Rozdílné příznaky těhot. Dá se dle nich určit pohlaví?

veverka.r
23. dub 2011

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat, těch které mají dvě dětičky s rozdílným pohlavím. Jsem zřejmě podruhé těhotná, v úterý se to dozvím na 100%. A mám úplně jiné příznaky, než u dcery. Bolí mě prsa, točí se mi hlava, jsem unavená, nadýmání. A u dcery mi nedělalo dobře teplo, teplá voda, pára v koupelně a zvracela jsem. Zajímá mě zda jde třebas i podle těch různých stavů třebas určit pohlaví?? 🙂 🙂
Všem děkuji za info. 😉

kopretina82
23. dub 2011

Já měla každé těhu úúúúplně jiné 😉
Ne teda hned od začátku, spíš až od 2/2 II. trim-u kluka jsem nevěděla, že jsem těhulka, nezvracela jsem, bylo mi postě fajn, teď u holčičky jsem prozvracela první 4 měsíce.U Domči slaný chutě, u Andulky jsem sež-ala snad tunu čokolády 😀 .Unavená jsem byla taky mnohem víc až u druhého, ale to je spíš tím, že je tu to první a starost o něj... 😉 No a první těhu bez sebemenšího problému, druhé do 5. měsíce krvácení a pořád nějaké problémy, ale to asi s pohlavím nesouvisí 😉 😀
Jinak bych na určování podle průběhu moc nesázela (i když u mně to vyšlo-kluk=dobře a slaný chutě, u holky se zvrací a máš chuť na sladký, ale každý těhotenství je prostě jiný 😉

kalo
23. dub 2011

U diametrálně rozdílné:
1) u dcerky- nevolnosti, chutě na ovoce (pomeranče), mléko, kakao, škaredá pleť a "jiné" oči, víc energie, malé bříško-málo jsem přibírala................
2) u druhého (prý chlapec)- nevolnosti žádné, chutě na slané a nezdravé, pleť pěkná a oči jako dřív, velká únava, roste mi pořádný pupek a hodně přibírám....

ivigirl
23. dub 2011

Já měla před 17ti lety u holky chutě na slaný a kořeněný a pleť jsem měla pěknou, vše jsem měla v břiše, daleko víc plodové vody, neskutečně jsem pila. Nebylo mi nic ;)
U kluka před 11ti lety chuť na sladký, pleť ke konci s akné,tou hnisavou, ale jen pár, naštěstí. Přibrala jsem do celého těla. U kluka nevolnosti v obchodech kde bylo hodně vydýcháno.
Teď po třetí.............slabá nevolnost při horku, v obchodech, hodně piju a akné sem tam na obličeji a jeden hnusnej na zádech, co jsem nikdy neměla :o) 😲 🙂 jsem na začátku, ale dává mi to zabrat dostatečně, ale to může být už věkěm 😀 😀 😀 a nevíme, co to bude :D

alenka83
23. dub 2011

Já měla obě těhotenství řekal bych že stejný, stejný chutě, jen u holčičky jsem míň přibývala, měla menší bříško a moc jsem neměla chuť k jídlu. U chlapečka jsem přibývala teda hodně hned od začátku, jedla šíleně moc čokolády, sušenek a ták, ale jinak nevolnosti ani u jednoho...🙂

babulinkab
23. dub 2011

já měla obě dvě těhotenství skoro stejný, příznak skoro jediný - píchání v podbřišku, jinak nevolnosti vůbec, akorát v druhém těhu jsem měla skoro nepřetržitě mykozu 😝 😝

boobinka
23. dub 2011

1. těhu s Vojtíškem - žádné nevolnosti, jen bolest prsou a chuť na slané a pikantní.
2. těhu prý holčička- nevolnosti do 14. týdne, bolest prsou, malátnost, unavenost, cistlivost na pachy a nesmírná chuť na mandle 😅

eloana
23. dub 2011

Ja mela podobne priznaky jen u syna v daleko horsim vydani - tim myslim nevolnosti- u dcery jen nechutenstvi u syna zvraceni

monny89
23. dub 2011

Ahojky, no říká se že když se čeká holka - zvracíš jak alík, když se čeká kluk - nejsou žádné nevolnosti, když je chuť na sladké - holka, když na kyselé a maso - kluk... Já čekám kluka, a toto jsou jedny z prvních příznaků, které mi to potvrdili 😀

triowax
23. dub 2011

Holka, kluk.
Nezvracela jsem ani jednou, příznaky a vše po celou dobu těhu totožné u obou pohlaví. Já bych to dle toho nerozpoznávala.

veruska007
23. dub 2011

Příznaky mám pokaždé vcelku jiné, jsem těhule potřetí a pokaždé kluk. Tentokrát jsem si říkala, že třeba holka, dělá se mi špatně z naprosto jiných věcí, mám zcela jiné chutě... ale zas kluk 😅

scvrcek
9. říj 2016

Rada bych obnovila diskuzi. Jak jste to meli s rozdilnymi priznaky tehotenstvi a pohlavim? Zajimaly by me hlavne dalsi priznaky nez jen nevolnosti a chute- co treba tvar bricha, linea negra, rust chlupu, plet atd.?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru