Rentgen v těhotenství. Může být plod ohrožen?

cezet
5. kvě 2011

poradte mi, nebo mi reknete vas nazor.
1.4. sme mela posledni menstruaci, 25. 4. jsem nastoupila do nemocnice, kde jsem prodlela zanet ledvin, davali mi antibiotika augmentin, coz pry v tehotenstvi nevadi, ale poslali mi 27. 4. na renten plic, nemela jsem zadnou vestu, ale pry mi delali rentgen cilen jen na police, ze pri mi malou panev nerentgenovali. Myslite ze v teto dobe muze byt plod ohrozen? to ze jsem tehotna jsem zjistila teprve ted v uteray, jelikoz mi zpozdila menses a test byl pozitivni. Myslite, ze mame sanci mit zdrave miminko? v te dobe jsem byla ve 3 - 4 tydnu.

helulela
5. kvě 2011

@cezet myslím, že v takhle časném stadiu těhotenství to buď nedopadne nebo bude všechno ok - píše se, že platí zásada "vše nebo nic". Držím palce🙂

terinda
5. kvě 2011

Taky jsem byla na začátku těhotenství (v 5.tt) na rtg plic a dutin. Naštěstí se mimi udrželo a vypadá to všechno v pořádku 😉
Jak píše helulela - buď všechno nebo nic, tak se zkus zbytečně nestresovat.

kris2008
5. kvě 2011

presne jak rika helulela-vsechno nebo nic..u me to bylo bohuzel tenkrat NIC..drzim palce!!! kazdopadne se muzes informovat na RTG stredisku kolik toho zareni bylo,myslim,ze je stanoveny nejaky minimum co by plod ohrozit nemelo..
@cezet

lucinkas1
10. pro 2018

Dobrý den, rentgenové vyšetření jakékoliv části těla, kdy se nenachází plod/dítě ve svazku záření, tedy všechna vyšetření mimo pánev a břicho, nepředstavuje pro vyvíjející se plod žádné riziko. Je naprosto zbytečné se tím zabývat nebo dokonce stresovat 😉. Podrobněji http://www.sukupova.cz/rentgenove-vysetreni-v-t...

leilinka1234
10. pro 2018

@lucinkas1 je dobré kouknout na datum, kdy byl dotaz vytvořen 🙂 paní už má doma nejspíš skoro puberťáka :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru