Přibírání v těhotenství 🙂

gable
12. bře 2012

Ahoj, všechny zdravím 🙂 chtěla bych se s váma pobavit o přibírání v těhotenství. Jsem v 22. týdnu a už jsem přibrala 8 kg. Takže celková váha je teď 85 kg.... Mám docela hrůzu z cílové předporodní váhy 🙂 podělíte se se mnou o svoje přibírání?

misula.g
23. dub 2012

Já jsem ve 35. tt a přibrala jsem 14 kg. Postupně po půl kilech. Nepřibrala jsem na těle, vše je v břiše. Nemám zvláštní chutě, dá se říct, že jím normálně jako před těhotenstvím. Ale musím říct, že už se skoro neunesu 🙂

gable
autor
24. dub 2012

@diviska ty vogo, tys skoro zdvojnásobila svoji váhu 🙂 to muselo být náročné na koordinaci při konci těhotenství 🙂 já už teď, když se mám překulit v posteli,tak vymýšlím strategie, jak to udělat co nejrychleji s nejmenším rozsahem pohybů.... a takto se překulím dvakrát a stejně musím utíkat na wc 🙂

gable
autor
24. dub 2012

Drahé ženy, v mé poslední poradně byl doktor zděšen +4.5 kg za měsíc 🙂 když tady čtu, že to někdo přibral za půlku těhotenství, tak už ho docela chápu 🙂 teď se hlídám (ne moc samozřejmě) ať má ze mě radost. Prvně se smál a potom zvážněl a říkal mi, že konec těhotenství by nemusel být nejideálnější, když tak budu pokřačovat... Když ale mně tak šmakuje...

diviska
24. dub 2012

@gable no já jsem od 34tt už ležela na riziku a ve 35tt jsem rodila akutní sekcí,ale náročné to bylo...🙂

gable
autor
24. dub 2012

@diviska ale jak vidím, dobře to dopadlo 🙂

diviska
24. dub 2012

@gable tak tak, včera to bylo 9 měsíců co vykoukla moje malá na svět a že mám pořád 20 kg navrch? No a!! 🙂

gable
autor
24. dub 2012

@diviska Správný přístup, já jsem před otěhotněním měla 75kg,takže be cool 🙂

zlatuzka
24. dub 2012

Ahojky já jsem ve 28. týdnu a mám nahoře 10 kg, a už mi dělá celkem problémy jít z postele v noci, až se bojím, že spadnu. Ale musíme to zvládnout, každý říká, že pak ty kila jdou pěkně dolů, tak tomu věřím 😀

gable
autor
24. dub 2012

@zlatuzka jo, noční cesty na záchod už připomínají bojovky,co? 😀

zlatuzka
24. dub 2012

@gable To jo teda, chodím celekm často,ale hrozný je, že už od samýho začátku, ksem zvědavá, jestli na tom záchodě ke konci nebudu muset spát 😀

gable
autor
24. dub 2012

@zlatuzka my jsme jako malí caparti jezdili k babičce a ta měla jen kadibudku a v noci tam jít, to bylo jen pro odvážné... tak to babi vyřešila tím, že nám dala na noc nočník 🙂 on to byl spíš kyblík, který se ráno vynesl... 🙂 tak třeba motivace? ale já to mám na záchod pár kroků,tak snad to tam dochodím 🙂 ikdyž při nevolnostech mi i těch pár kroků dělalo problém... a jak mi byl dobrý kýbl 😀

jasminacz
24. dub 2012

já jsem ve 35tt a už mám nahoře 17kg, hrůza....

gable
autor
24. dub 2012

@jasminacz to nic není, já jsem 28.tt a +12kg, minimálně tu dvacítečku dám 😀

zlatuzka
24. dub 2012

@gable Tak to já mám záchod taky jen pár kroků,ale je to hrozný, když si krásně zachumlaně spinkáma do toho mě tlačí břicho, protože potřebuju na záchod POMOC 😀 Ale přišla jsem na to, že musím spát na boku, to tolik na záchod nechodíml jako když ležím na zádech. A když se mi do toho všeho začne vrtět děťátko, tak to je vůbec mazec, zlobidlo malý 🙂

gable
autor
24. dub 2012

@zlatuzka všichni stejní 🙂 někdy mám pocit, že se mě snaží na ten záchod doslova vykopat 🙂

jasminacz
24. dub 2012

to gable: no tak to má těch 20 dám 100% budu mít i víc, za poslední týden jsem přibrala 2,5kg a to jsem vždy přibírala jen po kile, jsem z toho docela nešťastná, protože se bojim, že už se nikdy nedostanu na těch 51kg co jsem měla před těhotenstvím...

zlatuzka
24. dub 2012

@gable A k tomu ještě každej straší, že to bude čím dál k porodu horší a horší, takže se máme na co těšit 😀

palomitacheca
24. dub 2012

Jsem ve 25.týdnu a mám navíc asi 4-5kg. U prvního jsem za celou dobu přibrala 11kg, teď to asi bude o něco málo víc 🙂

gable
autor
24. dub 2012

@jasminacz 😀 51 kg jsem měla v páté třídě 😀 tak nebuď nešťastná, já budu happy, když se vrátím k sedmdesátce :D

jasminacz
24. dub 2012

@gable no ale ty asi budeš větší jak já, mám jen 160cm a na nás malejch je vše vidět 🙂 a taky si nechci pořizovat nový šatník....

gable
autor
24. dub 2012

@jasminacz deset cenťáků mám oproti tobě navíc...

paffi
24. dub 2012

Hodně záleží taky na váze před těhotenstvím. Já začínám vždycky na 49kg a posledně jsem se vyhoupla až na 70 kg, takže 20 kg navrch. Teď jsem těhotná podruhé a přibírám asi malinko víc - bohužel nevím přesně, pokazila se nám váha ( uffffffffffff) 😀 Taky mě v každé poradně vyděsí číslo, které hlásím sestřičce, ale zatím mi nic na to neříká, tak snad to taková katastrofa nebude 🙂 A neboj, po porodu půjdou kila opravdu dolů pěkně, ale chce to čas. Já byla na původní váze za 5 měsíců a pak jsem se dostala ještě pod původní váhu ač jsem se o to vůbec nesnažila. Ale každá to máme jinak. Pokud se nijak extra nepřejídáš, tak je to přibírání určitě v pohodě 😉

werunqa
24. dub 2012

Ahoj, jsem 38tt a nahore mam rovnych 10kg..pribirala jsem jen velmi pomalu a po troskach..nejvic po tom 30tt.. 😎

gable
autor
2. kvě 2012

Já se na to vykašlu!!! Vážila jsem se dva dny po sobě, vždy ráno a rozdíl mezí vážením byl 1,8kg.... A to se tento měsíc hlídám, ať nezarmoutím doktora jako minule 😢 já už nevím, co mám dělat..... asi nelézt na váhu, pak jsem z toho jen nešťastná 😠

petulka03
9. kvě 2012

Aojky, celkem jsem přibrala 21kg. Šlo to postupně a nejvíc na konci těhotenství. Nelam si s tím hlavu, stejně to dáš dolů ani se nenaděješ. Bála jsem se, aby mi nepopraskalo břicho a boky díky tomu přibírání. Ale mazala jsem se krémem Elasti-Q exclusive a kůže to vydržela a nemám nic. A to k nim mám genetické dipozice.

phn
9. kvě 2012

ahoj, já jsme 29. tt a mám ca. 6 kg nahoře...výchozí váha byla ca.50 kg....podle mě ale tak těch 12 dám aspoň - teď to asi půjde rychleji, ne?

nesluka
12. kvě 2012

Ja jsem pribrala ve svych 2 tehotenstvich vzdy kolem 20 kg... Az to posledni jsem se drzela rad kamaradky, ktera je nutricni poradce a bylo to jen 9,5 kg!

Pise clanky sem, tak treba pomuze i Vam🙂

http://svethomeopatie.cz/cs/475-co-jist-v-tehot...

yesu
12. kvě 2012

Já mám zatím nahoře 10,5 kg, doufám, že to půjde max na 15 a pak to půjde snadno dolů! Možná bych měla míň, ale jím hodně buchet a zmrzlinky a navíc musím skoro jen ležet, takže skoro žádnej pohyb!!

gable
autor
13. kvě 2012

@phn já jsem do čtvrtého měsíce blinkala jak šakal,ale i tak jsem přibrala 2 kila.... teď to skáče každým dnem 🙂 ale už to neřeším 😀

sariel
13. kvě 2012

Fajn téma. 🙂 Ještě jsem nepročetla ostatní příspěvky, ale já to mám tak, že jsem do 27tt přibrala 7kg a od té doby do dnes 32tt, jsem nepřibrala ani deko. Naopak mám dny, kdy mám i o půl kila méně. Je to normální? Zajímalo by mě, jestli také někdo nepřibíral? Dnes vážím 67,8kg.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru