Preockovat se proti spalnickam v dospělosti? Plánované těhotenství

utrikocku
20. únor 2019

Dobrý den,
planujeme na jaro KET. Je tedy nějaká sance, ze bych mohla být na jare, nebo i pozdeji těhotná. Jde mi o to, ze jsem z Prahy a začala jsem se bát spalnicek. A to nejsem pro ockovani za kazdou cenu. Bohužel za měsíc a půl pribylo asi 60 lidi v Praze a to mi prijde docela dost, predtim jsem obavy vůbec neměla. Obavam se, ze kdybych otehotnela a dostala spalnicky, ze to bude mit fatalni důsledky (potrat, postižení apod.). Navíc pracuji s dětmi.
Byla jsem jako mala ockovana, nevim, jestli ještě mám protilátky.
A také se bojím špatné zkušenosti s vakcinou. Měla jsem velmi špatnou a těžkou reakci na ockovani chripkou a to je "neziva" vakcina. Proti zloutence jsem byla ok. Imunolog mi krome tetanu a nezbytnych ockovani další nedoporucil.
Prakticky na to kasle, klidně by mě naockoval na chripku znovu, vedlejsi účinky ockovani neprisuzoval.

Proto se radim i tady, i když konecne rozhodnutí je na mně.
Ráda bych znala Vas názor. Zda byste se nechali ockovat pred plánovaném těhotenství, pripadne jak jste preockovani zvládli v dospělosti?

utrikocku
autor
20. únor 2019

@utrikocku jen chci dodat, ze kdyby se nejednalo o pripadne těhotenství, ze bych nad ockovanim neuvazovala.

adelka951
20. únor 2019

Nech si nejdřív zjistit protilátky, potom se můžeš rozhodnout.

neomenia
20. únor 2019

Popros pekne sveho praktického lékaře o protilátky. Pak se rozhodneš. Me je 33, protilatky mam nad spodní hranici (pracuju ve zdravotnictví, testovali protilatky vsem na pracovišti) . Bylo mi receno, ze ochrana je dostatečna.

utrikocku
autor
20. únor 2019

Děkuju moc, zkusím ho o to poprosit. Ale trochu se bojím, ze mi to bude chtit rovnou "pichnout" a milion reci, jak je to zbytečné testovat, ze uz žádné protilátky mít nebudU a jak by to preockoval... ale zkusím to

cloo
20. únor 2019

@utrikocku tak to mas divneho dr. Me na vse nejdriv dela protilatky a az pak resi preockovani i na tetanus mi delala.

neomenia
20. únor 2019

@utrikocku uvidis. Držím palce. Prijde mi udelat protilatky šetrnější.

hankaviki
20. únor 2019

@utrikocku proč hned vkládáš tahle slova doktorovi, když jsi s ním o tom ani nemluvila?

raschwa
20. únor 2019

@utrikocku Tak nechoď k lékaři, ale rovnou do nějakého očkovacího centra. Sice si to zaplatíš, ale vyhneš se řečem. 🙂

utrikocku
autor
20. únor 2019

@hankaviki díky za zpětnou vazbu. Mám s ním zkušenosti a v této oblasti znám jeho názor 🙂 Ale zareagovat může dobře. Jen jsem psala, co předpokládám. Což každý děláme, že máme nějaké očekávání a předpoklady, pokud je to navíc podložené zkušeností. Ale stejně se ho na to budu chtít zeptat, což je jasné.

lajla
20. únor 2019

Nenechala.kor kdyz bych zazila uz spatnou reakci.ocko neznamena ochranu ale taky muze nemoc vyvolat