Problémy s partnerem - jak mluvit s muži o těhotenství?

miwu
6. říj 2013

Je to teprve chvilička, co čekáme rodinu a už se najde spousta věcí, které nefungují (předtím fungovaly) a mám obrovský problém s tím příteli hodně věcí vysvětlit. V zásadních věcech se shodneme, ale nastává problém třeba ohledně sexu - jsme ve 12. týdnu a je fakt, že i když se snažím, chuť na sex po vyčerpávajícím dni v práci a u koní opravdu nemám každý den - nehledě na to, že mám i strach, abychom něco nepodcenili a malému neublížili. Když jsem se snažila mu to takto polopaticky a na rovinu přetlumočit, bylo mi odpovědí akorát to, že už to zase jde do kytek, že za chvíli to zase bude týden, 14 dní bez sexu (v úplném počátku těhotenství, když jsem to ještě nevěděla jistě jsem měla problémy, kvůli kterým jsem nechtěla protrpět sex s bolestmi) a tak dále, přestože se mu snažím vysvětlit, že to absolutně není kvůli němu a tak dál... stejně tak například s tím, že chodím dříve spát, a někdy si musím lehnout i během odpoledne. Mrzí mne, že mu nemohu názorně dopřát emocionální i fyzickou ukázku toho, jaké to je být těhotná... i když se (tuším) snaží to vše pochopit a vstřebat, moc mu to nejde.... nemáte některá nějaký tip, či nejlépe vlastní "recept" na to, jak názorně muži vysvětlit co, proč, a jak? 🙂

leni78
6. říj 2013

Tohle bych nechtěla řešit, úplně by me začal odpuzovat. U nás je normální, ze v tehu spolu mame pohl. styk minimálně. Co se týče jiných praktik, kdy bych měla například uspokojit oralne jeho, to nepraktikuju vůbec, absolutně me to v tehu neláká. Pokud jde o styk, jde vyloženě o moje potěšení, jen kdyz si řeknu ja, tak jsem rozmazlovana. Každopádně v těhotenství ženské tělo většinou nemá potřebu sexu. Je to prirozene, v bříšku je miminko. Kdyz uz u nas dojde ke styku, je to něžné, hezké, absolutně me nezajímá partnerovo uspokojení, často je to jen na chvilku. Styk mívám tak jednou, dvakrát měsíčně a to pouze ve druhém trimestru. Teď řeknu něco pro někoho hrozného, neumím si představit tu drzost, chtít po těhotné sex, vyčítat ji jeho nedostatek. Ja si myslim, ze tohle mu vysvětlit nelze. Buď to přijme, nebo ne. Ty se musíš cítit v tehu v bezpečí, ne se bát, ze se po tobe chce výkon. Ja mam sex rada, ale v tehu u náš zastupuje naprosto okrajovou roli. Zkus mu říct, ze doufas, ze si umí poradit sám např ve sprse a nebude te tím po dobu tehu zatěžovat, ze kdyz budes chtít tak ti rekne. Kdyz bude v pohodě tak ok, pokud bych cítila napětí, sla bych od něj, mohla bys mít celoživotní následky a zhnusit si sex, na to ho mam moc rada.

kacenaruska
6. říj 2013

aho,jsem pátý den po porodu,sex u nás nebyl přes půl roku,ani chut jsem na něj neměla,hnusil se mi i v televizi,i když u předchozích dvou těhotenství tomu tak nebylo,spíš naopak 🙂 ale neustálým naléháním a vyčítáním mého partnera jsem si k jeho osobě vypěstovala jakýsi odpor,dokonce jsem ho před pár týdny na měsíc vyhodila z bytu,bylo to šílené,teď je zpátky,snaží se víceméně tatínkovat,ale bojim se že mě fyzicky stále nepřitahuje,te´d jsem v ochrané lhůtě šestinedělí 🙂 tak se snad ani nezeptá,byl u porodu a snad je mu jasný že to teď fakt nepůjde,ale bojim se jak se vymluvím až na to dojde....Tvrdí že bez sexu nemůže žít ,ale já už jen ze strachu z dalšího těhotenství nechci...Tohle bylo velmi nečekané,neplánované a zhatilo mi to všecky plány do budoucna a to taky udělalo své,ale mám krásnou holčičku-třetí 🙂 a miluji jí z celého srdce i když jsem si v těhotenství prošla doslova psychopeklem 🙂 už je vše v pohodě a jsem ráda že jí mám <3

uztotakbude
7. říj 2013

Já mám tip. Řekni mu, že jsem s manželem devět let a sexujeme někdy 1 někdy 3 krát za měsíc a je to v pohodě. Manžel když má chuť a nic se neděje, tak má obě ruce zdravé a v noci je použije 😀 A to nejsem těhotná a nemáme dítě. Takže mu řekni, ať je rád za to co má a vydrží těch dejme tomu 11 až 12 měsíců a pak to bude zase jako dřív. Řekni mu, že jiné ženské jsou tak zlé, že nežijí jenom sexem, i když nejsou těhotné 🙂 PS: Pokud jde jen o uspokojení, tak si mužští vystačí sami. Pokud jde o pocit blízkosti s tím druhým, stačí mazlení rukama, nebo pusou...tedy u nás...

andysebesta
7. říj 2013

Ahoj, tohle se vysvetlit neda, to s tebou musi citit.Ale jestli je stejne stary jako ty, asi je to nad jeho sily.Mazel je ted, uz tretiho miminka, temer cele tehotenstvi bez milovani.Sice si obcas delame srandu z toho, jak ted muze mozna tak sam sobe, sam. 😀 .Ale v pripade toho, ze ty jsi naprosto ok, bojis se, nemas jedinou myslenku na milovani, nema cenu se premahat.Stejne by se mu to treba ani nelibilo.U nas ted staci rucni neznosti.Taky to jde.Musi mu jen docvaknout, ze uz to neni jen o vas dvou...

pisisvori
7. říj 2013

@miwu bohužel jeden z exemplářů maximálního sobce. Po porodu to nebude lepší, ale ještě horší. Některé holky na sex chuť mají, ale třeba mě se vrátila až tak 2 měsíce po odstavení dcery (bylo jí 16m🙂) + neskutečná únava , nevyspání, popordní "deprese". Tohle a stav kdy se mimi narodí je období, kdy tady má být on pro Tebe a Vaše dítě a tady se ukáže, jaký opravdu muž je. Asi by to chtělo si promluvit a říct, že ti ubližuje když je takový sobec. Možná mu kup knížku "Ahoj tati", kde je dost jasně napsáno jak se má hezky chlap o ženu starat. On je ten kdo by měl vysvětlovat a omluvit se Ti, ty nikde žádnou chybu neděláš, na odpočinek a opečovávání máš nárok. Jestli toho nebude schopný, tak bych radši utekla hned...bude jen hůř☹

zuzamik
7. říj 2013

Tak v tomhle já mám chlapa úžasného- když viděl, jak na tom v začátku jsem (žaludek pořád na vodě a neskutečná únava- spát jsem chodila už v 8 oproti dřívějším 11-12h), tak po mně nic nechtěl. Jen mě zaúkoloval, ať se na to zeptám mudry, jak to v těhu je, abychom malému neublížili...
Na jednu stranu ale chápu, že je to pro něj těžké... Zkus si s ním o tom povídat častěji, říkej mu, jak se cítíš- my to tak máme od začátku, říkám příteli prakticky všechno (nejen v souvislosti s těhu) a nikdy jsme neměli problém, že bychom toho druhého nedovedli pochopit. Pokud tě má rád (a já předpokládám, že má), tak si to v hlavě srovná 😉

sarka_gajdosova
7. říj 2013

@miwu je pochopitelné, že každý máme jiné libido a v určitých obdobích života se nestřetneme. Je fajn, že o tom s partnerem mluvíš, ale asi by mu pomohlo to slyšet třeba i od jiných žen jak to mají nebo mu dát nějakou knihu k přečtení o sexu a těhotenství, o rozdílech mezi muži a ženami v sexu... Další možností je si zajít do fodinné poradny, kde si o tom můžete povídat za pomocí psychologa - není to nic neobvyklého.

leni78
7. říj 2013

@sarka_gajdosova Takhle se s ním crcat jak s malým jardou ? Tak to by me měl videt, jeste v těhotenství vysedávat po poradnach, že panicek nema na co je zvyklý. V normálu bych to jeste moznaa zkusila, ale těhotná takového sr*ni kolem mladého pana ? To me dostalo, kam se az ženská sníží... Jak o kus zvance. 🙂

anetka1701
7. říj 2013

@miwu no, pěkný... :o( A co by jako chtěl? Jak má v plánu přežít šestinedělí? A kolikrát ženský nemaj náladu na sex i delší dobu potom! Takovýhle chlapy fakt nesnáším :o( Radu moc nemám - umím si tu situaci dost živě představit a taky to, jak se k tomu ten chlap staví... Prostě si o tom s ním musí důkladně promluvit a fakt musí pochopit, že "něco za něco"... Holt bude mít krásný miminko, ale na druhou stranu úbytek svýho pohodlíčka, sexu a bude se muset dělit o ženskou...

sarka_gajdosova
7. říj 2013

@leni78 hm, vypadá to, že jsi dost naštvaná na chování chlapů, kteří nemají pochopení pro potřeby těhotné ženy. Je to holt s těma chlapama občas dosti těžký ☹

leni78
7. říj 2013

@sarka_gajdosova Ne nejsem naštvaná 🙂 jen bych se nikdy nedokázala takhle ponizovat. On je ten, kdo se ma chovat jako dobrý partner a otec dítěte, ne se nesmyslne vymezovat na sexu. Prostě uz je to velký kluk, tak s ním těhotná nebudu jednat jak s nesvepravnym 🙂 Shánět mu knihy...to by určitě ocenil - jen by si o me pomyslel svoje. Ať si knihu sežene sám, to bych ocenila 🙂 Ovšem pokud by me chtel těhotnou tahat do manželské poradny, kvuli nedostatku sexu, tak to bych si zas pomyslela ja, ze to tedy to nase partnerství a rodičovství pekne začíná a nelíbilo by se mi, jaké sobeckosti chce řešit pomocí psychologa. Boze díky ze mam doma normálního chlapa a dobryho tatu dětí. 🙂

sarka_gajdosova
7. říj 2013

@leni78 já nevnímám jako ponižování sebe, to že chlapovi nabídnu informace třeba prostřednictvím knihy. Naopak mi to příjde jako vstřícný krok a možnost jak to vše dál posunout. Stejně tak bych od něj brala jako vstřícný krok a projev ochoty věci řešit pozvání do poradny, prtože často za problémy v sexu jsou další věci, které je potřeba prvně zfunkčnit.

Vše je věcí názory a já to tu hlavně píši kvůli tomu, abych ženy podpořila a vyzvala k tomu věci zavčas řešit.

leni78
7. říj 2013

@sarka_gajdosova Máš pravdu, každá řešíme po svém. Ja jsem taková povaha, ze by měl kufry za dveřmi, kdyz by nedal pokoj. A podle me je to to nejpřirozenější řešení. Samecek, co nema soudnost, co mi neda v těhotenství pohodu. . . Ten by šel 🙂

miwu
autor
8. říj 2013

No. Tak jsme se v sobeckosti dnes posunuli zase o něco dále. Nehledě na to, že finančně ( koupě pozemku, seno pro koně, auto.... ) na tom teď jsme dost na hraně, já se ani necítím, že bych momentálně jela na motorkářský sraz, kde se nejedná o nic jiného, než se ožrat... tak nějak jsem ve skrytu duše doufala, že teda nepojedeme, nicméně chlap si na tom trvá, tak nechť si jede sám. Holky, nemáte ani tušení jak se to ve mě dere a mám sto chutí prásknout na pár dní dveřmi a odpočinout si od všeho... kdyby to bylo tak snadné. Každopádně jsem mu to řekla, jak mi bylo razeno (že je mi to nepříjemné, je to sobecké a já jsem taktéž nejela na spoustu seminářů z důvodů financí)... ani jej nenapadlo, že bychom si tedy alespoň za ty peníze mohli udělat hezký víkend - jít na bazén, do kina... prostě se urazil a nemluví se mnou. No, tak jsme uražení a zavření oba a je to. ...... ááá, někde to prostě musí jít ven, tak jsem opravdu ráda, že jsou tu mezi vámi také, které mi zatím vždy pohladily dušičku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru