Rodí se teď samí kluci nebo mi to jen tak připadá?

lsx
13. dub 2012

Taky vám přijde, že jsou teď všude kolem vás miminka jen samí kluci? Aby měli ti naši chlapci jednou vůbec nějaké nevěsty... 😀

apollo11
13. dub 2012

Mně to připadá naopak 😅 záleží, kdo se ti zrovna nakumuluje v okolí, ale statistiky jsou pořád stejný 😉

babka
13. dub 2012

@lsx V mém okolí taky přesně naopak, takže se neboj, nevěsty budou 😀

lucidela
13. dub 2012

Kolem mě jsou taky spíš samé nevěsty 🙂 ale já mám kluka 🙂

ined77
13. dub 2012

U nás taky spíš samé holčičky mi přijde 😉 .

lsx
autor
13. dub 2012

Tak to ráda "slyším", všude v mém okolí je to samej chlapák. 🙂

martina_z
13. dub 2012

Je to samozrejme vyrovnane ;) Matka priroda je moudra.

veruska007
13. dub 2012

Statisticky se teď rodí o něco více chlapců, koukala jsem na to 😎 . V okolí máme také samé kluky a v obchodech ve výprodejích jsou samé dívčí věci, pro chlapečky je všechno fuč.

petrakol
13. dub 2012

Myslím, že kluků se rodí o něco víc, už několik let 🙂 I v naší školce převažují kluci nad holkama.

dlabinecka
13. dub 2012

Já nevim, u nás je spíš ted víc malých holčiček. Ale třeba u nás na vesnici je ted v druhé třídě 22kluků a 2holčičky 🙂

jasminy
13. dub 2012

U nás v okolí se mi zdá, že je víc holčiček 🙂

martina_z
13. dub 2012

Podle ČSÚ se v roce 2009 narodilo 60 368 chlapcu a 57 980 devcat. Takze je to vicemene pul na pul, s velmi mirnou prevahou chlapcu. A ze je v obchodech vic veci na holcicky? Inu, chlapecke obleceni je univerzalnejsi a kupuji pro jistotu i ti, kteri se chteji nechat prekvapit a nevedi, jestli budou mit holku nebo kluka.

petrakol
13. dub 2012

@martina_z Prostě těch kluků je víc 😉 V obchodech chybí i větší velikosti, nejen pro miminka 🙂

marinka
13. dub 2012

U nás je víc holčiček, i ve školce mají dost převahu 🙂

martina_z
13. dub 2012

No jiste, rozdil 2388 je v pripade 10,2mil. obyvatel CR dost zasadni 😀 Nebo chcete-li 51% vs. 49%. Proste je to vicemene pul napul.

hankamisa
13. dub 2012

no já mám kolem samé holčičky,kluk jen jeden (15:1) 🙂 .

nadja73
13. dub 2012

ja mam 2 holky, takze me to vyhovuje, ze se rodi vic kluku 🙂

lsx
autor
13. dub 2012

@hankamisa až takový rozdíl, no pane jo

hasky24
13. dub 2012

@marinka u nás také 😀 samá baba a náš Jíra 😀

evitaa
13. dub 2012

Rodí se víc kluků. Když jsme si žádali o adopci, narovinu nám řekli, že na holčičky se čeká min. o 3-4 roky déle. A to jsme žádali v Ústeckém kraji, kde jsou nejkratší čekací lhůty v republice. I v kojeňáku v Mostě je tak na 5 kluků jedno děvče. Každopádně si myslím, že čeští kluci nebudou mít problém sehnat si nevěsty, horší je to třeba v Číně, kde holčičky ani nechtějí. Tam ten problém mají už teď.

hankamisa
13. dub 2012

@lsx -no když jsem před 14 lety rodila syna,tak okolo byli zas pro změnu samý kluci.holčiček jak šafránu.tak nevím.

leiladelly
13. dub 2012

v našem okolí je v posledních dvou měsících dva kluci ku jedné holčičce. Tak úplně bez nevěst kluci nebudou 🙂

dociska
13. dub 2012

My bydlíme v nové ulici o 18 nových domech a kluků je tu teď 10 a jen 2 holky. Takže taky mám pocit, že holky jsou teď vzácnost.

evelp
13. dub 2012

@lsx to se ti jenom zdá, taky jsem měla jeden čas takový pocit, ale nakonec budu mít v okolí chlapíka jenom já. všechny moje kamarádky maminky, těhulky v okolí (a že jich teď ubec není málo 😀 ) mají/čekají holčičky

petrajavor
13. dub 2012

@lsx já chodím na předporodní kurzy,asistentka dělá v porodnici a říkala,že i když to tak vypadá,tak když dělá na konci měsíce statistiku to vychází půl na půl...že jeden měsíc mají třeba o 5 převahu holky a další kluci,že ten rozdíl je fakt minimální....

ladybugie
13. dub 2012

je to samej kluk 🙂 jen já porodila dva najednou 🙂 Když jsem porodila dceru, tak se zase rodily samé holčičky 🙂 Ono se to zase vyrovná

lu777
13. dub 2012

mně to jednu dobu taky tak přišlo, pak zas že jsou všude holky.... a teď mi přijde že je to tak půl napůl 😎
stejně je to zajímavý že to tak vyjde, že jo?? 😨

slundo
13. dub 2012

v mým okolí je to půl na půl 🙂

martina_z
13. dub 2012

@evitaa No ale to prece neznamena, ze se rodi petkrat vic kluku - jen vic kluku skonci v ustavni peci a mozna je i vetsi zajem o holcicky. Pomer je stale vicemene stejny (viz vyse) a jestli mi neveris, porovnej s daty CSU, maji data tusim od r. 1959. A je to logicke, jedna se o tzv. binomicke rozdeleni. Takze tak.

mamkamarketa
13. dub 2012

dneska na mk ma termin 6 mamin
3 holky
3 kluci
ja myslim,ze je to fakt stejny

katcha21
13. dub 2012

Já mám taky pocit, že jsou kluci v převaze, alespoň v našem okolí to tak je. U kamarádek maminek, těhulek, na cvičení, v hernách,v obchodech na kluky přebráno, všude samí kluci 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru