Přeskakování srdce v těhotenství. Máte to taky?

hedvil
3. lis 2010

Ahojík holky.
Nevim kam bych měla jít na poradu.

Jsem v 5 měsící těhotenství, a i když jsem to měla už dřív, tak teď se mi to objevilo ale tak, že jsem z toho na prášky. Jak si lehnu do postele, tak mě to začne skákat, třeba 30krát za večer. Někdy i běhěm dne. Před dvěma měsící jsem byla na ekg, a srdíčko v pořádku. Doktor říkal, že to maji všichni, a že se toho nemám bát, že to srdíčku neubližuje. Jenže teď v těhu je toho tolik, a hlavně teď a já se fakt bojim. Možná bych zkusila horčík. holky, nemáte to někdo taky? Poradíte ?? Né, že bych to někomu přála, ale vím že to má hodně lidí, a těhotných taky ale oni se toho asi nebojí, tak jako já 😔

saminomimino
3. lis 2010

asi ti bohužel neporadím ale teď bojuji s tím stejným,jsem ve 3 měsíci a večer když lehnu tak mám pocit že umřu jak mi to poskakuje a dokonce už i ráno v polosedu u snídaně to hopsá,někdy se fakt vylekám,trpím na to ale občas ,teď je to hrozné.....pokud to bude pokračovat asi se taky nechám vyšetřit,vůbec si neapamatuju jestli mi to dělalo i v prvním těhu....

marinka
3. lis 2010

Ahojky, taky jsem to měla při obou těhu, ale já mám srdeční vadu, nedomykavou chlopeň, tak nevím, jestli to nebylo i tím. Ale taky mi to dělalo hlavně, když jsem si lehla..Hořčíkem určitě nic nezkazíš, ale nevím, jestli to na to zabere 😒

cindy83
4. lis 2010

Hedvil, nemáš se čeho bát. To co popisuješ je běžné, říká se tomu extrasystola. Je to občasné přeskočení nebo vynechání srdíčka. Pokud je to jednou za čas tak to nevadí. špatné by bylo kdyby tvoje srdíčko bilo nepravidelně a každý úder jinak - to už by se mohlo jednat o arytmii která se musí léčit. Zkus si taky nahmatat tepnu na zápěstí a na hodinkách změřit kolikrát srdíčko tepe za minutu (15 sekund krát 4) a kolik úderů z toho bylo nepravidelných. Ale pokud jsi byla na EKG tak myslím že to nebude nic vážného. Pokud máš stálo obavy řekni to gynekologovi nebo praktickému lékaři a on tě pošle na kontolní EKG nebo na 24 hodinovou monitoraci.

rydal
6. lis 2010

Na nepravidelnost srdecniho rytmu je dobry horcik a draslik.
Horcik si bez obav muzes vzit, relaxuje i delohu. Doporucovala bych Ti zkusit 100-300mg denne a videt, jestli zabere. Jen tak pro predstavu pacientum po operacich srdce se davaji 2g/ 24h (jsem MUDr. na kardiochirurgii). Pokud to na telo bude moc, dostanes maximalne prujem. Pro zajimavost: ja si od zacatku tehu beru kolem 500mg denne a citim se skvele.
Draslik by sis nejdrive mela nechat zkontrolovat v krvi, protoze pokud bys mela hladinu na horni hranici normy, zadna substituce neni potreba a neni vhodna mj.kvuli zatezi ledvin. Navic je draslik v CR, pokud vim, jen na predpis.
Jinak souhlasim se cindy83, ze se nejspis jedna o tzv. ventrikularni extrasystoly. Definitivne potvrdit by Ti to mohlo ale jedine EKG v momente, kdy budeni srdce prijde nebo je lze zachytit pri dlouhodobem EKG (az 3-7 dni v kuse ma clovek "skrinku"-EKG na tele). Ty jsou neskodne.
Co se tyka srdecni frekvence: kdyz si na zapesti zmeris za minutu vice nez 90-100 uderu, bylo by dobre to probrat s Tvym lekarem. To stejne plati pro zvyseny tlak.
Preju, at se Ti brzo udela lepe!

hehena
7. čer 2012

@rydal koupila jsem draslík v lékárně a beru jeden denně. před 4 lety jsem měla slabý infarkt na podkladě vazospazmu a tenkrát vím, že jsem měla hodně nízkou hladinu draslíku. no snad tím nic nezkazím, ale samozřejmě jsem vyčetla, že i vysoká hladina draslíku může způsobit zástavu.
každopádně mám dny, kdy mi tep vynechá několikrát do minuty - jako třeba dneska - možná to souvisí i s tlakem, neb mi příde dost dusno (začalo mi to asi 2m před otěhotněním, ale v lednu jsem byla na kompletním vyšetření a všechno v pořádku, tam jsem si stěžovala jen na bolest hrudní kosti, dr. mi řekl, že je to s největší pravděpodobností od páteře, sice to začalo až potom, ale co jsem tak vyčetla na netu, většinou to souvisí s panikou - já vám nevim, nepozorouju, že bych byla nějak v depresích, či tak. sice podnikáme, takže ten stres je možná už neustálej a podvědomej, že to ani nevnímám)... pak třeba hodinu, dvě klid a pak zase... poznám to, neboť to jasně cítím. beru i magnezium s vitamínem B6. zkusím tedy zvýšit dávku. zatím jsem to teda neřešila s kardiologem, neb za dobu od porodu jsem toho řešila tolik a nidky se na nic nepřišlo, krom toho, že mi únoru našli na imunologii zlatýho stafylokoka - mohlo by mít i tohle souvislost?
moc děkuji. h.

ebsian
7. čer 2012

Nevím jak srdce..ale mně se naopak puls velice zpomalil..EKG ale OK. Jenže mě spíš na konci 3. měsíce trápí dýchání..někdy mám pocit, že se nemůžu nadechnout..Jakoby tam byla bublina a leknu se vždycky..Asi to je normální..

mm_mm
7. čer 2012

Mně se to uklidnilo po hořčíku, beru ho už měsíc.

timbouctou
7. čer 2012

Ahoj, já to měla taky, ale po císaři, kdyý jsem byla na jipce a napojená na monitory, tak mi taky párkrát přeskočilo a na tom monitoru se to vůbec neukázalo, takže nejspíš to bude hodně i psychické, jakože to je jen trochu, ale my jak se bojíme, tak to cítíme víc.

pajuelh
10. čer 2012

ahojky,tohle me trapi cca 5 let,je pravda,ze se to ted v tehotenstvi zhorsilo:(mam problem ze srdcem nedomykavost chlopne,ale z tim to nema nic spolecneho je to hlavne psychika:(i kdyz clovek neciti nic,nervozitu atd,telo reaguje jinak...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru