Provozujete v těhotenství běžně sex?

hankakynclova
4. únor 2008

Ahoj těhulky i maminky a všichni!Založila jsem tohle téma možná už tu někde i je, ale hledala jsem všude a nenašla ho tak jsem si dovolila ho sama založit protože mě zajímá jestli běžně provozujete sex nebo ho máte zakázaný.Já ho zakázaný nemám, ale hrozně se bojím že to uškodí plodu a proto ho neprovozujeme ale cítím že mi to hrozně chybí a maželovi samozřejmě taky. ☹ Budu se těšit na vaše názory.

many
7. únor 2008

jo,pan doktor si nás vzal do vnitř,vypsal si papíry a pak my řekl ať si lehnu,trochu jsem stáhla kalhoty a dělal mi ten ultrazvuk,manžel stál u mě a díval se taky 😀 to jde pěkně vidět,to je lepší ultrazvuk,než mají naši ginekologové 😀 ukázoval nám co kde má 😉 a jeli jsme mimo město,takže manžílek měl proplacený celý den 😀

mallorry
7. únor 2008

many ja tam mam jit kdyz budu 12+4, takhle se chodi ju? tak ja ho tam vemu, urcite bude chtit, bo kdyz sem mu jen popisovala normalni beznej ultrazvuk u gyndarky, velikost a tvar, tak byl strasne dojatej...ty joooo, tam to bude urco perfektne videt🙂)) a chlapum to jako v praci proplacej jo????

many
7. únor 2008

holky si normálně berou tatínky sebou 😀 doktoři jsou na to zvyklí,tak ti to nemusí být blbý 😉 no v Olmiku to stojí 1 400,- ale to je vlastně dobrovolný 😉 na to tě nidko nenutí 😉 ale je to o dost lepší jak triply

mallorry
7. únor 2008

many no me tam poslala doktorka, a pak pujdu nekdy jeste dvakrat a to teda budu platit ju? to abych mela prasule u sebe cece 😕 🙂 ja jinak myslela jestli tvuj muz si bral dovolenou na to, nebo mohl treba ze zakona tam jet s tebou a normalne jako by byl v praci vis?

prcekpet
7. únor 2008

Tak v Brne tam byli jenom same pary a tatinky tam brali automaticky a nekdy me pripadalo, ze ja tam proste ani nejsu a pani dr. mluvila a vysvetlovala tatinkovi co prcek dela atd. 🙂
Pojistovna hradi 3 pokusy a to jenom cast, zbytek platis jak mourovata. Kdyz si prectes nejakou diskuzi o IVF tady na konikovi, tak tam najdes spoustu uzitecnych info a taky holky, ktere uz jsou samoplatkyne a jdou na to ponekolikate...asi bych nemela tu silu, nevim. Je to narocne nejen fyzicky, ale hlavne psychicky 😒

mallorry
7. únor 2008

je koukam ze si z olmika, tam jsem delala strednia ctyri roky bydlela🙂)) tam je krasne v Holomooooci, ja pochazim totiz z Kromerize vis🙂

many
7. únor 2008

ne,normálně si zval v práci papír a sestra mu tam dala razítko,poradil mu to kámoš,taky to tak udělal a dobrý,ale možná se to bere tak,že je to mezi město,tak to se proplácí celý den,tak byl semnou doma ,kolem 11.00 jsme tam jeli a pak lítali po obchodech,pan doktor nám řekl výsledky hned,tak jsme věděli,že je vše O.k. 😀
já byla myslím 12.t+6 mám i fotečku v albu

mallorry
7. únor 2008

prcekpet mame taky zname, kteri se snazili snad sedm let a rikala, ze uz by to znova podstupovat nechtela, ze uz by na to nemela, hormony a to vsecko... a maji teda krasnyho kluka, a nechali si zamrazit nekolik tech oplodnenych vajicek, kdyby chtelil druhy...protoze ona by uz znova tu proceduru nechtela prodelat, takze kdyz budou chtit druhy, jedine z tech zamrazenych...

mallorry
7. únor 2008

many jojo uz vidim🙂)) krasny🙂)) jinak u nas v litvinove du normalne na ten screening zase v litvinove...zajimavy, ze nekdo musi jezdit treba az do okresniho mesta...me zarazi, ze zrovna v litvosu ten sreening maji...chm, ale asi jo no🙂 a co ty triple testy jako? co je na nich horsiho? sak to ti vemou jenom krev ne?

many
7. únor 2008

no jo,po umělým se to třeba neplatí 😒 jinak zkus teda mrknout na téma screening v prvním trimestru,to tady někde bylo,mysím že v těhotenství 😉

prcekpet
7. únor 2008

many - ja to mela zadarmo, ja nic neplatila...gynekolog vypsal zadanku, ze mi maji udelat NT screening a komplet vysetreni vyvoj. vad v 1. trimestru a bylo to.
Ja na tom byla, kdyz jsem byla 12tt+3 (podle MS 12tt + 5) a byla jsem uplne namekko. Manzel byl taky dojaty a hlavne stastny, porad me hladil a pak pusinkoval...a to bylo vse, cekala jsem vic 😒
Anebo sis nechala delat i biochemicky rozbor krve? Protoze ten uz poj. nehradi...Ja ten rozbor krve nechtela, protoze je mi 28 a myslim si, ze kdyz jsme oba zdravi, melo by to byt OK. 🙂 na tom vysetreni Ti zohlednuji "projasneni sije" a vek...a podle lekaru jsou tyto 2 faktory presne tak na 85 - 90%. S rozborem krve by to pak bylo 95%.

mallorry
7. únor 2008

holky tak ja se du juknout po tom tematu, at z tohoto tematu nedelam teda jiny vyzvidaci tema🙂)))

prcekpet
7. únor 2008

mallorry - ptej se...zodpovim Ti na vsechno a urcite, pokud Ti nedelaji biochem. rozbor krve, urcite neplat!!!
many - to neni pravda, ze je to zadarmo jenom po umelym, ptala jsem se na poj. a tam mi pani rikala, ze ty centra inkasujou tyto penize 2x, od rodicu a od poj....to je proste moderni trend, pary maji problem otehotnet a kdo dela v tomto oboru, tak ryzuje ze vseho, opravdu, zeptej se na svoji zdrav. poj..

many
7. únor 2008

prcekpet - no to bylo asi tím,ale nás se neptaly,prvně mi brali krev na vše možný a nějaká se posílala tam a podle těch výsledků a vysledků ultrazvuku,udělal nějaký výsledek na ten downov syndrom,tak možná proto to stojí tolik,ale 1 400,- jsme platila tam v tom prediku 😒
holky loučím se sváma,chytám pořádný motáky,tak si musím lehnout,pa pa

mallorry
7. únor 2008

prcekpet ja si myslim, ze platit nebudu, bo me tam poslala doktorka a to by mi rekla, at si pripravim penizky...uvidim. jinak teda nevim co je to NT...?a to biochem. rozbor krve si musim sama zazadat, nebo mi ho delaji automaticky? a neni to zbytecny, kdyz pak pujdu na ty triple testy?

many
7. únor 2008

www.prediko.cz
přečtěte si to 😉na tom jsem byla já 😉 pa pa jdu ležet

prcekpet
7. únor 2008

Jeste se zeptam a mela jsi doporuceni od lekare - gynekologa? podivejte se na www.porodnice.cz tam je pekne rozepsane na co maji tehotne narok...je to tam moc dobre popsane, teda me se to libilo.
A ja vim, ze tyto zdravotnicke subjekty chteji ryzovat, kdyz jsem se objednavala na ten screening, tak ta zenska vyvijela tlak na to, ze budu mit postizeny dite a jedine oni mi daji zaruku, ze je to ok, ale musim si zaplatit 1450,-. Jenomze to jsem uz mela z netu nastudovane, na co mam a nemam nárok a co mi hradi moje zdrav. poj.. Poslala jsem pani k ledu a ta se sklidnila, ale byla hodne neprijemna...Nikdo vam neda 100% zaruku, ze dite bude 100% zdrave.
Triple testy nejsou moc presne, ja bych je zrusila a nahradila je tim biochem. vysetrenim v 1. trimestru.

prcekpet
7. únor 2008

jojo tu stranku znam, tak tech 1400,- bylo za tu krev, tu poj. opravdu nehradi. 🙂
Ten biochemicky rozbor muzes ale nemusis podstupovat. Me to pripadlo jako vyhazovani penez, kdy za 3 tydny jdu na triple testy. Sice v tom 12tt je to nejpresnejsi, ale nebudu si nechat delat 2x stejne nebo podobne testy. Podle meho nazoru by se Te meli prvne zeptat jestli chces i ten biochem. rozbor a take by Te meli informovat, ze to nehradi poj. ale Ty.

mallorry
7. únor 2008

prcekpet no ja nevim, doktorka me posila na ten screening a rikala ze se pak budou delat i ty tripple testy, takze to necham tak, jak doktorka rekla...a toho doktora, co bude delat ten screening se zeptam, zda si mam delat i tu biochemii, ten mi urco poradi...

mallorry
7. únor 2008

prcekpet mozna mi ten doktor nabidne i ten biochem. rozbor, ale reknu ti je to dost penez...to bych asi pak nesla na ty triple testy..

prcekpet
7. únor 2008

dokror Ti rekne, jo jdete na to, je to presnejsi nez ten tripple test. Pro neho jsou to dalsi extra penize...Slysela jsem, ze pokud odmitnes podstoupit tripple test, musis podepsat gynekologovi nejaky papir, ze on Te tam posilal, ale ze na vlastni prani nejdes. Podivej se na konikovi na tema "Tripple testy".
jo taky se mi to zdalo moc penez, radeji koupim prckovi neco hezkeho 🙂

mallorry
7. únor 2008

prcekpet chm, toz kdyz si zaplatim prece biochem. testy, ktere jsou presnejsi, tak prece uz nebudu chodit na ty triple testy, ktere nejsou tak presne...a jeste kdyby je treba chteli zaplatit...no ale zase nechcu, abych neco podepisovala, ze jsem to odmitla, bo pak mi to muzou vycitat treba...chm, to je chruuuua. tak dekuju za rady 😉

prcekpet
7. únor 2008

nemas zac, je to tezke rozhodovani, proto jsem nazoru, ze pokud mezi 11 - 13tt tehotenstvi se daji rozpoznat ty vyvoj. vady, nechapu vyznam tripple testu, ale ono veda jde dopredu a pani doktori na to prijdou casem a casem je snad nahradi za kompletni vysetreni v 1. trimestru. A navic ty tripple testy muzou byt falesne pozitivni a falesne negativni... 😠 meli by to zrusit, jenom pak stresuji budouci maminky
taky nechci nikomu podepisovat, ze jsem neco odmitla

barik
10. únor 2008

Ahojte holky, mám dotaz. Před dvěmi dny, jsme se se svým milým trochu divočeji milovali. Od té dobymě strašně pobolívá v podbříšku a je mi nějak divně od žaludku. Navíc mám nateklá prsa a bolí jak hrom. Normálně mě tak bolívají před MS, ale tu mám dostat až za 10 dní. Myslíte, že by to mohlo být začínající těhotenství. A nemohla jsem když tak ublížit nějak plodu? Už se vám někdy něco podobného stalo? Díky za odpověď!

mallorry
11. únor 2008

barik ahoj, no to je tezko rict...mne treba zacali prsa bolet a v podbrisku az kolem osmeho tydne no...kazdej je individualni, nejlepe udelas, kdyz si koupis dnes tehu test a hned si ho udelas, a mas jasno. Plodu bys sexem ublizit nemela...

barik
11. únor 2008

mallory:děkuji za radu. Asi se spíše bude ale jednat o předčasnější MS

bershka
11. únor 2008

ahotjte

bubla87
13. čer 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, když jsem měla zkrácený čípek a tvrdlo mě bříško, můžu sexovat?? bříško netvrdne, co čípek nevím, ale dr. mě nic neřekla a já nevím, jestli můžu či ne☹

anetaf
9. pro 2010

Mně chtěl manžílek strkat prstík do zadečku 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 Není to v těhu nebezpečné? 😅

kalerat
5. bře 2011

flagicka Manžel se bojí sexu.....jsme sice skoro ve 3měsíci,ale mě to příjde jak kdyby jsme se nemilovaly 3měsíce než jsme zjistily,že jsme těhotná-ted to je prostě skoro o ničem.......tak kdo máte nějaké podobné zkušenosti a vý-te jak na ně jsem stím.....díky
Dnes v 11:15 • čeká miminko, termín má v září 2011 (11. tt) • Odpověz • Pošli IP

kalo Jako má v plánu nespát spolu 9 měsíců a pak ještě měsíc a půl po porodu,,,nevím, nevím??? Pokud nejsi na rizikovém těhotenství, tak není důvod abstinence...
Dnes ve 12:11 • 1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2011 (15. tt) • Odpověz

babulinkab Podle mně to záleží na Vás dvou, jak to cítíte vy osobně.
Já jsem žádné problémy v těhu neměla a spali jsme spolu normálně. Popravdě jsme nevydrželi ani šestinedělí, natož celé těhotenství
Dnes ve 12:58 • 2 děti • Odpověz

jeudi tak jsou takový že z toho mají strach,ale pokud neni těhu rizikové tak se nemusí bát,ale vysvětli mu to že ,manžel se bál až ke konci těhu .
Dnes ve 13:00 • 2 děti • Odpověz
Delete - Edit

vendulka - když nejsou nějaké problémy- zdravotní co se týče těhu, tak proč ne ..my taky měli sex během těhu a šetinedělí jsme taky nevydrželi
Dnes ve 13:02 • 1 dítě • Odpověz

sunnye @flagicka tak tohle znám moc dobře. My to měli první 3m zakázané od doktorky, pak párkrát něco proběhlo, ale to jsem musela manžela vždy přesvědčovat, že se opravdu nemůže nic stát. Pak jsme se na to vyprdla, protože on se fakt bál a nutit ho nemělo smysl. Navíc pak když už věděl, že má malá hlavu dole. Uvidíš, třeba ho přesvědčíš, ale zase lámat to přes koleno, nemá smysl.
Dnes ve 13:03 • 1 dítě • Odpověz

karotky @flagicka ,........................u nás to bylo podobné.Já měla sex. do 3.měsíce zakázaný,ale pak ne.I tak se do toho manželovi moc nechtělo.Já to tragicky nebrala a do ničeho ho nenutila.O první jsem přišla v 9tt a tak jsem byla ráda,že jsem vůbec těhotná a pořád vcelku.
Dnes ve 13:09 • 2 děti • Odpověz

flagicka @kalo jj to mu říkám taky tak nevím jak už ho navnadit,aby něco bylo.....vždycky skoro řekne ted ne dit nemůžem jsme těhotný......tak nevím jestli to takhle půjde dál.....co stím
Dnes v 15:22 • čeká miminko, termín má v září 2011 (11. tt) • Odpověz
Delete - Edit

flagicka @sunnye jenže mi ni nic zakázané nemáme a on se stejně bojí dr nám řekla že můžeme,ale šetrně s boku a on se toho fakt chytil.....
Dnes v 15:24 • čeká miminko, termín má v září 2011 (11. tt) • Odpověz

petul.a @flagicka - můj manžel se taky ze začátku bál, i když těhu bylo bez problémů (u nás byl ale problém otěhotnět a on nechtěl riskovat, že se něco stane ). Tak jsme počkali do konce 3. měsíce a pak to bylo v pohodě. Zkus manžela přesvědčit, že od začátku 4. měsíce už je to fakt O. K. Mmch, šestinedělí jsme vydrželi jen kvůli očistkům Hupsli jsme na to ještě před kontrolou u gynekologa - ten když se ptal, jestli jsme už "to" (byla jsem po císaři) a já řekla, že jo, tak s potutelným úsměvem dodal: "Já jsem si to myslel"
Dnes v 15:34 • 1 dítě • Odpověz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru