Přibírání v těhotenství. Kolik jste celkem přibraly?

pavlanatlinka
24. lis 2011

Kolik jste přibraly za celý těhu? Já už mám nahoře 23kg je to děsný:( Bojím se, že budu mít obří mimčo přes 4kg.. ale prý je to přibírání dědičný, moje mamina přibrala při prvním 26kg a pak už jen 5kg při mě..

mercedesse
24. lis 2011

Já přibrala na začátku 2kg, pak jsem 7kg ztratila a v porodce nechala 8kg, Měla jsem cukrovku a dietku. Celkově úbytek teda 15kg a malej měl 3,66 kg. Ale bylo to z velkýho základu 😉

renys
24. lis 2011

Já nabrala 13 kg, v porodce nechala 10 kg, byla jsem plná vody, konvičky místo nohou a baculatý ksichtík zmizely rychle 😀, v šestinedělí už jsem se nevážila, ale začínala jsem být vycuclá jak rozinka a to jsem se cpala od rána do večera 🙂 , ale je to holt náročné období 😉 .

mihamau
24. lis 2011

12 kg, malej měl 3,21 kg. Po porodu mi zbyly asi 4 kg, ale během 3 měsíců byly pryč a pak váha pořád klesala, že jsem nakonec měla o 5 kg míň než před porodem... Teď mám pohodičku a válendo, tak už jsou zas 2 kg nahoře☹

gabka32
24. lis 2011

já to měla celkem dobré, u první dcerky nahoře jen 6kg, většinou voda, z porodky jsem šla o 13kg lehčí 😉
a u druhé váha stoupla za celé těhu jen o 3kg. takže pro mě je těhu a porod ideální hubnoucí metoda 😝 bohužel postupně se váha zase vrací 😖 a že mám docela slušný základ 😀

weri1
24. lis 2011

21 kg

lukza
24. lis 2011

první těhu em přibrala 23kg a to sem rodila 37týden a malej měl jen 2800g takže se neboj a druhé těhu sem přibrala 14kg rodila 40týden a malej měl 3250g 😀

antynka1
24. lis 2011

6 kg 🙂

hehena
24. lis 2011

13 kilo celkem - 12 kg do 33tt a od té doby až do 42tt už jen 1 kg! a prcek měl 3,8 a 54 cm. týden po porodu jsem vážila jen o kilo víc než před těhotenstvím, ale pak to šlo při kojení zase nahoru a trochu se mi to podařilo srazit až necelej rok po ukončení kojení, takže až teď mám o to 1-2 kila víc než před těhu. ále to břicho je šílený, povolený, vytahaný, svaly mírně rozestoupený :( no vypadám blbě, jak cuc na špejli, či jak to popsat, hubený nohy, ruce, ksicht, ale ten zbytek děs - samozřejmě hlavně pas.. :( jinak přibírání s váhou miminka nemá celkem nic společnýho, jak píšeš - jsou to převážně geny, stejně tak, jako to břicho - někdo by mohl rodit do aleluja a s postavou mu to neudělá celkem nic.

a jak jsem četla, že někdo přibral jen 4,5 kila, 5, 7.... to je nářez... :-O ))

monavika
24. lis 2011

kolem 10kg,v sedmem mesici mi zjistili tehotenskou cukrovku,takze jsem si merila glykemii a mela dietu 🙂

katschka
24. lis 2011

První těhu jsem přibrala 18kg a po roce po porodu jsem měla o pět kilo míň než před těhu a druhé jsem nabrala 23kg a pak jsem se dostala o dvě kila míň než před oběma těhu. Každopádně poslední týdny jsem nabírala nehorázně. Kilo až dvě týdně a mohla jsem jíst dietně nebo jako protržená. Bylo to uplně jedno, stejně to šlo nahoru.

martinka.pida
24. lis 2011

Přibrala jsem 5 kg za celý těhu a to jsem se cpala horem dolem 😀. Malá měla 3750g. Z porodnice jsem odcházela s váhou jako před těhu a během chvilky jsem sundala dalších osm kilo, které jsem nabrala za rok před těhu.

smazja
25. lis 2011

Ja 7kil .a to som pocas tehu zrala kadecoa a vsetkko
ale nejak sa do mna neZmestilo,preto spm hadzala do seba kadeco a kadych 5minut ale len trosku🙂to bola tala bodova dieta-co vidiim to zbodnem.kazdu chvilu som bola hladba ale tak ze raz som sa az rozplakala ked som nemala drobne a mangel mi na trhu nechcel kupiy nektarinku velku tucnu sviezu 🙂 inal neznameba to ze ked vela priberes he velke babo je to fakt genetika.ono sa tp vstrebe. A pocas kojenia celkonm dost toho stratis.inak mala mala 2950gramov ale zato 50cm.dlha jak tyzden pred vyplatov je akj teraz 🙂 ja som neni ziafna modelka ale ona asi bude 🙂

luczinek
25. lis 2011

První těhu 24 kg(3850g a 52cm),druhé těhu 1,5 kg(3600g a 52cm)

llluckaaa
25. lis 2011

při prvním 18 kg (49cm a 3050g) a při druhém s dietou 14 kg (48cm a 2950g)

aemmi
25. lis 2011

Já přibrala 18 kg a byla jsem jak sud, protože jsem malá. Dcerka měla 3,5 kg a 50 cm. No a moje mamka při mě, to znamená při prvním dítět,i přibrala 6 kg, takže u nás to dědičný nebude 😒 do původní váhy mi zbývá ještě shodit 2,5 kg.

petulka25
25. lis 2011

u prvního 18kg dcera 3400, u druhé dcery 10 kg a malá 3250

beatrice.h
25. lis 2011

Já jsem v těhu u Beátky přibrala 8 kg (3050 kg, 38.týden).. 🙂

ivca_doubek
25. lis 2011

Při prvním 23 kg, mimčo 3900g a 52 cm. po šestinedělí mi zůstalo jen 6 kilo a do třech měsíců byla taky pryč. Teď při druhém 25 kg, mimčo 3350g a 50 cm. Malému už budou tři měsíce a pořád mám 13 kg nahoře. Těch se asi budu zbavovat dost těžko 😠 ☹

louherz
25. lis 2011

přibrala jsem 9kg

beatta
25. lis 2011

při prvním těhotenství sem přibrala 22 kg a malej měl 3480 gramů a ve druhým těhotenství 11 kg a malej měl 3250 gramů

helcas
25. lis 2011

Váha maminky a velikost miminka spolu nesouvisí..já nabrala 25kg v 1. těh. (kluk 3,95kg) a v druhém jsem stihla za 30 týdnů nabrat 14kg.

peroli
25. lis 2011

V prvním těhu 12 kg (dcera 3,35 kg) ani ne týden po porodu jsem byla zpátky na své váze 😅 😵 😀
v druhým těhu 19-20kg (syn 3,80 kg) - zůstalo mi 6 kg
a ve třetím těhu 16-17kg (syn 3,64 kg) - oproti váze před 3 těhu mám navíc ještě tak 2 kg... 😎
takže celkem mi po dětech zůstalo cca 8 kg.. to jde.. 😅 🙂

veruska007
25. lis 2011

První těhu: 10 kg, porodem jsem zhubla 7 kg.
Při kojení jsem ještě další 4 kg nabrala, a to jsem sportovala a jedla skoro výhradně zeleninu ☹
V druhém těhu se miminko narodilo v 5. měs., do té doby jsem přibrala 1 kg
Třetí těhu: přibrala jsem 5 kg, po 30h porodu jsem zhubla 7 kg, po abscesu a sepsi jsem zhubla další 4 kg a při kojení hubnu 😵 . Konečně. Já byla vždycky baculka, ale už mi padají i oblečky, které jsem si schovala, až někdy zhubnu 😎 . Tak držím palce i ostatním!

anetadr
25. lis 2011

22kg a týden po porodu jsem měla nahoře jen 6kg - Jiřík vážil 4700g, měla jsem zmnoženou plodovou vodu a šílené otoky.

vendulka
25. lis 2011

já mám dneska termín porodu a zrovna jsem se vážila a přibrala jsem NULU 😀 , během těhotenství jsem shubla 8kg a ty sjem nabrala zpět,čili jsem na nule, uvidím dál ,podle toho, kdy se mimčo narodí
první těhu s dcerou jsem shubla 9 kg a šla jsem rodit s mínus kilem a v porodnici jsem nechala 12kg, čili jsem byla lehčí o 13kg 😵

28marci
25. lis 2011

Já mám termín za 4 dny a přibrala jsem 16 kg. V posledních dvou třech týdnech mám pocit, že nabírám a nabírám, ale cítím, že to je voda, kterou zadržuju, kde se dá.... já už mám snad oteklé i uši 😀

monika6e
25. lis 2011

myslím, že tu trhnu rekord. První těhotenství s dcerou + 33kg. Druhé těhotenství se synem + 14kg

weri
25. lis 2011

první +9 kg
druhé 0 kg
třetí -5kg

letalnica
25. lis 2011

Tak já přibrala asi tak 15kg, v porodnici jsem nechala tak 7kg, doma nemáme váhu, takže kolik vážím teď nevím, cítím se ale dobře, dva dny po porodu jsem běhala jak laňka 🙂 Mám jen trochu vytahané bříško, spíš přebytečnou kůži, ale tuhle už jsem zapnula kalhoty ze šesté třídy 🙂 Upřímně doufám, že mi nějaké to kilo zůstane, zpátky na svých 49 se dostat nechci...

ladybugie
25. lis 2011

v prvním těhu s dcerou jsem nabrala 20kg, teď s dvojčaty mám nahoře zatím 10kg, tak uvidím 🙂 V dceřiným půl roce mi moje předtěhu oblečení bylo velké 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru