Rizikové těhotenství, klid na lůžku - tipy, jak ležet?

georgina_
1. srp 2017

Ahoj maminky, chtěla bych poprosit ty z vás, co leží nebo ležely kvůli rizikovému těhotenství - zkrácený čípek, jestli nemáte nějaké rady a tipy...ležím jeden den a už je mi z toho zle, bolí mě záda, hlava, cítím nějaký nepříjemný tlak v oblasti podžebří, bránice - to mám vydržet měsíc??? :-/ Jak jste ležely a pomohlo vám to? Já se snažím dle doporučení: na zádech, pod hlavou jen malý polštářek, podloženou hlavně pánev, nohy buď nahoře podepřené o opěradlo gauče nebo ohnuté v kolenech nebo natažené a podložené...po chvíli si ale musím odpočinout třeba ležením na boku. Na zádech nevydržím ani hodinu ☹ Díky za vaše zkušenosti a rady ♥

zdenkaell
3. srp 2017

V jakem tydnu? Kdyz nejste hospitalizovana, tak nalez asi neni tak spatny.

georgina_
autor
4. srp 2017

Když nejsem hospitalizovaná, neznamená to, že se nic neděje...nález se mi za měsíc zhoršil a chci udělat maximum, aby to už nepokračovalo...mám přísný klidový režim, nechci psát detaily, spíš mě zajímá, jak si to ležení co nejvíc zpříjemnit...

zdenkaell
4. srp 2017

Nevidim duvod proc nestridat polihy. L bok, P bok, zada

ddeniska21
4. srp 2017

Já jsem proležela skoro celé těhotenství (hrůza☹ ), takže vím, že je to fakt na palicu🙂 ležela jsem hlavně na boku, na zádech jsem nevydržela vůbec, pod žebrama mě bolelo nepřetržitě, ale to bylo myslím i tím, že mi tam malý už tlačil.. No nakonec i tak jsem skončila v nemocnici, kde jsem si týden poležela, protože ani ležení a nicnedělání nezabraňovalo zkracování čípku. Nakonec jsem ale ještě přenášela🙂 tak přeju hodně trpělivosti a snažit se opravdu odpočívat i když nejsi hospitalizovaná😉

georgina_
autor
4. srp 2017

@ddeniska21 díky moc! Ležím pořád, kromě WC, sprchy a jídla...mám podloženou matraci, abych byla z kopce 😀 Psychicky jsem už na tom líp než první den, to mi bylo pořád do breku...Prosím tě a v nemocnici jsi ležela stejně jako doma nebo jak to tam probíhalo? A pomohlo ti to tam na ten čípek? Asi teda jo, když jsi přenášela, viď 🙂 Jinak když tě pak pustili domů, tak jsi stále ležela nebo už jsi to nemusela tak striktně dodržovat?

ddeniska21
4. srp 2017

Začala jsem mít problémy od 25 týdne, to už mě na každé kontrole strašili předčasným porodem. Taky přísný klidový režim, ale jelikož mám doma ještě 3 leté dítě, tak jsem nemohla jen ležet 🙂 V nemocnici jsem skončila ve 30 týdnu, protože jsem dostávala pravidelné kontrakce, tam mi dávali dva dny kapačky magnesia, pak už mi nedávali nic. Ležela jsem normálně jak doma. Vedla na pokoji ležely holky od začátku těhotenství a měly postele podložené špalkama, aby ležely z kopce. Z nemocnice jsem odcházela s nasazenýma hormonama pro udržení těhotenství a opět s přísným klidovým režimem. A ten jsem opravdu dodržovala až do porodu, vzhledem k tomu, že holčina co byla se mnou na pokoji porodila ve 30 týdnu, jsem měla tak nahnáno, že mě to donutilo nic nedělat🙂 Od 38 týdne už jsem to ale flákala, protože to už je mimčo donošené..

karlajasmine
4. srp 2017

@georgina_ A v jakym jsi tydnu? Ja od nejakyho 20tt absolutne nemohla lezet na zadech, delalo se mi mdlo.. pokud ti ta poloha neni vubec prijemna, tak si myslim, ze telo vi, co potrebuje, a lezela bych spis na tom boku..

lennus
4. srp 2017

Taky mě to čeká, pokud budu ještě těhotná, máme doma tříleťáka, takže není reálné úplně furt ležet. Taky vím, co jsem zjišťovala, že samotné ležení nezaručí, že nepřijde porod dříve, chce to odpočívat a šetřit se, ale jen ležení může mít někdy spíš negativní vliv pak na psychiku, vím to od více lékařů. Já mám za sebou předčasný porod ve 33+1, druhý potrat v prvním trimestru a loni porod/potrat v druhém. I kdybych celou dobu ležela, stejně bych tomu nezabránila, teprve nedávno mi totiž zjistili komplementopatii, což je imunologický problém. Kdyby se u vás u některé rozjel předčasný porod, doporučuju pak nechat si udělat vyšetření na imunologii, lituju, že jsem do toho nešla už po prvním předčasném porodu, ale ani tentokrát mi to gynekolog nenavrhl, bylo to na mou žádost, doporučila mi to sousedka, která měla podobný problém. U dalšího těhotenství je nějaké řešení, tak zkusíme, budu se šetřit, co to půjde, ale už teď vím, že pouze a jen neustále ležet nepůjde.
Držím palce!

georgina_
autor
4. srp 2017

@ddeniska21 moc děkuju za info! zvládla jsi to prádně! 🙂 👏

georgina_
autor
4. srp 2017

@karlajasmine tak mdlo se mi naštěstí moc nedělá 🙂 Jen pobolívají záda a podžebří...ale začínám si pomalu zvykat...ležím střídavě na zádech a LB...jsem 28tt

georgina_
autor
4. srp 2017

@lennus no zažila sis toho hodně ☹ Držím pěsti, pokud se povede další miminko 🙂 A moc díky za info!

lennus
4. srp 2017

@georgina_ To už doklepeš, tento týden už je celkem v pohodě, co vím od neonatologa, náš chlapeček je naprosto zdravé dítě, ale samozřejmě je náročné nemít miminko po narození u sebe, protože je ideální vydržet co nejdéle, jakmile má 2kg, je to dobré. Jinak zkrácený čípek má kdekdo a vůbec nic to nemusí znamenat, zkus být hlavně psychicky v pohodě. Ať se daří.

georgina_
autor
4. srp 2017

@lennus děkuju moc za podporu! ❤ Jojo, manžel je zlatý, stará se a podporuje mě, takže psychicky jsem na tom podstatně líp než fyzicky 🙂

mitenka9
2. srp 2019

Taky ležím od 17tt a jsem 30tt,tak pry aspoň ještě dalších 6týdnů...je to peklo,hlavně na boku,bolí všechno,u minulého těhotenství jsem takto ležela týdnů,teď to má být 20tt...věřím,že to bude stát za to...samozřejmě na náladě to člověku opravdu nepřidá:(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru