Prosím o pomoc s výběrem jména. Co myslíte?

88maru
1. srp 2020

Jsem z ciziny. Termín porodu mám 4.8. A pořád nevíme s manželem jak raději pojmenovat holčičku. Nějakou chvilku určitě budeme v Čechách, ale pak se směrujeme do Německa. Ale kdo ví, možná zůstaneme tady napořád.
Vybírali jsme dlouho... Chtěli jsme aby to bylo mezinárodní. Uvažovali jsme se o tyto jména: Lucie (nelíbí se mi zkratka Lucka), Veronika  (nelíbí se zkrátka Verča), Kristyna (tvrdé y, pro nás složitě vyslovit), Elizabeth (řekli nám že se moc v ČR nepoužívá, i když by se nám hodilo nejvíc protože manžel chce Lizu, a mně se líbí Eliza. Taky Alžběta pro nás zní divně, musím říct). Luiza (řekli, že je to staré malo pouzivane v Čechách jméno), Dominika (líbí se, ale zkratka Domča....), Alisa (bojím se, že ji budou říkat Alice), Eva (moc hezké jméno, ale v Německu to bude Efa...brr)
Takže ted´ jsme zůstali v těchto jménech:
Evelina
Viktoria
Julia
Co si myslíte o Evelině? Je dost malo používané. Snadně se píše. Krásná charakteristika jména. My Bychom ji říkali Evo, ale spíš Evelinko
Viktorie hoě používané, taky hezké i když v USA se spíš píše ViCtorie, ale to by snad nevadilo.
Julie. Použivá se jak v Česku, tak i v Německu. Trošku mi zní divně zkratka Julča, ale dá se to přežít.

Takže prosím o radu. Které jméno se Vám líbí nejvíc. Ted´ spíš vybíráme mezi Viktorie, Julie, Evelina
Děkuji za Váš názor

pellullinka
4. srp 2020

@88maru já bych teda vůbec neřešila, jak se jmenuje dcera kolegy.... jak dlouho bude ještě kolega? to nevyberete jméno nikdy...

gruyerre
4. srp 2020

@88maru tahle dvě jména jsou obě tak krásná, že neumím říct, které z nich je hezčí

88maru
autor
4. srp 2020

@gruyerre a zkraceně by to bylo Lu, Lisa? LiZa?

kaja2016
4. srp 2020

@88maru No dej si jen pozor, jestli forma Evelina bez dlouheho i existuje a lze jej diteti dat. Doporucuji knizku p.Knapove nebo dotaz na matriku.

michaela1990xx
4. srp 2020
michaela1990xx
4. srp 2020

@88maru Luisa se mi taky moc líbí. Máme ji zapsanou na holčičku, ale čekáme chlapečka, ten bude nejspíš Vincent 😊

ilona87
4. srp 2020

Mě zní Evelina jako pro psa 🙂 tobta Elizabeth je mnohem lepší.

alexandra1625
6. srp 2020

Ináč moji rodičia mi vyberali meno takto: vzali si kalendár a začali čítať deň po dni od 1.1. dievčenské mená. Keď jeden z nich s menom nesúhlasili tak jednoducho to meno nebolo. Nakoniec sa zhodli len na mene Alexandra. Je trochu blbé že prešli celý kalendár a ja mám meniny 2.1. a to je 1.1. v kalendáry nový rok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru