Silné bušení srdce v těhotenství

yerry
3. říj 2016

Ahoj maminky. Chci se zeptat. Posledni dobou se mi casto stava ze mi silne busi srdicko. Tlak mam spise nizsi 110/65 ☹
Dnes je mi celkove blbe. Rano me pobolivalo brisko, to po chvili preslo ale zadychala jsem se u pri rizeni auta.... ted uz je to vse pryc krom toho buseni.... musela jsem jit z prace domu. Citim se slaba a tak lezim ☹
Kontrolu mam za 14 dni.. nevim jestli mam plasit. U dcery si tohle nepamatuji ale taky jsem od 20tt bastila magnezko a navic i hormony kvuli stitne zlaze a ted nic ☹ Mam takovy pocit jestli to nesouvisi s timhle ☹
Kamaradka mi rikakala ze ti v tehotenstci taky mela....

wercs
3. říj 2016

Pokud se necitis dobre, zajdi si k obvodacce at ti udela ekg. Ja mela vysokou tepovou frekvenci a dostala jsem na to prášky, tlak jsem mela v pohode.

maara87
3. říj 2016

Ahoj, mám úplně to samé, zrovna dneska mě to chytlo. Silné bušení srdce, ale slabost jsem zas tak necítila. Tlak mám taky hodně nízký, že by to souviselo s tím? Jsem zvědavá, jestli někdo ještě odpoví... Jo a břicho mě taky včera pobolívalo..

yerry
autor
3. říj 2016

Tak jestli to nema i souvislost se zmenou pocasi?

brouzdalka
3. říj 2016

Tu štítnici máš kontrolovanou v těhotenství? Trpíš na hyper-, nebo hypofunkci?

bachovy_esence_poradna
3. říj 2016

@yerry může se to v těhotenství stávat, protože srdce má o hodně větší zátěž... a hormony jsou velmi silné, ovlivňují fungování celého těla

odpočívejte, více pijte, dělejte si přestávky v práci....je také dobré dávat nohy nahoru...

někdy může být příčinou i nějaký stres, změna počasí také pokud jste citlivější (a citlivost může být v těhotenství větší)

pokud by to nepřecházelo, tak lépe na kontrolu

yerry
autor
3. říj 2016

@brouzdalka ai jedno. Jen se mi delaji jakesi uzliky nekde. Mam to na voce mistech. Dcery jsem brala nejake hormony jen asi "aby se nereklo"
Ted mam krevni testy na vybornou a proto to nikdo neresi 🙂

bajuliss
3. říj 2016

Ahoj 🙂 ja mam tlak tak ok 120/70...ale tep mam rekordnich 130... Takze taky to citim... Nekdy citim to buseni ikdyz sedim a nic nedelam ( trochu pocit jak kdyz cekam ve skolni lavici, az me ucitelka vyzve k tabuli, abych precetla referat)... Takovy divny pocit stres, nervozita a trema dohromady... Sestricka rikala, ze se to obcas v tehu deje, ze tehulky maji obvykle vyssi tep (ale ne az tak vysoky) a ze pokud to do pristi kontroly nebude lepsi, zacnou ten tep nejak resit.

yerry
autor
3. říj 2016

@bajuliss jo jo jak popiusujes jako pred zkousenim 😀
Nicmene me ut to preslo. Uvidim co bude zitra. Kazdopadne nejpozdehi na kontrole se poptam a kdyby se to moc vracelo tak si skaknu k lekari drive 🙂

nuggett
6. říj 2016

Mám to taky...tlak spíš nižší, beru léky na štítnou žlázu, a magnezko na bolení břicha. Občas mi buší tak že mám až zvláštní pocit jakože se nemůžu nadechnout....ale všechny vyšetření jsou ok...takže neřeším 😊

yerry
autor
6. říj 2016

Ja jsem to id toho dne nemela. Respektive ne v takove mire
.. sem tam vuce zabusi ale nic hrozneho. Ale celkove se necitim fit. Asi to je tim pocasim. Mam pocit ze toto tehu mne zmaha vic nez u dcery... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru