Sex a dítě v ložnici. Do jakého věku dítěte to lze?

barbarik
29. říj 2011

Je to takový trapný dotaz, ale včera jsem o tom hodně přemýšlela. Do jakého věku si myslíte, že je možné provozovat sex za přítomnosti miminka v ložnici? Nemám odhad, od jakého věku dítě vnímá a chápe. Aby nemělo nějaké trauma... Zajímá mě váš názor 🙂

helcas
29. říj 2011

Myslím, že když miminko nebo batole spí, mělo by to být jedno, pokud je vzhůru, neprovozovala bych to ani u toho nejmenšího 🙂

crawler
29. říj 2011

@barbarik tak malému je rok a půl a zatím je s námi v ložnici...občas ho probudíme, ale většinou ani ne...jinak myslím, že na tom není nic špatného - dřívejší generace tak vyrůstali a nezdá se, že by ze sexu pak měli trauma 😉 Prostě až nastane ten správný čas, tak bude malý spávat ve svém pokoji a bude vyřešeno, ale do té doby to nijak neřeším, lepší když je malý svědkem líbání apod. než aby byl svědkem hádek. Takhle z nás cítí, že se máme rádi, že je vše ok a tak 😉

kathy.skal
5. lis 2011

No my to zatím taky neřešíme a holky máme ve stejném pokoji. Naštěstí většinou spí, když ne a koukají, tak je to takové divné, ale myslím si, že ani ne v roce si z toho určitě nic neberou. Ony jsou rády, že vidí mamku s taťkou 🙂

brisalek
5. lis 2011

ja bych se teda milovat s bdelym ditetem v pokoji nedokazala. Samozrejme , libat se , tulit a treba i mazli je neco jineho, ale sex??? to fakt nechapu. Kdyz spi tak bych rekla,ze tak do 2 let to neni problem. U starsiho podle toho jak tvrde sinka. Ale malokdo ma dnes jeden pokoj, ne? Takze odejit treba do obyvaku snad normalnimu dospelemu nemuze delat problem🙂.

adamka31
5. lis 2011

NO naší dceři je 19 měsíců a zrovna minulý týden, když jsme mysleli, že si hraje jsme na to nějak vlítli a už byla u nás a chtěla se podívat, co to děláme a i když mě přítel přikryl peřinou, stále nás odkrývala. Museli jsme se tomu smát. Takže jsme to vzdali, nechali to na večer, když jsme věděli, že spí ve svém pokoji a nemůže přijít 🙂 do 2 let si myslím, že z toho dítě nemůže mít rozum, ale příjemné to moc nebylo 😖

kathy.skal
6. lis 2011

@brisalek no tak my např. máme 1+1, takže bychom mohli odejít max. do kuchyně na podlahu a dělat to mezi kočkama 😀

brisalek
6. lis 2011

@kathy.skal Jiste samozrejme takovy existuji, proto jsem psala malokdo ne nikdo. Je to kazdeho vec, ja bych to radsi delala na podlaze mezi kockama, kdyz uz to musim mit zrovna ted🙂🙂 nez pred divajicim se 9 mesicnim (natoz pred skoro dvouletym...) ditetem. Me to prijde hnusne, ale jsme kazdy jiny a kazdy mame jiny nazor a nase deti jsou jen nase🙂.

romcovaklarka
6. lis 2011

Já bych před bdícím dítětem teda taky nemohla, ať by bylo jakéhokoli věku. Mně přijde divný, i když kouká pes 😅 Nevím, jestli by z toho mělo mimčo trauma, ale já bych z toho neměla určitě NIC 😀

petrusnp
6. lis 2011

Přesně tak, já bych z toho taky nic neměla a bylo by mi to divný, to se budu s manželem milovat raději v obýváku, kuchyni, koupelně, je přece tolik možností 🙂 ale určitě ne za přítomnosti mého dítěte, ač spí nebo je vzůru a ať mu je 1 měsíc nebo 1 rok, prostě ne 😠

jally
7. pro 2012

Myslím si, že malé dítě to nevnímá, a i kdyby, tak klidně můžete říct, že se tulíte, že vám je zima, třeba 😀 😵

lv
7. pro 2012

@romcovaklarka 🙂 přesný...já jsem nemohla, měla z toho prdlajz, když si v postýlce roční stoupla a začala výskat v půlce noci, ráda, že se něco děje, když je máma a táta vzhůru..a vůbec jsem neměla chuť, koukala pořád jedním okem do postýlky..tak jsme chodili do obýváku..

mamina
1. bře 2013

Než začne chodit do školky,je to naprosto v poho. Tak do tří-čtyř let věku.
Několikrát za ty léta se nám stalo,že jsme byli v nejlepším a malá nebo malej se vzbudil a posadil se na postýlce.Většinou stačí říct:Lehni si zase,broučku,a spinkej.Většinou lehne a spí.
A když ne,prostě přestanem, oblečení si vezmem mimčo k sobě do postele a mazlíme se s ním,dokud neusne.Pak není nic jednoduššího,než ho dát zpátky do postýlky a buď usnout taky nebo pokračovat,podle nálady.V naprostý většině případů si to děti ráno nepamatujou.
Vždyť jak to asi dělali dřív,když v jedný místnosti žili rodiče třeba s pěti dětma?Jakpak by k nim asi přišli? 😀 Nedělám si srandu-já mám dětí šest a téměř 10 let jsme žili u dědečka ve dvou místnostech-děda měl třetí pokoj.A zvládlo se všecko. 😉

tehulkamaminka
23. bře 2019

@brisalek máme 1+1 jeden pokoj, možná by jsme mohli do kuchyně jenže 8 měsíční dcera už se v 6:00 kdy se všichni probudí vyžaduje mléka syn 3,8 roku vstává v 5:00 a manžel chce spát do 10:00 tak jako kdy a jak 😂 to pustím televizi a dám knížku dětem a můžu krásně budit manžel a svádět. Až budou ve škole tak pořídíme větší byt a mezitím už vidím jak se budu opět těhotná stěhovat do nového. Pokud možno řekla jsem dneska manželovi tak tě budu svádět o půlnoci 😁

tehulkamaminka
23. bře 2019

A když se ptá co děláme starší tak řekněme počkej ještě spíme a sme pod dekou. A řeknu mu výdrž pak dostaneš jogurt a mléko

tehulkamaminka
23. bře 2019

Dneska jsem to kvůli kojení přerušovali a pak pokračovali

tehulkamaminka
23. bře 2019

@adamka31 😂 no on taky říká když mu řekněme že ještě spíme že jde taky a chce k nám pod peřinu 😂 takže až budeme ve větším bytě což plánujeme až půjde v 6 letech do školy

tehulkamaminka
23. bře 2019

@mamina páni 6 dětí a žijete jak v středověku v jedné místnosti. No my plánujeme ještě 3 celkem 5 a proto se budeme stěhovat později

barumat
23. bře 2019

Podle mě je zrovna tohle hrozně individuální. Dcera byla salámistka, jako miminko se dost zabavila sama a spíš nevnímala, kontakt spíš nechtěla. Taky hodně a dlouho spala a když se vzbudila, ještě se válela, počítala prstíky a tak. Takže s ní to šlo v jedný místnosti dlouho, naštěstí, protože jsme byli v přestavbě a měli jen tu jednu místnost. Jiný děti vyžadujou hned pozornost a kontakt, jsou bystrý, brzo zvídavý, všechno je zajímá, tam by to tak dlouho nešlo. Jinak dceři jsou tři a už by to teda taky dlouho nešlo, podle mě už tak rok určitě. Vzbudí jí i když si moucha krkne, přes její bdění už by to vůbec nešlo, samozřejmě.

mamina
25. bře 2019

@tehulkamaminka Já jsem psala ve středověku! že byli všichni v jedné místnosti. Třeba i 3 generace. My měli dvě místnosti, když jsme začínali. Dneska máme už dům se šesti místnostmi. ....😃

tehulkamaminka
25. bře 2019

@mamina my se budeme stěhovat do většího až půjde starší do školy, bodou potřebovat pak vlastní pokoj. Možná mě někdo nařkne, že píšu když mám dvě, jenže on do 2 let to nevnímal a teď mu budou 4 no dceři bude 9 měsíců tý je to doufám taky fuk jenže větší vše sonduje, zkoumá a tuhle se mě na WC zeptal kde mám pindíka 😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣 já myslela že umřu a prý co mi je, že krvácím

calvac
25. bře 2019

@kathy.skal 🙂 🙂 🙂 🙂 vyprskla jsem na sebe capuccino. 🙂 🙂

mamina
26. bře 2019

@tehulkamaminka Nemusíte to tak prožívat. V tomhle věku tomu nerozumí. Nám malej cca 2 roky řekl: Hačám. ..Toutám. .... Houkla jsem na něj :Lehni si a spinkej.. A ráno nic nevěděl. A pokud Vás načapal při výměně vložky, tak je to jen přirozená zvědavost. Protože on pindika má, myslel si, že ho mají všichni. Je to naprosto normální, přirozené a žádné následky si neponese, nebojte se. Naše děti se většinou stěhovaly kolem 4 roku, ale když se v noci bály, věděly, že můžou přijít, jen musí zaklepat.A ráno se nám tam často napakovaly třeba 3 najednou....☺

natysnovec
26. bře 2019

Nasi byl necely rok a spala tak jsme na to vlitly jenze se probudila otocila na brisko a koukala na nas jako malej vezen....a jak jsme se smaly tak jsme se na to vyprdly a od te doby...zasadne jen v obyvaku😂😂😂😂