Přibírání v těhotenství 🙂

gable
12. bře 2012

Ahoj, všechny zdravím 🙂 chtěla bych se s váma pobavit o přibírání v těhotenství. Jsem v 22. týdnu a už jsem přibrala 8 kg. Takže celková váha je teď 85 kg.... Mám docela hrůzu z cílové předporodní váhy 🙂 podělíte se se mnou o svoje přibírání?

kalipso
10. čer 2012

@mitote taky mě ta představa přibrání 20 a víc kilo děsí 😅 😀 zatím teda jsem nenabrala nic, ale co není, může být a vzhledem k mému celoživotnímu boji s váhou si nedělám žádné iluze 🙄 Ale co, pro miminko cokoli 😵

kalipso
10. čer 2012

Kolegyně za celé těhotenství přibrala 2kg a mimčo mělo přes 3 kg + ještě další 4kg nechala v porodnici. To jsem teda koukala, měla těhotenství jako hubnoucí kůru a to teda fakt hubnout nepotřebovala 😕 😀 😀 😀

mitote
10. čer 2012

@romca13 no ja na posledni kontrole mela o kilo min a to jsem cekala tak o pet vic 😎 ja ted ma sladke vubec nemam chut, spise lehke veci, k snidani teda suchy rohlik a pak vetsinou obecy a vecere zeleninu a maso. Nejak moc na nic jine nemam chut

mitote
10. čer 2012

@kalipso no ja taky bojuju celozivotnr ale spis ve sve hlave 😀

romca13
10. čer 2012

@mitote já jsem první kilo nad svoji výchozí váhu pibrala až na začátku 6. měsíce tak uvidíš,,, 🙂 první tři měsíce jsem jela na zelenině - lečo, čočka na kyselo, zelí ne všechny způsoby,,, to bylo jediný, co mi chutnalo, nemohla jsem maso ani vidět,,,,,

mitote
10. čer 2012

@romca13 no jo ale ja narozdil od tebe nebliju od rana do vecera 😀

romca13
10. čer 2012

@mitote no já blila jen ráno 🙂))))

mitote
10. čer 2012

@romca13 ja blila jen dvakrat, uz to mam zmakly 😀

sylvia11
4. lis 2012

Já jsem přibrala skoro dvacet kilo a ani jsem to moc neřešila, věděla jsem, že to půjde dolů hladce. Spíš jsem se bála strií. To jsem se mazala poctivě a zkusila jsem na to elasti-q exclusive. Koukněte na toto video, je to skvělý návod jak se mazat...já se mazala jak mě napadlo a naštěstí strie nemám díky tomuto krémku.

https://www.youtube.com/watch?v=t-DfXL1mbgg
anetamit
22. led 2013

Ahoj holky, přibírání je hodně individuální. Já začala těhotenství na 93kg. Teďka jsem 33+6 a mám 90 - nijak ale se nesnažím hubnout. Netrápily mě ani ranní nevolnosti. Jen jsem začala víc pít a zdravěji jíst. Zhubla jsem na 88 a ty jsem si držela až do 30tt. Tedka už to jde nahoru. Půl kila za týden, doufám, že se to zastaví. Mám hrůzu z toho jak budu vypadat po porodu. Snad to půjde dolů.

certiiiiicek
24. dub 2013

Ufff, tak když to tady tak čtu, dostávám hlad 🙂
Jinak jsem 20+0. Ze začátku jsem dvě kilča zhubla a teď je nabrala zase zpátky, tak jsem na zase svém 🙂
Ideálně si tak říkám, přibrat tak do osmi kilo, ale uvidíme, jestli se za pár měsíců nepovalím jako kulička 🙂

wlcatko
26. kvě 2013

Ahoj ja jsem ve 22tt a uz mam nahore skoro 15 kilo je to normalni???

varecka246
26. kvě 2013

Ahoj, já jsem za celé těhotenství přibrala 7 kg a teď jsem 2 měsíce po porodu a už mám dole 11 kg, takže u mě paráda 😀

kvedlinka
5. čer 2013

Ahoj holky, dneska jsem byla na kontrole ve 22tt a mám nahoře celkem 8kg, sestřička mě sprdla, ať nejim sladké, sladké ovoce atd. Přitom před těhu jsem byla zvyklá sportovat, a teď nic nemůžu, tak mi přijde docela normální, že něco přibrat musím.. Když se na sebe kouknu do zrcadla, tak krom břicha a větších prsou žádné výrazné změny nepozoruju. 🙂 Nechci se tím nějak stresovat a omezovat jídlo abych mimču spíš neublížila, sladké nejim téměř vůbec a porce jídla taky normální. ale ani nechci aby na mě zas při příští kontrole sestřička vyjela že jsem zas přibrala... ☹

lenicka07
5. čer 2013

@kvedlinka Ahojky, být tebou bych to neřešila a jedla bych na co mám chuť. Těch 8 kg si myslím není nijak moc, normální je přibrat během těhu asi 12 kilo. Ale je to relativní - mě sestra skoro vynadala, že na začátku těhu vážím málo a je pravda že jsem přibrala skoro 20 kilo a nikdo ani necekl, že by to bylo moc, naopak mi v porodnici sestry říkaly, že jsem hubená 🙂) Z porodnice jsem se vrátila o 10 kilo lehčí a dalších 5 jsem shodila během šestinedělí . Kolikrát je to jen zadržená voda. Nedokážu si teda představit, že bych se v těhotenství trápila hlady, to snad nedělají ani ženské, které jsou permanentní dietářky 🙂

michaela_2
5. čer 2013

@kvedlinka na tohle se zvysoka vykašli 🙂 Hele já znám tolik maminek, které s klidem přiznávají, že se v těhotenství cpaly tím na co měly chuť ( tedy v rámci nějakých možností 🙂) prostě že se neomezovaly, protože kdy jindy se člověk může nadlábnout kolik chce že 😀 no a pak to shodily úplně v pohodě 🙂. Jako já nejsem zastáncem toho, přibrat 40kg nebo se ládovat samejma nezdravejma věcma, nicméně pokud mám v těhotenství hlad v 11 večer, tak se s klidem najím 🙂 pokud mám přes den chuť na něco sladkého, tak si něco sladkého dám......a proč by ne, vždyť břicho teď zastrkovat nemusím 😎

kvedlinka
6. čer 2013

@lenicka07 a michaela_2: Holky moc díky, asi jsem přesně tohle potřebovala slyšet 😀 samozřejmě pokud bych byla jak balvan, asi by to bylo jiný, ale zatim pohoda. jen mě prostě ta sestra vyvedla trošku z míry. 🙄 Ale přesně, bříško teď zastrkovat nemusím, a aspoň konečně někdo pozná že jsme těhotná 😎

annie11
25. črc 2013

Osobně bych si ze sestřiček nic moc nedělala - občas umí být pěkně protivné 🙂 Já osobně přibírám na váze zatím docela málo (v 24tt jen 3,5kg), ale začíná ta váha pomalu běžet nahoru sama, aniž bych jedla víc. Mám sice taky trochu hrůzu z toho, kolik bude to konečné číslo, ale neumím si představit, že bych se nenajedla, když mám hlad nebo držela dietu. Věřím, že to po porodu půjde samo dolů 🙂 Takže držím všem palce, ať se zas vrátí do formy 🙂

wikiiiii
19. zář 2013

Ahoj,chtěla bych se zeptat jestli se tu najde někdo,kdo má podobné zkušenosti jako já. Jsem v 19tt a stále mám o čtyři kila méně než před otěhotněním, vůbec se to nechce hnout a to jsem netrpěla nevolnostmi, pouze jsem neměla takovou chuť jíst,ta se mi ale před měsícem vrátila a stejně nic. Jiní lékaři(ne gynekoložka) mi gratulují ke zjištění těhotenství i když jsem už byla v 19tt 🙂 bříško nikde....tak nevím. Mám jenom strach aby mělo dítě dost živin, nebo aby se mi nestalo, že během jednoho měsíce naberu 10kg. Moje doktorka nic neřeší,na začátku těhotenství mi dala pouze něco abych nezvracela, i když jsem jí říkala, že nezvracím. 🙂

wikiiiii
19. zář 2013

Abych doplnila své parametry měřím 168 a momentálně vážím 59,5 - 60,jak kdy. (před otěhotněním 64)..

verisek91
22. zář 2013

ahojky🙂 mám to stejně jako ty..já teď,ve 22. týdnu přibrala taky 8 kg.. 🙂) moje váha je teď 73 kg... děsím se kolik ještě přiberu... ale já jím fakt hodně,ale do toho hoodně dlouhé procházky 🙂

jennyska
5. lis 2013

@verisek91 @wikiiiii @annie11 @kvedlinka @michaela_2 @lenicka07 @varecka246 @wlcatko @certiiiiicek @miranda77 @anetamit sylvia11 @romca13

Ahoj těhulky a maminky,

myslíte, že byste mohly se svou zkušeností s přibíráním v těhotenství příspět do naší společné, koníkovské Wiki knihovničky? 🙂 Tu si tady spolu se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme na různá témata a když svůj příspěvek vložíte na https://www.modrykonik.cz/pribirani-v-tehotenstvi/ , zapojíte se tak do její tvorby i vy.

Vaše rada, tip, zkušenost pomůže ostatním těhulkám, které toto téma zajímá a hledají u nás na koníkovi různé informace v souvislosti s váhou v těhotenství.

Děkuji Vám a přeji fajn den. 🙂
Jana

pilnous
9. lis 2013

Ahojky, taky se zacinam trochu bat,s jakou vahou budu rodit.
Dneska jsem 27+1 a uz mam nahore 10kg. A to mi prijde, ze se fakt neprejidam nebo tak, i kdyz poslednich 14dni mam chut na cokolady, coz jsem nikdy moc nejedla.

pisisvori
9. lis 2013

Ahoj holky, já jsem na začátku druhého těhotenství a úplně jsem se vyděsila, protože za týden po tom co jsem to zjistila jsem přibrala 1,5kg. Ale mám takový ten pocit nafouknutí jako při PMS, tak doufám, že je to tim.
U první dcery jsem na začátku byla naopak jakoby splasklá a samo od sebe byly 2kg dole. Pak jsem začala přibýrat od 14tt.. do 31tt jsem přibrala 9kg (což jsem si říkala, že je v pohodě, protože jsem měla 68kg a 181cm, takže 12kg bude OK) no jenže od 32 do 40tt jsme přibrala dalších 9☹. A rozhodně jsem se nepřecpávala naopak před těhu jsem jedla opravdu málo a chodila 3x týdně na spinning a v těhu to jídlo bylo taky spíš méně než průměr. V porodnici jsem nechala jen 6kg, přestože dcera měla 3950g, do 3 měsíců jsem byla na své váze, ale během kojení víc jedla a váha se džela, když jsme přestala po16m kojit a jídlo zůstalo stejné jako při kojení.... přibrala jsem postupně za rok 6kg, ale pak se to zastavilo.

No tak jsem doufala, že když tělo už xx let "netrápím dietou" a má svojí normální váhu, že teď tolik nepořiberu a zatím to vypadá tak jak jsme psala nazačátku☹.

Je mi bohužel jasné, že je to genetika a metabolismus a nic se s tím nenadělá...prostě někdo přibere 5kg , 7 nechá v porodnici a kojením dalších 5 zhubne i když jí 3x víc než druhý, který přibere 15, v porodnici zůstane 5 a kojením nic dolů nejde nebo minimum.....
Ale mám z toho už teď nějak hrůzu🙂🙂

marukm
17. pro 2013

@pisisvori Jo, to jsem měla stejně. Teď už jsou z toho skoro 2 kg (a jsem cca 10tt) a začínám být nervózní.:D

aktata
17. pro 2013

Já jsem ve 13.tt a mám zatím - 3 kg, tak snad se to nějak nezvrtne a nepřiberu ze dne na den 20 kg 😉

pisisvori
17. pro 2013

@marukm já jsem teda naštestí zase zhubla a teď se mi to drží zatím na té váze před těhu. Ale asi to fakt nemá cenu řešit, nepřejídat se, ale taky se nějak hrozně neomezovat...ono si to tělo asi bohužel stejně udělá jak chce🙂.

adrianajess89
5. dub 2014

Ahoj holky , jsem 38tt a mam nahoře 20kg, je to strašný , měla sem 57kg.Myslíte že budu mít velky dítě?děkuji

lusaju
6. dub 2014

Ahoj @adrianajess89 já v minulém těhu přibrala 18 kg a malá měla jen 2,65. Domu jsem si donesla 12 kg fuj, ale šlo to samo kojením. Pěkný porod a zdravé miminko 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru