Přibiraní v těhotenství. Nechávali jste na přírodě, nebo jste ji ovlivnovali?

mami29
9. kvě 2011

Ahojky holky, nechavali jste pribirani v tehu na prirode a tele, nebo jste ji ovlivnovali? Nemyslim primo dietu ale treba hlidani porci a tak.

slunicko26
14. čer 2011

já jsem nabrala 23 kg, teď 3 měsíce po porodu už mám jen 3 kg na shazování, těch 20 kg bylo za první 2 měsíce fuč, na kojení v noci jsem se budila, že jsem mohla ždímat košily i podprdu, navíc nervy, nešlo mi kojení a to jsem jedla i pozdě večer nebyl čas se najíst, pokud to půjde chtěla bych ještě 10 kg dolů

jasminy
15. čer 2011

Naprosto na přírodě. Jedla jsem to na co jsem měla chuť, ale nepřejídala jsem se. Přesto jsem nabrala jen necelých 7 kg a mám krásnou zdravou holčičku, která vážila při porodu skoro 3 kg.

jasekd
15. čer 2011

Ja nabrala s prvnim 15 kg, 4 mi zustaly. Pracovala jsem skoro do porodu a nestihala moc pravidelne jist a k tomu dost sladkyho. Ty 4 kg jsem nestihla shodit, opet jsem byla tehotna a v druhem tehot. nabrala 11 kg, cili celkem 15 nad vahu pred detmi. Tech 11 uz mam dole, jeste ty 4 po prvnim decku a jsem na svem. Nic jsem si neupirala, ale zas to neprehanet, neprecpavat se, ja mela dost i z tech 11 kg, kdo to ma tahat? Je treba myslet i na zada a klouby... Moje kamoska nabrala 30 kg a skoro vsechno nechala v porodnici, ono ne vsechno jsou "vyzrana kila", dost je i vody a ta pujde poporodu rychle dolu, ja ted sla z porodnice s 11 kg dole. Horsi nez vaha je ovsem to bricho, to zna asi kazda 😝

lukza
17. čer 2011

já při prvním těhu nabrala 23kg a doktor mě nikdy nic neřekl ono taky záleží na puvodní vaze jen sem nestihla zhodit na puvodní váhu znovu sem těhu.ono fakt aji záleží na genetice a to aji při kojení někdo zhodí hned díky kojení já kojila do 14,5měsíce syna ale kojení mě na zhazovaní teda nepomohlo.

misanda
18. čer 2011

tak já čekám dvojčátka a min.kontrolu (22+1) jsem měla nahoře 9kg - myslím, že těch 20kg s přehledem dám 🙂 ale co...ono to pak zase půjde dolů, s hubnutím problém nemám. A podotýkám, že jím tak nějak furt stejně, dopřávám si trošku víc ovoce, protože mám na něj chuť 🙂 Sladkosti skoro nejim, před těhu jsem je teda baštila ve velkym, teď na ně chuť neni 🙂

adenka84
18. čer 2011

Ahojky,
já to také nechávám na přírodě...Jím absolutně všechno..i smažené haranolky, sladkosti prostě vše co si tělo žádá mu dám..nikdo mi nic nezakazovala a ani já si to zakozovaat nebudu...
dnes jsem 23+4 a nahoře mám zatím přesně 4 kg...

lenulinka00
18. čer 2011

Ahoj, já jsem jedla normálně a když jsem měla na něco chuť,tak jsem si to dala. 🙂 Ale váha mi nahoru moc nešla.☹ Přibrala jsem jen 6kg. A když jsem šla z porodnice měla jsem svojí váhu.. A teď mám ještě míň, takže nech to na přírodě... 😎

jenny.kay
20. čer 2011

Závidím všem, co tak hezky přibírají. Jsem v 17 tt a váha vůbec neleze, od začátku jsem spíš shodila (protože jsem se přestala cpát nezdravými věcmi a jím pravidleně menší porce v průběhu celého dne). Jsem z toho už ale trochu na nervy, že pořád nic. Doktorka na to nic neříká a mimčo snad prospívá, ale už se těším, až začnou ta kila trochu naskakovat.

rradka
20. čer 2011

Ahoj holky,
já to taky nechávám zatím na přírodě. Jsem na začátku, takže jsem zatím nic nepřibrala. Ale mám větší chutě na nezdravá jídla a dávám si je v i deset večer 😒 Takže časem se možná začnu více hlídat 🙂

kalo
20. čer 2011

Tak já ve 30tt mám +10kg a úžasné míry: 91-91-91 😀 😀 😀

linalina
20. čer 2011

V těhotenství jsem jedla vlastně skoro stejně, jako před těhu, měla jsem štěstí, neměla jsem vlčí hlad ani chutě. Teda chutě byly, ale zrovna na to, co by se nesmělo - majonézové saláty, játrovky, tataráky apod., tak to jsem teda nejedla. Jinak sladkým jsem se nacpávala, ale to dělám i normálně 🙂. Do porodnice jsem odcházela s + 11 kg, z porodnice jsem šla s +3, no a ty byly pryč do konce šestinedělí. Malé bude 7 měsíců a já mám teď o 5 kg míň, než jsem měla před těhu - a to nedržím žádnou dietu, ani nijak nesportuju, jen plně kojím (ale malá je nenasytná, tak po 2 - 3 hodinách furt). Podle mě má smysl si hlídat akorát, aby byla strava pestrá.

coxa
20. čer 2011

Nehlídala jsem to ani u jednoho z kluků, jedla jsem stejně jako před těhu, když byla na něco extra chuť tak jsem si dala, nabrala jsem u obou 18 kg, a tak jak jsem je nabrala, tak jsem je shodila - taky bez hlídání. 😵

margeta
20. čer 2011

Nehlídala jsem se. Jak pak bylo mimi větší, tak mi tlačil na žaludek a hned jsem byla plná, takže jsem paradoxně jedla míň než před těhotenstvím. Mám nadváhu a tendence k nabírání, takže jsem měla strach, ale nabrala jsem okolo 11 kg a naštěstí to celkem pak šlo dolu, i když břicho zůstalo.

mamisenka
28. čer 2011

Ahojky tak já jsem jedla na co jsem měla chut. Váha ukazovala v 32 týdnu plus 6 kg, tak sem si říkala že je to dobrý, že můžu jíst furt. No ale místo mě nabíralo za mě moje miminko 🙂 Takže se mi podle doktora narodí malý medvídek :D

simonceli
28. čer 2011

Ahoj, tak já jsem jedla to na co jsem měla chuť a kolik jsem toho chtěla. Nikdy jsem se v jídle neomezovala. Přibrala jsem 14kg a během prvních 2 týdnu bylo všechno dole + něco navíc. Ale teda musím přiznat, že když jsem byla pažravá ( třeba 5 rohlíků na snídani s obloženým talířem a podobně) tak sjem měla spoustu zdravého pohybu a ještě dva dny před porodem jsem chodila po Beskydech.

ladybugie
28. čer 2011

Ahojky, držet dietu v těhulení je nesmysl. A řešit váhu celkem taky. Ono si mimčo stejně řekne o všechno, co potřebuje. 🙂 Nechci říct, že člověk by měl jíst jak otesánek vždy a všechno, ale hlídat každé sousto se taky nemusí. Já jedla v těhu jako normálně.Naštěstí jsem s prvním netrpěla nevolnostmi, takže to šlo. Druháček mi to teď vynahrazuje i za první 🙂 Já u prvního přibrala 20kg, ale byla to hlavně zadržovaná voda. Po porodu jsem šla domů pomalu ve svých normálních kalhotách 🙂

gabka32
5. črc 2011

hlídat jsem se nemusela, jen občas jsem si řekla, že už toho jídla bylo dost 😀 naštestí moc chutě nebyly a mám slušný "základ" i bez těhu, tak jsem byla štastná, že jsem při prvním přibrala jen 6 a druhém 3kg. v podstatě těhotenstvím hubnu... kdyby to tak šlo 10x za sebou, tak jsem schlang 😀

zuhur
5. črc 2011

Já jsem přibrala celkem 20 kg a to si nemyslím, že bych se přežírala. Jo jedla jsem víc, ale ne o moc a hlavně ve velkým citrusy a pak salátový okurky. Ze sladkýho mi bylo blbě, ale pro vepřo-knedlo-zelo bych vraždila 😅 😀 Spíš jsem hodně omezila pohyb a proto to tak letělo nahoru. V porodnici jsem nechala 10kg, po půl roce už jsem měla jen kilo navrch a teď mám ještě o 2kg míň než před otěhotněním. Stačilo kojení + procházky s kočárkem 😉 Já bych to moc neřešila, kdy jindy se beztrestně pořádně najíst 😀

katka37
6. črc 2011

já jsem dnes 23+3 a mám 7kilo nahoře,nejvíc jsem přibírala v prvních 3 měsících,ale to bylo tím,že než jsem otěhotněla tak jsem měla podváhu,ted přibírám tabulkově 🙂 teda zatím.chtěla bych to zvládnout do 15 kilo,jsem už starší tak mám strach aby to šlo pak dolů.Včera jsem zaslechla ženské ,že o mně říkají,že mám jen břicho,haha to nevidí mé nohy ,boky a zadek?Uprvních kluků jsem nabrala tak 11-12kilo a po šestinedělí to bylo dole,takže se ted nechám překvapit 🙂 ale je fakt,že ted už neumím moc jíst ,tlačí mně žaludek a hned je mi těžko.... 😢

princeznaa
3. srp 2011

Ahoj holky, já jsem zatím ve 20.tt, nahoře mám už 10kg, ale vůbec se nedivím, jím - prominutím - jak čuně, někdy i víc než chci. Spíš, než kolik ještě přiberu, mě zajímá, jak to pak půjde dolů. Závidím vám, které píšete, že jste v porodnici nechali půl či 2/3 své nabrané váhy 🙂

jop
3. srp 2011

V těhotenství jsem přibrala celkem 17 kg, nijak jsem se nehlídala, ale ani nepřejídala, fakt je, že jsem měla pořád hlad, takže jsem pořád jedla, jinak bych asi omdlela 🙂 V porodnici jsem nechala tuším 6 kg, do roka po porodu jsem shodila zbytek, šlo to samo bez cvičení 🙂 Podle mě je nejlepší nic nehrotit, nepřejídat se ale ani neomezovat.

claca
8. srp 2011

v prvním těhu jsem přibrala děsných 18kg,po 6-ti nedělí jsem ale měla dole 30 kg,to jsem ale měla vážné zdrav.problémy,v druhém těhu jsem držela diabetickou dietu a přibral 9 kg,které mam stále nahoře 😠 😖 to střídání váhy mě vážně ničí,teď bych potřebovala tak 30 dolu,ale nevim jak na to,podotýkam že žeru jen večer,až děti zapadnou,tak touhle cestou to asi nepůjde 😀 😝

bubliinka
8. srp 2011

Já jsem jedla na to na co jsem měla chuť .Nijak jsem se v jídle neomezovala , na začátku těhu jsem trochu zhubla , protože mi bylo špatně a neměla jsem hlad a pak jsem přibírala a na konci těhu asi 2 týdny před porodem jsem zhubla 1kg , za celé těhotenství jsem přibrala 10kg 🙂

muffina82
8. srp 2011

ja som pri prvom tehotenstve pribrala asi 6 kilo ani raz mi nebolo zle, žiadne špeciálne chute, ešte v 8 mesiaci som chodila so psom na 10 km prechádzku dvakrát denne. Do mesiaca po pôrode som bola 10 kilo ľahši ako pred otehotnením. No jo sladkých 19 😀
tretie tehotenstvo som celé prezvracala a preležala takmer nič som v sebe neudržala a i tak som pribrala 30 kilo.Ale pol roka prešlo a som na pôvodnej váhe
Ja by som žiadne diety neriešila pokiaľ lekár neodporučí a potom len pod dohľadom. Na druhej strane takéto babkovské vykrmovanie - ved ješ za dvoch- to je tiež nie. Moja mama pribrala pod starostlivým babkiným vykrmovacím profgrmomv tehotenstve 60 kilo a komplikovaný pôrod a zýdravootné problém do konca života 😢

srneckav
8. srp 2011

Já se trošku hlídám, ne že bych držela nějaké diety, ale večer i když mám chuť na čokoládu, raději si zajdu pro jablíčko🙂 Snažím se jíst pořád více-méně stejně jako před těhu, jen asi 3x víc ovoce a víc oříšků, mléčných výrobků atd, prostě ať má miminko všechno. Jsou teda dny, kdy je prostě hlad, ať sním cokoliv a to pak poslouchám tělo a prostě si dopřeju víc - ono si samo řekne🙂

pelenka
2. lis 2011

Hlídala jsem se, ale nijak drasticky, musela jsem hodně ležet, takže váha nakonec byla 15 kg nahoře, v porodnici zůstalo 10 kg, jak to půjde dolů dál uvidíme, kojení se nedaří, břicho skoro nemám, ale jsem tak nějak celkově "široká".

melca
2. lis 2011

Já se bála při své ne hubené postavě,že přiberu moc,ale naštěstí jsem prvních 5.měs prozvracela,takže jsme dala dolů 6kg,pak jsme do konce těhu 2 z toho přibrala,ale pořád jsme byla jako by v mínusu 4kg,což mě těšilo,malá měla kde brát,rodila jsem 39+3 císařem ne kvůli váze,ale že se malá neotočila jak měla,váhu měla ok 3210g,já nechala v porodnici 10kg,bylo to na mě dost znát,ale už mám od porodu zase cca 3kg nahoře 😠 😀 A jedla jsme v těhu všechno co jsem chtěla,miluju sladký,cukrovku jsem naštěstí v těhu neměla,prostě na co jsme měla chuť to jsem malé poslala 😅

28marci
3. lis 2011

Ahoj, přidávám se v podstatě s podobnou zkušenosti, jak tady píšete ostatní. Otěhotněla jsem při váze 65 kg (na 163 cm, takže "krev a mlíko", žádná anorexie 😉 ) a vzhledem k tomu, že jsem tak od 25 let přibírala pomaličku každý rok kilečko, čekala jsem v těhotenství katastrofu. Diety jsem ale nikdy nedržela, takže jsem to nechala na přírodě i v těhotenství a cpala jsem se vším možným s čistým svědomím a vědomím, že holt budu tlustá 😀 Ale příroda mě mile překvapila, teď v 37tt mám nahoru 13 kg, v poradně mi říkali, že je to optimální, přírůstky váhy šly tak nějak postupně, žádný šok několika kil najednou. Teď mě trochu trápí otoky, tak si říkám, že nějaké deko je i v té vodě🙂 Z těch 13 kg mi narostly prsa, břicho a stehna (to si mohly odpustit 🙄 ), ale jinak podle okolí prý vypadám pořád stejně. Tak si říkám, že chodí štěstí dokola, sem tam sedne... i na mě 🙂 Ale nejdůležitější je přece, aby mimi bylo zdravé a ta kila navíc, s tím už se musíme poprat, co říkáte maminy?
Mám kamarádku, která v těhotenství přibrala rozumně, doslova podle tabulek, a po porodu začala tloustnout, i když se hlídala, cvičila... Takže příroda si s námi stejně udělá, co uzná za vhodné..

pavcza
3. lis 2011

Nehlídala jsem se, ale zpočátku jsem musela jíst často, ale málo, celou běžnou porci oběda jsem nebyla schopná jíst, pak jsem od 4. měsíce začala zvracet (místo do 3. tak jsem to měla od 4. do konce těhu 😀 ) a i když pak už jsem mohla sníst celou porci jedla jsem normálně, nikterak se neomezovala, nehlídala, ale neměla jsem extrémně velké chutě, celkem jsem přibrala 12 kg a zhubla po porodu bez námahy úplně samo 15 kg.

misi.21
3. lis 2011

Já měla asi štěstí,cpala jsem se asi od 4měsíce dost a dost a přibrala jsem jen 10kg,do dvou měsíců jsem v pohodě zhubla skoro 15,šlo to úplně samo,asi díky kojení... Teď už budu muset cvičit 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru