Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sahání na břicho - vadí/nevadí/jak od koho?

barumat
20. lis 2015

Ahoj, jak mi v rámci druhého trimestru povylezlo břicho, začínají se už objevovat "sahači". Tak mě zajímá, jak to máte? Vadí vám to? Ségře třeba ještě roky po porodu při sáhnutí na břicho naskočí husí kůže a div že vás nezakousne 😀 Někdo si tohle zase vysloveně užívá a i to aktivně nabízí - "Chceš si sáhnout?" (do druhý skupiny pak podle mě spadají taky ty matky, co po porodu každýmu rvou mimino do náruče, ať si ho pochová, což mi taky hlava úplně nebere). Mně to zatím neva, pokud se na mě někdo vysloveně nevrhá, neáchá a není to někdo, u koho obecně nechci aby na mě sahal jakkoliv a kamkoliv, ale zase na druhou stranu nějak nechápu, co k tomu lidi pudí? Kolem mě bylo za můj život mraky těhotných a nějak mě nikdy nelákalo si na jejich břicho sáhnout, neviděla jsem na tom nic zajímavýho (nehledě na to, že obecně nemám potřebu se dotýkat lidí mimo rámec klasické intimní sféry typu rodina, přítel, objetí s nejlepší kamarádkou atp.) Jak to máte vy? Jste sahači a vadí vám sahači?

alen_ka
24. lis 2015

Taky nejsem zrovna kontaktní typ a úplně příjemné mi to není. Navíc mám zatím břicho malé, tak si říkám na co sakra sahají... Osobně jsem ani nikdy nutkání sahat těhotným na břicho neměla.

barumat
autor
24. lis 2015

@hojda 😀 😀 😀

olalafonda
7. pro 2015

Mě na břicho v práci sahá kdekdo (vylezlo mi kolem 6 měsíce) ... a upřímně mě to rozčiluje... připadám si jak nějaká atrakce. Rodiče nebo manžel mi nevadí, ale když je to cizí člověk tak to bych je kopla. 🙂

petrusew
7. pro 2015

Vadilo mi to od kohokoliv. Nesnesla jsem, aby mi na břicho někdo sahal ani u dcery, ani u syna.

maru9
21. pro 2015

to video je bozi :D
mne by osahani druheho briska taky ani nenapadlo, jen sestra, kdyz mi nabidla a prilozila mi ruku sama, kdyz jsem to neznala jeste, sama jsem tu potrebu nemela, respektuju osobni prostor a totez cekam od druhych, sahat bez optani muze leda partner, aniz by mi to vadilo..
Jednou mi sahla (tehdy jeste na skoro jenom spek - tak 4. mesic) tchyne a byla sem jak oparena (tchyni nemam rada, trochu averze a trochu se stitim - maji doma trochu spinu a smrdi to u nich) a i kdybych stihla zareagovat, asi bych nevedela jak.. fuj jeste ted je mi z toho spatne kdyz si vzpomenu..
Jinak co se tyce vnucovani mi k pochovani cizi dite - vsichni vi ze mam rada psy tak odpovidam: noo kdybys tak mela stene..!! Zatim se vzdy setkalo s usmevem a pobavilo 🙂

barumat
autor
22. pro 2015

Já hlásím druhý, a to velmi slušný dotaz od kamaráda, jestli by si mohl sáhnout. Musím říct, že tenhle přístup ještě toleruju, prostě slušná otázka - byť bych na ní asi málokomu řekla "ne". Jen mi přijde vtipný, oba dva, co se mě dotázali, položili ruku na pupík nebo výš, tj. tam, kde dítě zatím není ani náhodou 😀 No co, no, tak si holt pohladili moje vnitřnosti, koneckonců, taky si zaslouží trošku uznání, ne? 😀

scai
22. pro 2015

Mě to teda nikdy nevadilo a beru to jen jako projev zájmu a nějak bych se nad tím nepohoršovala...ale už to mám dýl za sebou, bohužel ☹

krikri90
22. pro 2015

Mě osobně z nějakého důvodu taky vadí když mi kdokoliv kromě partnera sahá na břicho. A dokonce mi vadí, když mi partner sahá nad břicho když jsme někde na návštěvě, protože to pak akurat upoutává pozornost salátů 😀 ale doma mi přítel může na bříško sahat jak chce, dokonce mě to uklidňuje 🙂

dzogobela
22. pro 2015

Kdyz si to tady ctu,tak se normalne stydim 😀 protoze jsem treba kolegynce na brisko taky sahala 😀 ale teda az kdyz bylo velke. Ja zatim nemam zadne,jsem na zacatku,tak nedokazu posoudit,jestli mi to bude vadit,ale zatim si myslim,ze ne 🙂 ale kazdopadne uz jen tak nekoho osahavat nebudu 😀 jak je tady ta stranka i poucna panecku 😀 diky holky!

izzybickerstaff
22. pro 2015

@barumat 😀 😀

vždycky když se mě někdo ptá, jestli už mimčo kope, a je na něm vidět zájem, že by si sáhnul, tak mu řeknu, kde ho cítím (úplně dole v podbřišku, kde už je ochlupení) a jestli mi tam chce držet ruku. Ještě to nikdo neudělal 😀 😀 😀

markyska88
22. pro 2015

@dzogobela hele ale né každé to vadí 😉 třeba mně to naopak přijde hezké. Jasně, že kdyby se na mě vrhnul někdo cizí, tak bych mu asi vrazila 😀 na mě šáhli akorát jeden dobrý kamarád a kolega (oba po zeptání) a pak kolegyňka v práci, moje mamka, babička a švagr ( ti se teda nezeptali). Ale jinak vlastně nikdo a všichni jenom 1x. Takže bych to nedramatizovala 🙂 nebo aspoň na mě nikdo denodenně neskáče 😀
já to beru tak, že si chtějí jakoby "pohladit" to miminko, můj břuch jako takovej je jim určitě u zadku 😀 a docela si užívám tu pozornost, až bude malá venku, tak už nebudu nikoho zajímat 😀

sailah
24. kvě 2018

Kdysi v prvnim tehotenstvi jsem v 8tt potratila. Byla jsem tenkrat tesne pred tou udalosti u sve obvodacky a jeji sestra byla ma byvala spoluzacka tak se to dozvedela. Prisla jsem tam o 3m pozdeji odjizdela jsem pracovat do zahranici, abyh si vycistila hlavu a ona otevrela sesternu a pribehla s natazenou rukou ze jak se ma male. Tak na ni koukam nevericne se slovy ze jsem pred x mesici potratila. No stahla ruku jako by ji popalilo. Tenkrat mi to bylo hodne neprijemne..

duckie
24. kvě 2018

Mně na břicho kromě manžela nikdo cizí nesahá. Bývalá kolegyně v práci, když se s náma všema loučila, tak mi podávala ruku a pak tak hřbetem ruky pohladila pupek, ale jinak nikdo nemá tendence, což je dobře. Nejsem úplně na cizí dotyky stavěná.
Jo, pak mamka chtěla sahat na břicho, že jako ucítí pohyby. Paradoxně položila dlaň těsně pod prsa, kde mám zatím fakt tak maximálně žaludek 😂

maximaty
24. kvě 2018

Při představě že na mě sahá někdo jiný než přítel nebo lékař mi naskakuje husí kůže... u prvního těhotenství jsem to pretrpela u nejbližších členů rodiny ale ostatní? Ne...ani náhodou...

anetaplzen
24. kvě 2018

Kdyz se nekdo nejdriv zepta nebo je to nejblizsi rodina,tak v pohode. Ale byla jsem v obchode kouknout na kocarky a priritila se prodavacka a tak pul minuty mi hladila bricho.Ja na ni jen tupe zirala a nezmohla se na odpor...Bylo to fakt neprijemny...

brokovich
24. kvě 2018

Záleží na osobě. 🙂