Proč každý říká, že jsem si zničila život těhotenstvím?

sajuse16
12. led 2014

Zdravím všechny,
je mi 17 let a jsem ve 29 týdnu, čekám chlapečka a jsem za něj moc ráda. Ale pořád mi honí hlavou jedna otázka. "Proč mi každý říká, že jsem si zničila život nebo jak může malý miminko zničit život?" Jsem z toho celkem na větvi, jsem jiná než ostatní holky. Ráda jsem doma, uklízím a radši pomáhám s hlídáním dětí než abych chodila po diskotékách a popíjela alkohol či brala drogy. Nevím, co by mi muj syn měl vzít, vím jistě, že školu dodělám dálkově a že si po mateřský najdu práci (tedy pokusím se jí najít pokud něco seženu), ale pořád dokola slýchám, jak moc jsem si zničila život. Proč já mám pocit, že to tak není a že jsem udělala dobře, že jsem ho nedala pryč? Proč mi to každý kromě přítele a mojí mámy vyčítá? Prosím poradte

misutkamc
12. led 2014

Ano,jsi mladoucka,ale kde je psano kdy je idealni otehotnet ? Nastesti v dnesni dobe neni zadny problem se studiem na dalku a skolu si muzes dodelat kdyz budes chtit 🙂. Mas obrovske stesti,ze te rodina a pritel podporuji,tak proc resit ostatni ? Myslim si,ze resit co rika okoli je zbytecne.Vim,ze te to trapi,ale oni ti nebudou chodit platit najem,kupovat plenky a pomahat s mimcem,tak bych si z nich nedelala tezkou hlavu a uz vubec bych se netrapila 😉 Vsak oni jednou budou koukat,jaka j skvela mama 🙂

mercedesse
12. led 2014

Určitě na nikoho nedej. To musíš vědět ty, jestli se na to cítíš. A já bych řekla, že je super, že až bude prckovi 10, tak budeš ještě pořád mladá a můžeš si užívat. Já bych taky měla děti klidně brzo, když by byl ten správnej chlap. Je to jen a jen tvoje věc, takže si nenech zkazit čekání na mimčo, těš se a uvidíš, všechno se zvládne.

sariss
13. led 2014

Ahoj, ja bych rekla ze tohle je na kazdem jak se citi a jak se s danou situaci vyporada. Predpokladam ze planovane to miminko nebylo ;) ale je to jen Tve rozhodnuti a mas to stesti ze mas i podporu otce ditete a maminky a sama se na maleho tesis tak neni co resit. Jedine asi to ze Tve vrstevnice/kamaradky se Ti na hony vzdali, nebudete mit nic spolecneho, ale podle toho co pises to tak uz trochu bylo i pred tehotenstvim. Najdes si nove kamaradky, mozna o trochu starsi...a presne jak tu pisou vys holky, ve 30ti budes mit velkeho kluka a tve vrstevnice budou bud prebalovat plinky nebo resit IVF apod.
Jeste si dovolim napsat ze souhlasim ze v 17 je asi malokdo nezavisly a financne sobestacny, to je ale normalni a v tom pripade zalezi zda ma potrebne rodinne zazemi. Naopak ale znam nemalo maminek/paru kterym je pres 30 a jsou taktez zavisli na pomoci rodiny a nebo ziji jen z davek, nechapu proc tohle tady nekdo udava jako duvod pro zakladatelku dite nemit...
Sama mam dceru a jedno vim jiste - kdyby za mnou jednou prisla ze je tehotna v tomto veku, rozhdone bych ji podporila si dite nechat a nabidla ji pomoc. Protoze zivot by si podle me naopak mohla zkazit tim ze by sla na potrat. A to ja sama jsem ji mela "az" v 29 letech...
I tady na MK jsou skupiny hodne mladych maminek" treba tam najdes kamaradku z Tveho okoli. Drzim moc palce!

ssassi
13. led 2014

co si myslí ostatní, je úplně fuk. nějaké kafrání budeš poslouchat vždycky. takže je na čase, aby ses naučila posílat lidi do háje. moc času jsi neměla, já si třeba moc nedovedu představit, jestli bych zvládala mateřství stejně v 17 jako teď. asi ne. a právě proto máš můj obdiv, že ses rozhodla, jak ses rozhodla. budeš dobrá máma.

hedusska
13. led 2014

taky jsem něco takového zaslechla od své babičky ( je mi 19), že si kazim mládí a nemůžu si uživat...no pardon, ale já si nejvíc budu uživat až budu moct to malé pochovat, až se spolu budeme smát, až po mě bude třeba prskat jídlo.. :D no babička pochopila a ted se těší asi nejvíc ze všech...Přála si alespon jedno pravnouče holčičku ...no a dokonce bude mít ted dvě najednou (ode mě a od švagrové) 🙂

saminomimino
13. led 2014

spíš jde o to že sis život neposkládala podle obecného blaha a zvyků a hlavně podle představ druhých,nýbrž sis ho poskládala podle sebe,podle toho jak tvůj život vyhovuje jen a jen tobě a to je "trestné".To slýchám všude,co řeknou lidi a co na to lidi,ale to mi bylo vždy fuk a vždy bude,já žiji svůj vlastní život a žiju ho tak jak to vyhovuje mně,stejně jako ty,kdo vybočuje vždy bude "kamenován" znám to moc dobře 🙂
Rozhodně ti dítě život nezničí,je dobře že sama o takovmé nesmyslu logicky pochybuješ,dítě je dar a je jedno kdy příjde,vždy je to dar,nechápu jak to může někdo nazvat přítěží,myslím že pokud takové řeči jdou od příbuzných,měli by se oni spíše zamyslet nad sebou,místo chytrých rad,tě raději podpořit a podržet,jak se to ve slušné lidské společnosti dělá,každý má představu života jinou a okolí s ní má většinou vždy problém,prostě jak žijí a žili ONI to je správné,ooo jak já to znám 😀 Kéž by jednou respektovali nebo aspoň nekomentovali životy těch druhých....
Netrap se tím,raduj se,já ti moc fandím 🙂

zuzkasim
13. led 2014

Každý je ve svém věku jinak zralý. Já bych se na miminko tak brzy rozhodně necítila, ale moje nejlepší kamarádka z dětství má první dítě v 18 letech, dnes už má dětí 5 (manžel stále stejný)🙂 Všichni v okolí dobře ví, co by pro tebe bylo nejlepší, ale se svým životem si kolikrát neví rady... Přeju ti, ať je pro tebe rodina naplňující a podaří se ti dostudovat i to, co tě baví.

jetynka
13. led 2014

Já bych se vykašlala na okolí, je to dítě tebe a tvého přítele a pokud se oba k rodičovství stavíte pozitivně a věříte si, že dítě vychováte a jste na to připravení nebo aspoň ty sama, nevidím v ničem problém. Já měla své první dítě ve 21letech a byla jsem v porodnici za exotku a spousta lidí okolo dodnes šílí že mám děti tři a ještě mi není 30. Z mých vrstevnic ze zš a sš jsem jediná s tolika dětmi a ještě asi dlouho budu, mám dost kamarádek, které mají jedno dítě, další nechtějí anebo nemohou otěhotnět a popř.opakovaně o miminko příjdou.
Proto můžu za sebe říct, že bych nikdy svou situaci neměnila a ty můžeš být vděčná za miminko které nosíš pod srdcem. Ono čas ti to veme jen na chvíli, pak jak malý odroste budeš mít více čaus i na sebe. Já se na ten okamžik těším až mi děti odrostou a pak si budu užívat života (ne ve smyslu alkohol, diskotéky apod. ale spíše práce, koníčky apod.), zatímco mé vrstevnice budou těhotné nebo vozit kočárky 🙂, přeju ti hodně štěstí a pohodové těhotenství 🙂

anetahozakova1
13. led 2014

Ahoj, taky jsem otěhotněla v 17. a taky jsem tohle stále slýchala a taky mě to štvalo,,, člověk to musí překousnout a ukazovat těm lidem že jsi jinýho názoru.. Tchýně např. mi taky říkala jak jsme si s mužem zničily život že jsme měli pár let počkat atd. a teď nám skoro až brečí že se od nich stěhujeme a nebude mít malýho u sebe, nakonec se z toho "nežádanýho" mimouška kterýho jsem si s mužem vydupala zuby nehty stal malý miláček náš všech... Ono se to spraví až uvidí jak jsi šťastná že ho máš 🙂

orchidis
13. led 2014

To teď neřeš, teď to nevyřešíš. Těš se na miminko 🙂. Jednou je pochopíš, to jsem si jistá 😉, ale teď to už prostě nemá smysl řešit... Je to tvůj život a je na tobě, jak se se situací popereš. Já věřím, že dobře. Na druhou stranu ve svých téměř třiceti letech a při dvou dětech teda říkám, že v tvým věku bych dítě nechtěla za žádnou cenu. V sedmnácti je na dítě brzo, ale zase opakuju, že to teprve pochopíš, jak život bude plynout a bude ti docházet, zač je toho loket 🙂. Teď si z druhejch nic nedělej.

barthia
13. led 2014

Ahoj, hrozně moc ti fandím. Mojí mamince bylo 18 let, když jsem se narodila, takže jí také bylo 17let, když zjistila, že je těhotná. Sama lituju, že jsem neměla děti dřív, ale nešlo to. ☹ Mám s mamkou úžasný vztah a jsme jako nejlepší kamarádky a takhle to máme od puberty. Myslím si, že je to i díky tomu věku. Moje mamka je teď mladá babička a to má své výhody....Je dobře, že víš, co chceš a pořád je lepší mít miminko dřív, než pak zjistit, že ho ze zdravotních důvodů mít nemůžeš v pozdějším věku, nebo kvůli potratu. Přeju ti, aby ti chlapeček dělal jen radost a aby tvůj přítel za vámi stál, v dobrém i zlém. 🙂

lenkalenulka
13. led 2014

Nic si z toho nedelej, stu si za svym, je to tvuj zivot, je dobre ze sis mimi nechala, vychovate ho a budes mit krasny zivot, deti jsou uzasny dar... ostatnim prijdou jako pritez ale neni to tak, nenech se takovyma kecama rozhodit!!!

anulilinkaaa
13. led 2014

Není mi sice 17 let, ale 21 a miminko čekáme každým dnem. Miminko nebylo sice plánované tak brzo, ale osud nám to zařídil jinak.
V průběhu těhotenství jsem se setkala s názory, že si pokazím život a nebudu si moct užívat mládí. Za těch 21 let jsem si toho prožila více než někdo za celý život a nikdy nebudu litovat toho, že jsem se rozhodla si miminko nechat. Strašně se těším jak miminko poprvé pochovám v náručí, jak se usměje a já budu mámou. Je to závazek na celý život a pokud jsi na to připravená, je jedno jestli ti je 17 let. Osobně znám holky, které na to nejsou připraveny ani ve 30 letech.

dora13
13. led 2014

Ja nemam rada tady ty reci, jak si clovek ditetem zkazil zivot. Urcite tim dal zivotu jiny smer, ale zkazil je fakt blbe pouzity slovo 🙂 na ostatni se vykasli, hlavni je, jak se citis ty -- pokud mas podporu rodiny a partnera a jsi tak spokojena, tak nevidim jediny problem. ja jsem se treba v sedmnacti na dite zrala necitila, chtela jsem cestovat, studovat, poznavat lidi a chodit na vecirky, ale kazdy clovek je jiny a pokud jsi tohle chtela, tak je to super a moc ti fandim 🙂

annieella
13. led 2014

Rekla bych, ze zraly clovek je ten, kdo je rad za to, co ma. Stastny neni urcite ten, kdo si muze dovolit to, co si mohou dovolit ostatni. Pocit stesti vychazi z nitra lidske duse a tesne souvisi s lidskymi hodnotami. Stejne tak, jak nedokazes byt stastna travenim volneho casu na diskotece a popijenim alkoholu,tak stejne nedokazes byt stastna, pokud ve svem zivote naplnis hodnoty jinych lidi. Myslim si, ze je prirozene mit zivot dle svych snu a predstav a je to jediny zpusob jak byt stastna 🙂

deenyska
13. led 2014

Upřímně, nechápu, proč se najde někdo, kdo ti tohle dokáže říct do očí. Že si to myslí, to bych i chápala, ale jejich pocitem ti obtěžovat život asi není zrovna to, co by měli. Smysl by to mělo ve chvíli, kdybys těhotná nebyla a plánovala to a oni by ti chtěli v dobré víře poradit, ať se neunáhlíš. Ale v těhotenství už je to jen "dobré" pro tvůj stres. Když se zamyslím nad tím, proč si to ti lidé myslí, tak možná to ani nemyslí nijak zle, že by vyloženě miminko samotné ničilo život. Jak už tu někdo píše, tam jde o to, že si ženská v momentě, kdy porodí dítě, navždycky uzavře dveře k jistým možnostem. Určitě ne ke všem, studovat můžeš i s dítkem, znám takové, ale už to prostě nebudeš mít tak jednoduchý, jakoby jsi byla bezdětná. Budeš muset do všech svých plánu zahrnout i dítko, zvážit, jestli je to reálný a pod. Nepůjde to bez pomoci, vždycky musíš najít někoho, kdo se během tvé nepřítomnosti o malé postará. Ale nemyslím si, že je to něco nevyřešitelného, maminka určitě pomůže. Přímo k tvému věku... já osobně si taky myslím, že jsi dost mladá, ale ne snad proto, že bys byla nevyzrálá. Jak tu někdo píše, to je hrozně individuální. Spíš je to dáno dobou. Taky neuznávám to rodit poprvé ve 30i letech, na druhou stranu je ale fakt, že dneska ty existenční podmínky k tomu i svádějí. Dneska se o rodinu stát nepostará jako dřív. Dřív, kdy ženská, která ve 20i ještě nebyla vdaná, byla označována za tu, co se už nevdá, se o rodinu stát postaral. Sehnali bydlení, lidi měli práci, přídavky na děti byly plošný. Dneska už má člověk pocit, že žije v Kocourkově, podpora rodin s dětmi (nových daňových poplatníků) naprosto žádná. Dokonce je taková situace, že ani mnoho rodičů dneska není v takové situaci, aby pomohlo svým dětem vylétnou z hnízda, proto se každý chce o sebe nejdříve postarat, vydělat nějaké peníze, sehnat si bydlení, zkrátka vytvořit si nějaký základ k tomu, aby měl lepší podmínky pro život a výchovu svých děti, a taky, aby se po mateřské měli kam vrátit do práce. A tak se ta věková hranice matek prvorodiček posouvá k těm třiceti rokům. Takže ti "zlí" jazykové mají spíš namysli, jestli jsi zvážila všechno, co bys zvážit měla, neboj jsi do toho skočila nezodpovědně po hlavě stylem "chci dítě, vy se starejte".... Do toho ale nezahrnuju případ nechtěného početí, takový věci se dějí dnes a denně a já vím, že mě se tohle stát v 17i letech, taky bych si dítě nechala. Za mě, jsi odvážná, že jsi se rozhodla takhle brzy mít dítě a už tím tvým postojem, že víš, že jsi se rozhodla správně, ukazuješ, že jsi silná holka, tak si nenech otrávit těhotenství tím strašením. Řekni si "však já vám ještě vytřu zrak" a hoď to za hlavu. Držím ti pěsti, abys všechno, co ti život postaví do cesty, zvládla s přehledem.

martinadok1986
13. led 2014

Ahojky, vůbec nic si z toho nedělej, pokud se sama cítíš na miminko připravená, tak bych si z řečí ostatních vůbec nic nedělala,je to jen Tvůj život a Tvoje rozhodnutí.Já se třeba v 17 na mimčo ještě necítila, ale pokud by se stalo, že bych v té době otěhotněla, tak bych se vůbec nerozmýšlela a to malé si nechala, protože i já v té době měla přítele (nynější manžel 🙂 ) a rodiče, u kterých jsem si byla jistá, že by nám pomohli. Na stranu druhou jsem si nikdy nemyslela, že první budu mít až v 27.letech i když dnes to není nic zvláštního. Každopádně Tě hrozně obdivuji a moc Ti fandím 🙂 Držím palce ať to všechno zvládnete. Tak přeju hodně štěstí a zdraví a s drobečkem jen samé radosti 😉

mafeska
13. led 2014

Neříkají ti to náhodou kamarádky, který ještě obíhají diskotéky? Já nechápu proč ti to lidi říkají, máš svojí hlavu, svůj život a do toho jak si ho zařídíš nikomu nic není, "následky" si poneseš jen ty. Nechápu větu "dítě ti zničí život" vždyť je to nesmysl.
Jsem podobný typ jako ty, diskotéky nebyla v 17 moje starost, za klukama jsem nelítala, radši jsem byla doma nebo na dvorku s tátou a něco jsme kutili, cestování mě netrápilo, po kariéře jsem nidky neprahla a za to že jsem se v životě podívala jen do Londýna a Itálie se nestydim a je mi to tak nějak i jedno.
Smekám před tebou, jsi odvážná, v hlavě to máš srovnané, máš podporu rodiny kterou budeš hodně potřebovat. Držím ti palce a přeji hodně štěstí.

hofka1
13. led 2014

hele ono nebude špatný, až ti bude 30+ mít samostatné dítě a ty budeš volná a v nejlepším věku🙂

lucies25
14. led 2014

@sajuse16 Kasli na to,co rikaj ostatni.Vzdycky se najdou lidi,co ti budou davat "dobry rady",at udelas to nebo to.Uzivej si tehotenstvi,tes se na chlapecka a blby reci mej na haku,je to tvuj zivot.Ja ti to preju.

abalajda
14. led 2014

Pokud mas takhle srovnane priority,tak se na kazdyho můžeš ledatak vykašlat. Hlavně,že mas oporu v příteli a mamince... Jasně,role mámy na plný úvazek je něco jiného než hlídání cizích děti,tý totiž vratis jejich mámě a je klid,kdežto svoje dítě namas komu vrátit,ale I tak je to nádherný pocit... Nenech si kazit svoje rozhodnutí ostatnima...

pe.martina
17. led 2014

Nečetla jsem předchozí odpovědi, ale "zničený" život vypadá jinak 🙂 Podle toho co píšeš jsi rozumná holka 🙂 Dnešní doba je sobecká, každý si chce co nejvíc užívat a vše se posouvá až bůh ví kam. V době mojí mamky by na teba nikdo blbě nekoukal, dřív bylo normální mít v 18ti dítě a spíš kdo ho neměl byl za exota. Dnes je to obráceně, ale to neznamená nic strašného. Ber to tak, že až bude tvému dítku 15náct, ty budeš mladá žena co má ještě všechno před sebou 😉 Nenech si kazit těhotenství blbýma kecama 😉

nasekuratko
17. led 2014

Je to tvůj život a nikdo jiný ho za tebe žít nebude. Na nikoho se neohlížej a zij ho podle sebe. Život je krátký na to, abys dělala věci podle ostatních. Ostatní ať se starají o sebe a škubnou si 😉

kozinka3
17. led 2014

Je to jen tvůj život 🙂 a nikdo ti do něj nemá co kecat 🙂 Ty sama musíš vědět nejlépe.. zda se cítíš na mimčo 🙂 a hlavně jestli budeš s prckem zaopatřená... 🙂 Ti co ti tohle melou... tě živit nebudou. .🙂 takže jim to může být šumááááák!
Jen si opravdu dodělej školu... to je mooooc důležité.... pro budoucnost jak tebe tak prďolky 🙂 Prostě ať jste šťastní i později 🙂 Moc ti to přeji! A hlavně jak se bude okolí co nyní mluví takové bláboly tvářit... ať zjistí.. že jsi opravdu šťastná.. miminku nic nechybí a žiješ si svůj vysněný život 🙂 !!!!

jadane
28. led 2014

Já měla prvního syna v necelých devatenácti. Teď mám tři nádherný děti a nevyměnila bych je za nic na světě 🙂 Každý ať si to udělá podle svého a nestará se o ostatní. Všechny pochybovače a radiče pošli do patřičných míst. Podle mě jsou to většinou zakomplexovaní lidé se spoustou vlastních problémů a aby se jimi nemuseli zabývat tak se navážejí do ostatních. 🙄 Řiď se vlastním srdíčkem, já jsem nikdy ani trošičku svého rozhodnutí nelitovala.

rao
26. led 2015

Proč? Třeba proto že jsi na něj moc mladá a ne vždy se ti bude "hodit", že ho máš?
Pokud ti tohle opravdu nedochází, měli tě tví rodiče na potrat dotáhnout co nejdřív anebo - to spíše- měli být sami poučeni a "starat se o tebe".
Nejspíš je to ve vaší rodině běžné mít děti tak brzo...jinak by tvá matka, byla li by "normální", zakročila.
Dítě tě potáhne ke dnu, protože na něj nejsi připravená...nikdo z tak mladých není.
Ale co jsi chtěla máš.
Dobře ti tak.
Však kdyby něco, mamka se ti o něj postará žejo. 😝

bilkovalucie
26. led 2015

Měla jsem dítě stejně, u mě bylo plánované, nevím jak u tebe, moc jsem to tu pečlivě nepročítala. Dítě jsem chtěla od 16let, malej se narodil měsíc po mých 18.narozeninách a nikdy bych neměnila. Jsem neskutečně šťastná, konečně se mi naplnil život (nikdy mě nebavily zábavy s vrstevníky apod.) a těšíme se, jak se do dvou týdnů narodí už 5letému synovi sestřička 🙂 Matka se mě snažila dostat na potrat, nepovedlo se, rozhodla jsem se si malého nechat a ani na minutu jsem nikdy nelitovala. Matka mě měla ve 42 letech ze zdr.důvodů - nešlo to tehdy jinak a byla to už pak náhoda a spíš lékařský zázrak. Nakonec mě podporovala ve všem možném, bylo to super. Teď, co čekáme malinkou, tak nás všechny vč.našeho syna odkopla, podle debaty s ní zřejmě neunesla, že se zvládáme o sebe starat sami bez financí okolní rodiny a bez její/ich pomoci. Moje matka nám organizovala život, pořád se do všeho pletla, organizovala sama, jak se máme o syna starat, co máme a nemáme dělat... až jsem jí jasně dala najevo, že takhle to opravdu nepůjde a že o výchovu našeho dítěte se budeme skutečně starat sami a nebude nám nikdo nic nařizovat, pochopila to a dala pokoj. Už půl roku o ní nic nevíme a popravdě, mě osobně se moc ulevilo. Když přišla na návštěvu, byla schopná všude najít chyby, všude porovnávat věci, prostě masakr. Kdo nezažil, nepochopí a nemůže soudit. Ale lidi jsou různí 😀
Důvody k tomu, jak tě oni vidí, můžou být různé, ale nikdo (!!!) ti nevezme tvé pocity z toho, že jsi to zvládla! Posílám podpůrnou pusu a držím pěsti 😉

kvakuska
26. led 2015

@rao hele naházej tady rozumy paní chytrá, miminko zakladatelky diskuze už je dávno na světě, má skoro 11 měsíců, tak sem laskavě přestaň psát, že ho měla jít potratit ... zakladatelka se ke svému těhotenství postavila zodpovědně a dnes je jistě šťastná máma, i když né vše asi pro ni je snadné ... a zameť si před svým prahem, pokud máš matku, která by kdybys byla v situaci zakladatelky (dle tvých slov) zakročila a táhla tě na potrat, tak potěš koště jak to u vás v rodině asi chodí 😝

alen_ka
27. led 2015

To záleží na úhlu pohledu, každý to vnímá jinak. Pro mě by to byla v 17 přímo katastrofa, chtěla jsem cestovat, řádit s kamarádama po hospodách, studovat, poznávat nové věci a dobře se u toho bavit. Všechno se splnilo a teď ve 30 se už vybouřená ráda usadím. Ty to máš holt nastavené jinak. Ale upřímně i kdyby mojí dcerou zmítaly v tak mladém věku podobné mateřské pocity jako u tebe, trvala bych na tom, ať počká aspoň do té doby, než bude mít hotovou školu a bude se o sebe moct postarat sama. (ať už svépomocí nebo s partnerovou pomocí)

zaneta3
27. led 2015

Ahoj @sajuse16 teď se dívám na tvuj fotoblog a vidím že už jedno dítě máš?
Já jsem otěhotněla sice až v dvaceti, ale bylo to pro nás těžké taky. Nejdůležitější je mít kde bydlet a aby přítel pracoval pak už budete mít i rodičák a s tím už vyžijete. Samozdřejmně za nějaké podpory rodičů. 🙂
Dodělávám si střední a věř mi že říct že ju s přehled doděláš je blbost. Teď máš na vše spoustu času ale i s malým miminkem je to fuška.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru