Prosáklý čípek ve 23. tt. Máte některá zkušenost?

pimpos
23. dub 2012

Ahoj holky, mám dotaz - dr. mi na kontrole zjistil, že mám prosáknutý a centralizovaný čípek, což by,jak jsem z jeho slov pochopila, být tak brzy nemělo. Mívám křeče v podbřišku a pocit přicházející menstruace. Máte s tímto taky některá zkušenost? Je tady riziko předčasného porodu, nebo se nemusím bát? Nic jsem na toto téma nevygooglila,tak žádám i pomoc a radu 😢

camelinka
23. dub 2012

ahoj, nemam zkusenost, ale kdyby bylo neco spatne tak si te tam nechaji, tak se snaz byt vklidu 😉 😉

versam
23. dub 2012

nechápu proč to řešíš tady a proč jsi se na to nezeptala doktora? Nemyslím to špatně,ale pokud z toho máš takové obavy,tak jsi si o tom měla spíš promluvit s ním.

karlam
23. dub 2012

pimpos neboj, jistě by tě hospitalizovali kdyby to bylo moc zlé, máš nakázaný klidový režim? já mám taky problémy, zkracuje se mně čípek, mimi na něho tlačí, člověk se na všechno doktora zeptata v tom stresu nestihne, proto nechápu versam a její reakci, snad proto tady ta diskuze je

diviska
23. dub 2012

já tedy nevím, co je prosáklý čípek, ale mě se čípek začal zkracovat někdy kolem 20tt, tvrdlo mi bříško a dost bolelo. Měla jsem brát magnézko a hodně ležet, spíš jen ležet.. vydržela jsem nakonec do 35tt kdy mi těhotenství ukončili kvůli preeklampsii... takže ono se vůbec nedá nic odhadnout, a je potřeba se na toto ptát doktora, případně PA. Klidovým režimem ale určitě nic nepokazíš..

luciemeli
23. dub 2012

Ahoj kdyby opravdu něco bylo špatně...Doktor tě okamžitě pošle do nemocnice!!!
Jinak bolesti můžeš mít. Je to úplně normální jev v těhotenství. Ten pocit, že přichází menstruace...tě mohu ujistit je normální. Tak to hoď za hlavu a užívej si těhotenství. Máš to jen párkrát za život...Možná jen jednou 😀

slundo
23. dub 2012

Myslím, že je úplně normální, že se člověk nezeptá.... V danou chvíli slyšíš doktora a vidíš , že nic neřeší, tak to bereš v poho a pak přijdeš domů, rozleží se Ti to v hlavě, začnou ti hlavou běhat nejrůznější myšlenky a otázky a kolem tebe není nikdo kdo by ti poradil .. Neboj se, kdyby bylo něco špatně, Dr. by ihned udělal potřebná opatření....klidový režim, hořčík, v nejhorším hospitalizace 🙂 Pro jistotu se šetři, ale neboj se, určitě to bude dobrý 🙂 A hořčíkem nikdy nic nezkazíš - jsou buď tablety, rozpustné sáčky ve vodě...můžeš také pít magnézii . Tak hodně štěstí a pokud by se ti něco nezdálo, zajdi k Dr. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru