První a druhé těhotenství - cítily jste rozdíl?

kotcheva
5. říj 2014

Ahoj, trochu lehci tema na vecer🙂. Jsem podruhe tehotna, a protoze se oproti prvnimu tehotenstvi citim vic unavena a takova celkove vic "pouzita", zajima me, jak jste to mely vy? Prvni tehotenstvi jsem mela skutecne za odmenu - zadny problem, zadna velka unava, bylo mi skvele celou dobu. Ted s druhym miminkem trochu s udivem zjistuji, ze je to rozdil. Rikam si, jestli je to tim, ze vic beham kolem male, nebo tim, ze se telo nestacilo uplne zregenerovat (v mem porocilejsim veku😉.... Docela by me zajimalo, jak hodnotite sva tehotenstvi vy - vicenasobne maminky? Diky moc za odpovedi🙂.

kimby
10. říj 2014

Nečetla jsem odpovědi výše, odpovím jen sama za sebe.

První těhotenství, ze zdr. důvodů jsem byla nucena ukončit práci ve 14. týdnu těhotenství, ale vše se brzy srovnalo a já si užila vše max. ale po narození malé jsem byla fyzicky na tom špatně, dlouho se hojila a začátky pro mne byly dost vyčerpávající (člověk neví, co ho čeká, vše moc řeší apod). Psychika trošku haprovala, než jsem se srovnala s novou životní rolí.

Druhé těhotenství (děti jsou od sebe narozeny 4,5roku), bylo jiné. Já byla max. v klidu a pohodě, chodila jsem do práce do konce 6. měs., po pozitivním tripple testu (odběr plodové vody) a jiným komplikacím jsem následně už musela zůstat doma. Psychicky trošku horší, protože komplikace mě nutily mít strach o malého, na úplném konci těhotenství měnil do poslední chvíle svou polohu, takže už byl naplánován císař, ale celkově tělesně mi bylo báječně až do konce, vše jsem si max. užila, byla klidná, protože jsem už věděla, co mě čeká, připravila si vše v klidu.

Na porod jsem se připravovala psychicky, měla jsem vnitřní plán, porodit přirozeně, bez nástřihu a nebýt v porodnici zbytečně brzy 🙂 ....... vše se mi splnilo do puntíku, od příjezdu do porodnice byl malý za 40min na světě, já bez jediného poranění či nástřihu jsem okamžitě na plno fungovala, cítila jsem se báječně a to mi zůstalo doposud.

Malému je dnes přesně měsíc, je to miminko za odměnu. Jak jsem se bála toho, jaké to bude se 2 dětmi, jak to budu zvládat...........naprosto v klidu a pohodě. Neřeším blbosti, nešílím z každého "prdu", dcera brášku miluje a je mi velkou pomocnicí, nežárlí apod. Malý krásně v noci spí, takže jsem vyspalá, odpočatá a vnitřně úplně v pohodě.

Bála jsem se zbytečně a přeji vám to samé

krystynaraszkova
10. říj 2014

@kotcheva Taky se bojim jak to budu zvladat..kazdopadne dekuji a i vam preji at probiha vse hladce..🙂

palkovaadela
10. říj 2014

No já první těhu měla doslova skvělé. 🙂 Žádné problémy, komplikace nic až do termínu jsem pracovala ( doma ) naplno od rána do noci ( jsem cukrářka takže zakázky jsem brala domů 🙂 a penízky šetřila pro mimíska, aby byla větší rezerva 🙂 pro všechny případy ). Porod je kapitola sama pro sebe ☹ prostě v tomhle směru všechno naprd .A teď jsem vlastně těhu podruhé ( 12tt ) a od začátku teda "trpím" denodenně je mým kamarádem kýbl nebo mísa a mám i strašně nízký tlak skoro nic nemůžu jíst, protože mě všechno smrdí a jediné pití co zvládnu je s bublinkama jinak jde všechno zase pryč. Zatím doufám, že to nebude takhle celou dobu, ale že se to časem srovná v tomhle stavu to totiž odnáší náš malý, protože maminka je občas schopna tak akorát vylézt z postele a obstarat co je potřeba a hrát si musí sám a jít ven jen s tátou, když máme štěstí a dorazí domů dřív. Tak doufám, že když tohle těhu je "boj" tak že aspoň u druhého porodu budu mít štěstí a bude to v klidu 🙂

kotcheva
autor
10. říj 2014

@palkovaadela gratuluju k dalsimu brisku, i kdyz k pohode to mas hodne daleko🙂. Ja jsem tedy mela i celkem dobry porod, tak doufam, ze si to ted nevyberu vsechno najednou...

palkovaadela
11. říj 2014

@kotcheva Moc děkuji 🙂 no do pohody to je daleko ale zase za toho mimíska mě to stojí 🙂 takže nezbývá než zatnout zuby a vydržet 🙂

naomi6
11. říj 2014

@krystynaraszkova Držím moc palce, ať to uteče!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru