Sauna a vířivka v raném těhotenství

mira123
14. dub 2018

Ahoj holky je bezpecne sauna a virivka?mam koupeny welness a tt pozitivní..tak ted nevim

kepu
14. dub 2018

@mira123 vim ze holky chodi docela dost ale moje dr mi to zakazala hned pri prvni navsteve po otehotneni ...a osobne bych do toho asi nesla ...

eva267
14. dub 2018

První, co mi doktor řekl. Jen se sprchovat a nelézt do vany. Do sauny bych teda nešla v žádném případě. My máme koupenou rodinnou dovolenou k moři. A pokud budu stále těhotná, tak nepojedu.

kepu
14. dub 2018

@eva267 more nevadi ..ba naopak bych rekla ...jen se brisko nema vystavovat slunicku ...

2hanah
14. dub 2018

@mira123 určitě ne, pokud chcete riskovat o mimčo přijít...

2hanah
14. dub 2018

@mira123 navíc horko a horká voda kromě potratu přispívají k vrozeným vadám neurální trubice.

eva267
14. dub 2018

@kepu mám za sebou tři potraty, takže nebudu riskovat ani to horko. No uvidíme.

kepu
14. dub 2018

@eva267 tomu rozumim jsem na tom podobne ...takze taky si vsechno vickrat promyslim a jsem opatrna. ... 😉

mira123
autor
14. dub 2018

Diky holky. Poptam se i dr. Jak rikate radeji😉

lida9
14. dub 2018

ja v tehu chodila normalne do wellness, na masaze i jezdila na koni... pokud je clovek zvykli, tak at dela to co doposud, tehotenstvi neni nemoc🙂 teda pokud je vse od zacatku u lekare hlidane a vporadku🙂 ale lekar stejne pro jistotu vzdycky zakaze vse i kdyz ma clovek normalni zdrave tehotenstvi, proste se kryje a jisti 😀

licorice1
14. dub 2018

Také jsem chodila do bazénu, vířivky a páry, dokonce i běhat. Je pravda, že s tím teplem je to bezpečnější v druhém trimestru. Je to na individuálním zvážení.

lachtanice86
14. dub 2018

Párkrát jsem dělala vše a byl z toho potrat nebo zt. Párkrát jsem nedělala nic a potrat z toho byl taky.

clementina82
10. kvě 2018

My byli ted na wellness pobytu,jsem ve 13.tydnu a ve virivce jsem si macela radeji jen nohy🙂)Saunu a paru jsem vynechala.Nemusi se nic stat,ale mne se to kvuli hodine wellnessu nechtelo riskovat...

luciebx
10. kvě 2018

Nevím proč bys nemohla mít vanu. Já si ji v prvním tehu dávala furt. Dokonce sem rodila do vany atd kde se hlídá teplota. Pokud to nepřeženeš s teplotou klidně si užívej

ssandy
10. kvě 2018

Kdyz je na to telo zvykle, tak neni duvod se toho vzdavat. Ani sauna ani virivka neskodi.

2hanah
10. kvě 2018

@ssandy škodí, v 1.trimestru vyšší teploty způsobují vvv neurální trubice - nejčastěji rozštěpy, později zase může vyvolat potrat nebo předčasný porod, nemluvě o dehydrataci, tlaku a hlavně o tom, že dítě se v břiše nezpotí, nemá vlastní termoregulaci, takže se nemá jak ochladit.

mazeret
10. kvě 2018

vířivku bych nešla - jak řekl můj dr...ve středověku ženský úmyslně potrácely tak, že si vlezly do horký vody, takže tak...
se saunou prý podle toho, jak je kdo zvyklý. Já párkrát byla, protože chodím často do sauny, ale stejně jsem si hlídala čas a chodila se schladit dřív než bych šla normálně

ssandy
10. kvě 2018

@2hanah tak nemyslim se saunovat do bezvedomi, ale prohrat si telo v saune, klidne na nizsi teplotu a ne dlouhou dobu. Me saunu ani gyn. nezakazal, protoze jsem byla zvykla. Samozrejme, ze jsem to neprehanela. Jen, co mi bylo prijemne, nekdy jsem vynechala, kdyz jsem se necitila. Myslim, ze v takovem pripade je to v pohode.Telo si rekne, jako se vsim. Behanim, jinym sportem, zatezi, praci. V prvnim trim. navic casto byva zvysena unava, to malokdo by s tim lezl do sauny. Ale zase si rict, ze jsem tehotna, tak nemuzu nic a veskery program zrusit, mi smysl nedava.

clementina82
11. kvě 2018

Já si myslím, že bys měla dát na svůj pocit. Já třeba dál sportuju, ale poslouchám tělo, když jsem unavená, tak na to kašlu. Do vířivky se ani sauny se mi nechtělo, neužila bych si to při vědomí, že se může něco stát. Ale je už květen a navíc teplo, tak mě to ani nelákalo tolik jako třeba v zimě. Držím palce, ať jde všechno dobře ať už se rozhodneš jakkoliv.

dancamich
11. kvě 2018

S dcerou se rochnim v teple vane cele tehotenstvi a ve virivce jsem byla pred dvema tydny. No saunu bych asi nedala, protoze by mi bylo soufl. Zalezi, jak jsi zvykla.

hojda
11. kvě 2018

Já byla v termálech na úplném začátku těhu, kdy jsem to nevěděla a v té horné vodě jsem normálně nemohla vydržet, dělalo se mi tam špatně (nidky dřív jsem to neměla). Horká voda (jak se dřív dělaly potraty? horká voda a vino), sauna, masáže vice prokrvují tělo a tím je riziko potratu vyšší. Každý si musí rozhodnout sám, zda je ochotný to riziko podstoupit.

grabolina
26. kvě 2018

Já věřím, že tělo každého ví naprosto nejlépe, co je pro něj dobré. Nemusí to být pro každého automaticky to samé. Myslím, že je to pouze přes obavy, které máme, někdy těžké poznat. Já ještě nebyla u doktora, ale třikrát jsem si dala teplou vanu a samovolně mě napadlo, jestli je to dobrý nápad, i když jsem ji mívala ráda. Nějak impulsivně jsem ji tentokrát nikdy neměla tak horkou a nevydržela v ní dlouho. Přesto si myslím, že to bude individuální. Každý by se měl rozhodnout podle svých pocitů.😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru