Přibírání v těhotenství 🙂

gable
12. bře 2012

Ahoj, všechny zdravím 🙂 chtěla bych se s váma pobavit o přibírání v těhotenství. Jsem v 22. týdnu a už jsem přibrala 8 kg. Takže celková váha je teď 85 kg.... Mám docela hrůzu z cílové předporodní váhy 🙂 podělíte se se mnou o svoje přibírání?

magieret
18. dub 2014

Čau holky, já to přibírání nechápu 😀 Dlouho na mě nebylo skoro nic poznat, teď dva týdny před porodem jak balón 😀 Do 20tt jsem měla nahoře dvě kila, a pak to začalo...každá kontrola minimálně dvě tři kila nahoře ☹ ve 34tt se mi to ustálilo na plus 13 kilech a tři týdny se váha nehla, už sem se radovala, že by to mohla být finální váha. No a pak, přes noc plus 1,5 kg - nemohla sem věřit svým očím, jím už málo, moc se toho do mě nevejde. Takže žádná večerní nacpávačka. Bojim bojim!!! Zase se teď mrcha drží, ale ty skoky jsou děsivé-že by zavodnění??? Ještě dva týdny, co tak můžu čekat? 🤐

kaca122
26. kvě 2014

Dobrý den no já jsem 30.týden a mám nahoře nějakých 19.kg jako vše je v pořádku a že váha roste, s tím asi nic nenadělám, ale mi na tom nesejde jsem ráda, že miminko je zdravé a pěkně roste jak budu vypadat to budu řešit po porodu, ale když je silná vůle zhubnout jde .-)

prapodivna
26. kvě 2014

@magieret já přibírám skokově celé těhotenství, teď jsem cca na 19 kilech. Taky jsem se nepřejídala, jedla normálně-je to trochu podraz, ale nedá se nic dělat, tělo si dělá co chce-pak to dáme dolů, teď to musíme vydržet 😉

maxinkaa
26. kvě 2014

U každého je to jinak, kámoška měla před těhu 52kg a přibrala 24kg, já měla 58kg, nejdřív 3kg zhubla a do porodnice jsem šla se 62kg, z porodnice jsem odcházela s 53kg. 😀

baffiny
26. kvě 2014

já taky přibírám skokově, poslední dva měsíce to je, co návštěva gynekologa to 3-4 kg nahoře 😀 posledně jsem přibrala 3kg za dva dny... ted jsem na deseti kilech (v 27tt) ... jenže jsem ted začala otýkat takže váha určitě šla ještě víc nahoru, hold zavodnění... naštěstí nemám doma váhu abych se stresovala 🙂

magieret
26. kvě 2014

tak já hlásím, že ke konci už jsem téměř nic nenabrala, celkem tedy 14 kilo, po porodu v porodce třetí den -6kg, teď po třech týdnech další -4kg, ale teď to jde velmi velmi stěží... jelikož kojím a mlíka mám málo, nesmím moc blbnout s dietama, navíc strava kojící žey je velmi omezena ☹ mám tendenci držet dietu, sem celá rozkydlá, achjo...kojením teda nehubnu vůbec, ani u prvního mimi tomu tak nebylo - zhubla jsem až potom a to těžkou dřinou a odříkáním, ale není to zas tak moc, ikdyž ty poslední kila jsou nejhorší... 😖

barinkas
26. kvě 2014

@magieret bych neřekla, že je strava kojící ženy nějak hrozně omezená teda... jsem kojila malou rok a asi jediné, co jsem nejedla, bylo zelí, prostě co nadýmá no.
Ty první týdny méně kořeněné, ale pak už stejně jak teď...
😀 víc mléčných výrobků, ale že bych si tedy něco upírala, to fakt ne...
Čím víc budeš přemýšlet nad tím, jak zhubnout, tím to půjde hůř ☹

magieret
3. čer 2014

Tak už se začalo dařit hubnout, jím už celkem všechno a je pravda, že změny v nadýmání u prcka nepozoruji. Ale taky už jím míň a zdravě, holt se vracím k osvědčené dietce...nic jinýho asi nepůjde. A pohyb? o víkendovém běhání jsem zjistila, že má kondice není sice nulová, ale asi jednoprocentuální ☹ Uběhnu tak dvě stě metrů a jsem zralá na áro 😀

luciaszapi
28. led 2015

Ahoj maminky, mám dotaz. Jsem v 31. týdnu těhotenství a přibrala jsem 10 kg a všichni na mě koukají skrz prsty. Prý jsem břibrala strašně moc, dnes mi i obvodní dr řekla, že bych s tím měla něco dělat... Je to opravdu tak hodně? Od začátku jsem na rizikovém těhotenství doma, takže toho pohybu moc nemám, ale zase si nemyslím, že to není zase tak odstrašující... 😒

jitavrtule
28. led 2015

@luciaszapi ono asi zalezi z jake vychozi vahy (nadvahy/podvahy) jsi pribirala. Jinak mi pribirani porad prijde jako zcela individualni zalezitost, kterou nema smysl porovnavat s ostatnima. A aniz bych chtela byt oskliva,komentare ohledne tehotenstvi od obvodacky bych klidne poustela jednim uchem tam a druhym ven,az si dodela atestaci z gynekologie,muzete se bavit dal :-P

janamia
25. srp 2015

@heaven_angel jj to jsem měla taky tak.. při nevolnosti mi pomáhlao jíst a tak v době kdy hodně maminek hubne nevolností tak já nabrala 4 kg.. teď jsem ve 26tt a mám 11 kg nahoře 😖

speratovalucie
25. srp 2015

První těhu: výchozí váha 57kg, před porodem 77kg - nabráno 20kg, po odchodu z porodnice 68kg, po půl roce 34kg, po 3 letech 58kg.

Druhé těhu: výchozí váha 58kg, před porodem 75kg - nabráno 17kg, po ochodu z porodnice 65kg, po půl roce 62kg.

U obou těhu jsem měla normální postavu, víceméně jen bříško, kila se mi rozmístila všude, takže žádný obr rozdíl.

gabriellew
12. zář 2015

Výchozí: 58kg / 170cm, nyní 30tt: + 7,5kg. Jsem od 5tt na rizikovém, předtím jsem se v práci dost naběhala, nyní chodím na gravidjogu a cvičení v bazénu, občas si to vyjdu k nám do 6. patra po schodech, 😀 ... co se stravy týče, zakomponovala jsem více zeleninu a tím, že jsem doma, najela jsem na pravidelnou stravu, jinak bez výrazného omezení jídla. Celé těhotenství mi váha roste pozvolna, vždy zhruba o 1 - 1,5 kg / měsíc, tak snad to vydrží. Cíl jsem si dala max. 12kg, ale samozřejmě kdo ví jak to dopadne ... 😀 Hlavně aby byl maličký v pořádku. A to přeji i Vám, drahé maminky. 😉

stepula90
25. zář 2015

Tak já začínala na 77 kilech, nyní jsem 24. týden a mám 85 kilo :/ Též jsem nečekala, že to půjde tak rychle. Celý 3, 4 měsíce nic a ted to teda jede... A musim říct, že se vyloženě nepřežírám, jim na co mám chut, ale nějaký orgie to nejsou.

cattus
25. zář 2015

Ja jsem zacala na 67kg ted jsem na 72. Silene mi narostla prsa a zadek. Jinak v oblasti bricha jen takovy maly hrbolek jak se zacina klenout brisko. Jinak mam trochu potize a otekanim nohou takze tam bude asi i mirny faktor zavodneni. Jinak v obliceji ani na rukou jsem nepribrala vubec.. zatim😀

kodynka
16. říj 2015

Zdravím 🙂, jelikož sama nejsem žádné tintítko, za dobu těhotenství mám do 22. týdne nahoře 2.8 kg. Ale myslím, že je to tím, že mám dost svých zásob. Doktorka říkala, že je to v pořádku. A hlavně, každá to máme jinak. Moje teta celkem přibrala 30 kg a moje mami 10 kg. Takže je to individuální...

nellyses
26. říj 2015

Ahoj ja ted zacinam 25. tyden a mam 14kg nahore, cekam dvojcatka a mam porad cim dal vetsi chute a hlad..bude se mi to asi tezko zhazovat..

anysek_2
31. říj 2015

Zdravím Vás, já u prvního dítka připrala 4 kg 🙂
Teď jsem ve 22 tt s druhým mimískem a zatím mám nahoře 2 kg, cosi mi to nejde nahoru 🙂 jinak všechno v pořádku

stefikat
31. říj 2015

Ahoj všem. Přidám sůj přírůstek. teĎ jsem ve 36. tt a nahoře mám 1,2 kg. Rozhodně tedy nejsem žádný drobeček a hlavně ze začátku těhu jsem nejprve 5 kg zhubla. Ale svišť je prý jako podle tabulek, asi mu nic neschází, tak si z toho nic nedělám. A jak moje doktorka říká - každá jsme jiná 🙂 Tak si z váhy nic nedělejme a hlavně zdravé děti 🙂

kate987
31. říj 2015

AHoj, já jsem přibrala 16kg, v porodnici jsem nechala 10kg a zbytek shodila v šestinedělí.
Nyní jsem v 19tt a nahoře mám pouhý 2,5 kg.. od doby, co mi skončily nevolnosti, tak nastoupilo pálení žáhy a pocit plnosti, takže se extra nepřežírám. No jsem zvědavá jak to dopadne tentokrát.. věřím, že se to ještě rozjede 😅

kollle
26. únor 2016

Jsem na konci 27. týdne a mám nahoře 16 kg! Teď vážně by mě zajímalo, zda to tímhle stylem nedotáhnu až třeba na + 40 kg. Jak jste přibírali ve 3. trimestru, prosím Vás? Byla bych ráda, pokud bych našla někoho s podobnými "rozměry" 🙂). Prvních 5 kilo jsem přibrala hned za 6.-10. týden, což přisuzuju jen tomu, že jsem ze dne na den přestala kouřit. Celou dobu mám strašlivý chutě na sladký, prakticky bych se mohla živit tvarohovýma šátečkama, krupicovou kaší, šlehačkou, nepohrdnu ani větrníkem atd. bohužel, já se tedy snažím, ale 🙄 Tenhle týden jsem si řekla, že budu jíst "zdravě" - no a za týden jsem přibrala neuvěřitelné 2 kg. Do porodu zbývá 13 týdnů - nepřiberu dalších 26 kg, že ne.. Já si z toho bohužel hlavu docela dělám. No jinak čekáme holčičku, čímž jsem nejšťastnější člověk na planetě 😅 , tak to přisuzuju tomu, že zkrátka ubírá na kráse 🙂

thalesa
8. bře 2016

No, já to mám s přibíráním váhy taky šílený. Jsem 23. týden a nahoře 11 kg. Až poslední cca 2 měsíce jsem začala hodně přibírat, zhruba 4kg/měsíc. Taky si nedovedu vůbec představit, jestli to půjde takhle dál..hrůůůza :( Doktorka už straší s těhu cukrovkou, mám se objednat na glukózový test, tak uvidím jak dopadne. S chutěma je to hrozný, snědla bych snad úplně všechno, jím víc než můj přítel a to už je co říct 😅

kollle
8. bře 2016

Cukrovky bych se nebála v této souvislosti nebo resp. mě vyšel glukózový test naprosto bez problémů - vlastně vzorově. Takže si nemyslím, že by nutně "žravá" anebo "tloustnucí" vyplývala z něčeho negativního. Uvidíme, kam to dotáhneme 😕 😎

obyvatelka
7. čer 2016

Holky, já jsem v 18tt a váha se mi hýbe mezi 55 a 58 kily ☹ začínala jsem na 56.....jím pravidelně, ale vždycky jsem měla problém s přibíráním, tak nevím, podle doktora roste mimčo hezky, ale já mám z toho deprese, že nepřibírám....vím, co by za to jiné daly 😀

kollle
7. čer 2016

Tak ja uz mam po porodu. Pribrala jsem celkem 25 kg, ale uz v porodnici jsem 9 kg nechala a doma za dalsi tyden dalsi 3. Dolu to jde tedy az neuveritelne rychle a samo.

nat
7. čer 2016

Ja jsem 32 tyden a mam nahore 5.5 kila.Jsem za ne rada,ale u kazde je to jine 🙂Ty mimca za to stoji 🙂

luciemichal
14. črc 2016

Ahoj holky jsme v 29tt a pribrala sem už 22kg doufam ze se už to zastaví pritom to na me moc videt nejde jen mam brisko vetsi ale jim femibion od zacatku tehu a slysela sem ze miminka po tech vitaminech rychle rostou tak sem ted dobrala posledni prasek a uz to jist nebudu myslite ze je to hodne ta vaha sem prvorodicka a prijde mi to hodne teda

jitako
30. srp 2016

Ahoj, taky se s vami podelim. Jsem ve 20tt a zatim ani kilo nahoře. Je to me prvni tehotenstvi.

comandowoman
2. lis 2016

Ahoj holky...mam dotaz..zacinam propadat depkam..dnes jsem byla v poradne..koncim 15.tt a mam nahore 3,5kg ...vyslechla jsem si od dr,ze tehotenstvi nejsou jidelni prazdniny a ze si mam hlidat,co jim...cely zivot drzim nejake diety a jim zdravou stravu a tak v tehotenstvi odmitam byt na mrkvi a zeli a proste si dam obcas neco sladkeho nebo nedietniho..nic hrozneho..koblizek,ovoce odpoledne,ovocne jogurty ..prijde vam,ze se preziram,kdyz jsem pribrala 3.5kg???? 😢😢😕😕

kika_21
2. lis 2016

@comandowoman A není dr. sama nějaká anorektička? 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru