Přibírání v těhotenství 🙂

gable
12. bře 2012

Ahoj, všechny zdravím 🙂 chtěla bych se s váma pobavit o přibírání v těhotenství. Jsem v 22. týdnu a už jsem přibrala 8 kg. Takže celková váha je teď 85 kg.... Mám docela hrůzu z cílové předporodní váhy 🙂 podělíte se se mnou o svoje přibírání?

aaddeellaa
19. čer 2017

@voleskap To je fakt. Čím víc to tu rozebírám, tím víc mi to příjde jako přehnaná reakce. Ale jsem za to ráda. Už funguje zase rozum a né emoce. Je to moje první těhotenství, tak jsem taková na trní, nemám se koho zeptat, tak to tu budu zahlcovat asi pořád nějakými dotazy.. Díky

karlajasmine
19. čer 2017

@aaddeellaa Bych asi dotycne rekla, ze ty budes mozna ''nemozna'' v tehotenstvi, ale ze jini lide jsou nemozni cely zivot... a vyznamne na ni mrkla ;)

johnirvingfan
2. črc 2017

@biedronka10
Ahoj omlouvám se, že se ozývám az ted 🙂 Jak to vypadá? 7 kg je ok. Je v tom i plodovka 🙂 U kojení jsem teda spíš ještě zhubla. Cítím se, jak vymackanej citron😀😀
Nečetla jsem celou diskuzi, ale držím pěsti, pokud to máš ještě sebou!!!

madi16
31. črc 2017

Ahoj holky, nevím jak jste tu ještě moc aktivní, ale měla bych otázku, vybírám svatební šaty a v den svatby budu asi v 21tt, chci se zeptat jak jste na tom v tomhle období byly, mám teď 54kg (velikosti nosím od 34-38)a špíček na břiše dlouhodobě na to kolik vážím 😀 tak si myslím, že pupík mě bude vidět asi brzo. Vím, že každý to má jinak, ale budu ráda, když mi některá napíšete, jakou jste měla velikost nebo o kolik se vám zvětšila, abych věděla jakou velikost si koupit a pak případně nechat upravit. moc děkuji 🙂

pucmelinka
31. črc 2017

@madi16 jako vsechno i tohle je individualni...na mne v 21 tt nebylo videt nic,tehu kalhoty jsem treba zacala nosit po 27 tt a to jen proto,ze normalne mam bokovky a vadilo mi,ze mi tahne na zada...cely tehotenstvi jsem horejsky nosila sve (34/36),jen zimni bundu jsem si koupila tehotenskou,ty moje kratky do pasu nebyly na tehu pripraveny 😀
Celkove jsem.do 36+6 pribrala 10 kilo...

madi16
31. črc 2017

@pucmelinka Moc děkuji za informace, uvidím jak budu nabírat, snad to nebude moc a ani málo, taky tak obden vůbec nevím co mám jíst, protože na nic nemám chuť a pak když už do sebe něco dávám, tak za chvilku mám pocit plnosti :(

pucmelinka
31. črc 2017

@madi16 ja do cca 13 tt trpela nechutenstvim,nic jsem do sebe nemohla dostat,na nic jsem nemela chut...dr.rikal,ze to nevadi,hlavne at hodne piju...pak uz to bylo lepsi,ale stejne jsem jidlu moc nedala...na zavatlz jsem zhubla dve kila a prvni kila jsem nabrala nekdy okolo 25 tt...

fallingstars
31. črc 2017

@madi16 Ve 20tt jsem skoro žádný břicho ještě neměla...ale za to o pět týdnů později jsem přibrala tři kila a už jsem to fakt neschovala (ale budiž mi omluvou, že v tom období byly Vánoce 😅). Než jsem otěhotněla, měla jsem 51kg, velikost převážně 34, něco 36, štíhlá. V tom 20tt jsem už nosila těhotenský kalhoty, ale to byly (dvoje) taky to jediné, co jsem si z těhotenské módy kupovala...až do konce jsem vydržela se svými svršky a teda s vypětím všech sil a zipů i s bundami (i když pak už jsem se modlila, aby už nemrzlo, a když už jsem nechodila do práce, naštěstí bylo jaro a já tady po vesnici vrstvila chlapovo mikiny, ať žije trend oversize 😂, a mezi lidi jezdila jen, když stačilo mít bundu rozeplou 😄). Koupila bych šaty s takovým střihem, který případně "unese" i bříško větší, než se čekalo, kamarádka se vdávala taky tak nějak kolem 20tt, oplácaná, a šaty museli pak na poslední chvíli hodně upravovat, aby se vůbec nešla. A to je vybírala jen dva měsíce dopředu. Takže bych počítala raději se vším....

lentilkah
31. črc 2017

@madi16 Tohle je fakt individualni, me bylo do nedavna spatne, nechutenstvi me trapi do ted. Na vahu mam -4 kg, vse mi pohublo, ale bricho a prsa rostou pekne. Treba tehotenske kalhoty nosim uz tak od 11 tt, bezna tricka- i volnejsi, co jsem bezne nosila uz jsou na knop. Takze bych saty resila pozdeji, az budes vedet jake jsou vyhlidky 🙂

lentilkah
31. črc 2017

@madi16 Jinak jsem zacinala na 58 kg, velikost taky tech 36/38.

luciza
31. črc 2017

Já mám ve 33.týdnu +7 kg. Ale už při otěhotnění jsem měla asi tak o 5kg víc než rok a něco předtím při svatbě, tak bych byla nejradši, abych pak zhubla i to 😀
V mobilu mám stáhnutou aplikaci Nutrimimi, kam váhu zapisuju. Je tam graf, který vychází z výchozí váhy a ukazuje maximální a minimální hmotnost, jakou bych měla mít v určitém týdnu a ještě pořád jsem těsně pod tou hranicí minimální hmotnosti, takže podle toho přibírám ještě málo. Nijak se ale nehlídám 😉

desireeclary
31. črc 2017

@madi16 Ahoj, ja jsem mela velke brisko snad od konce 4. mesice, a to i pres minimalni narust vahy jako takove takze bych byla opatrna, je to velmi individualni. Kamaradka jeste temer nemela brisko a mne se uz ptali jestli jsem v 7. mesici. Nejvic se mi pak zvetsilo mezi 5-6 mesicem. Ted uz to nejsou takove skoky. Svatebky jsem resila vsitim klinku s extra latkou a mela jsem nakonec jeste rezervu.

karlajasmine
1. srp 2017

@madi16 tohle je strašně individuální, já nesnesla nic přes bricho a byla viditelně těhotná už ve 12tt. Když jsem měla po prvním screeningu srazy s kamarádkami, tak vykrikovaly "jee,ty jsi těhotná" ještě předtím, než jsem cokoli řekla. Kamarádka zas měla ploché bricho až do 30tt. Být tebou jdu si pro šaty až na poslední chvíli.. Mě se třeba i strašně roztahla pánev a sluší mi teď úplně něco jiného než předtím.

madi16
2. srp 2017

Holky moc díky za vaše příběhy, určitě si z toho něco vezmu a uvidím co bude tak za měsíc 🙂

anonimni1111
30. pro 2018

@gable ja jsem ve 13tt přibrala jsem 4kg ano občas něco smlsnu ale ne moc často

jackiieee
2. únor 2020

Ahoj holky 🙂 mam takovy dotaz jak se pocita to pribirani ... nez jsem byla tehu, mela jsem 56kg. Potom jsem do 4. Mesice zhubla na 52kg a ted mam necelych 59kg a jsem 26tt+3dny ... mam pocitat od te vahy co jsem zhubla od 52kg a nebo od 56kg od te puvodni vahy pred tehu? Diky 🙂😁😇

lentilkah
2. únor 2020

@jackiieee Vychazi se z puvodni vahy pred otehotnenim.

natysnovec
2. únor 2020

@gable ja u jedne 30kg.A u druhe asi 28kg...sileny...🤦‍♀️🤦‍♀️

jackiieee
3. únor 2020

@lentilkah dekuji moc 🙂🙂

ivcaac
3. bře 2021

Ahoj holky nevím jestli tady ještě někdo je já jsem nyní 15tt a mám cca 2 kila nahore. Doufam, že se k porodu nebudu kutalet

vaculovav
3. bře 2021

@ivcaac já u prvního přibrala přes 30kg aniž bych se cpala 🤷🏻‍♀️ teď jsem ve 14tt a zatím se mi moje váha hýbe +-1-2kg

ivcaac
25. bře 2021

@vaculovav já doufám že se vejdu do těch cca 12-13kg, ale nevím no :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru