Přibiraní v těhotenství. Nechávali jste na přírodě, nebo jste ji ovlivnovali?

mami29
9. kvě 2011

Ahojky holky, nechavali jste pribirani v tehu na prirode a tele, nebo jste ji ovlivnovali? Nemyslim primo dietu ale treba hlidani porci a tak.

dlabinecka
9. kvě 2011

@mami29 Nechávala anechávm to na přírodě. V prvním těhu jsem za první trimestr přibrala 8kg, celkově to ale nakonec bylo 12, takže prostě příroda věděla, co se mnou 🙂

katule01
9. kvě 2011

Nechávala jsem to přírodě... Porce jsem měla a mám pořád tak stejný, ale dopřávala jsem si čokoládky a tak. 🙂 A to celkem hodně... Přibrala jsem 11 kg, cca měsíc po porodu jsem byla na váze před těhu a teď mám ještě o 2 kg méně než před tím... Zřejmě kojením 🙂 Takže baštit na co je chuť... V žádném případě dieta, akorát se nepřejídat, že jíš za dva, to není pravda 🙂

petaov
9. kvě 2011

Ahoj, já jsem jedla, na co zrovna byla chuť. Např. nemám moc ráda maso a salámy, ale ze začátku těhu si to tělo nějak žádalo a já jsem přímo lačnila po masu. Naopak mi dělalo špatně jen se podívat na něco sladkého nebo vůně čokolády. Ovšem to mě přešlo ke konci 2. trimestru a začala jsem se ládovat. Nejradši jsem měla arašídovou nugetu v kelímku (340 g). Nakoupila jsem si celý kartón a během pár dní byl pryč 🙂 Prostě jsem si nic neupírala. Samozřejmě, že jsem se snažila jíst i zdravě, ale sladké a hlavně džusy jsem si neodpustila. Přibrala jsem 18 kg a teď měsíc po porodu už mám nahoře jen 6 kg 😉

janaj0
9. kvě 2011

@mami29 já se snažila hlídat, co jím, ale moc to nepomohlo. K porodu jsem šla s 20 kg na vrch. Jen podotýkám, že jsem neměla dost pohybu kvůli komplikacím, tak si myslí, že to bylo především tím, že nebyl pohyb na který jem byla zvyklá, Moje sestra i mamka taky přibraly kolem 20 Kg, tak možná i nějaká dispozice

endie
9. kvě 2011

Tak já to nechala na přírodě ale nepřespávala sem se, jedla 5x denně a spíš ovoce a zeleninu a k porodu sem šla s +30kg 🙄 s porodnice sem vrátila s - 12 kg a ted mám už jenom +4kg 😔

tkanicka
9. kvě 2011

nechávám to na přírodě, spíš než porce hlídám pestrou stravu. Ze začátku jsem nepřibírala vůbec, teď už mám 21kg, ale omezovat se teď nehodlám, protože mám pocit, že ty kila naskakujou i když se na jídlo jen podívám. I když už jsem dávno překročila graf, tak mi v poradně říkají, že to vůbec řešit nemám a pokud mám hlad tak se mám najíst. Myslím, že přibírám teď hodně hlavně proto, že jsem byla zvyklá na hodně pohybu, zatímco teď už to tělo nezvládá a vyžaduje odpočinek.

duppe
9. kvě 2011

Taky myslím, že je zbytečné se něčím trápit, samozřejmě některé chutě se zahasit něčím jiným dají, ale proč? Já to neřeším, navíc jak jsem zjistila že bude miminko tak jsem sekla s cigaretami a zatím mám nahoře 14kg a vím, že to ještě poskočí. 😅 Možná seknu i 20kg 😵 ale co nadělám 🤐 Ze začátku jsem nabírala tak 3-4 kg a teď za poslední měsíc jenom 1kg a nehlídám se co jím 😉

ashlee
9. kvě 2011

@mami29 ahoj snažila jsem se jist zdrave ale stejne jsem přibrala 18kg protože jsem měla otoky,rodila jsem nakonci července.otoky po porodu zmizi.

slavicky
9. kvě 2011

Ahoj, netrápila jsem se, jedla na co měla chuť. Přibrala jsem sice strašných 23kg, ale nemyslím si že by to bylo jen tím jídlem, spíš že jsem víc odpočívala atd. V sobotu to bude 6měsíců od porodu a mám to dole 🙂

crca
9. kvě 2011

Když jsem čekala děti,tak jsem se děsila toho kolik přiberu 😀 ,ale nakonec to bylo jen 18kg 😅 a to jsem jedla normálně všechno,ale nejvíc jsem nabrala mezi 20tt-25tt a to bylo 7kg,ze začátku do 17tt mě bylo špatně,sice jsem nezvracela,ale byla jsem živa jen na broskvích kompotovaných,bramborách a masu,nic jiného jsem nemohla 😀 ,ale pak to bylo pořád jatýrka na minutku,steaky,ale je fakt,že hoooodně jsem snědla té zeleniny a ovoce.Rozhodně bych to nijak nepřeháněla,ale ani neodpírala,na dodržení nějaké zdravé stravy budeš mít doooost času 😀 .Teď 2 roky od porodu mám "už jen 4kg"nahoře a poslední týdny jsem šla dolu s váhou ani nevím jak a to nejsem žádná zdravá výživa 😀 Kamarádka čekala jedno dítě a přibrala 30kg,takže je to na přírodě 😉

cezet
9. kvě 2011

Já přibrala 32kg a byla jsme maximálně spokojená a zdravá,je to individuální 🙂schodila 35kg,ale postava je stejně jiná 🙂

anysek85
9. kvě 2011

@mami29
Já myslím, že to neovlivníš. Je to na přírodě a také na genetice a věku. Rodím cca za měsíc a něco, malej je fakt obřík a já mám nahoře 7,5 kg. Běžně ráno snídám 3 krajíce chleba s bio jahodovou marmeládou a samozřejmě taky s vrstvou obyč másla z kostky, na dopolední sváču tak 3 jabka a banán, na oběd flák masiska s jakoukoliv přílohou a zeleninou. Odpo po příchodu z práce zdlábnu zase na co přijdu a večer zas (5 rohlíků je normálka) a za dvě hodiny ještě teplá večeře.

Přičítám to genetice (mamka přibírala taky max 7-10 kg v každém těhu ze čtyř), věku (je mi necelých 26 a metabolismus ještě jede). Zaměstnání mám sedavé a pohybu bohužel moc nemám, vzhledem k tvrdnutí břicha, což mě neskutečně točí 😝.

V jídle se neomezuj, stejně nic nenaděláš, hlavně ať je mimi zdravý, pak to půjde dolů samo 😉.

tehuli
9. kvě 2011

já jsem ve 23.tt a nahoře mám 6,2kg...tak snad už to nepůjde moc nahoru:(( nějak se extra nepřežírám občas čoko, zmrzka..prostě co si tělo chce dát..i chipsy..které jsem nejedla dřív:D

weri1
9. kvě 2011

nechávala jsem to na přírodě, měla jsem šíený chutě na sladký, tak nač se trápit, jednou za život jsem si dopřávala vše co jsem chtěla a nemyslela na diety,super 😀 ...no přibrala jsem 21 kg a ještě 5 kg a mám to dole

madormi
9. kvě 2011

tak já jsem ve 24 tt a nahoře mám 11 kg, štve mě to, ale nedá se nic dělat asi. Nepřijídám se a ať jím zdravě nebo s ním co chci, tak váha jde stejně nahoru, nejvíc jsem přibrala v pátým měsící- 4 kg za měsíc. trochu se hrozím jak buud vypadat před porodem, ale dieta v těhotenství asi fakt nemá smysl

miranda77
9. kvě 2011

přibírání také hodně řeším - s prvním ídtětem 22kg s druhým 19kg - a rozhodně jsem se nepřecpávala ☹ ... nějaké nálety na cukrárny-vůbec ... jen jsem si občas dala třeba v noci, když jsem nemohla spát sklenici mléka, co si normálně nedávám ... a děti obě měli přes 3,7kg. Začínám si myslet, že hodně záleží na tom, co a jak často jíte - jídlo, které rychle zvedne glykemickou křivku, pustí do krve hodně rychle dost cukru a to pak jde rovnou k mimi ... a když je to příliš často, pak mimčo prostě rychle přibírá ...

lenlut
9. kvě 2011

Ahojky,já přibrala při všech 3těhu vždy skoro 20kg(19kg,21kg,20kg) ale po porodu to vždy šlo samo dolů.Při prvním jsme nechala v porodnici přes10kg a do půlroku jsme měla dole i ten zbytek +ještě něo navíc(bylo mi sotva 20 a vždy mi děalo problém přibrat,ale né shodit 😀 ,takže za těch b20kilo v těhu jsme byla jen ráda,konečně jusme vypadala "normálně" a né jak z koncentráku 😀 )při druhém jsme odcházela z porodky o 8kilo lehčí a přitom 3 těhu to nevím,to jsme se při odchodu nevážila.JInka holky měly 3,85 , 3,9 a 3,25(ta se rodila nejlíp,ani jsme skoro nemusela tlačit,málem vyklouzla sama,těch 700g mín než ty předchozí děti byly hodně znát při porodu).V jídle jsme se nikdy nijka neomezovala,sladké jsme jedla víc hlavně ke konci.DRuhý trimestr jsme měla většinou přes léto(holky jsou 2xlistopad a pak leden),tak tam mi to sladké nahradilo ovoce a zelenina,ale MCDonald to sem tam jistil,ty chutě na některé věci byly strašné a nešly překonat jinka než to sníst 😀

babulinkab
9. kvě 2011

já jsem měla bohužel velmi slušnou nadváhu již před těhotenstvím, v těhotenství jsem paradoxně nějaké chutě ani moc neměla, při obou jsem přibrala okolo 5 kg, ihned po porodu to bylo pryč

davdan
12. kvě 2011

Při prvním těhu jsem přibrala 25 kg a byla to vážně hrůza, v ničem jsem se nehlídala, jedla jsem vše na co jsem měla chuť, neustále mě pálela žáha, takže jsem pila hektolitry mléka. Teď se snažím hlídat, hlavně v podvečer už jen zelenina a bílý jogurt. Nikdy jsem nebyla hubená (+- 70kg), už to nechci zažít, rodila sem s 94kily, nemohla sem vyjít ani schody, strašně jsem funěla (astma), byla sem tak strašně veliká 😠 V porodnici sem nechala cca 5kg a zbytek sem shazovala celý 2 roky. Jsem teprve na začátku a zatím sem nic nepřibrala 😉 Mam taky pořád z čeho trávit 😀

ivcadr
24. kvě 2011

Ahojky holky. Tak to jste mě docela uklidnily. Já se taky nepřejídám a jsem v 19tt a mám nahoře podle mé váhy 4 kila. V poradně jim to váží asi jinak nebo mě tam mám vždy o kilo víc. 🙂 Ale jsem malá mám jen 160cm a už 71 kilo. Tak doufám že to nenaskočí moc

lucie777
24. kvě 2011

Já sem si to v těhu taky užívala a jedla, na co sem měla chuť, bohužel to bylo hodně sladkostí, takže sem nabrala 21kg, v porodnici sem nechala 5kg a pak to šlo hodně pomalu, ale taky se se neomezovala, teď sem rok a půl po porodu a ještě mi zbývají 3kg, abych měla to, co před těhu, teď už se krotím, ale já přibírám už jen při pohledu na čokoládu, tak to bude ještě boj.. 😀

ewicka89
24. kvě 2011

Ahoj,ja jsem ve 29 tydnu a mam nahore 10kilo a ze zacatku jsem jedla porad neco hlavne sladke ale ted jim mensi porce ale pravidelne.jen doufam ze se po porodu priblizim me predchozi vaze 55kg. Jinak si myslim ze diety v tehotenstvi akorat ublizi miminku,takze jsem docela proti dietam.

werry
24. kvě 2011

já jsem přibrala 17 kg a i když sem se snažila hlídat, psychika zafungovala - žer, stejně budeš přibírat 🙂 i když je pravda, že ke konci těhu jsem byla strašně oteklá ( a to sem rodila v zimě), takže sem rodila s 92 kg - mazec, ale po přichodu z porodnice 9 kg dole do 14 dní jsem měla už jen 5 kg nahoře, prostě jsem neměla chuť k jídlu, nervy, stres...já bych to neřešila, pokud se vysloveně nebudeš cpát sladkým od rána do večera, určitě nějakou tu zeleninku, ovoce, mléčné výrobky - hlavně buď v pohodě, však to po porodu půjde dolů

martaska78
25. kvě 2011

Ahojky, při prvním těhotenství jsem nabrala 23 kg a neomezovala jsem se vůbec, u druhého mě zjistili cukrovku, tak jsem jen nesladila a nabrala 17 kg. Vůbec bych se neomezovala, vždy jsem vše kojením do 3 měsíců shodila 🙂

ja.na81
25. kvě 2011

Ahoj, ja jsem pribrala v tehotenstvi 14 kilo. Hlidala jsem se v tom smyslu, ze jsem jedla vic ovoce a zeleniny (tomu ja normalne moc nedam) a davala jsem i pozor na sladke, protoze to miluju, tak jsem se proste snazila, abych toho doma moc nemela, protoze jak je neco doma, tak to snim hned najednou, neumim si to rozdelit na vice dni 😉. No snazila jsem se neprejidat, ale kdyz jsem mela hlad, tak jsem se proste najedla, to je jasne, snedla jsem v te dobe treba i vetsi porce k obedu nez manzel 😉 Kazdopadne to slo po porodu celkem rychle dolu 🙂

anieanne
25. kvě 2011

Neomezovala jsem se vůbec, naopak jsem se v jídle vyžívala, a přibrala jsem 7 kilo.. Myslím, že je to hodně dané taky geneticky.

hansed
14. čer 2011

Nehlídala jsem se a přibrala jsem jen 7 kg. Spíš než na sladké jsem měla chuť na maso... a taky jsem nejedla v noci a pozdě večír, to už mám tak nějak zažité, ale přes den jsem se moc nekrotila 😀

hedushka
14. čer 2011

jsem ve 32tt a nabrala jsem 8kilo, i tak si připadám jako kolos, nemám nutkavé chutě jíst, jím dost zeleniny a ovoce, mléčné výrobky, maso spíše o víkendu, světlému pečivu a sladkému se vyhýbám, vlastně ani mne moc neláká, to už musí být, abych si koupila sušenky, ale jak už bylo tolikrát řečeno, je to o psychice a část tvoří také genetika

adelka89
14. čer 2011

Ahojky 🙂
u prvniho tehotenstvi jsem pribrala 17kg, v 27tt jsem mela uz +11kg ted jsem ve 27tt mam +6kg a jak u prvniho tak i u druheho tehu jim na co mam zrovna chut 🙂 u synka jsem mela spis chute na maso a hodne jsem ujizdela na citrusech ted jim sladkosti fakt po kilech zeleniny a ovoce fakt minumum 😔 kazdy den si varim pul litru pudingu s piskotama a ovocem 😀, ale vaha nejde tolik nahoru, nevim jestli je to tim, ze cekam holcicku a treba se min telo naliva vodou.... Nebo spis to bude tim, ze nemam moc casu odpocivat 🙂 ale o tom uz tato diskuse neni 😀

beponka
14. čer 2011

já jsem to v prvním těhu nechávala přírodě. říkala jsem si, že mimčo si samo určovalo co, jak často a kolik mám jíst. nabrala jsem 18 kg a za dva měsíce po porodu to bylo pryč. teď jsem těhu podruhé a rozhodně se hlídat nehodlám. kdy jindy se člověk může cpát vším co ho napadne a je mu jedno jeslti se zítra do něšho vejde nebo ne.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru