První dítě předčasně narozené. Jak probíhalo 2. těhu?

marbo
18. říj 2012

ahoj holky porodila jste některá první dítě předčasně a druhé jste porodila v termínu? Nebo se to u druhého těhotenství opakovalo? První dítě se mi narodilo předčasně. Váhám nejen kvůli tomu, ale je to také jeden z hlavních důvodů, zda mít druhé dítě. Znovu bych to už zažít nechtěla ☹ . Vím, že můžou nastat i jiné komplikace u donošeného dítěte,ale pokud by jsem věděla dopředu, že se druhé dítě narodí také předčasně neotěhotněla by jsem už.

luisina
18. říj 2012

S první holčičkou jsem ležela od 30. týdne na udržování. Byla jsem otevřená na 4 cm. Pak se to uklidnilo a rodila jsem v 35. týdnu, spontáně (odtekla mi voda) a navíc byla malá koncem pánevním. V porodnici jsme pak byly obě asi 20 dní. Z toho byla malá 5 dnů v inkubátoru. Dneska je úplně v pořádku. Do druhého mimča jsme šli po pěti letech. Taky jsem se bála. Byla jsem na sebe víc opatrnější a pořád a dokola jsem se od doktora nechala ujišťovat, že je všechno v pořádku. Asi od 25. týdne se po vyšetření nezdála pevnost a délka čípku. Byla jsem na ultrazvukovém měření a všechno bylo OK, i na opakované kontrole. Druhá holčička se narodila naprosto v pořádku jen týden před termínem. Je to skvělé, konečně jsem uvěřila tomu, co mi doktor neustále opakoval: KAŽDÉ TĚHOTENSTVÍ JE JINÉ, POKUD NEJSOU NĚJAKÉ PATOLOGICKÉ DŮVODY, NIC NENAHRÁVÁ TOMU, ŽE BY SE PŘEDČASNÝ POROD MĚL OPAKOVAT. Za mě zkušenost s druhým těhotenství super, ale někdo může mít i úplně jinou zkušenost.

sariss
20. říj 2012

Ahoj,naprosto chapu tve obavy avresili jsme.nwdavno podobnou otazku. mala.se sice.narodila nakonec v terminu ale od 33 tydne jsem lezela a otvirala.se,donosila.jsem ji asi jen zazrakem. gynekolozka.mibtaky neustale opakuje ze to.vubec.neznamena ze se to bude opakovat ale.moc ji neverim. Druhe mimi nam zkomplikovala jeste moje nemoc.stitne zlazy alebnakonec to stejne aspon zkusime. predem.se.nikdy nedovis jak.to bude probihat,zadny Dr ti to nepovi,bud to.risknes.nebo bude strach silnejsi...drzim palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru