Profi fotky s bříškem. Kdy je nejlepší se nechat nafotit?

klaire22
22. únor 2012

Ahoj všem nastávajícím maminkám,

jelikož mi už začíná trošku růst bříško začínám si pohrávat s myšlenkou nechat si nafotit profi fotky s bříškem. Chtěla bych se zeptat těch, co už se nafotit nechali nebo také chystají - v kolikátém měsíci se chcete nechat zvěčnit???? Nechci aby bylo bříško na fotkách moc malé a nebo naopak moc velké 😀 A máte když tak nějaké zajímavé tipy na pěkné a originální fotky????

adik2
22. únor 2012

Ahojky, já jsem se o tom radila s fotografkou a říkala, že pro focení je nejlepší 8. měsíc. Bříško je už vidět a třeba v tom 9. můžou být otoky v obličeji a taky bys třeba mohla porodit dřív než k fotografovi dorazíš 😀 No ale zase píšeš, že nechceš na fotkách moc velké bříško, tak to záleží, jak bude růst. Já třeba moc velké neměla, tak byl ten 8. měsíc ideální. Jinak jukni na webovky různých fotografů, mají tam svojí práci, tak tam je inspirace až až 🙂 My zůstali věrní naší fotografce, co nám fotila svatbu, pak bříško a teď jsme u ní byli na půl roce už i s Daníkem 🙂

klaire22
autor
22. únor 2012

@adik2 Moc děkuji 🙂 Já mám už taky vybranou fotografku, fotila mi boudoir fotky a je "osvědčená", navíc má i úžasnou vizážistku, takže mám jistotu, že budu krásně nalíčená i učesaná. Psala jsem jí ohledně termínu kdy by to bylo tak nejlepší, ale ještě se neozvala - psala jsem jí taky teprve dnes ráno.....ale chtěla jsem znát i zkušenosti jiných těhulek, kdy se nechali fotit ony 🙂 Nějakou inspiraci už posbíranou mám a představu o fotkách taky zhruba......ale nechám se klidně ještě něčím inspirovat 😎

brusinka.pusinka
22. únor 2012

já mám fota okolo 30 týdne 🙂 inspirace je tady na koníku hodně holky mají užasné fota😀

adik2
22. únor 2012

Není zač 😉 Jinak si to pak moc užij, my na to s manželem taky moc rádi vzpomínáme 🙂

klaire22
autor
22. únor 2012

@adik2 já se na to taky už moc těším.....bude to hezká vzpomínka - jak pro nás, tak pak jednou snad i pro naší malou 🙂

pejtho
22. únor 2012

My jsme fotili ve 36.tt, ale já jsem skoro až do porodu neměla moc veliké bříško 🙂 Fotili jsme se v ateiléru, ale strašně se mi líbí i exteriérové fotky. S druhým mimi určitě půjdeme fotit ven 🙂
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.101500...
Tohle je stránka na facebooku, naší fotografky. Má tam také hezké fotky pro inspiraci 🙂

klaire22
autor
22. únor 2012

@pejtho moc hezké fotky 🙂 mě se taky líbí exteriérové, ale zase si říkám, že v tom ateliéru se toho možná vymyslí víc - hlavně se člověk může vícekrát převléknout apod.......ale obojí mají něco do sebe 🙂

salomee
22. únor 2012

Taky o tom uvažuju, kdy je vhodná doba. Ale tak nějak před měsícem (začátek šestého) jsem se nechala vyfotit od známého. Šlo mi spíš o tvář, bo jsem zjistila, že nemám pořádné fotky obličeje, většinou jen takové, kdy mi do něj není vůbec vidět, ale když už, párkrát jsme vzali aji bříško. Já měla pocit, jaké už ho nemám velké a přitom na fotkách to moc nevyznělo.. Taky mě napadlo, že ten osmý bude asi nejlepší, klidně začátek...
Mě se málo která fotka líbí, některé jsou už dost překombinované, ale co bych přesně chtěla, to nevím... tomu se říká konstruktivní kritika😀.

klaire22
autor
22. únor 2012

takže když to shrnu, nejlepší měsíc na focení je asi ten osmý 🙂 jsem zvědavá, co mi písne fotografka 🙂

@salomee mě se taky né úplně všechny fotky líbí - jsem víc pro černobílé....hodně se mi líbí třeba jen postava (těhulky), která je celá černá a má světlejší pozadí, takže se krásně vykreslí silueta.........nevím zda jsem to dobře popsala, aby jsi to pochopila........pak se mi hodně líbí detaily pupíku, kdy je na něm třeba jen položená ruka, nebo nějaký šperk, nebo tak něco...............no sbírám stále inspiraci, ale doufám, že s něčím zajímavým přijde i fotografka, nechám si ráda poradit 😎

salomee
22. únor 2012

@klaire22 Přesně, ta hra světel a stínů, to je taky něco, co se mi líbí....a nebo těhulka zahalená v něčem lehkém, splývavém a zas ty světla a stíny....a černobílé provedení...Něco, co má v sobě vyjádřen aspoň kousek toho úžasného tajemství-
...zas moc nemusím takové ty legrácky...ale taky je to hezké, neříkám, jen já nejsem ten typ.

salomee
22. únor 2012

..ale určitě chci mít památku na to, jak jsem vypadala v těhotenství. Takové ty hrůzné autoportréty před zrcadlem, to má vysloveně dokumentární charakter🙂..nevím, jak to některé holky dělají, že i ty autoportréty mají takové hezké🙂.

klaire22
autor
22. únor 2012

@salomee přesně.....líbí se mi, když má na sobě třeba nějakou "látku" typu organzy nebo tak něco - má to omotané kolem prsou, pupík má hezky odhalený a pod ním to krásně splývá....je focená nejlépe nějak z boku .....no máme koukám podobné představy 🙂 víceméně vše co mám stáhnuté jako inspiraci je v tomto duchu......taky tam mám teda pár vtipnějších fotek, ale to se uvidí jestli se zrealizuje........hlavně další důležitý aspekt je, jestli se focení zúčastní manžel - není zrovna milovník fotografování - takže budu muset zapracovat, aby na focení šel.....přeci jen ochudil by jen sám sebe 😎

alieskaphoto
12. bře 2012

Já mohu také doporučit exteriérové focení. Má samozřejmě i své proti (může být zima a nebo pršet a termín se přeložit na jiný vhodnější), ale více "pro" převažuje. To nejhlavnější je, že pokud se fotíte s někým kdo se nerad fotí (manžel) a nebo z toho nemá rozum (první dítě), tak je pro něj mnohem přirozenější se nechat fotit venku. Necítí se svázaní a lépe se uvolní.
Každý to může mít jinak - jsou to jenom mé postřehy z focení 🙂

klaire22
autor
12. bře 2012

@alieskaphoto Určitě za ně děkuji...........nakonec jsem se s fotografkou domluvila, že budeme fotit něco venku a něco uvnitř - takže takový kompromis. Jsme domluvené na květen, to bude všechno krásně kvést, tak se snad fotky povedou 🙂 Mě osobně focení zas takový problém nedělá, ale s manželem je to horší :( Ale snad to zvládne 🙂

ined77
1. dub 2014

Dobrý den maminky 🙂 ,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Těhotenské fotky https://www.modrykonik.cz/tehotenske-fotky/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zážitky s těhotenským fotografováním. Zda se jej účastnil tatínek miminka, zda fotky vyšly podle Vašich představ atd. Vaše rady a zkušenosti jistě ocení i ostatní maminky a těhulky, které se třeba v blízké době na těhotenské focení chystají a hledají informace, tipy a rady.
Vaše příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s...".
Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂.
Pěkný den
D.
@klaire22 @alieskaphoto @salomee @pejtho @adik2 .. a další 🙂 .

petrajbc
7. dub 2014

Já už mám vybráno. Fotografka Gabriela z Plzne. Dojedu si tam cca ve 36. týdnu. Necham se i nalíčit. Dělá i svatby a deti. Najdete ji podle jména na webu.

verryk
18. kvě 2017

@adik2 Já mám nejkrásnější fotky ze 33. týdne. Bříško už bylo pěkné, hezky drželo nahoře a ještě nejsi nateklá na nohou ani v obličeji. Takže konec 7. nebo 8. měsíc ideální. 9. už je nic moc... Třeba fotečky ve vaně jsou hezké, tam nevadí, že máš kila navíc, to není vidět, jen vynikne bříško, co kouká z vody. Kolem 35. týdne říkají, že je to ideální 🙂

arielka222
18. kvě 2017

Nejideálnější doba na focení v tehu je 7 měsíc 🙂 případně začátek 8. To vypadá maminka i brisko nejlépe. ;)

baracho
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
krasna_neznama86
5. dub 2024

Dvakrat jsem se fotila ve 36 TT, páč já měla malé bříško (třeba v 7.mesici švagrová nepoznala, že jsem těhotná). Postavu.normlani 165 cm/62 kg

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru