Proč se uvádí týden těhotenství například 15+2?

pett21
6. únor 2013

Mám dotaz , není mi zcela jasné proč se uvádí tt jako např. 15+2 a né zrovna 16 tt.

berenika39
6. únor 2013

to je přesný počet dní v tom týdnu, 15. týden a dva dny k tomu, tzn. 16. týden....

pett21
autor
6. únor 2013

a k cemu je to potreba ? neco duleziteho ?

berenika39
6. únor 2013

@pett21 no abys to věděla úplně přesně...vlastně k ničemu, protože dny od početí jsou většinou orientační, nikdy se neví přesně na den den oplodnění (s výjimkou ivf).

mafeska
6. únor 2013

řekla bych že je to dobré jen pro doktory. Já v tom kvůli počítání na týdny měla pěkný zmatek a sama jsem nevěděla v kolikátém měsíci vůbec jsem, když díky tomuhle počítání vychází těhotenství na 10 měsíců a je všeobecně známo že trvá 9 měsíců. Rdši jsem všude říkala ty jejich týdny. Je ale fakt že díky počítání týdnů mi celé těhotenství strašně utíkalo.

lamarika
6. únor 2013

@pett21 Tak důležitý to je hlavně v tom, že když se ti narodí předčasně dítko, tak je někdy hodně velkej rozdíl jestli je to začátkem např. 36tt a nebo koncem. Takhle doktoři ví s čím mají počítat a nejsou z ničeho paf

pett21
autor
6. únor 2013

@mafeska no prave ze to mate , tak jsem chtela vedet proc se to tak pocita 🙂

mijave
7. únor 2013

V počítání týdnů a měsíců mám také pěkný zmatek. Po každém vyšetření mi řeknou něco jiného a to i přesto, že naprosto přesně víme den početí 🤐 Hodně jsem to řešila před registrací do porodnice (bála jsem se, aby bylo místo), ale teď už to počítáme prostě na dny od početí a víme, že se to narodí někdy v červnu, nebo začátkem července 😀 😀 😀 😀

misule92
7. únor 2013

@mafeska no ono to je tak, že 9 měsíců se miminko vyvýjí a roste a 10 měsíc už je měsíc k porodu..🙂 Prostě 9 měsíců se čeká a 10 se rodí.. 😉

garfie
7. únor 2013

@mafeska Hele, ale ono to není tak všeobecně známo 🙂 Třeba v Japonsku trvá těhotenství 10 měsíců-a známí Japonci byli překvapení, že u nás jen 9.....

mafeska
7. únor 2013

@garfie fakt jo? tak to slyšim poprvé. to je teda jen u nás. když jsem kamarádce řekla že těhotenství trvá 10 měsíců tak na mě koukala s pusou otevřenou 😀

kessa
7. únor 2013

Ono je těhotenství 10 měsíců lunárních (tj. měsíc=28dní), což je zhruba 9 měsíců normálních a aby v tom nebyl bordel, tak se to počítá na týdny, ne? a ty dny jsou tam asi proto, aby se vedelo, jestli je to konec, nebo zacatek daneho tydne.

pett21
autor
7. únor 2013

@kessa ano, je to tak 10 lunarnich a 9 kaledarnich .
ja kdyz jsem poprve slysela od kamaradky Japonky ze tehu trva 10 mesicu tak jsem taky na ni koukala jak 😕

dzejnyy
10. bře 2013

Netušíte, proč na genetice počítají o týden menší stáří? Třeba 10+2 uvažují jako začátek 10. týdne a ne 11. tt, fakt to nepobírám...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru