Přibírání v těhotenství. Hlídáte se nebo si užíváte?

maty1120
27. únor 2012

Ahoj holky, hlídáte se trochu, co se týká chutí nebo si to užíváte naplno? 🙂 Kolik jste přibraly? 🙂

jenny.kay
27. únor 2012

Já jsem se nehlídala, cpala jsem se naprosto nezřízeně (zezačátku hlavně sushi a stejky, pak zmrzka a čokoláda) a přibrala jsem 10 kg. Teď jsem 3 měsíce po porodu a pořád 1,5 kg nahoře 😝

camelinka
27. únor 2012

ja se nehlidala vubec, brala sem to jako jediny obdobi kdy si doprat a pribrala sem asi 16kg a pul roku po porodu + vanocich mam asi kilco nahore a vejdu se do vsech predtehu veci

lenka5731
27. únor 2012

diskusí o přibírání tu najdeš asi 10 🙂

@jenny.kay ty jo, "nezřízeně ses cpala" a nabrala jsi jen 10 kg? kolik té zmrzliny a čokolády jsi jedla? ono taky nezřízeně znamená pro každého něco jiného 🙂

lenka5731
27. únor 2012

já přibrala 22-24, neznala jsem přesnou výchozí váhu a do půlroku to bylo samo dole. po šestinedělí zůstalo jen pár kilo.

aja9
27. únor 2012

u starší holky 18 kilo,na své váze jsem byla za 3 měsíce a u mladší 10 kilo a 2 týdny po porodu jsem se vlezla do normálních riflí. Teď skoro 9 měsíců po porodu mám 3 kilo pod svojí normální váhu.

maty1120
autor
27. únor 2012

@jenny.kay No to si taky myslim, že teda 10kg neni nic hroznýho, ne? 🙂

karlam
27. únor 2012

@maty1120 já se hlídám a dřu celej život, abych měla pěknou postavu a trochu vypadala, tudíž jsem si řekla, že v těhotenství si prostě budu dopřávat a nebudu to řešit...jsem v 17. týdnu s dvojčatama a nahoře mám asi 6-7 kg, nu což, pak budu zase dřít a hlídat se 😀

maty1120
autor
27. únor 2012

@karlam jé, moc gratuluju k dvojčátkům a držím palce 🙂 já si taky myslím, že by si to ženská měla užít, když se jinak celej život hlídá 😉
Ale nemám až takový chutě, o jakých jsem vždycky četla, že bych nemohla bez ničeho pomalu ani fungovat.. ale když mám prostě chuť, dám si a neřeším, kolik je hodin 😉

majinka1981
27. únor 2012

Já jsem ve 22. týdnu, mám o čtyři kila navíc. Vyrostlo mi jen to břicho. A chutná mi úplně všechno 🙂

lucifereeek
27. únor 2012

do dneška mám +2,4 kg. 🙂 ale bude to tím, že já až tak všechno "nemůžu".

maty1120
autor
27. únor 2012

Já mám 7kg nahoře.. ale vůbec mi nebude vadit přibrat víc, protože podle paní doktorky je malá moc malinká, tak od 4.3. nastupuju mateřskou, tak se budeme snažit pěkně růst 😉

jenny.kay
27. únor 2012

@maty1120
@lenka5731
No, já se fakt cpala děsně. Půlkilový stejk s přílohou na posezení nebyl problém. Zmrzlina skoro pořád, ideálně McFlurry z Mekáče (takový ten větší kelímek), čokoláda minimálně tabulka denně, ostatního jídla porce asi jako můj stokilový mužíček, takže fakt docela síla. Lidi se divili, kam to do mě padá. Po porodu s množstvím jídla návrat k normálu. Však jsem celou dobu nad již třetí zmrzlinou za den tvrdila: to není pro mě, to je pro miminko 😀
Ale je fakt, že to asi šlo všechno do malé, ačkoli se narodila taky mrňavá. Prostě spíš mlsala

rychetkami
27. únor 2012

já si bohužel musím dávat majzla i v těhu..celý život bojuju s nadváhou, nabrala jsem zatím 5 kg, nejdřív jsem trochu zhubla, protože jsem neměla chuť, ale poslední 3 týdny jsem nabrala 3 kg a to jsem u doktora dostala decentní upozornění, že to mám hlídat

martinakl
27. únor 2012

Ja jsem podle vahy pribrala necele 1 kilo. Ale prijde mi, ze apson 5 🙂 Jinak se moc nehlidam... Asi bych trochu mela. Ale zatim to neresim a zblajznu, co vidim 🙂 Zacala jsem jist i nezdrava napr. smazena a sladka jidla, coz jsem predtim temer nejedla, tak uvidime, jak to pujde dal...

zazulka
27. únor 2012

Já jsem se hlídala, nechtěla jsem přibrat třicet kilo, dávala jsem si pozor co jím, aby to bylo zdravý jak pro mě, tak pro mimi a dopracovala jsem se na 12,5kg 🙂 Jsem zvědavá, jak to půjde rychle u druhýho miminka 😵

marooshka
27. únor 2012

@maty1120 já jsem se v těhotenství nehlídala vůbec, u prvního jsem jedla normálně, ne za dva, ale prostě to na co jsem měla chuť. To bylo například denně litr kefíru a často krupicovou kaši 🙂 a přibrala jsem 20 kg - a to jsem se neválela, chodila jsem do školy 😉 u druhého tak podobně, přibrala jsem 18 kg a u třetího jsem si říkala že je to naposledy, že si to "užiju" a to jsem žrala všeho hodně a přibrala jsem 28 kg. Jedla jsem všechno podle chuti až na tatarák a hodně plesnivý sýry. Doktor mi nic neříkal, že vážím hodně. Každý to má prostě jinak, znám i holky co přibraly 6 kg.

maty1120
autor
27. únor 2012

@marooshka Tak s tou krupicovou kaší to máme podobný, vařím si ji obden 😉 i kdybych měla mít jen 2 lžíce 🙂
Určitě to máme každá jinak, v tomhle se nejde s nikým srovnávat nebo se řídit tím, kolik (ne)přibrala kamrádka 😉

maty1120
autor
27. únor 2012

@zazulka Taky se snažím to nepřehánět, někdy to ale nejde, tak to neřeším. Naštěstí mám hodně často chuť na ovoce a zeleninu.. no a tu krupicovou kaši teda 🙂 A už se těším, až zase začnu chodit cvičit, tak jako před těhotenstvím 😉 Expreska a plavání 😉

salomee
27. únor 2012

A nemáte holky po krupici hned hlad? Já ju mám taky ráda, ale jako jídlo mi nestačí, hned po ní hladovím🙂

adellaide03
27. únor 2012

Já to u prvního přesně nevím, protože jsem si v sedmém měsíci zlomila nohu a tak jsem se nějak nemohla vážit. Teď mám nahoře šest kilo a jím normálně - nehlídám se ani nepřejídám. A jak tady tak píšete o té krupici tak bych si jí taky dala. Asi si jí některý den dáme s malým na oběd 🙂

majinkaxd
5. bře 2013

Já teda ještě nepřibírám 🙂

mysshik
20. srp 2017

Já jsem za 4mesice přibrala 11kilo 😂

martyina
20. srp 2017

@maty1120 já přibrala cca 23 kg🙂 a rodila o tři týdny dřív... Hned při ongrole po dvou týdnech sem měla stejne jak před tehu.. jen je to víc rozlity než dřív otěhotněla sem s 96 kg

legelata
20. srp 2017

Nehlidala jsem se a pribrala 18 kg, pak jsem toho litovala, protoze moje zada to neunesla a nasledky lecim dodnes skoro po trech letech. Jestli se mi nekdy podari donosit dalsi detatko, tak se budu snazit jist opravdu jen zdrave, zadne sladke apod.

fyii
20. srp 2017

Ja pribrala 5 kg a nijak extra jsem se nehlidala. Jedla jsem na co jsem mela chut. Hodne ovoce prevazne a jogurtu Hollandia a tvaroh. No a pak normalka obedy cokoliv...

ria35
20. srp 2017

Ty jo jak to tady čtu tak krupicova kaše vede,já ji neměla asi 10 let a za těhotenství už asi 3 x. 😀 já začínala na 94 kg a mám ted 101,5 z toho 2,5 kg za poslední 4 týdny,ale neomezují se,jsem 35+4 tak jsem zvědavá kolik bude na konci. Doma nemam váhu takže vždycky čekám na kontrolu co mi řeknou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru