Přenášely jste i v druhém těhotenství?

konik88
16. led 2013

U první dcery jsem přenášela týden. Tentokrát mě doktorka kvůli váze miminka nechce nechat přenášet a chce porod vyvolat v termínu. Přenášeli jste v druhém těhotenství i vy? Je to pravidlo, že když se přenáší poprvé, přenáší se potom už v každém dalším těhotenství?

leenulka89
16. led 2013

Já myslím že to určitě pravidlo není, co sem tak slyšela a četla, tak spousta prvorodiček spíš přenáší než rodí dřív, a u druhýho to může být úplně jinak...

hpaja
16. led 2013

Já jsem syna přenášela 5 dní a dceru 4 dny.

dana3262
17. led 2013

Ja jsem prvního přenášela 6 dní, ale podle oplodnění se narodil přesně na den. Druhý se narodil na den terminu, ale podle oplodnění o 8 dní dřív. Ale v tehot jsem hodne zhubla, tak jsem se bala, ze se narodí jeste dřív.

pajusa
21. led 2013

já myslím, že to pravidlo být nemusí...první syn byl přesně na den TP, další dvě děti jsem přenášela 6 dní...

rebelie
21. led 2013

Já nevím, ale většina odpovídajících tu píše, že přenášely 4-5 dnů, což podle mě může taky klidně být špatně vypočítaný TP... navíc sle učebnic se porod 38+0tt až 42+0tt považuje za porod v termínu, to jen my jsme dnes posedlí jedním jediným dnem - 40+0tt... přitom v termínu porodu se rodí asi jen 3-5% dětí... A pravidlo asi žádné není, i když jsem sama zvědavá, co zde vyjde. Můj syn se narodil 41+5tt a kdyby bylo zcela po jeho, tak by asi šel ještě později.

ela9
22. led 2013

Ahoj ja jsem prenasela ve vsech trech tehotenstvich 1 az 2 tydny. Velikost miminka se spatne urcuje, take uz jsem slysela o pripadu o kterem mluvis ty a pak se ukazalo ze mimi bylo velike akorat a nebyl zadny spech nutny. Pokud neni ohrozeni zivota ja bych to nechala na prirode ono to pak pujde vsechno lepe.
Jinak hodne doporucuji si sehnat nejakou dobrou dulu aby te mohla podporovat behem porodu ..... to muze delku porodu zkratit az na polovinu.

baris
22. led 2013

první dceru jsem přenášela 9 dní, druhou dceru jsem přenášela 9 dní 😀

První se narodila až po vyvolání podoru, druhá dcera sama a to jenom proto, že mi chtěli sice vyvolávat porod dříve, ale já "to odložila" o 2 dny (kvůli zajištění hlídaní první dcery) a v den nástupu na vyvolání druhého porodu jsem sama porodila.

U obou dcer mě strašili vyvoláním porodu od 36týdne (byly líné se pohybovat, takže špatné odezvy, pokaždé mi kontrolovali průtoky pupečníkové šňury ... u první mě i hospitalozovali, u druhé dcery jsem odmítla hospitalizaci). Do nemocnice na srdeční odezvy jsem chodila min. 3x týdně. Jsem tam byla více jak doma 🙂

A k váze dítěte - u první dcery mi říkali, že bude mít hrubo přes 4kg. Málem mě omývali 😀 . Nakonec měla jen 3,15kg 😀 , ale 53cm. Proto se sekli. U druhé se strefili - říkali 3,3kg a měla 3,4kg a "jen" 50cm.

A rozhodně není pravidlo, že když jednou přenášíš, přenášíš pokaždé. Sestra zase rodila obě svoje holky o 14 dní dříve.

terkaz
22. led 2013

Ja jsem prenasela jen u druheho tehu, u prvniho ne 😉

ja.na81
22. led 2013

prvni 6 dnu, druhe 2 dny

vendullka
22. led 2013

Dcera se narodila dva týdny před termínem a syn přesně v termínu, ale trošku tomu pomohla dr.,

coxa
22. led 2013

Já jsem přenášel až u druhého těhu, první syn vykoukl den před termínem, druhý tři dny po.

y79
22. led 2013

První jsem přenášela 8 dní a pak mi porod vyvolávali a druhé 6 dní a přišlo to samo 🙂

norma
22. led 2013

Já přenášela obě děti,první vyvolávali 10 dní po termínu a druhé 8 dní po termínu kvůli váze miminka i tak se narodili velcí.Jednička-4180g a dvojka 4500g.Doufám že tohle mimi přenášet nebudu,nechci mít pětikilové dítě 😉 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru