Půlroční dítě, kolik mililitrů čaje může za den vypít?

konikova
20. zář 2014

Ahoj, mám skoro půl roční dítko a protože nás trápí nadýmání, dáváme fenyklový čaj. Nedávno jsme dávali první příkrmy a poté vždy dokojím. Když malý vidí flašku s čajíkem, sápe se po ní. Zajímalo by mě, kolik mililitrů může za den vypít? I když je plně nakojený, za chvíli si dá klidně i ten čaj, přibírá až moc dobře, kdybych mu ho nevzala, klidně by ho celý vypil. děkuji za reakce

evulina77
20. zář 2014

plně kojený dítě nemusí pít nic jinýho až do 8.-9. měsíce. Když už, tak bych dávala jen vodu. Množství neumím odhadnout

konikova
autor
21. zář 2014

@evulina77 ano, já vím, že nemusí pít nic, když je kojený, dáváme právě fenyklový čaj kvůli zažívání- pomáhá nám, jinak bych nedávala 😉

evulina77
21. zář 2014

@konikova potom bych omezovala pití na pár loků, zbytečně bych mu neroztahovala žaludek

lovely22
2. čer 2015

Pitím vody nebo čaje se mu může roztáhnout žaludek?

tamarila
2. čer 2015

@konikova Já myslím že dítě nejlépe ví, kolik si potřebuje vypít 🙂 Neslyšela jsem nikdy ani o roztaženém žaludku z lahvičky čaje, ani o dítěti které si uškodilo nadměrným pitím. Když má žízeň, ať si dá. Teorie co jako kojené potřebuje nebo ne to dítě nezná, takže bere když cítí že se chce napít. Prostě to ví líp než všechny co ti tady budou radit :D Moje dcera si popíjela vodu od dvou měsíců, i když jsem kojila. Jsou jí teď tři, a ten žaludek si teda mohla roztáhnout víc - je hubená jak špageta :D

mavanka
3. čer 2015

Pití žaludek fakt neroztáhne 🙂 Při kojení prý dodatečné tekutiny třeba nejsou, moje děti o ně nestály, ale pokud má Tvoje miminko žízeň, zvlášť v těchle vedrech, pití bych neomezovala, dávala bych vodu nebo fenyklový čaj, ale tam koukni buď na krabičku nebo se zeptej doktorky, kolik se ho denně může max vypít. je možné, že nevadí v jakémkoli množství, ale to fakt nevím... Určitě bych ho netrápila žízní, když má zájem pít...

marcicek84
3. čer 2015

@konikova - někde jsem četla, že max. je 150 ml, ale ve vedlech určitě podle žízně 😉 to bych neomezovala

amazonka.k
3. čer 2015

Já si myslím, že na to také neexistují univerzální rady, on si řekne sám co mu dělá dobře, na rady bych se neohlížela. Na půlroce se běžně dávají zeleninové příkrmy, proč by nemohl čaj ?

ludmilad
3. čer 2015

Já bych ho v pití neomezovala.

elen222
3. čer 2015

Obě mé děti byly plně kojené dost dlouho (dceru stále kojím v jejích 27 měsících - když pořád chce, proč ne 🙂 ) a po čajíku ani jedno moc netoužilo, i když jsem ten fenyklový hlavně u syna kvůli prdíkům nabízela. Pokud má žízeň a o čaj si "říká" tak bych mu dala, kolik bude chtít, o žádném roztaženém žaludku z pití vody nebo čaje jsem neslyšela. Však to zase všechno vyčůrá nebo vypotí teď v těch vedrech, tělíčko si samo řekne, kolik potřebuje tekutin. Buď ráda, že má žízeň. Dcera mé kamarádky nechce moc pít a ona ji musí pořád nutit, ale moc úspěšná není.

svetlanap
12. čer 2015

Syn má 6 měsíců a Dr doporučil po každém příkrmu nabídnout pít (vodu, čaj) nezáleží na tom, kolik vypije, prý aby si zvykal i na něco jiného než na mléko a že prý pak nebude odmítat pít, až bude starší, tak nabízím a uvidím. Nenutím, je kojený, takže nepotřebuje pít nic jiného, někdy vypije dvě lžičky někdy skoro nic, jindy 40-80 ml denně, teď jak byl ten hic, dal i 120 za den, prostě bych se řídila dle potřeby dítěte, pokud pije, asi má žízeň. Sestřenčina holčička pila v půl roce 220 UM za tím 220 čaje a nic se jí neroztáhlo ani Dr. prý neprotestovala, prostě každé dítě je jiné.

nock
7. únor 2023

@laxesis a čaj budu dávat když to malé pomáhá ja nechci vědět jestli ho mám dávat nebo ne ale kolik

laxesis
7. únor 2023

@nock asi jste si spletla diskuzi, ale to neva...několik zdejších maminek vám odpovědělo prakticky stejně, pokud chcete dávat vše podle pediatry, zeptejte se jí...můžete jí kdykoliv zavolat🙂 víc k tomu asi není co napsat..

me_druhe_ja
7. únor 2023

Žaludek se neroztahne, to je blbost. Ale nadměrné množství tekutin není žádoucí, může poškodit ledviny. Ale to se bavíme fakt už o velkým množství, jako kdyby půlroční dítě navíc ke kojení vypilo třeba litr, litr a půl čaje.