Provozujete v těhotenství běžně sex?

hankakynclova
4. únor 2008

Ahoj těhulky i maminky a všichni!Založila jsem tohle téma možná už tu někde i je, ale hledala jsem všude a nenašla ho tak jsem si dovolila ho sama založit protože mě zajímá jestli běžně provozujete sex nebo ho máte zakázaný.Já ho zakázaný nemám, ale hrozně se bojím že to uškodí plodu a proto ho neprovozujeme ale cítím že mi to hrozně chybí a maželovi samozřejmě taky. ☹ Budu se těšit na vaše názory.

dukie
5. únor 2008

Přidám taky svoji trošku do mlýna... 😀

Já při prvním těhu po sexu trošku špinila. Asi tak den. Paní doktorka na to pravila, že je potřeba dávat pozor na dny, ve kterých by měla za normálních okolností přijít MS (myslím, že to tu už některá z Vás zmiňovala), že prý tělo má stále své cykly, ačkoli jsme už těhu... a v těchto dnech prostě hrozí větší rizika, protože je vše nějak jinak prokrvné a jinak citlivé.

Při druhém těhu (nyní) jsme se do toho ale s manželem pustili na konci 8. tt (nevydrželi jsme, ačkoli jsme si předsevzali, že to zvládnem jinak a že klasický styk po dobu těhu vynecháme), ale praktikujem takový citlivější a hlavně "méně hluboký" sex, abychom nedráždili děložní čípek. 🙂 Je to jiné... ale má to své velmi hezké kouzlo. 😵 Akorát jsme se smáli, že budeme muset prozkoumat, jestli neexistuje nějaká pomůcka, která by fungovala jako "zarážka", aby chlap nemohl hlouběji a nemusel se přitom tolik kontrolovat... 😀

prin
5. únor 2008

Ahoj všem,
pokud máte oba dva na sex chuť,tak proč ne! Já jsem měla tvrdnutí břicha a doktorka mi řekla že mám neklidnou dělohu a sexu dala stopku. Nejvíc prý vadí orgasmus. Jinak jak psaly ostatní tak de hlavně později o polohu,ale pokud ti to doktor-ka nedoporučí, tak určitě nestojí za to riskovat!!! V každém případě ale dost dobře nechápu, pokud máš pochybnosti, tak proč se nezeptáš svého doktora? Aspoň budeš mít jistotu...Hodně štěstí 😉 😉

nadik
5. únor 2008

No vidíš co doktor to jiný názor, můj zase říká,že sex je naprosto běžná věc v těhu a orgazmus naopak svědčí.... ale je fakt,že je to spíš o pocitech... mě teď sex nic moc neříká a bojíme se oba o mimi, tak si ještě počkáme než to riskovat...taky mi bříško občas trochu tvrdne tak proč se zbytečně nervovat z toho....

ha_nik
5. únor 2008

Ahojky holky, tak konecne se zase sexuje, no take nevim, kde se to tema "sex behem tehotenstvi" zakutalelo, nasla jsem jej a hned jsem tam napsala, aby se obnovilo, takze si muzete precist neco i tam...
My sexujeme a radi, radeji ne tak divoce jako pred tehu, ale sexujeme 🙂

lenkazdenek
6. únor 2008

Tak já sexovala celý těhotenství a v pohodě ,takže pokud nejsou komplikace a je náladička tak proč ne 🙂

mallorry
7. únor 2008

ahoj holky, tak ja v prnich trech mesicich mam docela strach, prvni mesic jsem nemela vubec ani chut, ted uz ji mam a docela velkou, i se mi zdaji furt sexualni sny a mam v nich skoro pokazdy orgasmus, dobry ne???? 😀 no ale jelikoz se u me objevilo ted slabe spineni a jsem na neschopence, tak sex urcite nebude jeste mesic, pak az pomine to nejvetsi riziko, tak se do toho pustime, taky mi to moc chybi, ale jak rikam, prvni tri mesice mam troskuk strach...

prcekpet
7. únor 2008

ahoj,
chtela jsem se zeptat, je pravda, ze sperma vadi miminku a narusuje to jeho okoli? Toto je nase prvni tehotenstvi a oba se bojime, protoze jsme podstoupili IVF, mam vystavenou neschopenku a jsem rizikove tehu...prvni mesic jsem nemela chut (po stimulaci, injekcich a kapackach), dalsi mesic jsem silela a chtela na to vlitnout, ale dostala jsem jen pusu, pohlazeni po brisku a tim to skoncilo. Ted, kdyz uz snad nejhorsi je za nama jsem zacala s tulenim a ruznymi navrhy a manzel je imunni ☹ ani mi neodpovi. Prece mu to taky musi chybet? Cetla jsem, ze takove chovani je normalni u tehu zeny, ale u chlapa? ☹ ma nekdo podobne zkusenosti?

mallorry
7. únor 2008

prcekpet no ja teda zkusenosti nemam, ale pokud je sex "setrny" a zena je celkove v poradku tak ve tvem stadiu tehotenstvi to delat muzete podle me. a ty spermie maji mozna vliv az na konci tehu, pry prichazi porod trosku driv nebo co, ale to muzou byt take povery... a nestydi se ten tvuj manzel, jakoze kdyz ste spolu dlouho nic nemeli, tak ze treba je potreba se do toho zase trosku dostat?? 😕 🙂

prcekpet
7. únor 2008

mallory - u nej doma nikdy takove tema neresili, ja se snazim s nim mluvit naprosto o vsem, nekdy to prijme a nekdy se stydi a je mu to "trapne". Vim, ze je to vychovou a chtela bych to zmenit, protoze sexualita je prirozena vec a melo by se o ni otevrene bavit. My se doma o tom taky s mamou nebavily a myslim si, ze to neni spravne a chci to zmenit. Nase deti by mely byt informovani o vsem...

many
7. únor 2008

ahoj holky 🙂
prcekpet - třeba je mu to trochu divný,že tam máš mimi 😉 můj manžel mi taky říkal,že se toho bál,že mu to nebude dělat dobře,že na to bude myslet,že tam mám mimi a aby mu neublížil 😉 ale je to dobrý,spíme spolu častěji jak před těhu ale opatrně 😀

mallorry
7. únor 2008

prcekpet to urcite, v sexu je nejdulezitejsi mluvit a mluvit, protoze kdyz se nemluvi, tak se taky nesexuje a muze se problem prohlubovat...no tak na sebe natahni sexy pradelko a treba to s nim hne...a kdyz nehne, tak opravdu hlubsi rozhovor a vysvetleni, ze se nemusi stydet a ze prece z vaseho sexu vzniklo i miminko a tak... treba ho neco trapi a nechce to rict.

mallorry
7. únor 2008

many to mas pravdu, my ted spolu nesexujem, mam strach o miminko, ale hned jak to bude mozne, tak se chceme spolu milovat, ale urcite manzik bude taky nervozni, aby "nam" nejak neublizil...ale verim, ze to bude super, jako uz mi z toho nekdy hrabe a chybi mi to "sblizeni". Moc se tesim🙂

many
7. únor 2008

my jsme spolu spali,já jsem vůbec nevěděla,že to není dobrý do 12.t 😒 ale už opatrně 😉 a je pravda,že pak máš víc chuť na sex,to píše hodně holek,to už jsou asi vyjímky co na to nemají chuť 😀 to se ti pak o tom i hodně často zdává 😀

prcekpet
7. únor 2008

mallory - miminko vzniklo "jinak", podstoupili jsme IVF, mam problem s dozravanim vajicek...ale souhlasim s Tebou, melo by se uplne o vsem mluvit 🙂
Tim, ze neni zvykly mluvit o vsem, tak se mnou nektere veci nechce probirat...ale uz je to lepsi, po 5 letech se mi to snad dari a chvilku to jeste bude trvat nez se vsechny ledy prolomi, nevzdavam to 🙂

prcekpet
7. únor 2008

many - diky za odpoved, vsimla jsem si ji az ted 🙂 asi se boji, protoze pri aplikaci injekci mu nebylo moc dobre, ale nakonec ty posledni musel aplikovat on, byly do svalu a zvladl to na 1*** 🙂 a vysledek ted mame v brisku
😀

many
7. únor 2008

prcekpet - není zač 😉 je to super,že se vám zadařilo 🙂 už jste chtěli dlouho 😉

prcekpet
7. únor 2008

jojo, chteli jsme moc, trvalo to skoro 2 roky...a podarilo se 😀 v pondeli jsme byli na testech vyvoj. vad, vse je v poradku, tak ted si to zacinam poradne uzivat 😀
Manzel byl se mnou 2x na ultrazvuku a byl nadseny, naposledy rekl pani doktorce jestli nam prcka nevyfoti, a tak mame doma fotecku jak si v brisku cuca palecek 😀 bude z nej super tata, moc se tesim na srpen 🙂

mallorry
7. únor 2008

prcekpe aha, to mi nedoslo...ale hlavne, ze vis, ze s tim ma problem a kdyz budes taktni a vytrvala, urcite se ledy prolomi 😉 ti musel pichat injekce ju? ty jo...gratuluju ze se vam to povedlo 😉

many
7. únor 2008

tak to je super,že je vše Ok 😀 😀 😀 no už aby jsme chovaly,že 😉

prcekpet
7. únor 2008

mallory - diky, do briska jsem to musela zvladat sama, ale do zadecku musel on, tam jsem se neotocila a navic pri aplikaci do svalu musis kontrolovat jestli nenapichnes nejakou zilku, pokud ano, musis zacit s pichanim znovu... uz zadnou injekci nechci videt... 🙂

mallorry
7. únor 2008

prcekpet teda to sem nevedela, ze se musi i pichat injekce, chm, tak jeste stesti, ze to mate za sebou a tvyho chlapa obdivuju, je to super, kdyz to vsecko chlap zvladne 😉

prcekpet
7. únor 2008

many, Ty uz to mas za par 😀 ale srpen je jeste v nedohlednu...uz abych mela prcka v naruci. Kdy Ti rekl dr., ze cekas chlapecka? Nam to ted na tom velkem UTZ nechtela dr. rict, ze je jeste moc brzo.

prcekpet
7. únor 2008

zavidim holkam, co jim to vyslo prirozenou cestou. Jsou ruzne formy stimulace, nekdo ma jen prasky a nekdo ma kombinaci injekci a prasku. Musim rict, ze je to veda. A jsem nesmirne stastna, ze jde porad dopredu, bez ni bysme asi miminko nemeli. 😒
Manzel se smal, ze mam prasku jak duchodce, nastesti je budu brat jeste tento tyden a pak koncim. Jojo, byl strasne sikovny a trpelivy, od neho jsem mela snad 1 modrinu z asi 30 injekci´. Kdyby zkrachovalo IT, muze z nej byt sikovny zdravotni bratr 🙂

many
7. únor 2008

no na tom screeningu ve 13.t nám to doktor nemohl říct,protože náš Drobeček byl otočený dolů a neukázal to,jinak to pan doktor říkal všem,teda co to chtěly vědět 😉 a až na velkým ultrazvuku ve 20t. to konečně ukázal 😀
ale to ti taky uteče,mně už to taky začalo potom 12.t utíkat,to už jsem začala i nakupovat věci - neutrální 😀
prcekpet - hlavní je,že jsi těhu 😉 a budeš mít mimi 😀

mallorry
7. únor 2008

many ja du na prvni screening 25.unora, myslis jako, ze uz by mi aj rekli, co cekame??? 😕 ja to teda asi vim, velky tuseni kluk a v kartach nam vysel taky kluk🙂))

mallorry
7. únor 2008

prcekpet to je supr, doktori to sou koumaci, pro zenu to znamena hodne, kdyz ji mohou takhle pomoci.

many
7. únor 2008

záleží jak kde,ale v Olmiku to říkají 🙂 a i některé holky tady se to taky dozvěděly,ale nevím,nepamatuju si z jakých měst byly 😉 uvidíš 😉 se těš a ve si manžílka sebou 😀

prcekpet
7. únor 2008

tak tak, hlavne, ze je miminko v brisku a ma se tam dobre, jen tak dal 🙂
Tak muzu rict, ze pani dr. v Brne to nechtela rict, byla moc mila. Prcka nam ukazala ze vsech stran, myslim si, ze je to kluk, ale nechtela mi to potvrdit 🙂
mallory - manzela vem urcite s sebou na ten NT screening, je to uz UTZ pres brisko a ukazou Ti tam mozek ditete, zaludek, mocovy mechyr, samozrejme srdicko, miminko zmeri, reknou Ti co tam vidi a upresni Ti termin porodu + delku tehu
25.2. jdu na triple testy a pak ve 24 tt chceme jit na 4D UTZ.
JJ, doktori jsou koumaci, uz zjistili, ze na asistovane reprodukci muzou vydelat slusny balik ☹ ale v dnesni dobe je vsechno o penezich, bohuzel ☹

mallorry
7. únor 2008

many a to tam manzel muze jit na ten screening? uz takhle brzo?

mallorry
7. únor 2008

prcekpet to ju, drahy to je jak sfina co jsem slysela...clovek samozrejme da za to vsechno, ale sou lidi, kteri by si to treba ani dovolit nemohli ze...sou to vydridusi, na takovych vecech vydelavaji schvalne, bo vi, ze to rodice vzdycky zaplati, jak je to pro ne dulezite...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru