Prospěšné a škodlivé bylinky v těhotenství

vlasta23
22. čer 2008

Najde se nejaka korenarka, ktera by poradila, ktere bylinky jsou v tehotenstvi prospesve a ktere skodi? Taky ktere caje se muzou pit a ktere ne? Prosim poradte. mam moc rada caje a bylinky, ale bojim se ted jakekoliv caje pit. Vim, ze skodi i nektere koreni, jen nevim ktere. Prosim poradi nekdo?

bayt
30. říj 2017

@gabcarka V jednom hrnku zeleného běžného čaje je cca 25 mg kofeinu, lékaři doporučují držet se pod 200 mg kofeinu denně. Což znamená, že bys musela vypít víc jak dva litry zeleného čaje denně, aby TEORETICKY byl nějaký problém 🙂

gabcarka
30. říj 2017

@bayt Tak já jsem před tehu byla schopna takové množství zeleného čaje do sebe dostat 🙂 Skoro sem nic jiného nepila, než zelený čaj a ráno a odpoledne k tomu kafe

bayt
30. říj 2017

@gabcarka to jo, ale když vezmeš běžný pitný režim člověka 2-2,5l tak by ti vlastně nemělo vadit ani takové popíjení zeleného čaje 🙂)

gabcarka
30. říj 2017

@bayt asi jsem až moc opatrná 🙂. Konečně totiž po X letech se zadarilo a čekám toho vytouzeneho drobecka v mych skoro 41 letech. Tak nechci nic opomenout.

dominika1986
30. říj 2017

Z koření by se neměl zázvor a skořice. Je toho více, ale tohle mi utkvělo v paměti. Čaj z maliníku až ke konci těhotenství k porodu, ne dříve. A taky by se neměl pít tonic.

gabcarka
30. říj 2017

@dominika1986 Proč čaj z maliniku až je konci těhotenství? Já zas četla, ze se obecně může. Piju ho. Z jakého důvodu se nemůže?

dominika1986
30. říj 2017

@gabcarka já jsem četla, že právě podporuje otevírání a děložní stahy, což je dobré právě k tomu porodu, ale samozřejmě to není žádoucí v začátku těhotenství. Slyšela jsem i zkušenosti holek, co ho pily celou dobu a byly v pohodě, ale pro jistotu jsem neriskovala a občas ho pila až v 9. měs. 🙂

gabcarka
30. říj 2017

@dominika1986 ok. Díky. Já jsem ho brala, když jsem se snažila otěhotnět. Vím o něm, že podporuje plodný hlen. A právě jsem četla, že se může pít i po tom. No tak ho raději také vynechám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru