Provozujete v těhotenství běžně sex?

hankakynclova
4. únor 2008

Ahoj těhulky i maminky a všichni!Založila jsem tohle téma možná už tu někde i je, ale hledala jsem všude a nenašla ho tak jsem si dovolila ho sama založit protože mě zajímá jestli běžně provozujete sex nebo ho máte zakázaný.Já ho zakázaný nemám, ale hrozně se bojím že to uškodí plodu a proto ho neprovozujeme ale cítím že mi to hrozně chybí a maželovi samozřejmě taky. ☹ Budu se těšit na vaše názory.

many
4. únor 2008

ahoj,tak já ho taky zakázaný neměla 😉 a vůbec jsem nevěděla,že se do 12.t nedoporučuje kvůli samovolnýmu potratu a my s manžílkem jsme spolu normálně spali a dobrý 😉 a teď spolu spáváme ještě častěji jak před otěhotněním 😀 😀 😀 samozřejmě opatrně,žádný řádění 😀 😀 😀

caira
4. únor 2008

sex v normalne probihajicim tehotenstvi nemuze nijak skodit, to ti prece rekne kazdy doktor nebo PA, dite je preci dokonale chraneno. Jedine co muze delat problem je ke konci najit pohodlnou polohu a nebo v zacatku nevolnosti.. My se sexu behem tehotenstvi vubec nijak nezdrzovali a ted dokonce manzelovi rikam,ze "musi povinne" at uz muzem rodit 😀

hankakynclova
autor
4. únor 2008

Holky děkuju za odpovědi.Takže se nemusím bát?Dr. mi právě nic neříkal, nic mi nezakázal, tak snad to opravdu bude ok 😉 Vždyt se vlastně říká, že v těhu se má dělat to oč si tělo žádá.A u mně si asi žádá sex, protože se mi o sexu furt zdá a cítím že to potřebuju

many
4. únor 2008

taky se mi o něm často zdává 😀 😀 😀 😀 😀 v těhu je jaksi větší chuť 😀 😀 😀

roxxxana
4. únor 2008

Mně doktor řekl, že můžu provozovat všechno, ale vlažně - jídlo, práci, zábavu a taky sex. Myslím, že sex je zapovězený jen v případě nějakých komplikací (hrozící potrat, hematom a tak).

martinka79
4. únor 2008

prožitek při milování a orgasmus je totiž v těhu mnohem větší. 🙂

sisstin
4. únor 2008

já sexovala celý těhu bez omezení..samozřejmě při zdravém těhu 😉

martinka79
4. únor 2008

🙂 pdobně 🙂

hankakynclova
autor
4. únor 2008

Jasně 😉 Děkuju.Já právě všude slýchávám jak je to nebezpečný, že jsou to otřesy, které miminku nedělají dobře a že hrozí krvácení apod.Tak jsem se chtěla ujistit že tomu tak není 🙂

martinka79
4. únor 2008

🙂 otřesy možná jo ale příjemné. 😀

hankakynclova
autor
4. únor 2008

😀 😀

sisstin
4. únor 2008

hani: to nevim, jak moc byste se museli otřásat..aby to bylo škodlivý..to možná tak sex na horský dráze 😅

many
4. únor 2008

sestřenka krvácela tak kolem 12.t. po sexu,tak jí to nachvíli doktor zakázal 😉 a už je fit 😉

many
4. únor 2008

bála se,že potratila,ale naštěstí to bylo málo a volala do nemocnice a tam jí uklidnili,že jezdit nemusí,pokud to byla trocha 😉 ale mně kdyby se to stalo,tak nikam nevolám a přímo jedu

kousinka
4. únor 2008

jéé to jsem se zrovna chtěla zeptat, páč u nás by to asi bez nebylo rozhodně jednoduchý - jasně že už ne každej den jako dřív ale tak jednou za čas ? 😕 zakázáno zatím nemáme, ale jsme opatrný, jen si říkám jestli já mám jít až do konce ? ale ono se to stejně občas nedá zastavit 😀

many
4. únor 2008

jééééééééééé kousinka blahopřeji k těhu 😀 😀 😀 na tebe už jsem dlouho nenarazila ale pamatuju si tě 😀 😀 😀

martinka79
4. únor 2008

každodenní sex je to nejlepší co si můžete dopřát, po porodu budete mít nějaký čas pauzu. 😀
hurá do toho a nebojte se. 😀

kousinka
4. únor 2008

many tak čéče tebe už nedoženu, my jsme sice taky začali dřív než bylo v plánu ale vyšlo to až fakt po tom novym roce 😀

tak ju 😀 teď už jen překonat tu děsnou únavu nebo začít budit manžu v noci - páč to mám nějak nejvíc elánu, aspoň podle těch snů 😀 😀

kristi
4. únor 2008

ja bych moc neriskovala do toho 12tt a pak dle chuti

martinka79
4. únor 2008

kousinka: no právě já se prospím u TV apotom když jdem manžel spát tak hupa je to. 😀
teď už únava není teď je u toho hekám a hcytám dech. 😀
kristi: samozřejmě všeho s mírou. 😉

caira
4. únor 2008

jinak to krvaceni po sexu se muze stat, ja to mela v tehu nekolikrat { vetsinou poloha na kone} Je to prekrvenim cipku, a pokud to fakt neni nejake dlouhe krvaceni nebo tak tak je to ok, holt my jsme museli jednu polohu upustit a od te doby krvaceni zadne.. Nicmene i doktor i PA me ujistili, ze je to normalni a pokud to je jen nejake kratkodobe krvaceni v dusledku podrazdeni cipku tak se neni ceho bat 😉

lisounek
4. únor 2008

ahoj holky, tak ja mela hned na zacatku hematom a ted uz je temer pryc, ale stejne nemuzeme, takze nevim, jak to bude dal, ale zatim je to zapovezene 😒

mobina
4. únor 2008

Pokud jste zdravé, tak proč ne. Hlavně podle chuti. Já první trim nemohla penis skoro ani vidět 😀 ale od druhého trimu normálně sexujeme. Tedy teď už se tomu "normálně" říct nedá. Teď je to hlavně o hledání polohy, kdy by nepřekáželo bříško 😀
Doktorka radila hlavně žádnou divočinu 😉

andilek
4. únor 2008

tak já mohla až po 36 tt, protože se mi zkracoval čípek, ale pokud těhotenství probíhá v poklidu, tak dle libosti 😉

jadviga
4. únor 2008

Já se bojím sexovat,aby jsme mu nějak neublížili, protože to ještě nemáme potvrzené od dr. ☹

pattie
4. únor 2008

My jsme se doktora neptali a hup na to 😉 Všude se píše, že pokud je vše OK, tak to není problém. Je mi dobře, tak proč ne? 😀

e.k.t
4. únor 2008

Sex v těhu je báááječný, dokusd dr neřekne NE.
Jinak v prvním trimestru je hodně důležité vynechat dny na které vychází menstruace, tam je to riziko potratu, jinak není problém.
My mohli a dr nic nezakázala, až teď od 23 tt nám řekla zatím stop, taky se mi zkracuje a měkne čípek, po několika týdnech uvidíme, když dr nezakáže tak poslouchejte své tělo, ono si řekne, pokud ale dr řekne že ne tak to raději dodržte, mimi za to stojí 🙂

minea
4. únor 2008

Už jsem to tu někde psala - ve 12tt jsem při sexu začla mohutně krvácet, odcházely kousky tkáně, zkolabovala jsem a zvracela. Následoval převoz do nemocnice, ale naštěstí všechno dobře dopadlo. Měla jsem nízko posazenou placentu a při styku došlo k jejímu pohmoždění. Během tří týdnů se placenta přirozeně vytáhla nahoru, takže riziko pominulo. Toť má zkušenost.

janeyzelvicka
4. únor 2008

Ufff o tom riziku potratu v prvním trimestru jsem nic neslyšela... no teď už je stejně pozdě, nijak jsme se neomezovali a všecko by mělo být v pohodě...
Zrovna jsem se o tom bavila s kámošem, litoval nás, že jsme s manžou 9 měsíců na suchu... tak jsem mu vysvětlila že si to užíváme víc než dřív, tak nechápal 😀 😀

e.k.t
5. únor 2008

ano přesně to jsou předsudky, nebo nějaká horší osobní zkušenost, švagrová prostě neměla chuť dokonce se jí dělalo špatně, tak z toho švagr nic neměl, protože konec nastal dřív než začátek. My to teď máme zakázané, ale jinak jsme si užívali jako před 15 lety když jsme spolu začínali. Mám pocit že trpím touhou víc než manža, ale raději to nebudu riskovat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru