Škodí kouření v těhotenství?

jitulinkaaa
6. zář 2014

Holky chtěla bych se zeptat na kouření v těhotenství. Jsem kuřačka dost sem to omezila, ale nemůžu bez cigarety být. Myslíte si že je to škodlivé pro miminko když kouřím deně 15 cigaret slimek? Já myslím že to neškodí ničemu a že zdravý miminka záleží na genech rodičů. Moje máma taky kouřila v těhotenství a sem zdravá. Můžete mi napsat svůj názor?

kacinda
24. čer 2018

Já bych nerada propagovala, že kouření není nijak škodlivé, to určitě je, ale chtěla bych napsat svoji zkušenost. Moje mamka kouřila když byla těhotná se mnou i ségrou. Samozřejmě co nejméně, ale jak já tak ségra jsme zdravé. Žádné adhd ani abstinenční příznaky jsme neměly. Prý jsme byly hodné holky od malá a ve škole nám to oběma taky šlo, ségra chce být dokonce doktorkou. Já v tehu taky nezvládla přestat a děti mám taky zdravé, taky bez abstinenčních příznaků, v šestinedělí jsem ani nevěděla, že je mám doma. Malý má akorát alergickou rymu a tu zdědil po tatínkovi, který je nekuřák. Kouřila jsem slimky a taky si každou zapálenou cigatetu vyčítala, občas z toho na mě až padaly dépky jak jsem neschopná, když jsem si pročítala různé diskuze kde všechny ženské hned matky kamenují, že přestat nezvládly. Vím, že to ode mě bylo sobecké, že jsem přestat nedokázala, ale i tak děkuji za to, že mám zdravé deti

pasiba
24. čer 2018

@dominikaanovakova Já bych zkusila teď vydržet na co nejméně cigaretách a pak zkusila nějaké centrum? Ono to pro toho nového človíčka nejsou moc dobré vyhlídky když okolo něj budou všichni od známých po rodinu kouřit. Asi ho čekáji podobné problémy jako máš teď ty. Neodolá a nikdy nepřestane, protože všichni okolo kouříte. Posilovat vůli a sebevědomí .... Možná, že když budeš vic myslet na miminko a jeho budoucnost půjde to líp

dura175
24. čer 2018

@kristyna99 Jasně, ať si každej dělá, co chce. A pak pěkně všichni zacvakáme ze zdravotního pojištění léčení těch, co si dělali, co chtěli...
@dominikaanovakova No ve vašem případě je to asi jedno, jestli v těhotenství kouřit budete nebo ne. Páč to dítě stejně bude žít v kouřovém oparu, když kouří všichni okolo, a nejpozději tak v 9 letech začne kouřit taky... A to nejsem ani matka ani militantní.

letadylkokane
24. čer 2018

@pasiba mas pravdu, jen doplnim, ze je to taky kus od kusu. Moje babicka i deda kourili, ale mama je nekurak. Cigarety ji ale nijak extra nevadi, jen v tom nevidi smysl... 🙂

pasiba
24. čer 2018

@letadylkokane To určítě. Byt to tak možná nemusí, ale ..... Co je větší pravděpodobnost. Moje kamarádka ze základky je krásný příklad. Doma jim kouřil snad i botník a pamatuji si jak ji i učitelka upozornila na silný zápach z cigaret a dnes zije na pokraji bídy se třema dětma a cigarety si nikdy neodpustí. Jedno dite má diagnostikovanou hyperaktivitu a druhé je " jen" neposedné a ubrečené a teď vykuřuje třetímu 😢 ja bych se asi kvůli dětem opravdu snažila s tim něco dělat, ale je to asi proto, že to vidim celý život u te kamarádky 😢 ale je pravda, že se mi to mluví. Nikdy jsem u kuřáků nevyrustala a i se mi vyhl sklon k zavislostem

letadylkokane
24. čer 2018

@pasiba u te kamaradky se taky seslo vic faktoru, ze skoncila tak, jak skoncila. Pravdepodobne nizsi intelekt, nizsi socioekonomicka trida a s tim souvisejici spatny vyber partnera. S chudobou a nizkym IQ zase souvisi spatne stravovani a celkove spatny zivotni styl... a tim padem i vyssi pravdepodobnost vyskytu ADHD. Cigarety jsou hracem v poli, ne jedinym duvodem.

pasiba
24. čer 2018

@letadylkokane Sešlo se ji toho vic to ano. Včetně výběru těch partnerů. Ale IQ problém není. To ne. Ona vidí to jak zije, ale už je to tak zaběhnuté ( i od rodičů ) že s tim už nic ani dělat nebude. Kvůli kouření ja nikdy nikoho odsuzovat nebudu ( nedelam to ani u kamarádky ) ale díkybohu, že mi rodiče dali základní předpoklad že dnes jsem absolutní nekuřák a místo cigaret jsem tento měsíc investovala do tašky do školy pro moji dceru 🙂

letadylkokane
24. čer 2018

@pasiba hehe, to te slechti, jsi fajn 🙂 Urcite se da nekourenim dost usporit. To jo. Ja kourim prdlajs, ale manzel uz by usetril tak patnact stovek mesicne urcite...

pasiba
24. čer 2018

@letadylkokane Můj přítel přestal před rokem a tolik si ho za to važím 🙂 kvůli miminku .... a je to CHLAP co kouřil od čtrnácti 🙂 je pravda, že přibral 15 kilo Koblížek Můj, ale zvládáme se třema dětma dokonce i šetřit ❤

agneska7
24. čer 2018

@letadylkokane no to setreni penez no nevim pred tehu jsem kourila a pokud by clovek neodkladal kazdy den ty prachy tak se to ani nepozna

pasiba
24. čer 2018

@agneska7 tak si je bokem dávej jako my a budeš opravdu hodně překvapena z vysledku 😨

lajochova84
16. črc 2018

Hele, neboj, moje máma taky kouřila a taky mi jich není. Ale doporučila být ti slabouckou knížku Allan Carr, snadná cesta jak přestat kouřit. Já ji přečetla za čtyři hodiny a fakt prestala. Kouřila.jsem hodně a když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, kouřila jsem.jeste asi týden, pak si ji přečetla a fakt prestala. Jako, těhotenství je nejlepší motivace přestat. Pokud to nezabíralo, zkus tohle. A navíc já měla že začátku hroznou euforii z toho, že to jde -nekourit. Držím palce, každopádně kouřením miminku nijak neprilepris...

lajochova84
16. črc 2018

Ježíš, teď jsem si všimla, že je to 4 roky starý příspěvek... Doufám, že dítě je zdravé jak řípa i bez mé rady 🙂

barulina
Autor odpověď smazal
Zobraz
vaseli16
2. zář 2018

No tak nevim no,ja teda taky kourila ale pak jsem si rekla a dost cigarety zlomila a pak mi to smrdelo a nedelala jsem to kvuli sobe ale.kvuli tomu malickemu a kdyz prisla chut radsi jsem sito dala lizatko,vis kdyz chces jde vsechno a uznejde jen o tebe ale i o to male alespon to razantne omez.

misa2906
10. zář 2018

@jitulinkaaa Ahoj 😇 Já kourila celých 9.mesicu ☺️ A také ne moc málo,každý den sem jich vykouřila tak 12. A mám krásného zdravého syna ☺️

gruyerre
10. zář 2018

No, mně se vážně líbí, když někdo prohlásí pár dní/týdnů po porodu, že kouřil, ale má zdravé dítě. Je vážně smělé tohle prohlásit, tak brzo. Samozřejmě všem miminkům přeji zdraví, bez ohledu na to, jestli pro jejich zdraví udělaly něco dobrého jejich matky.

begavan
10. zář 2018

Kouření v těhotenství teda fakt nechápu a přijde mi to sobecky a vrcholně hnusný. Vykurujici ženská s břichem je fakt masakr. Nedovedu si představit, že bych tam kazdej den miminku dobrovolně posílala takovej sajrajt. Z některých příspěvků tady mi přijde, že je to maminkám úplně ukradený, pomalu jako kdyby na to byly pyšný.

kepu
10. zář 2018

@misa2906 chudak syn ...!!!!

lajochova84
10. zář 2018

@begavan ono to zas tak škodlivý nebude, když se rodí zdravé děti. Neříkám, že to jsou zrovna vitamíny, ale ne každé dítě to nějak poznamená

aktakd
10. zář 2018

@lajochova84 To je dost silne tvrzeni. Koureni tedy neni nezdrave? Jak vite, ze je to nepoznamena do budoucna?

misicka1988
10. zář 2018

@lajochova84 To že se narodí zdravé miminko ještě nic neznamená. Projevit se to může za pár let. Třeba astmatem či jiným problémem... Přijde mi to jen jako alibismus kouřící těhotné.

begavan
10. zář 2018

@lajochova84 některý dítě to nepoznamena, některý třeba jo... Tak proč to riskovat?

lajochova84
11. zář 2018

@begavan to máš samozřejmě pravdu. Já bych to třeba i riskla, ale představa, že se budu muset před tatínkem s cigaretou schovávat jak puberťák, tak jsem radši přestala.

jajullka
11. zář 2018

Tak do tehle diskuze jsem vlezla jen tak ze zvedavosti neb mne zaujal ten nazev a myslela jsem si, ze je to vtip. Mam husi kuzi z toho, ze neni. Chudaci deti sobeckych kuraku, pro ktery je vlastni pohodli prednejsi. Ano, dite se muze narodit zdrave i alkoholicce, ale proc bych proboha odhrozovala zdravi sveho ditete od sameho pocatku? A jaky vzor mu davate do zivota?

niki1107
11. zář 2018

Stupidni diskuze a pres to nejede vlak. Ja pred zjistenim těhotenství taky byla kurak a s dvema carkama na testu jsem s tim z vteriny na vterinu sekla. Protoze tady nejde o me, ja si zdravi libovolne na vlastni zodpovědnost muzu kur..t sama, ale to male nema moznost volby. Ze zacatku me i několikrát chut na cigo chytla, ale neodpustila bych si, kdyby to melo nejakej vliv na malou. Dite je dar a pozehnani. Za měsíc mam TP a uz vsechny upozornuju, ze k male nikdo smradlavej nebo s cigaretou chodit nebude. Jo a vite co? Muj muz s tim po me sekl taky. Jen kvuli nam a to kouril skoro 20 let. Takže at se nekdo nevymlouva, ze to nejde!

gruyerre
11. zář 2018

A nejenže některé matky kouří v těhotenství, ale pak po narození dítěte mu vykuřují pod nos jedno cígo za druhym, protože to přece nejde, se kvůli dítěti omezit. Co na tom, jestli bude dítě zdravé, proč ho neohrozit astmatem, rakovinou plic a jinýma chuťovkama, nejdůležitější je, že si máma s tátou dají cígo...

lajochova84
14. zář 2018

@misicka1988 neříkám, že není nezdrave. Jen to, že ne na každém dítěti to zanechá zdravotní problém. Naši kouřili oba, máma i v těhotenstvích a astma nemáme ani jedna. A není to alibismus, já v těhotenství nekourila.

misicka1988
14. zář 2018

@lajochova84 No a tak proč to pokoušet ?? Může a nemusí být zdavé. Není to jen astma. Spoustu zdravotních problémů si s tím ani nemusíš spojit. Myslela jsem alibismus jakékoliv kouřící těhotné. Ne přímo tebe...

lajochova84
14. zář 2018

@misicka1988 jak už jsem psala, máš pravdu (nicméně kromě bolavých kyčlí a teď už i zad nemám žádné problémy) prostě to není zdravé a každá kuřácká by s tím měla sejmout už jen z toho důvodu, že lepší motivací už mít nikdy nebude.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru