Přibírání v těhotenství 🙂

gable
12. bře 2012

Ahoj, všechny zdravím 🙂 chtěla bych se s váma pobavit o přibírání v těhotenství. Jsem v 22. týdnu a už jsem přibrala 8 kg. Takže celková váha je teď 85 kg.... Mám docela hrůzu z cílové předporodní váhy 🙂 podělíte se se mnou o svoje přibírání?

romca13
13. kvě 2012

@sariel tak já jsem teď 35 tt a nahoře od své výchozí váhy mám jen 4 kila,,,,, a to jsem četla, žebych měla přibírat 0,5 kg týdně,,,, je fakt, že jsem na začátku těhu asi 3 kg shodila, tak nevím, jestli do toho přibírání mám počítat i ta kila co jsem původně shodilaa pak nabrala zpět,,, ale svoji výchozí váhu před začátkem těhu a na začátku těhu jsem měla 57 kg a teď mám 61,,,,

sariel
13. kvě 2012

@romca13 Mně doktor řekl, že je jedno, jestli ZDRAVÁ těhotná přibere za celé těhotenství 5, 15 nebo 25kg. Divila jsem se, jak je totiž možné, že nepřibírám. (Né, že by mi to zas tak vadilo. 🙂 ) Když přibírá mimčo, tak to nemám řešit. Mám takový dojem, že schozená kila na začátku se nepočítají. Nabraná kila se počítají od původní, kterou jsi měla, když jsi oběvila dvě čárky.

sariel
13. kvě 2012

@romca13 Je ale zvláštní, že my těch 0,5kg týdně nepřibíráme. Také všude čtu, že je to normální. Myslíš, že si to mimčo bere ze zásob? Určitě nejsem nějak extra hubená, ale vždyť za chvilku nebude mít z čeho brát. 😕

romca13
13. kvě 2012

@sariel no nevím, mě taky dr řekl, ať vůbec neřeším nabraná kila ani velikost bříška, že je mimi zdravý a ve 29tt jak mi dělal váhový odhad ,tak prcek měl váhu dle tabulek,,, takže to taky neřeším,,,,dokonce jsem měla mega střevní chřipku někdy kolem toho 29tt a šla jsem dolů s váhou o 4 kila, nebyla jsem schopná ůvbec nic sníst, tak jsem volala na gyndu a tam mi řekli, že jídlo nemám řešit, že si to co prcek potřebuej vezme ze mě, hlavně žemám pít,, jak chřipka odešla, tak jsem na té původní váze byla okamžitě, jak jsem začla normálně jíst,,,,,

sariel
13. kvě 2012

@romca13 Také mi dělal váhový odhad. Ve 28 a 31tt. Malá odpovídá dle tabulek. Abych nelhala, tak na prvním byla o 2 dny starší a na druhém o 2 dny mladší, ale to se nic neděje. Já jsem žádnou nepříjemnou střevní chřipku neměla, ale od nějaké 18 hodiny do sebe nemůžu nic dostat. Přes den jím ale hooodně, tak to snad nevadí.

romca13
13. kvě 2012

@sariel já jím tak normálně,, stejně jak před těhu,,, no možná jím trochu menší porce než před těhu, mám pocit, že jsem hned hrozně přejezená,,, a je taky fakt, žejím hooodbě ovoce a zeleniny a moc nejím sladký,, na to já ale nebyla nikdy,,,, možná kdybych se přecpávala sladkým, tak na tom budu jinak

sariel
13. kvě 2012

@romca13 Já jedla vždy víc, než kdejaký chlap. 🙂 Proto je to u mě normální. Kdybych se ale hodně přecpávala, tak váha je určitě jiná. Jiný by se ale přecpával i s půlkou toho, co sním já, takže těžko soudit, kolik toho vlastně sním.

marie084
15. kvě 2012

21 tyden a 3kg nahore.

majka1976
15. kvě 2012

Já už mám břicho jak balón a nepřibrala jsem ani dkg, to se mi asi svaly přeměňujou na lehčí sádlo ☹ 16+3tt

makala76
16. kvě 2012

@majka1976 Tak z toho si nic nedělej. Já jsem 12 tt, přibrala jsem 1kg, ale břicho mám tak na pátý měsíc 😉

lucca23
16. kvě 2012

já jsem v 5 měsíci a pouhé 1 kg nahoře, ale sestřička mi řekla že to kilo mám stejně jen z velký snídaně 😀

danielahe
19. kvě 2012

Ahoj holky, tak kdyz uz se tu bavime o tech kilech, tak pri prvnim mimi jsem nabrala asi 25 kg 😎 a ted jsem v 16 tt a mam nahore uz 6 kg 🙂 😠 , mam pocit, ze pribiram i po vode....no snad se to nejak zpomaly, uz ted mi rikaji hrosik 😀 😀 😀

pejullka
19. kvě 2012

já mám na konci 8 měsíce nahoře necelé tři kila, u první dcery jsem měla okolo 16 kilo, ale měla jsem tak 5 kilo v otocích

gable
autor
7. čer 2012

tak ženy, já už to mám za sebou. Z důvodu preeklampsie a komplikací ohrožujících plod jsem musela rodit akutním císařem ve 33.tt. Miminko je vpořádku a já taky, už jsme optimisti a snad budem brzy všichni spolu. Ale proč píšu, do 33.tt jsem přibrala 20kg, poslední dva měsíce 9kg a doktor mi jen řekl, že nemám tak žrát, přitom jsem se hlídala a váha valila nahoru stejně rychle. Už to byl příznak toho, že něco není vpořádku. Po porodu jsem měla ještě o dvě kila víc,ale byla jsem nateklá vodou jak princezna Fiona 🙂 teď necelých 14 dní po porodu mám nahoře "jen" 8 kilo oproti váze před otěhotněním. Jde to krásně dolů,ale raději bych byla ještě 2 měsíce jak bublina (s malinkým v bříšku) 🙂

miranda77
7. čer 2012

@gable já jsem také v posledním měsíci přibrala 7kg k předešlým 15 ... a pak nechala 12kg v porodnici - byly to otoky po atb ...

vanule
8. čer 2012

@gable tak vidím, že jsem na tom úúúplně stejně. Já rodila před 4týdny z důvodu těžké preeklampsie ve 34tt do té doby jsem přibrala 22kg!!! z toho za posledních 14dnů rovných 7kg!. Byla jsem jak oteklá nit už úplně všude celých 22kg jsme nechala v porodnici a přitom malinká měla jen 2030g. A souhlasím s tebou, taky bych ještě chviličku brala to těhu bříško i když Natálka je hodné miminko, ale přece jen měla ještě čas 😵 Přeju vám hooooodně štěstíčka, zdravíčka

andrejsp
8. čer 2012

Zdravím vás,já jsem teda těhu poprvé a za první 3 měsíce jsem shodila 6 kilo,protože jsem celé dny prozvracela. Teď jsem v 18tt a jedno kilo mám zatím zpět a to už teď docela baštím... 🙂

gable
autor
9. čer 2012

@vanule taky vám přeju hodně zdraví a sil 🙂 my máme miminko ještě v nemocnici, ale už to vypadá moooc dobře 🙂 malinký měl 1620g a zhubnul na 1520g,teď už si nabral zpět na porodní váhu a jde to pěkně nahoru 🙂

mochenkaa
9. čer 2012

Ve 38tt mám + 4 kg 🙂

romca13
9. čer 2012

@mochenkaa teda 4 kila,, neuvěřitelný 🙂))

mochenkaa
9. čer 2012

@romca13 tak ale ty nebudeš mít o moc víc, ne? Když jsi v 35tt měla taky 4kg 😉
Ale já měla nadváhu už před otěhotněním, takže mimčo má odkud čerpat

romca13
9. čer 2012

@mochenkaa no na konci 37 tt to bylo ještě 5,5 kila, a pak další poradna za týden už 8 kilo, to jsem čučela jak puk,,,ale dr říkal, že začínám zadržovat vodu, že si tělo dělá zásobu k porodu,,,, no dnes ráno jsem se vážila a měla jsem 7 kilo, tak uvidím jak to půjde dál,,,,, prostě do konce 8. měsíce to byla pohodička a teď mám pocti že ten poslední měsíc to nějak valí,,,,,

mochenkaa
9. čer 2012

@romca13 tak vidíš, to máš vodou, já zatím žádnou nezadržuju. Ale víš jak, ještě je to 21 dní do TP 😉
Já nejvíc přibrala mezi 20-30tt cca 2,5kg, do té doby 0,5kg a od 30tt mám nahoře 1kg.

mitote
9. čer 2012

@romca13
@mochenkaa holky jak ja vam dvema zavidim, me to nabirani sice ceka, ale uz ted trnu hruzou

mochenkaa
9. čer 2012

@mitote to tě chápu. Ale neděláš to pro sebe, ale pro miminko a to je přece to nejdůležitější 😉

mitote
9. čer 2012

@mochenkaa to jo ale predstava 20-30 kilo nahore ve me vzbuzuje leda depresi 😀

leiladelly
9. čer 2012

@mitote to vůbec neřeš, tělo si přibere tolik, kolik potřebuje, abys mohla kojit.... Kdo má víc kilo před otěhotněním, měl by přibrat méně, kdo má méně kilo, měl by přibrat víc. Já s přibíráním neměla vůbec problém, nahonila jsem kila už předem 😀 Takže pak s Alexem 7 kilo, s Leilinkou nic.

mitote
9. čer 2012

@leiladelly vis komu rikas, ze to nema resit jo? 😀

leiladelly
9. čer 2012

@mitote vím.... právě proto Ti to píšu...IP

romca13
10. čer 2012

@mitote Gábi, myslím, že zrovna ty mít moc problém s váhou nebudeš,,, nedovedu si představit, že bys s tvojí postavičkou nabrala 20-30 kilo,,, taky jsem měla ze začátku obavy a jsem eď moc ráda, že to tak nebylo,, i když si myslím, že jsem to mohla malinko ovlivnit tím, že jsem nejedla moc sladké,,, když mě honila mlsná, tak sjem si vzala mrkev 🙂 jedla jsem hodně zeleniny, ovoce, nepřejídala se ,, to až teď poslední 2 měsíce si dám sem tam zákusek, horalku a podobný sladkosti,, ale celý těhu jedu zase na zmrzlině 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru