Samovolný potrat (pocity a zdravotní stav po něm)

mariestroch
3. únor 2017

Ahojte, ráda bych vás poprosila o vaše zkušenosti.
Bohužel jsme před třemi dny v 8+2tt potratili.
Jednalo se o samovolný potrat, kde během té šílené noci jsem přišla o všechno (všechno myslím tak, že děloha zůstala prázdná a po prohlídce jsem nemusela na revizi)
Poprosím vás, které jste to taky zažily, o své zkušenosti.
Bolelo vás také po tom ješte v podbřišku? Krvácely jste dlouho? Snížila se vám hned teplota? V těhu jsem měla 36,8-37 a teď mi zůstává, tak se furt měřím, ať nepodcením eventuální zánět.
Kdy vám přišla první menstruace a jak probíhala?
Jak probíhalo vaše další těhotenství, měly jste strach? Bylo už v pořádku?
Moc děkuji za vaše názory a zkušenosti.
Byla jsem těhu poprvé tak nechci s každým píchnutím neustále volat doktorce.🙏

stratilikova
3. únor 2017

Bohužiaľ, toto sa stáva veľmi často a laicky si myslím, že je to lepšie než kyretaz.
V 10+0tt som začala špiniť a po diagnóze MA som sa rozhodla počkať na potrat, ak by k nemu do týždňa nedošlo, išla by som na zákrok.
"Po" som utekala na pohotovosť (krvacanie bolo veľmi silné), pichli mi oxytocín pre istotu na docistenie. Po týždni som išla na kontrolu k svojej dr, zase oxytocín, ešte sa jej niečo nezdalo. Po ďalšom týždni už všetko OK. Krvácanie bolo asi o den-dva dlhšie než zvýšená MS, teplotu som si nemerala (ani ma to nenapadlo), cítila som sa dobre, bolesti žiadne (nedeľu ráno potrat , v pondelok už do práce).Prvá Ms prišla asi po 30 dňoch, normálna, po nej som otehotnela na jediný pokus. Celé tehotenstvo bolo v poriadku, nemala som strach, len rešpekt s vedomím, že nikdy nie je nič isté. Ďalšie tehotenstvá sme oznamovali po prvom screeningu v 13.tt, dovtedy nikomu ani slovo.
Inak som v tom čase mala 33r, za sebou dva roky snaženia.

vodnarka2013
3. dub 2017

Ja potratila v 11týdnu.... Jeli sme teda do nemocnice kde mě dočistili. Ležela sem tam dva dny aby si ohlídali že je vše v pořádku. Prošla sem si normálně šestinedělím... a cca po 8 týdnech sem dostala menstruaci a my se snažili o miminko znovu. Otěhotněla sem po 2 měsících a ted sem v 7 měsíci 🙂 Mám rizikové takže pořád jen ležím... a s každou blbostí letíme do nemocnice ... ale aspon je jistota že je vše ok.

siminka81
4. dub 2017

Ahoj holky přidávám se s diskuzí k vám. My přišli o miminko před týdnem byla sem 18 TT. Dostala sem zánět do dělohy a odešla mi díky němu plodová voda a miminko se tlacilo ven. Týden sem ležela na kapackach ale voda se nedotvarela a miminko sem samovolně potratila. Ale musela sem na kyretáž jelikož se placenta n neodloucila. Řekli mi že mám čekat 3 měsíce ať se vše zhojí a stěna je vlastně seskrabla tak ať raději počkáme ty 3 až 4 měsíce. Máte někdo stejnou zkušenost nebo jakého jste názoru vy zda čekat opravdu ty měsíce nebo se třeba snažit po 6 neděli . Budu ráda za vaše názory moc děkuji. Jinak jsme přišli omdruhr miminko. První v 8tt zamlkle trhu a teď tohle. Ještě rodinu nemáme měli jsme dlouho i problémy díky imunitě. Děkuji za rady

lu_cy
4. dub 2017

Přišla jsem o miminko na konci 4. měsíce. A bolelo to taky. V noci to byli údajně stahy a ráno odtok plodovky a ... Bolesti zůstali protože mi zůstala placenta, tak jsem musela na revizi. Vlastně taky díky tomu, že mi cpali prášky na krev a já silně krvácela a ztratila hodně krve už....vše se naštěstí hojilo pěkně, jelikož důvodem nebyla žádná genetika nebo jiný vážný problém. První ms přišla po 34 dnech od SP a druhá už nedorazila 🙂. Teď se těším na svůj poklad a výsledky máme krásné, čekám zdravé miminko. Tak teď jen zdravíčko ❤🍀

siminka81
4. dub 2017

@lu_cy tak nějak podobně jsem na tom byla já jen o 14 déle. A můžu se zeptat po jaké době jste se snažili znova? Jinak strašně moc držim palečky a hodně štěstí přeji 👍🙏🙏

lu_cy
4. dub 2017

@siminka81 děkuji moc ☺. Doufám, že teď už to bude bezproblémové. Jinak hned po první MS jsem tomu nechala volný průběh...cca teda 40 dní od SP.

siminka81
4. dub 2017

@lu_cy takže myslíš že není třeba čekat ty 3-4 měsíce? Právě dám ráda na rady i ostatních co s tím mají zkušenost

lu_cy
4. dub 2017

@siminka81 ono se říká, že třeba i půl roku, ale to spíše asi aby se člověk dal psychicky do pořádku. Pokud je fyzicky vše v pořádku tak nevidím důvod proč dlouho čekat i můj doktor jen tak mezi náma řekl, že nebude proti začít po první MS pokud proběhne v pořádku. A psychicky jsem si říkala, že pro me taky lepší nečekat ať přijdu na jiné myšlenky. A říká se, že po revizi je žena jako "pohnojená" takže když se vše obnoví tak podle mě není důvod čekat dlouho (řekla bych možná čekání je horší). Opravdu už od začátku jde vidět, že je to úplně jiné těhotenství. Pořádné nevolnosti 😀 a teď klidnější 2. trim. bez nutnosti kdoví jakých vyšetření atd., běžné kontroly.

mariestroch
autor
4. dub 2017

Ja tedy potratila v 9tt samovolně, na revizi jsme nemusela, MS proběhla cca po 5-6 týdnech a na kontrole po 1.MS mi doktorka jen řekla, že jsě zdravá a tělo je po fyzické stránce připraveno ale že mi doporučuje nic neplánovat, nehlídat si ovulační dny a nestresovat se. A že až to příjde, tak to bude ta nejvhodnější doba🙂 takže pokud jste holky zdravé a cítite se fajn, tak si myslím, že tomu volnej průběh můžete nechat🙂

lu_cy
4. dub 2017

To já uz mám za sebou a teď čekáme ten náš poklad ❤

siminka81
4. dub 2017

@lu_cy taky si říkám pokud se budu cítit dobře a vše bude v pořádku tak to zkusíme dřív a dej se vůle boží. Věřím že i nám se už poštěstí a vše už bude v pořádku. Naděje přeci umira posledni

lu_cy
4. dub 2017

@siminka81 věřím, že se podaří brzo a všechno už bude v pořádku. 🍀 Vidím, že myslíš pozitivně a tak to má být i když je to těžké. Děláme to přece pro ty naše malé zázraky. ❤

siminka81
4. dub 2017

@lu_cy přesně tak myslím pozitivně a hlavně věřím,že se vše v dobré obrátí. Na každého to štěstí přeci čeká ❤