak praskla voda,bylo to jasný,že chce honzula už ven,nebo se nějakou silou musí,v bříšku už to nebylo asi ono.Přeju moře zdraví,psala jsem už na září...

neme
11. črc 2010

ahoj Alisku,
tak moc gratuluji k Honzíkovi a hlavně přeji, aby vše dobře dopadlo a malej to zvládnul! Určitě to je bojovníček a zvládne to. Já měla minulý týden 39 teploty, tak jsem taky měla velký strach o mimi. Stále držíme, ale už jsem prý otevřená, tak to může přijít taky kdykoliv ☹ .

len_ja
11. črc 2010

ahoj vsici🙂 koukam, ze vubec nejsem sama s timto problemem, tak jsem se rozhodla ze take prispeju svou zkusenosti.. ja lezim v nemocnici diky hrozicimu predcasnemu porodu uz od 26tt, kdy jsem se jen tak projistotu radeji sla nechat vysetrit, pac jsem mela pocit jestli mi nahodou brisko trochu netvrdne. spis jsem si rikala, ze zbytecne plasim ale jelikoz uz mam jednoho synka narozeneho na 30tt, chtela jsem mit klid ze je vsecko ok... no a pani doktorka me nepotesila:( okamzite me poslala lehnout, nohy nahoru, kapacku gynipralu, ze pry jsem na 1cm otevrena a malej se tlaci hlavickou hodne dolu.. no a tahle uz tu ted lezim 6tydnu🙂 mezitim jsem uz byla na vylete rychlou sanitou v HK, pac se muj nalez aj pres nejvyssi davky gynipralu jeste zhorsil na 2cm a kontrakce zesilily, ale nastesti se to zas uklidnilo, napichali mi kortikoidy na dozrani plic, gynipral vysadili, pac se pry nesmi uzivat prilis dlouho a poslali me zpet do Trutnova, bricho mi tvrdne porat dost, ale otevrena jsem zatim stejne, tak doufam, ze jeste alespon 3tydny vydrzime...

alisek
12. črc 2010

@len_ja moc vám přeju aby jste vydrželi co nejdéle spolu, každý den je výhra. My bychom asi vydrželi také déle néli třeba dokonce ale bohužel měla jsem zmnožení plodové vody, která se pořád jen tvořila a tvořila, břicho jsem měla tvrdý jak kámen a velký jak když čekám dvojčata a jsem těsně před porodem a ne 2 měsíce. Držim vám pěsti pro štěstí!

alisek
12. črc 2010

@neme Drže se! ať to dotáhnete aspoň do 36tt. Držim pěsti pro štěstí.

Myslim na vás holky.

bufina
19. črc 2010

Ahojte, mně se malej narodil v 33+6tt, byl relativně v pořádku, jen ho dali na pár dnů do inkubátoru a pouštěli mu navíc kyslík aby se mu líp dýchalo. Po deseti dnech sem si ho mohla vzít dom. A první holčička se mně narodila v 35+2tt a to byla úplná pohoda, nepotřebovala ani ten inkubátor, měla jsem ji u sebe a pátej den (po císařu) jsme šli dom.

neme
27. črc 2010

ahoj Alisek,
tak jak se daří malému? Doufám, že jste v pořádku. Myslím na vás.My jsme dnes 37+0. Už tak deset dní dělám úplně vše. Neměla jsem nic připraveno, tak jsem to doháněla.Bříško mám dost vysoko, tak snad nebudu přenášet 🙂 .Ale jsem šťastná,že jsme vydrželi až do teď. Skoro tři měsíce jsme jen leželi,ale nakonec to uteklo jako voda. Teď se bojím jen porodu, snad to dobře dopadne.
Držím palce!

natalka28
27. črc 2010

@neme gratuluju a tiše závidím 37+0🙂

alisek
27. črc 2010

@neme tak to je krásná novina, drž se holka a porodu se neboj, to zvládneš a pak s ebudeš jen těšit z miminka, já na porod moc nemyslela, vlastně až ten den co to mělo vypuknout a moc jsem se nebála, měla jsem strach jen o malého a porod nakonec dopadl dobře, nemysly na to a bude to OKlastní zkušenost.
Tak nám se daří už daleko lépe, malej se teď vzpamatovává z operace, před týdnem prodělal operaci dvanáctníku, měl ho neprůchozí (spojka mezi žaludkem a tenkým střevem) proto mu to netrávilo. Mlíčko nám zatím nejde, páč orgány po operaci jsou oteklé, takže to stále neprochází. Jinak šmudla přibejvá díky výživě a tuku co do něj posílají sondou, v neděli měl 1840g. Ted se čeká jen kdy se cesty zprůchodní a začne mu to trávit-mlíčko, pak mu vyndají všechny ty sondy. Jediný co mě ted trápí je jeho pláč, brečí z hladu a nic se nedá dělat než čekat, to mě fakt ničí. Odstříkávám mlíko a vozím mu ho do nem., něco mám i doma zamraženého, tak se těším až ho budu moct přikládat, snad bude aktivní a bude sát. To je asi všechno od nás.

bufina
27. črc 2010

@neme No když to šlo dovnitř, tak to musí jít aji ven 😀

neme
28. črc 2010

Alisek,
děkuju za povzbuzení. Já mám strach z porodu kvůli mimi, aby to dobře dopadlo a malému se nic nestalo, ne kvůli sobě. Ale máte holky pravdu, zvládly jste to všechny, tak to snad taky zvládnu, doufám 🙂 .Nebudu se stresovat dopředu.
Alisek, tak to moc držím palečky, aby se malej rychle zotavil a mohli jste jít už domu. Ten pláč musí být hroznej, ale vydržte! Hlavně, že už je malej po operaci a teď se to bude jen zlepšovat..
Já se zase ozvu, až se něco bude dít 🙂.
Ostatním držím palce, aby vydržely co nejdéle!

neme
14. zář 2010

ahoj holky,
jen se chci napsat, jak jsme dopadly. Anička se narodila týden po termínu porodu 🙂 . Takže žádný předčasný porod se nekonal, naštěstí. Jsme v pořádku, ale je to mazec, malá v noci nespí a trápí nás prdíky, takže jsme celou noc vzhůru. Snad bude lépe. Opatrujte se a držím všem palce, ať jste v pořádku. Už jsou jí 3 týdny, hrozně to letí. 🙂

ajushka
15. dub 2012

@alisek :Ahoj,chtěla jsem si s nekym promluvit,protoze bloudim po internetu,jsem v porodnici a mam problemy s moí a ledvinami..zitra zacinam 31tt a hrozi mi také předcasny porod.chlapecek vazi cca 1500g a meri 30cm podle UZ..jsem ze vseho tak vystrasena,a nevimkomu napsat..nezlob se a kdyztak odpovez děkuju moc...Alča

diviska
15. dub 2012

Holky mě hrozil taky předčasný porod od 20tt, nakonec jsem to dotáhla do 35tt kdy šla malá sekcí. Držím všem palečky, ať to dotáhnete co nejdál a když ne, tak ať ten brzký start vaše maličký brzo doženou a jsou v pořádku! Dnešní doktoři jsou kouzelníci, dokážou zázraky, tak se ničeho nebojte a v klidu těhotněte!

alisek
15. dub 2012

@ajushka ahoj Ali, pořád to vše může dopadnout dobře a miminko můžeš donosit aspoň přes ten 35tt ale každý den u tebe je pro něj obrovská výhra!!!! Je mi jasný že seš vystrašená a hledáš spoustu info,najednu stranu je to dobrý páč v nem. ti nikdonic neřekne ale zase se nestresuj nějakýma hrůzama které se někomu staly. Odpočívej, čti(knihy) snaž se být v klidu, pokud by se miminko narodilo dříve bude to náročnější a tohlavně pro tebe. Já ležele od 27tt a zvládla jsem ho udržet celý měsíc,narodil se 32tt, opravdu je důležité ležet a být vklidu. Ted ti nebudu popisovat co následovalo po porodu,ale klidně mi piš do IP ráda se podělím o naše zkušenosti a snad i nečím pomůžu na dálku. držím tobě a miminku palečky pro štěstí.

coufii
15. dub 2012

@natalie77 Ahojda. Předem chci říct že s tímhle zkušenosti nemám ale četla jsem na internetu článek o jednom hodně předčasném porodu.Paní byla těhotná a ve 21tt porodila holčičku.Byla nedovivinutá jak měla být proto ji umístili do inkubátoru.enže v tý nemocnici co ležela se tam s miminkem nějak zaobírat nechtěli protože prý nemělo šanci na přežití že se dá takhle malé mimčo zachránit po narození až prý ve 23 tt.Okamžitě se nechala převézt i s miminkem do jiné nemocnice kde zalhala personálu že je její malinkatá holčička narozena ve 23 tt. To byl fofr!!!!Miminko zachránili a až pak se rodička přiznala že zalhala aby zachránila dcerku.V tom úřady okmažitě snížili hranici na záchranu miminka z 23 tt na 21 tt. Dnes je holčičce 6 let a je naprosto zdravá. Takže myslím že stres je zbytečnej a akorát by se stresovalo i mimčo 😉 Musíš si říct "Všechno je v pohodě" a jít si za tím že to v pohodě fakt je a nepřemejšlet nad nějakým "co kdyby".Držím pěstičky 😉 🙂

ajushka
15. dub 2012

@alisek Děkuju moc za odpovedi,protoze kazda mamka si musi projit svým,doufejme ze miminko vydrzi den o de dne dyl a dyl..snazim se byt v klidu jen mam vysoky tlak diky kortikoidum ktery beru,ale ty zase nastesti dodaji miminku vice sily..no je to vsechno pro i proti....monitory jsou ted taky casto jiny..jednou dobry jednou spatny tak uvidime..kazdpadne dekuju za komunikaci..

veruska007
15. dub 2012

@ajushka Ahoj, mě strašili předčasným porodem, cca od 32.tt jsem měla málo vody, miminko úplně s hlavičkou dole, otevřená na 2 prsty, každý den pořádné poslíčky... a porodila jsem 38+1. Tak neboj. Od 30.tt se miminka zachraňují bez problémů. Nijak jsem se nešetřila (měla jsem 2letého rošťáka), ani dr. to nijak neřešil, říkal, že mimčo by to v pohodě přežilo.

A ještě jsem Tě chtěla uklidnit, on ten utz. není žádný zázrak. U prvního chlapečka mi vyvolávali porod, protože jim přišlo, že je malinký a váží sotva 2 kg... utz. mi dělali snad 4x a výsledky stejné. Narodil se s mírami 48cm a 2,65 kg, což není nijak extra málo, já měřím sotva 157 cm a narodila jsem se s 2,2 kg v termínu. Kdyby malého nechali o dva týdny déle do termínu, měl by 3kg a vůbec mě nemuseli stresovat 😉

ajushka
15. dub 2012

@veruska007 Jéé děkuju,ona každa odpoved potesi kdyz je dobra..tak uvidime 🙂

alisek
15. dub 2012

@ajushka ali seš už v 31tt, to je super, odpočíveja t jsi co nejdéle 2v1, ikdyž vím že v nemocnici to vůbec neutíká takza pár týdnů budeš doma s miminkem a co se týče utz tak je to jen odhad, mimi je určitě větší. dobrou noc a myslím na vás

alisek
15. dub 2012

@coufii nezlob se ale opravdu nevíš očem mluvíš když píšeš o zbytečném stresu při indikaci předčasného porodu a přeju ti aby jsi to nepoznala..

jarkalada
15. dub 2012

@coufii no.. asi takhle - v televizi toho napovídají 😉 Bych chtěla vidět, jak někoho převáží bez potřebných papírů.. Kdoví, jak to bylo.
Všem přeju zdravá miminka 🙂

diviska
15. dub 2012

@alisek já myslím, že to @coufii myslela dobře. Stres je děsná věc a samozřejmě to nepomáhá situaci. Jak jsem psala o pár příspěvků nahoře, taky my hrozil předčasný porod, ale jak přešel 25 tt začala jsem být v klidu - ikdyž dítko narozené tak brzo je velké riziko, říkala jsem si, že bychom to dyžtak zvládli.. malá se nakonec narodila ve 35 tt a taky to nebylo úplně v pohodě, ale zbrchaly jsem se z toho obě a teď jsme šťastné, zdravé a užíváme si každou chvilku...

alisek
16. dub 2012

@diviska taky si nemyslím že by to @coufii myslela špatně ale těžko radit když v podobné situaci nebyla a nedokáže si ji představit ani na 1%, sama jsitoporžila ikdyž jsi holčičku donosila do 35tt, stres tam na začátku a řekla bych až do porodu je, nebo spíš bych tonazvala strachem, a pokud nemyslíš na zdraví dítěte tak tobez tohosnadaninejde,leda že bys to ignorovala, stres nastane asi nejvíce až po narození (pokud se bavíme o předčasně narozeném) protože to už nemáš pod kontrolou ty ale přístroje které udržují při životě dítě, moc dobře si to stále opamatuju a nikdy na to nezapomenu, měsíc jsem ležela v nem, abych dítě donosila aspoň co nejdéle a celou dobu jsem věřilaže porodím blízko v termínu avůbecjsem si nepřipouštěla že se malý narodí tak brzy,jenže příroda(moje tělo) to vyřešila jinak

shrnula bych to jako když bych radila mamince co přišla o dítě že zas bude dobře a nemá se zbytečně stresovat....
osobně jsem už alergická na rady od lidí co tím neprošli, že to bude dobrý a at jsem v klidu a žádný stres...

diviska
16. dub 2012

@alisek Mě zase štve, když mi někdo říká, že 35tt že to je dobré. Protože nebylo. Jasně, jsou na tom jiný hůř, ale pro mě to bylo to nejhorší, když mi malou odvezli a já jsem nevěděla kdy jí uvidím. Byla jsem rozhodnutá z nemocnice utéct, naštěstí mi jí ten den zase vrátili. Byla malá jak ptáček, rozpíchané ručičky a uprostřed hrudníčku díru. Byl to nejkrásnější a zároveň nejhorší moment v mém životě. Pro každou maminku je nejhorší to, co zrovna prožívá ona v tom okamžiku a nikdo nemá právo říkat, že je to v pohodě, protože jiní jsou na tom hůř..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru