Pupečníková krev. Máte zkušenost s dárcovstvím?

jetynka
23. zář 2006

Chtěla jsem se zeptat, nemáte někdo zkušenosti o dárcovství pupečníkové krve?Nebo jestli nemáte někdo o tom nějaké informace, děkuju moc.

mysulka
10. pro 2010

@idril Přesně tak, ke Cordu se vracíme už po druhé. Když jsem byla u dětské lékařky, tak jí tam zastupovala jiná a ta mi tvrdila, že jde jen o komerční záležitost, že to na odděl. stejně nechtí používat a pod. a i známí, co čekali prťata a odběr si nenechali udělata (rozhodně netrpí finanční krizovkou) , tak že slyšeli a jedna paní povídala a že tohle a tamto, tak jsem právě chtěla vědět realitu.

A zatím žádné špatné osobní zkušenosti nejsou, tak jsem asi hamna, ale radši "vyhodím" tis. za tuhle variantu než abych si pak řekla, a mohlo to malýmu pomoct.

idril
13. pro 2010

Mysulko a jak dlouho už ten první odběr máte uložený? Máš nějakou zpětnou vazbu o tom, jestli je štěp stále v pořádku?
Posílají ti pravidelně nějaké informace?
Mě by tohle zajímalo, když do toho dám tolik peněz, chtěla bych mít jistotu, že je vše OK.

idril
15. pro 2010

Holky, já jsem teďka našla na stránkách cordbloodcentra, že od novýho roku bude odběr "jen" za 10 tisíc !!!!!

mysulka
30. pro 2010

@idril Tak to nemám, taky by mě zajímalo, jak to je, ale zase čím míň se do toho bude "šťourat" tak tím líp, přeci jen je to jen jedna dávka. Máme to 3 roky. Jediné, co nám chodí je složenka na roční poplatek.

A nevíš, zda to platí i pro odběry z prosince, ale vyhodnoceny budou až v lednu? Docela by se mi ulevilo, přeci jen každá kačka se hodí.

ale i pro ostatní mamky super zpráva 🙂

mysulka
4. led 2011

Tak platíme 21 tis. ☹ ale zase jsme stihli porodné, tak nám to jde z toho. Tak je to tak nějak nastejno.

😀

anoli85
9. led 2011

Ahoj, my s manželem jsme měli od začátku jasno, že do pupečníkové krve k vlastnímu využití určitě půjdeme. Počítali jsme s plnou částkou 23.400 Kč od Cord Blood Center a teď mají fakt slevu na 10.000 Kč pro prvních 100 registrací. Což je super a jsem ráda, že se nám to takto povedlo, když to porodné mít nebudeme. Samozřejmě i tak to může být 10.000 kč vyhozené oknem - a doufám, aby to tak skutečně bylo - ale asi bych si neodpustila, kdybych to neudělala a třeba by to někdy v budoucnu mohlo mému dítěti pomoct..

idril
12. led 2011

Ahoj mysulko, já jsem nemyslela vyšetřovat transplantát, ten už vyšetřenej je, a jak se to zmrazí, tak už se s tím podle mě nic stát nemůže (nemělo by). Zmražený to vydrží asi až do konce života. Myslela jsem, jestli se Ti pravidelně ozvou, s ujištěním, že je vše OK - a třeba nepošlou nějaké nové informace z výzkumu kmenových buněk, nebo tak? Ale ta složenka je taky zpětná vazba. S tím porodným je to krize a ztráta motivace pro spoustu maminek. Stát se chová hloupě, zase se sníží porodnost.
10 000 Kč beru jako investici do zdraví, kdoví, co bude za pár let, výzkum jde opravdu hodně rychle dopředu, čímdál víc vědců se tím zabývá. V hospodářských novinách byl loni, 31.12. , rozhovor s profesorkou Sykovou, která kmenové buňky zkoumá a říkala, že do pěti let budou v běžné praxi. Tak uvidíme.

idril
9. kvě 2011

Ahoj, na stránkách www.cordblood.cz je teďka zase nová informace o placení - nebude se prý platit za odběr naráz, ale měsíčně po osmi stovkách po dobu jednoho roku a pak roční skladné (1x za rok 1490,- Kč), jestli tomu dobře rozumím. Takže při dalším dítěti to asi budeme mít levnější. 🙂
Nevíte někdo, jestli při dalším dítěti počítají za odběr nějakou slevu?

hlavinka
11. kvě 2011

ahoj holky, kdo jste rodily v Podoli, mohly jste si zaplatit odber pupecnikove krve? Pred 2 lety jsem rodila a spolupracovali s Cord Blood Centre, ale ted mi bylo receno, ze snad nemaji zadnou smlouvu a cili si nemuzu nechat krev uschovat pro vlastni potreby. Diky za info! 😉

hlavinka
17. kvě 2011

Zdravim - tak se mi povedlo zjistit, ze Podoli spolupracuje s FN Brno, s nikym jinym. Cena je cca 21 tis. za odber a zpracovani, pak necela stovka za mesicni uskladneni.

idril
24. kvě 2011

Ahoj, tak to je tedy dost, je to 2 krát víc než u Cord Blood Centra. A není někde poblíž porodnice, která s nimi spolupracuje? Píšou, že spolupracují s 35 porodnicemi, ale seznam je dostupný jen na infolince, nevím proč...

idril
26. kvě 2011

Na www.jenprozeny.cz je poradna o pupečníkové krvi a tam jsem našla, že ÚPMD Podolí právě získává povolení ke spolupráci s CBC a mělo by být akreditováno nejspíš letos v září. 🙂
Bude to určitě výhoda kvůli ceně, ta potom bude poloviční. Ale koukám, že v září to už je pozdě ☹
Přeju krásné zdravé miminko a rychlý bezbolestný porod 🙂
@hlavinka

idril
7. čer 2011

Ahoj holky, kvůli pupečníkové krvi jsem kontaktovala pojišťovnu - zjišťovala jsem, jestli by mi něco nepřispěli....,
zatím mi odepsala jen Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, že při dostatečném počtu zájemců by bylo možné příspěvek schválit... Stačí jim poslat email.

pumuckl
17. srp 2012

Ahojte, zajímalo by mě, jestli je tu někdo se zkušeností DÁRCOVSTVÍ pupečníkové krve. Je tu několik diskusí na téma odběru PK pro sebe, tak moc nechápu, proč se tu nejaktuálnějí řeší odběr pro vlastní potřebu (jsou to zbytečně vyhozené peníze a nechutný obchod se strachem rodičů - hodně jsem na to téma četla při prvním těhotenství a využítí vlastní odebrané PK v reálném životě je minimální, dokonce v ČR ještě neproběhlo její využití ani v rámci ČR, většinou se jednalo o dárce z jiné země a naopak, český dárce do zahraničí).

Je tu někdo kdo PK daroval, nejlépe v Brně a mohl by mi z vlastní zkušenosti přiblížit jak to probíhalo? Z 3 roky starých info si pamatuju, že se dalo darovat od dokončeného 37tt (bohužel jsem rodila 35+5 a nemohla ji tenkrát darovat), po tuším roce se mělo jít na odběr krve (myslím, že já i prcek), ale pouze v případě, že odebraná krev byla použitelná (to se testuje během toho roku). Je to tak pořád?
Díky

maximka33
22. čer 2013

@anoli85
@mysulka
@idril

holky, už jste to absolvovaly? šla některá do zamražení?

anoli85
22. čer 2013

@maximka33 My do toho šli, nechali jsme zmrazit pupečníkovou krev pro vlastní použití. Rodila jsem císařským řezep při celkové anestezii, takže vůbec netuším, jak to všechno probíhalo, ale do 14ti dní jsme měli doma výsledky, množství je tuším až na 50kg, což je super, takže jí "někde" máme schovanou, kdyby se nedej bože něco stalo. Doufám, že ji nikdy nebudeme potřebovat. Při tomhle těhotenství ale nevím, jestli do toho půjdeme, přece jen tenkrát jsme platili 10.000Kč a dnes je to jednou tolik, tak asi zkusíme trochu smlouvat 🙂 Jinak já za sebe mohu doporučit, člověk ví, že udělal maximum..

mysulka
27. čer 2013

Maximko, šla jsem do toho u obou dětí, cca 20 tis. za každý odběr, a asi za uskladnění každého platíme 500 ročně, doufám, jako maminka výše, že to nikdy nebudu potřebovat a vím, že jsem se nechtěla dostat do situace, že bych to potřebovala a neudělali jsme to, druhá věc je, že nám to třeba bude k ničemu, ale to už si pak vyčítat nebudu a ohledně dárcovství o to na Plzeňsku zájem nebyl a víc jsem se o to nezajímala, protože jsem chtěla odběr pro prcky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru