Prenatal box. Dostává se i druhý?

kami1984
21. led 2011

Ahoj holky,
minulý týden jsem od dr. dostala prenatal box, takový hubený-byly tam 2časopisy, vzorek ubrousku, olejíčku a gelu a 2letáčky. Někde jsem četla, že se dostává i nějaký druhý, kde je více časopisů, lahvička NUK atd. A je to prý před porodem.
Tak neví, jak jste to měly vy??

kjajule
21. led 2011

Já jsem dostala jeden od svého gynekologa a bylo toho tam mraky , spoustu vzorečku dudlík a já už nevím co všechno(sestřička spolupracovala s firmou na přírodní kosmetiku takže spoustu vzorečku toho)...pak jsem dostala druhý když sem ležela týden před porodem v nemocnici a šla domů..taky tam toho bylo plno prostě plnej kufřík celý krémy, mama drink 1,5l , čaje atd ...a pak po porodu jsem dostala z porodnice Klinik box a tam jsem toho měla taky plnej kufřík, lahvičky krémy a nejen vzorečky ale i celý tuby pupíku, weledy, hiipu, vzorečky čajů na kojení, granulovanejch čajů i mlíček atd...Asi záleží na doktorech a sestřičkách a nemocnici.Já jsem třeba žádnej boxík nedoatala originálně zabalenej mají to zalepený takovu samolepkou...ale vubec mi to nevadilo vzhledem k obsahu kterej tak doplnily...🙂

k.ate
21. led 2011

U Kuby jsem dostala prenatal box a bylo tam toho spousta, dudlík, ten mamadrink, indulona pro děti a tak... Teď jsem byla tak trochu "zklamaná", nebo jak tomu říct 😀 😀 😀 Byl tam jen časopis Dieta (fakt super pro těhule 😀 ), caro a propagační věci od hippu (to jediný je stejný, jak minule 😀 ).

No a po porodu jsem si v porodnici vyzvedla dva kufříky, jeden od stejné firmy jako je ten prenatal box a druhej od nějaké jiné, tam byl i holící strojek a spoooousta dalších věcí 🙂 Ale jsem zvědavá, jak to bude teď s druhým mimískem 🙂

crca
21. led 2011

Já jsem dostala v těhu taky-jeden v poradně u dr. tam bylo teda víc veciček,časopisy,vzorky od všeho možného,1 l džusu,dudlík.Další pak v porodnici než jsme odcházeli,tam byli taky časopisy,dudlíky,vzorky prsních vložek,ubrousků,plínka a pak ještě jeden když jsme je nahlašovali na VZP,tam nám dali na výběr buď knížku nebo kufřík,tak manžel vzal kufřík a tam byli opět různé vzorečky,krémů,šamponků,olejíčků,holící strojek od Gillet a ten hrnek 😉

crca
21. led 2011

Jo ano ještě Caro tam bylo a ta Indulona-to už si člověk nepamatuje 😀

vladimuraz
21. led 2011

@Já jsem nedostala nic a to jsem si myslela, jakého mám hodného doktora 😝

makreluska
21. led 2011

no já v tom boxu měla celkem nic.Caro a ještě něco s dětskou výživou či co a nějaké časopisy

tylinka
21. led 2011

Při prvním mimi jsem dostala od gynekologa Prenatal box, který tedy byl o něco plnější než ten, co jsme dostala teď. Teď tam byli dva časopisy, asi 3 letáčky a Caro. Tenkrát, jestli si vzpomínám i nějaký vzorek plínky a kosmetiky, V porodnici jsme pak dostala Klinik box a ten byl o dost plnější: prací prášek, ubrousky na prdelku, výživa pro děti, vzorečky kosmetiky, letáčky a časopisy. Ale pamatuju si, že maminy, co rodili po mě, už zase dostávali trochu jíný a tam toho bylo o dost míň. Tak jsme zvědavá, co bude teď.

luciv
21. led 2011

Ahoj ja nedostala nic ptala jsem se sestry a prý jim to ted malokdy vozí ale že tam opravdu nic není max letáky jeden dva vzorky a zbytečk časopisy. Ale v porodnici se pry dostavají psala jsem přímo do té společnosti a udajne ty klinik box dodavají do všech nemocnic jen do 3 v čr ne takže tam určite dostaneme a třetí balíček se dostava pry ve školkách ale v málokterých. VZP dostava taky balíčky ja zjistovala co RBP a tam pry od listopadu už taky davají novorozenencké balíčky znova Jak jsem rodila v 2008 dostala jsem od nich flaštičku a dudlíka a letáčky a knížku první kručky

jajulin
21. led 2011

Ahoj, před dvěma roky při prvním těhu jsem dostala kufřík, kde toho bylo celkem dost (mamadrink, spousta vzorečků, letáčky, časopisy), teď jsem těhotná znovu, jsem u stejné gynekoložky a kufřík jsem dostala o hodně menší (dva časopisy, nějaké letáky a jediný vzorek - ubrousky od hippu). Když jsem se nad tím podivila, tak to sestřička vysvětlila tím, že se dnes šetří všude 🙂.
Jinak při porodu jsem dostala dostala jeden kufřík a jednu tašku a všechno to bylo nabité vzorečkama, i takovýma, který s dítětem přímo ani nesouvisí (holící strojek 🙂 ). Tak jsem zvědavá, jak to bude v porodnici tentokrát.

k.ate
21. led 2011

@luciv u mě byla sestřička ráda, že jsem se připomněla, že prej ona na to vždycky zapomene a má jich tam vždycky šíleně moc, že je doobjednává, když má už třeba jen dva nebo tři, aby jich měla vždycky zásobu. A že když zapomene, musí dávat lísteček do karty, aby ho mamině dala příště 😀 Tak to je asi ordinace od ordinace no 🙂

Teď jsem si to pořádně prošla ten kufřík a časopisy tam jsou fakt dva, ale jeden je stejnej jako minule 😀 (nebo podobnej), ale to Caro mi udělalo radost, jen jsem měla po kontrole žízeň, těšila jsem se na mamadrink a nic 😀

Jinak popravdě jsme toho i z toho předešlýho prenatal boxu využili minimum, plína nám tu leží do teď, dudlík malej nechtěl, takže podobně... 😀 Jen olej proti striím od hippu a ty ubrousky se celkem hodily 🙂 Ale 90% z toho se nám pořád ještě válí v tom kufříku doma 😀

luciv
21. led 2011

@k.ate no to ja si myslím spíše opak že sestřička to schvalne ani neobjednava at to nemusí rozdavat a přidavat si praci a zabírat místo ☹ ale jestli tam toho moc není tak to kašlu a teším se aspon na ten nemocniční a tam si aspon počtu

vendulka
21. led 2011

já jsem dostala dva boxy a to v porodnici

klara.t
21. led 2011

já dostala od gyndaře prenatal box s dudlíkem, plínkou, nějaké vzorečky, časopis...v porodnici boc, kde byl Domestos, nějaké vzorečky (moc toho nebylo), myslím, že taky časopis. Pak na VZP box s osuškou (tetra) a medvídkem. plus vždy nějaké letáky, nálepky na auto apod. Asi je to šude různé.

kami1984
autor
21. led 2011

@jajulin to jsme ted dostaly asi stejne...

kami1984
autor
21. led 2011

me se az tak o vzorky ci co nejedna, jen jsem si rikala, jak jsem si tu plochou krabicku nesla a safra, jak se tam ta lahev vleze🙂)) byla jsem zvedava, kamaradka rodila v rijnu ama toho kupy, tak jsem se tesila, jak si vse odzkousim a ono prd🙂)) ale chapu, setri se asi fakt vsude..

jajulin
21. led 2011

@kami1984 můžu říct, že jsem tentokrát byla ráda za tu malou krabičku 🙂. Když jsem jela v listopadu do poradny a měla se vypisovat těhu průkazka (tzn. i kufřík), starší dítko mi hlídala babička. Jenže my jsme až do Vánoc chtěli těhotenství před celou rodinou utajit. Tak jsem celou dobu přemýšlela, jak ten kufřík zamaskuju, aby si ho babička nevšimla, až si budu malého vyzvedávat 🙂. A ejhle, nebyl to kufřík, ale tenká krabička, kterou jsem strčila do igelitky a nic nebylo poznat. Díky tomu se nám těhotenství opravdu podařilo do Vánoc utajit 🙂. To je příspěvek mimo téma, ale ukazuje, že i malá krabička se někdy hodí 😀

modelis
22. led 2011

@vladimuraz to je pokud nedostanete, můžete zažádat 🙂
http://www.klinikbox.cz/tehotenstvi.php

vladimuraz
22. led 2011

@modelis :díky moc, ale teď už je asi pozdě, Hynečkovi už bude půl roku 😉

luciv
22. led 2011

@modelis ja jim psala a napsali že mam zjistit zda jej dostava gynekolog a jestli ne tak že se s dr spojí a začnou dodavat ale že by mi jej poslali sami to ne ☹

modelis
22. led 2011

@luciv aha, tak jedině tak, od nás holky taky říkali, že nedostali, ale já jsem šla a rovnou jsem se sestřičky zeptala a hned mi jeden dala, asi fakt záleží kde ....
Jen kdyby v tom bylo víc věcí, hlavně taková velká krabice 🙂) a kde nic tu nic 🙂))
Když rodila známá, je to pár let, měla asi 5ti kilový box - vzorky, flašku, plinky, kosmetiku, dupačky, a nevím co vše..
A pak v porodnici ještě víc....

barky
17. led 2012

ja dostala box dnes a taky nic moc - vzorek olejičku, sudokremu a jedna plínka a časopis, asi už došli penize a balíčky zhubli ☹

valonika
17. led 2012

Holky, v kolikátém týdnu jste ty boxy dostaly? Já jsem v 17. a zatím nic... teda jestli vůbec něco dostanu :(

nae
17. led 2012

Ja som nedostala nic okrem par letakov ☹(( Aj druhy preukaz len taky obycajny, s papierovym obalom, malo prehladny, ziadny prenatal box, no skoda...

kackaaaa
18. led 2012

Ani já nedostala nic - při prvním těhu, ani teď při druhém ☹(. Ale v porodnici mi dali "klinik box" ?? tuším, tak nějak se to jmenovalo...

barky
18. led 2012

holky musíte si o nej říct a jestli nevite zda je váš gyndoš dáva napište dotaz na stránky www.familyservice.cz a oni vám řeknou zda spolupracuji. Ja jsem si ho vyžadala v 33tt.

ladybugie
18. led 2012

já dostala prenatal box v obou těhu spolu s těhu průkazkou. Po porodu (zatím pouze po tom prvním 😀 ) jsem dostala další dva. No a při první návštěvě pediatra jsem dostala další 🙂

salomee
18. led 2012

Miluju vzorečky a takové podobné věci..ale zatím to nevypadá, že by mi někdo chtěl něco dávat..tak snad aspoň v porodnici, no ne že bych na tom tak bazírovala, to už mi asi bude jedno..ale nějaký ten prenatal box by teď potěšil 😎

lucifereeek
18. led 2012

@valonika já jsem ho dostala v 18tt na kontrole, ale záleží na dr. ne každý ho dává 🙂

romca13
18. led 2012

já zatím nedostala nic,,, na těch stránkách jak tu dávalala barky,,, tak píšou, že se máme zeptat u dr, zdaho dává, a pokud ne, tak jim napsat a oni mu ho začnou dodávat nebo ti ho pošlou poštou,, tak jsem tam zkusial napsat, jestli ví, že by mu to dodávali, že jsem zatím nic nedostala a uvidím co napíšou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru