Rychlejší vývoj miminka během těhotenství - je to běžné?

michaela_n
4. čer 2014

Ahoj,
podle PM jsem měla mít termín porodu 27.9. Ale v podstatě co kontrola, to je mimčo větší než by termínově odpovídalo. Ted jsem byla na 3D 4D UTZ a vycházíme už na termín 12.9. a to jsem v 26.týdnu - rozdíl oproti původnímu termínu už 15 dnů.
Nejspíš je to běžné, nikdo mě neupozornil že by nebylo, ale nemůže ten rychlejší vývoj třeba souviset s cukrovkou ? Ještě jsem na testu na cukrovku nebyla.

petrajurinova
4. čer 2014

@michaela_n nemusí to mít souvislost s cukrovkou, první určení termínu bývá podle poslední MS s předpokladem, že ovulace je někdy uprostřed cyklu. Ty můžeš mít ovulaci klidně hned v prvních dnech po MS a tím pádem k oplodnění mohlo dojít dříve, než byl původní odhad. Já měla se synem první termín 1. prosince, pak se to podle růstu a vývoje posunulo na 14. listopadu a nakonec se syn narodil plánovanou SC 1. listopadu (tedy přesně o měsíc dříve než byl první termín určený podle MS) a měl 4,2 kg. Podle doktorů byl silné plně donošoné miminko (hned od prvních dní po narození byl schopný bez problémů držet hlavičku a jeho motorický vývoj v prvním roce byl o hodně napřed před tabulkama).

jaydeep
4. čer 2014

též jsem měla rozházené termíny. První 12.3 další 24.3 a poslední až 8.4 dcerka se narodila 21.3 a už jsem tedy měla pěkně zakalenou plodovku :(

hlasil
5. čer 2014

@michaela_n TP se určuje jen do konce prvního trimestru, kdy všechna rostou tak nějak přibližně stejně. Ten bych brala jako relevantní (pokud se liší od termínu podle PM). Později už to nic neznamená, každé miminko roste jinak. Jsou miminka, která se donošená narodí tříkilová a mají třeba 50 cm, jiná mají 4,5 kg a jsou delší, prostě každé je originál. Může se to odvíjet i od toho, jak jste s manželem velcí, jakou máte tělesnou konstituci, případně v rodině. Netrápila bych se tím.

anulilinkaaa
5. čer 2014

@michaela_n já měla to stejné malá byla dokonce i o 3 týdny dopředu. Ke konci těhotenství se stalo, že za týden přibrala kilo. Doktoři si s ní nevěděli rady. Tak nakonec jsme se domluvili na vyvolání porodu o dva týdny dříve než byl termín. Malá se narodila a měla 4100 gramů. To, že je miminko napřed nemusí nutně znamenat, že máte cukrovku. 🙂 já si myslím, že to bylo těma těhotenskýma vitamíny, které jsem brala tak dlouho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru