Přibírání v těhotenství 🙂

gable
12. bře 2012

Ahoj, všechny zdravím 🙂 chtěla bych se s váma pobavit o přibírání v těhotenství. Jsem v 22. týdnu a už jsem přibrala 8 kg. Takže celková váha je teď 85 kg.... Mám docela hrůzu z cílové předporodní váhy 🙂 podělíte se se mnou o svoje přibírání?

anieanne
12. bře 2012

Ahoj, když jsem čekala syna, tak jsem za celé těhu nabrala 7 kg, teď u malé jsem na KO ve 27+5tt měla nahoře už šest. Jinak celkové váhy se nehroz, po porodu to vyběháš 🙂 Já druhé těhu začínala o dvě kila lehčí než to první, a to jsem narozdíl od "bezdětného života" nijak necvičila ani nedietovala 🙂

gammaray
12. bře 2012

@gable ahoj,na mně ve 22tt nebylo ještě téměř nic poznat,měla jsem nahoře asi3-4kg.celkově jsem pak do porodu přibrala 11-12kg..s dvojčaty...je to hodně individuální 😉 😉

gable
autor
12. bře 2012

🙂 říkala jsem si, jak se budu hlídat, ale jakmile skončily nevolnosti, tak jsem se rozšoupla 🙂 a když slyším, že někdo nabere 7 kg za celé těhotenství a já už to mám v půlce, tak propadám depresím 🙂

sarunatko
12. bře 2012

Ahoj, já jsem za celé těhotenství přibrala 20 kg, a to jsem si říkala, že se musím zastavit max. na 10 🙂 V porodnici jsem 10 kg nechala, během prvních dvou týdnů zhubla 6 kg a ty čtyři pak nějak postupně. Teď jsem asi kilo pod původní váhou a jde to pořád dolů. Pokud s tím nebudou spojeny žádné zdravotní komplikace, tak bych si z přibírání vrásky nedělala.

janii
12. bře 2012

Když jsem čekala prvního, tak jsem se v 26tt vdávala a to jsem měla nahoře asi 5kg. Ve 30tt mě zavřeli na 8 týdnů do nemocnice a nesměla jsem vylézt z postele natož z pokoje a tam to letělo nahoru každým dnem snad 2 kg ☹ Celkově jsem přibrala tak 30 😒 Teď jsem v 17tt a zatím asi 2,5 kg nahoře.

gable
autor
12. bře 2012

tak jste mě trošku uklidnily 🙂 já jsem totiž přibrala za první tři až čtyři měsíce jen tři kila a teď od poslední poradny před měsícem se mi to vyšplhalo o 5kg 😠 to se mi zdá za měsíc fakt dost 🙂 a doufám, že tempo přibírání nebude stejné každý měsíc 🙂

klarka1
12. bře 2012

teď jsem ve 29tt a mám cca 9 kilo, u prvního těhu jsem nabrala 12 kilo a vrátila se pak na původní váhu 😀

handm
12. bře 2012

@gable Ahoj, já jsem v 18tt a zatím jsem přibrala kilo. Ale záleží podle mě i na výchozí váze, nevolnostech atd.. mě bylo první tři měsíce blivno, i když jsem nezvracela. U prvního jsem nabrala celkem 11 kg, tak jsem zvědavá, jak ted 🙂 a výchozí váhu jsem měla u prvního menší, než ted...

garzonka
12. bře 2012

@gable
Ahoj, s prvním jsem otěhotněla s výchozí váhou 45 kg 😀 ....celkově jsem přibrala 13kg a to jsem se vytěšovala, že mám konečně nad 50 kilo 😀. To jsem si fakt užívala...S druhým jsem přibrala stejně a s třetím "jen" 7 kilo, bývalo mi špatně prvních 14 týdnů. Teď cca 2,5 roku po třetím porodu mám svoji téměř původní váhu ... 47 kg 😝 😀 😉
..nu, s 3 dětmi není kdy mít kila navíc..asi jsem takoej typ

petulka25
12. bře 2012

ahojky první těhu jsem přibrala 18 kg.u druhého těhu jen 10kg-neměla jsem tolik času odpočívat!!jsem půl roku po porodu a už mám o 5 kg mín než před těhotenstvím.neboj všechno půjde dolůůů

misi.21
12. bře 2012

Já přibrala 10kg... 7 jsem nechala v porodnici a pak to šlo fofrem. 3 týdny po porodu jsem nosila starý rifle... Teď mám o 2 kg míň než před těhotenstvím. Jo a to jsem se ládovala jak blázen. Furt jsem si říkala,že nikdy už to takový nebude,tak jsem si dávala do nosu 😀 Ono to stejně moc neovlivníš 😉

anrebcz
12. bře 2012

@misi.21 Tak to je super, to bych taky chtela 😉 A kolik jsi mela pred tehotenstvim?

ptjj
12. bře 2012

@gable ja jsem od predposledni poradny do minule mela taky takovej skok asi 4 kg a ted od posledni se to zase malicko zbrzdilo, treba to u tebe bude taky tak, vahu moc neres, s tim stejne nejde moc udelat, ja doufam, ze to pak pujde dolu a nechavam to byt, taky mam nahore dost, i kdyz bricho celkem maly

gable
autor
12. bře 2012

@ptjj no já mám břicho docela velké... a mekkoučké 🙂 kolik jsi už přibrala?

handm
12. bře 2012

@misi.21 to ti závidím😉 v dobrém, samozřejmě.. já v porodce u prvního nechala vše, krom 4 kil, pak shodila ještě dvě, ale pak už nic a zůstalo mi plus 3-4 proti tomu před těhu a dolu to nešlo a nešlo.. a to jsem kojila 😲 každý je holt jiný...

@gable jo a já mám pupek jak s prvním v 6 měsíci.. u těch druhých to jde nějak rychleji, jak ty vazy už jsou povolené 😲

zdeniii
12. bře 2012

@gable ahojky tak v prvním jsem přibrala 20 a teď mám zatím nahoře 19 🙂 takže určitě tu dvacítku předběhnu 🙂
ve 22tt jsme měla nahoře 7 kilo 🙂 Ničeho se neboj nemusíš pořád přibírat třeba se ti t zasekne.
Ale já to schodila hnedle. 😀 takže to nebylo znát. Ani mi to nikdo nevěří že mám nahoře tilok.

mmmiska83
12. bře 2012

Ahoj, když jsem čekala syna tak jsem nabrala do 32. týdne 13 kg..pak jsem ho porodila,takže kdo ví kolik by to ještě bylo...nu a ted jsem 32. týden, čekám holku a mám "jen" 8 kg..zatím,tak uvidíme.Jinak se v jídle nijak neomezuju.Výchozí váha u obou byla 45 kg.

tasmailla1
12. bře 2012

@gable já nabrala 28 kil,sice malá má už skoro 8 mesícu,tak pořád mám nahoře 10 kil..:(

gable
autor
12. bře 2012

no jak to tak čtu, tak si jdu dát jabličko.... ze všech těch kg mi vyhládlo 🙂

heaven_angel
12. bře 2012

já jsem teď ve 12 tt a přibrala jsem přes 4 kila, sestra na mě valila oči, ale mě bylo od 7 tt zle a pomáhalo jíst, tak jsem prostě jedla.. teď už je to lepší, nevolnosti ustupují, tak snad se k porodu nedovalím s metrákem 🙂

gable
autor
12. bře 2012

@heaven_angel tak to já se k němu s metrákem beztak dovalím 😢

heaven_angel
12. bře 2012

@gable a i kdyby tak co.. hlavně, že bude mimčo zdravý 🙂 to potom vyběháš, až se malé narodí 🙂 já to zas tak neřeším, ale snažím se jíst víc ovoce aspoň na úkor sladkýho, protože jinak bych ho nejedla vůbec.. nějaký omezování v těhu nemá cenu, na to bude potom času 🙂

gable
autor
12. bře 2012

@heaven_angel no já mám ovoce a zeleninku moc ráda, takže si dopřávám každý den i několikrát.... ale pak jsou tady různé mlsání a hlavně masíčko, to mi teď jede nejvíc 🙂

heaven_angel
12. bře 2012

@gable tak to já zeleninku a ovoce nene.. teda teď už jo, ale když mi bylo špatně, tak vůbec.. to hlavně rohlíky a pečivo a to jde na váhu nejvíc.. teď už je to dobrý, tak se snažím jíst pestřeji.. mně jede cokoliv, ale to i před těhotenstvím 🙂

palomitacheca
12. bře 2012

U prvního jsem za celou dobu přibrala asi 11kg a po porodu šlo skoro všechno samo dolů. Teď jsem v 19. týdnu a už mám navíc 3kg 🙂

gable
autor
12. bře 2012

@palomitacheca já jsem v 19. týdnu měla taky jen 3 kg a byla jsem ráda, že moc nepříbírám a teď se mi toho za měsíc nahromadilo dvakrát tolik 🙂

palomitacheca
12. bře 2012

@gable Já ještě v pátek na kontrole hlásila sestřičce, že mám o 2kg víc, a po víkendu u rodičů jsem se domů vrátila s dalším kilem navíc 😅 To asi bude z té maminčiné buchty, které jsem snědla minimálně půl pekáče 🙂

sudina
12. bře 2012

Ahoj, já přibrala v těhu 23 kg. Teď dva měsíce po porodu mám ještě pět kg nahoře, ale postupně to jde dolů.. 🙂

janca32
12. bře 2012

Já jsem přibrala 25kg. Žádná sranda to nebyla. Jenomže tělo si dělalo co chtělo. Když měl malý rok tak jsem měla ještě skoro 10kg nahoře, teď už je to ale dole. Pořád jsem jsem se hlídala a řešila jsem hlavně ať nepopraskám. Mazala jsem se Elasti-Q a je to o.k. Pomohlo mi to.

hobitkova
12. bře 2012

ahojky, já jsem u prvního přibrala 14kg a do půl roku jsem to krásně vykojila 🙂 u druhého jsem přibrala do 38.tt 16kg, asi by to teda bylo i víc a po půl roku kojení jsem měla ještě 7kg nahoře, které jsem začla pracně shazovat, už je 5 dole, ale ještě tak 5 bych brala 🙂, ale přesně jak @janca32 musím se hodně hlídat ... holt u druhého už je to horší

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru