Přibírání v těhotenství 🙂

gable
12. bře 2012

Ahoj, všechny zdravím 🙂 chtěla bych se s váma pobavit o přibírání v těhotenství. Jsem v 22. týdnu a už jsem přibrala 8 kg. Takže celková váha je teď 85 kg.... Mám docela hrůzu z cílové předporodní váhy 🙂 podělíte se se mnou o svoje přibírání?

klaire22
12. bře 2012

Já jsem ve 22.týdnu a mám nahoře 4,5 kg.......ze začátku mi bylo dost špatně, takže to bylo v pohodě, pak jsem začala pomalinku nabírat.......................mám strop 12 kg, tak jsem zvědavá zda to zvládnu a do těch 12 kg se vejdu 🙂 nejsem žádný drobeček, takže se snažím hodně hlídat, aby mi po porodu nezůstali ještě další kila nahoře!!!!

salomee
12. bře 2012

....co se mě týče, k dnešnímu dni (30+0) jsem přibrala 8,5..ale u mě to vždycky hrozně skáče, jak nahoru, tak někdy i dolu. Na minulé kontrole jsem měla před dvěma a něco týdny právě těch 8 nahoře... to najednou celkem skočilo z nějakých pěti šesti...ale te´d se to zas drží plus mínus pořád na těch osmi až devíti.
Ale rozhodně, kdo nepřibírá, ať je rád,... ono taky člověk furt nepřibírá a pak to najednou může tak skočit, že se nestačíme divit:.. Já jsem začla přibírat až někdy koncem pátého měs. Pokud mimču jinak nic nechybí a hezky roste, tak na přibírání je vždycky času dost🙂.

anieanne
12. bře 2012

@gable Já u malýho do asi 16tt ani deko, pak cca kilo měsíčně, a v sedmém měsíci jsem šla na neschopenku a tři kila za tři týdny 😀

vendy26
12. bře 2012

Já k dnešnímu dni (35tt+6) mám 8,5 kg nahoře a jsem spokojená - celková váha měsíc před porodem 64 kg. Ale je to hodně individuální, rozhodně se nijak neomezuju a i ráda mlsám, což teda i před těhu, na druhou stranu se nijak nepřejídám a rozhodně nejím za dva...

Zajímavý odkaz http://www.nutritip.cz/view.php?nazevclanku=roz...

lucifereeek
12. bře 2012

do 23tt jsem nepřibrala nic, do 30tt 2,5 kg.

veruska72
12. bře 2012

18tt a nahoře 5kg 😀

pajav
12. bře 2012

Zítra začínám 24tt a mám nahoře 9,5 kg :-/ Začínala jsem na 52kg, každé kilo na mě jde vidět..Zadek,stehna,obličej...

helen3
12. bře 2012

tak já mám nahoře už 8 kg

megy
12. bře 2012

končím 35tt, výchozí váha 63kg - nynější 78,5kg - + 15,5 kg a jsem moc spokojená 🙂

ladenka
12. bře 2012

rodila jsem na 39tt s +16kg, z toho posledních 6 kg jsem přibrala za poslední dva měsíce a podepsalo se mi to na zadku striema. A na mě tedy kojení nemělo shazovací efekt, v porodnici jsem nechala jen 6 kg, a těch zbývajících deset jsem měla ještě 10 měsíců po porodu, pomohla až dietní sestra, teď mám o 3kg víc než před těhu, a opravdu se děsím druhého těhu, budu se muset trochu víc hlídat, opravdu špatně se mi to shazovalo.

evabelk
12. bře 2012

To je sranda s těma našima kilama 😀 podle mě, je to tak strašně individuální, že si každý to těhu musí prožít, a pak se uvidí,kam až skočí ta jeho ručička na váze! Já v prvním těhu přibrala tak 8kg,ale bývalo mi dost nevolno tak do 20.týdne. V porodnici jsem všechno nechala a snad i víc, ale nabrala jsem na svoji původní váhu + trochu víc při kojení- to jsem měla panečku apetit 😀 a říkala, jsem si, proč nedopřát malé dobré mlíko. Kojila jsem 2roky. To už si teď budu dávat pozor, hlavně na sladké. Teď jsem 29.týdne a vypadá to obdobně jak s prvním těhu, mám nahoře asi 5kg...ale podle mě vylezu přes deset. Ale i tak dobrý. Má původní váha je ale 77kg. A s 90kg a víc moc rodit tedy nechci...tak uvidíme. Myslím, že u mamin krev a mlíko-viz já 😀 jde ta váha nahoru pomaleji, pokud se člověk nepřejídá. Já jím pravidelně 5x denně. A u hubených jde nahoru rychleji. Kámoška přibrala 25kg a teď je po dvou dětech hubeňounká jak před těhu, a to tak mám spoustu známých.

gable
autor
13. bře 2012

@evabelk no tak výchozí váhu máme stejnou a už teď vím, že s tou devadesátkou tam půjdu určitě 🙂

vanule
13. bře 2012

Chodím co tři týdny na kontrolu a pokaždé hlásím 2 až 3kg nahoru 😒 😒 nevím nevím kam až to dojde. Nikdy jsem nebyla žádné tintítko....takže mám hrůzu kdy to dám dolů, už teď jsem +10kg a do konce ještě dlouho

gable
autor
13. bře 2012

@vanule to půjde samo 🙂 když miminkům chutná, nedá se nic dělat 🙂

vanule
13. bře 2012

@gable no právě já bych řekla, že před těhu jsem jedla daleko vííííc...teď to prostě jen tak naskakuje 😨 už jsem překročila trojciferné číslo a jen doufám, že za něj hodně nepůjdu, ale známe to člověk míni.... 😒

ivicek1
13. bře 2012

Tak já začínám 34tt a mám nahoře 12kg 😉
Min.těhu u Nelky jsem přibrala cca 16kg,8kg jsem nechala v porodnici 🙂

mirun
13. bře 2012

V prvním těhotenství jsem přibrala 19 kg, ve druhém 16 kg. U obou dětí jsem ale byla do 4 měsíců po porodu na své původní váze, díky kojení.... 🙂

eficka
13. bře 2012

Ahoj holky...tak ja jsem u prvního tehu ze svych 65kg sla na necelych 90kg a zustalo mi to.. ☹ a ted jsem v 17tt a mam 3 kg dole 😒 zatim jeste nic..tak nevím..je to zvlastní... 😉

vendy26
13. bře 2012

@pajav 52kg je maličko a holky s nižší váhou by měly přibrat víc, naopak silnější maminky by příliš nabírat neměly... Důležitý je, aby to pak šlo dolů. Znám spoustu holek, které v těhu přibraly kolem 16-20 kg, a poměrně brzy byly na své původní váze.

miatia
13. bře 2012

Ahojky tak já jsem v 16tt a 4 kila nahoře, zatím to jde a doufám, že ten můj bumbrlíček bude přibírat pořád tak nějak pozvolna 😉 je fakt, že před těhu jsem jedla mnohem víc než teď co jsem těhu 🙂 je to zvláštní, ale jsem vděčná za to že mě nechytají takové ty žrací orgie, které jsem očekávala 😀

clloi
13. bře 2012

@eficka já v těhu přibrala jen 1kg...malá měla z čeho brat 😀 tak neboj, vše bude Ok

vendy26
13. bře 2012

Holky, já myslím, že když se člověk vyloženě nepřejídá (tím samozřejmě nemyslím občasný zhřešení, to dělá snad každý bez ohledu těhu-netěhu), ale kila prostě lezou nahoru, mohly by jít po porodu zase hezky dolů, ne? Není to žádný "vypapkaný" tuk, ale hodně určitě dělá zadržování vody, hormony apod. To má holt každá jinak a ovlivnit to prostě nejde:-/

eficka
13. bře 2012

@clloi JJ děkuji..to moje škvrně ma taky takový hotový supermarket....ale je fakt ze mi ted nedovoli jist sladke..je mi po nem totiz zle.. 😒

clloi
13. bře 2012

@eficka já se cpala sladkým dokud mně nezjistili těhu cukrovku 😀 pak sem měla utrum, dr. na diabetologii furt, že bych měla aspoň 5 kg přibrat, ale moje gyndařka říkala, že pokud mimi dobře prospívá a přibírá tak je vše v pořádku a holt si to bere ze mně 😀 ...a to sem měla docela žravku 😀

eficka
13. bře 2012

@clloi 😀 No ja prave nema vubec!Spise nechut ...u male jsem jedla vsechno az moc..taky to slo poznat a ted si vyslovene vybiram..jim sice skoro furt ale po mimi davkach..nejlepe ovoce a zelenina..maso mi mocc nechutna..a tak procent veci ktere jsem jedla predtim..zvlastni.. 😉

sonia79
13. bře 2012

Začala resp. otěhotněla jsem při "pěkných" 66kg (při cca 165cm výšky), takže žádný drobeček 😉 rodila jsem s 82kg. Chodící veselá mašinka - no i když ke konci už mi ani do smíchu moc nebylo .. jak tělo nebylo zvyklý na tu váhu, bolely mě třísla, klouby, lýtka jak konve - prostě parádnice 😀 Nijak extra jsem se necpala, ale ani jsem se neomezovala, to je fakt. I když jsem v posledním trimestru jela hlavně v ředkvičkách a v mrkvi, měla jsem slušný základ z předchozích měsíců (kolik já sežrala štrúdlů, to se nedá vůbec říct).
Pak ovšem porod - cca. 10kg dolů okamžitě a během 4 měsíců jsem se octla na 58kg, ani nevím jak. Částečně kojení, stres s mimi (prdíky, nespánek apod.). Váhu si doteď víceméně držím (mám cca.60kg) a s prckem mi to ani nedělá moc problém, nemám auto tak se celkem naběhám 😉 Pokud bych byla znovu někdy těhotná, do štrúdlů jdu zas 😎

garfie
13. bře 2012

U prvního jsem začínala na 50kg, nabrala jsem celkem 9 kilo. Nijak zvlášť jsem se nehlídala-ale fakt je, že ani nepřejídala-bylo to přes léto, tak jsem ujížděla hlavně na zmrzlinách 🙂. A vůbec jsem nejedla maso. Už nevím s jakou váhou jsem se vrátila z porodnice, ale půl roku po porodu jsem měla 45 kg-a žrala jsem jak rakovina, fakt-třeba denně celou čokoládu a tak...
Teď jsem začínala na 52kg, jsem v 34.týdnu a vážím 68-teda asi těch 16-šlo to hrozně rychle, hlavně na začátku!! V prvním trimestru jsem přibrala 5 kilo-no hrůza....

kammka
13. bře 2012

já lituju všechny dívčiny, co začaly na krásné váze, a nabraly 20kg, když nejste na nadváhu zvyklé, je to asi dost pecka...já už při první dceři měla nadváhu, začala jsem na 75kg, trošku na začátku zhubla a při výšce 168cm se vypracovala skoro na 90kg... a to jsem měla celkem malý břicho, dcera měla jen 2990g a 49cm... po šestinedělí jsem vážila 72kg....ale nějak se mi podařilo nabrat přes 10kg..teď jsem těsně před početím zkusila bílkovinnou dietu, a z 83kg se dostala na 80kg.. při poslední ko jsem měla jen +2kg..ale bude to stoupat, mám konečně chuť k jídlu, i když moc toho nesním, často mně pálí žáha, nacpat se nemůžu... tak jsem zvědavá, na kolik se vypracuju teď... hlavně jsem ráda, že mám trošku vyzkoušenou tu dietku, že vím , že zhubnout se dá bez nějakýho extra hladu..

sunnymood
13. bře 2012

@sonia79 ježiši zase štrúdl..rozjela jsem dnes diskusi v práci, jak mám chuť na štrúdl...a to nejsem moc na sladké, ale úplně mi naskočila slina a teď koukám a nebyla jsem sama... 😀
že by na mě také čekala tak krásná holčička? 😉

mifinka
13. bře 2012

Já přibrala u obou 18 kilo... a u obou jsme nechala hned 12 v porodnici.. ted mi chybí ještě 2 kila do předporodní váhy.. ale u mě byla startovací váha 79,9.. taaakže 😀 budu ráda když budu kojit déle a váha půjde stále níž a níž 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru