Přítelova rodina je "zvláštní" a přítele podceňuje. Co mám dělat?

malaga019
7. zář 2019

Dobrý den, mám takový problém, jedná se o celou(skoro) rodinu mého přítele. Jeho rodina je celá tak nějak zvláštní. Jeho matka mu od puberty říkala, že je k.ničemu, že nic neumí a nic nedokáže...po uplynutí 18 mu vyhrožovala výměnou zámku apod...Její chování si dokážu vysvětlit pouze tím, že v době jeho puberty ji poslal její manžel k vodě. Přítel ma z toho určité problémy, což mě neskutečně vytáčí, ale teď se spíše jedná o mě..Nedávno mu řekla ať zhubne a mě pošle k vodě...samozřejmě to neřekla doslovně, ale tak že by to snad každý pochopil, jak to myslí. K tomu ještě jeho strýc řekl, že kouřím jako fabrika a že jsem zlatokopka...Sice kouřím, ale před nimi jsem si nikdy nezapálila a ten strýc mě doteď nezná a to jen skrz tohle. Jenže přítel tak nějak naléhá, že ho mrzí, že je nechci vidět, že je to jeho rodina a já jsem tedy řekla , že jednou za půl roku to přežiju...Jenomže zítra tam máme jít a já už mám nervy..Nejradši bych jim něco řekla od plic, ale to by pak vypukla válka a já nechci být ta co zničí rodinný"vztahy"...Ale bojím se že se neudržím a díky tomu je to ještě horší....Přítel tam sám nechce protože by to vypadalo dost blbě když bydlíme/pracujeme spolu...Nevím co mám dělat..

pathan
7. zář 2019

Požádej partnera, ať ti takový věci netlumočí. A zítra buď milá, jsi dospělá, tak se snad umíš kontrolovat.

nita1984
7. zář 2019

Jet tam a chovat se tak, jak velí slušné vychování. Jsi dospělá, tak se podle toho chovej. Já to trpěla pět let, než nás tchán sam odstrihnul.

malaga019
autor
7. zář 2019

@pathan @nita1984 dospělá jsem, když jsem je předtím viděla byla jsem slušná a milá problém vidím jen v tom, že se dost často nechám strhnout emocemi(je to skutečný problém, který se snažím řešit) a proto mám hrozný strach, že jim něco řeknu, hlavně tedy jeho matce...ta ve mě vyvolává ty nejsilnější emoce ani ne skrz to co řekla o mě, ale spíše skrz to co dělala přítelovi, protože díky ní se jen trápí a já jsem ta která se ho snaží utěšit a dost to bolí i mě když ho tak vidím...Stýká se s ní hlavně aby on nebyl ten špatný. Prostě se jen bojím co když se neudržím a vážně jí něco řeknu...

nita1984
7. zář 2019

@malaga019 pak budeš mít problém. Prostě se udržet musíš. Tečka. Já se udržela do dneska. A to jsme došli tak daleko, že tchán napadal nejen manžela, mě, ale i moji rodinu. Ve finále to vyřešil manžel tak, spolu po jednom obzvlášť trapném a zlem vystoupení ze strany tchána ukončil veškerou komunikaci. Ale já jsem do toho nikdy nezasáhla, vždycky byla maximálně slušná, i když mi šla pára i ušima

nita1984
7. zář 2019

@malaga019 není ve tvé kompetenci cokoli řešit. Můžeš to probrat s přítelem, byt mu oporou a to je tak vše

malaga019
autor
7. zář 2019

@nita1984 děkuji za tvoji odpověď...zkusím se s tím nějak poprat tak uvidíme

vitezove
7. zář 2019

Prožila jsem trochu podobný problém.

1) přítel ti nemá co říkat co o tobě říká jeho rodina. Je to blbec. Tebe to akorát štve nebo trápí a oni ani nevědí, že to víš. Je to nesmysl. Domluvte se, že ti to říkat nebude. Ve chvíli kdy to oni říkají, tak se tě má zastat a tobě to vůbec neříkat.
2) Ty vlastně o tomhle nemáš vědět, nebo myslíš, že mátinka ví, že ti to partner řekl?? Partner tě dostal do téhle blbé situace, ty za to nemůžeš.
3) Máš 3 možnosti co dělat:
A) Půjdeš tam a budeš se tvářit, že ti nikdy nic z toho neřekl. A pokud oni k tobě budou slušní když tam jsi, není důvod na ně nebýt také slušná. Prostě zapomenout co ti partner řekl.
B) Půjdeš tam, pozdravíte se a ve vhodnou chvíli řekneš, že si s nimi chceš promluvit. Řekneš jim, že ti tohle partner řekl, že víš, že o tobě tohle říkají. A naprosto v klidu jim řekneš, že by si to s nimi ráda probrala. A pak si o tom zkusíte promluvit jako dospělý. Co jim vadí, vysvětlíš jim jak to je, zeptáš se jich co můžeš udělat proto, aby to mezi vámi bylo lepší a tak. Ty budeš za tu rozumnou a dospělou. Zároveň jim ale dáš najevo, že si nenecháš jen tak něco líbit a že nemůžou partnerovi jen tak něco říkat, aniž bys to věděla. A prostě jim řekneš, že si nepřeješ, aby tohle partnerovi říkali. Že pokud mají s tebou nějaký problém, měli by to říct tobě a vyřešíte to spolu.
3) Sekneš se a nebudeš už nikdy k nim chodit. V tu chvíli budeš ty za tu špatnou. Oni nevědí, že víš co o tobě řekli nebo že ti to vadí. Partner bude smutný a jim jenom potvrdíš, jak jsi "hrozná".

Jinak mě dost pomohlo ,že jsem si uvědomila ,že ONI MAJÍ PROBLÉM. Nikoli já. Že já o tom vlastně nevím, nikdy mi nic neřekli. Tak můžu být v klidu a tvářit se, že mě mají rádi. Protože mi nikdo nikdy neřekl, že ne. A to, že oni mají problém se mnou, je prostě jejich problém. Nikoli můj. A zároveň... sice je to blbé, že o tobě takhle mluví. Ale lidi se pomlouvají dnes a denně. Spousta lidí to vůbec tak nemyslí. Něco řeknou a druhý den to ani nevědí. Takže tak.

malaga019
autor
7. zář 2019

@vitezove děkuji moc. Přítel chtěl být upřímný a na jednu stranu jsem ráda, protože alespoň vim, co jsou to za lidi a nemusí mě v budoucnu třeba trápit, že se s nimi tolik nevidím...Uvidím, jak to půjde snad to zvládnu, ale vím že s nimi se slušně domluvit nelze...jen jejich názor je ten pravdivý a vím že to nepriznaji o tom jsem se již presvedcila dostatecne. Tak uvidime každopádně děkuju

vitezove
7. zář 2019

@malaga019 no právě. Muj muž mi taky vesele všechno říkal. A pak jsem byla přesně v této situaci. Nechtěla jsem je vidět a oni netušili proč, protože nevěděli, že mi všechno říká. Nakonec jsem se na to vykašlala. Řekla manželovi ať už mi nic neříká, odpustila jsem jim co o mě říkali a co mi provedli a začala od začátku. A beru to tak, že co říkají mě, to je důležité. Jestli si pak někde doma říkají něco jiného, mě nezajímá.

svetlanalana
7. zář 2019

Pomůže jen to, že jim dovolis byt takovymi, jaci jsou. Je jedno, co si o.tobe mysli, je to jejich pohled na svet, na lidi kolem, na tebe. Tvoje zodpovednost je byt sama sebou, ale jednat asertivne, ne agresivne. Ja jsem ja a jedno, kdo si co mysli. Ja vim, jak jsem a muj partner to take vi. Pokud jeho rodina se na tebe diva jinak, ma na to pravo. Predstav sise, ze mozna ani nejde o tebe, kdyby byla na tvem miste jina, stejne by meli kecy a pomluvy, je toto takovy druh lidi...

kittyy17
7. zář 2019

@malaga019 řekni si, že to jsou vlastně hrozní chudáci. Musí být hrozně těžké, že musí žít sami se sebou. Jsou asi hrozně nešťastní, zakomplexovaní, a přenáší to na ostatní. Neumí se radovat z vlastního života. Je mi takových lidí hrozně líto...
Chovej se k nim důsledně zdvořile, pokud tě do očí neurazí, tak mlč, a mysli si něco o prdeli a polibku 😎

nevima
7. zář 2019

No rady jako vydrz to, nebo rekni pritelovi at jim neco rekne nemaji cenu. Ani jedno jsem nevydrzela a to jsem u nas v rodine vychovana v pokoře k dospělím a starším. Nicméně sem to vzala na jedné návštěvě do vlastních rukou. Jasně jsem vymezila hranice, rekla co mi vadí a na rejpave kecy typu 'vy v ty Praze nic nedelate co' a 'to porad spis tak dlouho rano' sem jasně rekla že dělám h*vno a ano jen spím. Časem je to přeslo, ale musela jsem sama🤷🏻‍♀️🖤 teď za jednou části rodiny, která mi řekla v 8 měsíci že jsem tlusta slonice nejezdim, jen manžel a s druhou jsem za dobře (manžel má rodiče rozvedene, matka šílená zlá, otec a zbytek už bezva). 🖤 Doma jsme v pohodě a já se s takovým lidma nebudu vůbec zaobírat 🖤✊🏻

krtcice
7. zář 2019

A já bych zas vědět chtěla co o mě kdo říká, takže nesouhlasím že ti to přítel nemá říkat. Naopak je dobře že ti to říká. Ale je pravda že v tomhle by si měl pořádek udělat on. Když můj otec kdysi začal mluvit špatně o mém příteli, řekla jsem mu ihned že je to MŮJ přítel, nikoli jeho. Nemusí ho milovat, ale měl by respektovat mou volbu. A že nemám zájem poslouchat o něm špatné řeči. Pak ještě po pár týdnech zas začal, tak jsem se zvedla a odešla se slovy, že sem (k našim domů) taky vůbec nemusíme chodit. A že máma může k nám. Víckrát neřekl ani písmeno. I přes jeho prorocké kecy jsme spolu dodnes. Takže tvůj přítel by měl jasně při příštím jejich výstupu stanovit hranice. Ale já jsem držka držkatá, já bych jim sama vpálila že vím...

evka_slovenska
7. zář 2019

Dala bych si lexaurin nez tam pujdu :D
Ne,...jak uz tady zaznelo-uvedom si ze to co o tobe ostatni rikaji vypovida jen a pouze o nich.Obzvlast kdyz te jeste vubec neznaji....a maji potrebu o tobe vykladat takove veci...Je to smutne, ale asi maji malo opravdovych starosti...

lilian2111
7. zář 2019

No, ty rady ať je ticho a uťápnutá “blbka” (obrazně řečeno) jsou vážně výborný.
A já by jsem si teda udělala hodně rychle pořádek. Nepřála by jsem si aby se o mě před přítelem takhle bavili a už vůbec, aby se mnou jednali nějak zle, pokud ty se chováš slušně. Takže pokud by se nějaká taková situace opakovala, rychle bych určila hranice a dala to najevo.
Myslím, že tchýně by asi taky nedělala jako by nic v takové situaci.

makronka222
8. zář 2019

Rekni tam od plic co chces. Ex tchan byl podobnej idiot. Par navstev, nez se vybarvil jsem zvladla. Pak jsem ho poslala ze ty reci nekam :D ex uznal po letech, ze jsem mela ve vsem pravdu. Otec se na nej vykaslal celkove a vlastne ted jediny co mu zbylo je nase dite a krom ni nikoho nema...

pathan
8. zář 2019

@lilian2111 Pro někoho uťapnutá blbka, pro jiného dáma na úrovni.

nita1984
8. zář 2019

@lilian2111 no. Nejspíš si v podobné situaci nebyla. Neznáš jejího partnera, nevíš, na co stranu by se v případě přímého střetu obrátil. Nikdy bych se nepostavila mezi svého manžela a jeho rodinu. To je jeho rozhodnutí, tyhle pořádky si musí udělat sám.

malaga019
autor
8. zář 2019

Děkuju všem za odpovědi. Naštěstí se přítelovi dnes nechtělo tak mám pokoj 😅 i kdyz vím, že se mi to nevyhne tak jsme o tom alespoň s přítelem mluvili a řekl, že prý matce odpověděl, že mu to tak vyhovuje 😁 tak snad bude držet jazyk za zuby. Jak zareaguju sice stále nevím, ale myslím si, že to vše hude trvat už jen chvíli...Nejspíše se budeme stěhovat na konci roku, tak pak už bude lehčí je "odmítat"..Ale vím, že donekonečna to nepůjde, tak snad kapnou božskou...