Pupečníková krev, uložení. Máte některá zkušenost?

terioza1
19. zář 2011

Ahoj holky,

všechny vás zdravím. Ráda bych se zeptala, jestli nemáte některá zkušenost s uložením pupečníkové krve pro miminko. Já vím, že je to trošku finančně náročnější, ale četla jsem o tom a zdá se mi to bejt dobrá investice.

Moc děkuju za vaše příspěvky a všem přeju krásný těhulkování a zdravý miminka 🙂

kakie
21. zář 2011

@terioza1 Ahoj, jediné info, které mám je díky téhle stránce http://www.cordbloodcenter.cz/clanek/show/2/uvo...
Také jsem se o to zajímala, informací je bohužel málo a tak jak píšeš je to finančně náročnější 😒

terioza1
autor
22. zář 2011

@kakie moc ti dekuju, mrknu na tu stranku. Prijde mi to bejt ale dobra investice, nikdy nevis, co stane, treba uz i jako dospelakovi ....

kakie
22. zář 2011

@terioza1 v tom s tebou souhlasím, hlavně to může zachránit i sourozence...

idril
15. pro 2011

Ahoj, taky si myslím, že se může hodit.
Tady je dokonce soutěž o bezplatný odběr:
http://www.porodnice.cz/exkluzivni-soutez-o-pou...

karchinka
26. led 2012

Ahoj, zrovna dneska mi volala paní z Cord Blood Centra, někdy na podzim jsem vyplnila na jejich stránkách nějaký dotazník nebo co to bylo (soutěž o kočárek 🙂), přes telefon mi nabídli odběr PK za 1 kč a pak to skladné klasicky necelých 1500 kč. Má s tím někdo takhle zkušenost? Nabídli to taky někomu? Je to docela lákavé, poslali mi i smlouvu a tak, fakt tam je jedna koruna, ale nejsou tam ještě další náklady? Třeba přímo ve zdravotnickém zařízení a tak... Kdyby nás to stálo jenom těch 1500 ročně, tak bych o tom asi uvažovala, i když pořád váhám, je to takové zvláštní, jestli by to do budoucna opravdu fungovalo, kdyby se něco stalo... u prvního jsme to vzdali právě kvůli ceně... a teď by to vlastně byla pojistka i pro to naše první dítko, kdyby se něco pokazilo.

pinkyrose
30. led 2012

Ahoj, tak to se mi nějak nezdá. Dnes jsem také mluvila s paní s Cord blood centra a nic takového mi nenabídla. ☹ Jinak bych do toho určitě šla.

idril
3. únor 2012

@karchinka ahoj, jestli ses zúčastnila soutěže a poslali ti smlouvu za 1 Kč a nevadí ti, že budeš platit ročně 1500,- tak být tebou to určitě beru. Problém by mohl být snad jen v tom, že porodnice, ve které se odběry dělají ti nebude z nějakého důvodu vyhovovat, nebo bude daleko. Podle mě se už nic dalšího neplatí. Nejsi sama, kdo vyhrál - tady na FB jsem našla další takovou maminku: http://www.facebook.com/cordbloodcenter.cz, tak se kdyžtak zkuste spojit 🙂
Pěkný přehled porodnic, kde se odebírá, je tady: http://www.pupecnikova-krev.cz/cz/kde
Jo a GRATULUJU!!!
@pinkyrose myslím, že takových soutěží o odběr je určitě víc, třeba ještě nějakou najdeš.... Držím ti palečky!

pinkyrose
3. únor 2012

Idril už jsem psala karchince do ip že se na ní usmálo štěstí a byla vybraná z mnoha. Taky jsem soutěžila, jak o kočárek, tak o bezplatný odběr na fb s fotkami. Ale bohužel si to budu muset zaplatit sama ☹ Termín mám koncem února, tak to už žádnou soutěž asi nestihnu 🙂 Ale děkuji moc 🙂

zdeniii
3. únor 2012

Ahojky, já se o toto taky zájímala, měla jsem doma připravený i boxík na odběr a vše potřebné i v porodnici zjištěné jestli to udělají, ale nakonec jsme do toho nešli. Má to spoustu nevychytaných věcí což vám samozřejmě nikde neřeknou.
Jelikož jde o soukromé firmy tak vám ten vzorek v nemocnici ani nemusí potom při problému vzít jako použitelný, protože nemají jistotu ve skladování atd. Takže by léčba musela být na nějaké soukromé klinice nejspíš v zahraničí... takže za spoustu peněz... Toť můj závěr a moje zjištění. Jinak jestli do toho půjde držím hodně palce abyste to nakonec nepotřebovali použít!
Ale já bych do toho nešla a nepůjdeme ani teď při druhém dítku. Lepší smysl mi dává pupečníkovou krev darovat a někoho zachtánit hned. Jelikož bude odběr proveden v porodnici a ta si to i v případě potřeby uskladní a může použít. Prostě je to smysluplné. Takhle vyhazujete peníze a pak se dozvíte, že je to stejně nakonec k ničemu a pořád je to něco do budoucna co stejně ani třebas nakonec nebude možné...
jsme se nějak rozepsala, tak se omlouvám 🙂

annie29
5. únor 2012

Ahoj, my jsme do toho sli a mam z toho dobry pocit. Veda jde v tomhle hrozne dopredu a stale jsou novinky ve vyuziti. Muze to byt pouzitelne i pro sourozence nebo rodice. Kamaradka darovala v porodnici, ale tam je uplne minimalni sance, ze to bude pro nekoho vhodne. Proto se to moc nedela..

zdeniii
5. únor 2012

@annie29 právě že se to využívá hodně 😉

annie29
5. únor 2012

Asi se snazi, proto je to potreba, ale primar te kamaradce rikal, ze v pripade potreby se darce hleda hrozne tezko. Tech parametru u kmenovych bunek je strasne moc.. V ramci rodiny je ta sance velika.

annie29
5. únor 2012

Kolega z madarska to uz vyuzil pro holcicku na regeneraci kuze po popaleni nozicky. Pry to moc pomohlo

1983hr
6. únor 2012

I já to využila,platila jsem 28tisíc a mám s toho dobrý pocit🙂

lilili2
6. únor 2012

1983hr : Ahoj, chtěla jsem se zeptat to stálo celkem 28 tis. a pak se už nemusí nic platit? Pokud to je opravdu tak tak bych do toho asi taky šla 😉

annie29
6. únor 2012

Je to jednorazovy poplatek. Ulozi se to na 20 let. Pak se to da prodlouzit a asi se pak doplati dalsi obdobi

idril
14. únor 2012

@zdeniii ahoj, myslím, že to je nějaká starší informace - soukromé firmy se musí taky řídit zákonem, který platí od roku 2008 - musí mít povolení od Státního ústavu pro kontrolu léčiv a kecat taky nemůžou, na to je zase zákon o regulaci reklamy. A to víš, že si to hlídají!!! Já mám zkušenosti s Cord Blood Centrem - ten už je schválený jako nestátní zdravotnické zařízení a tkáňová banka - a jejich produkt - zamražený štěp z pupečníkové krve je normálně využitelný k transplantaci, pokud bude k jeho použití indikace. Do ciziny s tím taky můžeš, na to by se zase vztahoval příspěvek Podpora při transplantaci. Ale to by bylo na využití, které se u nás zatím nedělá - třeba v Německu běží studie na diabetes a dětskou mozkovou obrnu. Pokud vím, platilo se necelých deset tisíc za odběr a dál se bude platit 1500,- ročně jako skladovací poplatek - jak už psala karchinka. S darováním je teď problém v tom, že se dá darovat jen ve třech porodnicích v Čechách. Na Moravě třeba ani v jedné. A taky když daruješ pro cizího, jsou daleko přísnější nároky na dárkyni - což je asi logické. Pro přehled se mi líbí stránky www.pupecnikova-krev.cz - popisují se tam jak výhody darování, tak vlastního uložení. Zkoušela ses už domlouvat na ten dárcovský odběr?

zdeniii
14. únor 2012

@idril jjo zkoušela když jsme čekali první dítě. ale teď už ne.

jabber
14. únor 2012

Ano, máme uloženou pupečníkovou krev obou dětí 🙂 Neumím si představit, že by jedno mělo a jedno ne 😅

@zdeniii píšeš, že léčba by musela být na soukromé klinice v zahraničí a za spoustu peněz.......myslím, že kdyby to byla (možná jediná) šance na uzdravení, tak do toho každá z nás jde, i kdyby se měla zadlužit nadosmrti....nebo aspoň já jo, takže z mého pohledu je jedno, jestli se to dá použít přímo na léčbu v ČR, hlavní je mít naději.

Jinak nám všem, holky, držím pěsti, ať to nikdy nepotřebujeme 🙂

zdeniii
14. únor 2012

@jabber pravdu máš 🙂 jen mi přišlo že je spousta jiných možností potom... Určitě člověk udělá maximum aby jeho děti byly chráněné!!

Hlavně to nikdy nepotřebovat!!

jabber
14. únor 2012

@zdeniii 😉

Hlavně ten vývoj jde tak rychle dopředu, a to ve všem, že za pár let to může být běžně používaný postup u léčby některých nemocí.

zdeniii
14. únor 2012

@jabber ano to může být. J8 neříkám, že je to blbost. Jen můj názor je, že to není úplně to pravé a souhlasil i manžel, nešlo o peníze ty bysme do toho investovali 🙂

idril
15. únor 2012

@jabber to máš úplnou pravdu, ale snažila jsem se vysvětlit, že i pokud se pojedeš léčit pupečníkovou krví do zahraničí, je na to příspěvek a dost slušnej. 155 tisíc eur. Je to tady: http://www.cordbloodcenter.cz/clanek/show/45/pr...

kacab
15. únor 2012

z finančních důvodů jsme to neudělaly, trochu jsem z toho měla depky, jestli jsem jako máma neselhala, jestli jsem neměla pro své děti udělat více a peníze sehnat... a pak jsem po porodu někde poslouchala v autě rádio a mluvil tam nějaký lékař... že to je celé diskutabilní a super kšeft pro poskytovatele, ale že je otázkou jestli vůbec je vhodné v případě onemocnění dítěte mu dát jeho krev - tu krev, která je defakto geneticky k dané nemoci náchylná.... spíš nabádal jí darovat zdarma a pokud má na někoho počkat tak počká... pravda ale je, že mnoho mamin by dalo zdarma a oni ani nechtějí z mnoha důvodů... není to názor ani pro ani proti... ale jednoznačně je to postavený systémem - jsi-li dobrá matka, uchovej krev, pokud neuděláš, měj výčitky až se něco stane... kéž by to nikdy nikdo nepotřeboval a v žádném případě malé děti!!!!!!

zdeniii
15. únor 2012

@kacab souhlasím, přijde mi to taky tak.

A navíc mi to přijde komerční jako očkování navíc... taky to z nikoho nedělá horší nebo lepší rodiče...

karchinka
15. únor 2012

Jejku, jsem tu nějakou dobu nebyla, jsem to úplně vypustila z hlavy, ale přišly mi smlouvy, tak jsem tady zpět 🙂 Díky za všechny pohledy na věc, pořád nejsem na 100% rozhodnutá, ale asi to za 1500 ročně není špatný nápad... Je to vlastně jenom 125 kč za měsíc, a to se v rodinném rozpočtu ztratí raz dva 🙂 Neplatit za ten odběr je fakt velká úleva, to bychom asi nad tím tak moc nepřemýšleli, už jsme to zkoumali u prvního, ale kvůli peněz to krachlo. Ještě prozkoumám ty smlouvy a důkladně prolezu internet... a uvidíme 🙂

rlm35
15. únor 2012

Jen chci připsat, že změnili pravidla(zmírnili) a tak se může odebírat pupečníková krev v mnoha nemocnicích a ne jen ve 3...mrkněte na stránky http://www.pupecnikova-krev.cz/cz/kde ...a už i v menších nemocnicích je to tedy možné 😀

karchinka
15. únor 2012

Tak jsem už trošku projížděla internet a našla jsem docela hezký článek, kde je pár odpovědí, které jsem potřebovala... Možná taky někomu pomůže to promyslet a rozhodnout se 🙂
http://www.lekari-online.cz/gynekologie-a-porod...

zdeniii
15. únor 2012

@karchinka takže do toho jdete?

idril
16. únor 2012

@rlm35 ano, ale já jsem psala darovat, ne odebírat - to je rozdíl. To je v tom seznamu taky. Odebírá se určitě už ve většině porodnic, ale darovat se dá jen ve třech. Ani pravidla pro odběry se nezmírnili, spíš naopak - požadavky na kvalitu jsou teď daleko vyšší a každá z těch porodnic musela získat povolení, aby mohla odebírat. Podle mě je to jedině dobře, aspoň mám jistotu, že bude vše OK 🙂
@zdeniii mám úplně stejný názor - pokud si to někdo může dovolit tak fajn, ale když ne, výčitky by mít neměl. Určitě pupečníková krev nedělá z rodičů dobré nebo špatné. Ale zas na druhou stranu jsem tady našla, že odběr se dá zaplatit taky postupně, po osmi stech měsíčně a za rok to máš splacené. Mně se to nezdá až tak velká zátěž pro rozpočet. Je to tady: http://www.cordbloodcenter.cz/clanek/show/35/cenik
@karchinka docela dobrej článek, dík 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru