Škytavka miminka v bříšku. Cítily jste to někdy?

martinka24
25. dub 2007

Čau holky, taky se vám stává, že cítíte jakoby mělo miminko škytavku?U mě se to stává docela často a někdy malej škytá docela dlouho - jestli je to tedy škytavka....jsem ve 35.tt.Břicho mi při tom nadskakuje v pravidelných intervalech a v místech dole, kde už má hlavičku cítím mírné "ťukání".Je to normální???

petulinec
12. dub 2010

ja jsem ve 31tt a malej škytá,kope,převalu je se,občas mám pocit že už se to nedá vydržet,ještě k tomu je v šikmé poloze,tak že když se převaluje au bolí to jak čert :( jen mě zlobí jedna věc,občas se mi zdá,jako by se třásl,nebo třepal,je to normální?

crawler
13. dub 2010

petul: ten třas - to my máme taky...proto mu říkám Vibroušek..ale nenapadlo mě, že by to nebylo normální...osobně by mě zajímalo, co to dělá za pohyby...? jinak škytavku má´me denně 🙂

eloana
13. dub 2010

Ahoj🙂 petulinec- tak to jsme na tom stejne.Malej je take v sikme poloze ,takze kdyz se prevaluji, tak to docela boli.
Jinak skytavku ma nekolikrat denne-je to takove pravidelne tukani- treba 40 za sebou.

lidiab
24. črc 2010

Ahojky, posledni 4 dny maly v brisku skyta kazdy den, dnes uz dvakrat. Pocit je to trochu zvlastni 😝 Jsem rada ze jsem nasla tohle tema a uz vim ze to neni nebezpecne 🙂

imzadi
3. led 2011

tak me malej take skyta, nekolikrat denne a to i vic jak pul hodiny, chudak, musi ho to pekne unavovat...me teda jo 😀

rachomejtle
3. led 2011

když sem čekala první dceru tak taky škytala několikrát za den a já vyplašená sem to řikala doktorovi,že jestli je to normální?! On mi řikal budte ráda,aspon o ní víte...Tak ted,s tou druhou jsem teda ráda,ale že by to bylo něco příjemného takle o páté ranní...no nevim 😝

luciebx
3. led 2011

ahojky ja kdyz byla tehu tak sem mela skytavku snad na dennim poradku a taky docela dlouho.. no bylo to legracni.. mimi sebou hazelo a brisko mi skakalo jako o zivot.. no a kdyz se maly narodil tak tu skytavku mel taky hihi.. ale postupem casu to odeznelo a ma ji ted jen kdyz se prepapa.. nemas se ceho bat.. je to normalni..

tynucha
16. led 2011

Můj první kluk škytal v těhu ostošest jak jen jsem začala cítit pohyby, třeba i 5x denně a pokračovalo to i po porodu, po každém kojení škytal 🙂 Bylo mi ho líto, jak se mu celý tělíčko otřásá, ale on u toho i zvládal spát. Prostě spal a škytal si u toho 😀 Naštěstí nebyl blicí, to nevím, jak bysme řešili. Druhý kluk teď v těhotenství to stejné - škytá třeba i jen když se prudčejc pohnu nebo se leknu. Mohlo by to být množstvím plodové vody? Já jí pokaždé prý měla hodně. Takže holky buďme rády, víme aspoň, že máme aktivní zdravý mimina.

balisek
23. led 2012

Ahoj holky, chci se zeptat, malej taky pořád škytá,máme skoro 25.tt furt tam cuká, ale dneska se mi zdálo že měl v noci škytku,ale šíleně tam sebou házel a hrozně kopal až to docela boblelo,tak nevím, co si z toho mám vybrat:( 😢

kacka20
23. led 2012

kdyz jsem cekala Kačenku tak skytala skoro porad 🙂 a jak se narodila tak škytala taky často 😀

smoulinka.ciko
23. led 2012

😀 Zrovna škytáme 🙂 Jinač ji máme taky poměrně často 🙂

crca
23. led 2012

Měli jí dost často,nejvíce snad od 33tt,to byl někdy masakr 😀 a oba najednou 😀 Ležela jsem v nemocnici a když jsem jednou šla jednou na monitor,tak to ani nešlo natočit,protože škytali tak,že to přehlašovalo ten tep a nešlo to změřit 😀 😀 ležela jsem tam hodinu než se doškytali a mě mohli těch 20min natáčet 😀

mrketicka19
3. únor 2013

ahojky....🙂
jsem v 37 tydnu a malej ma furt skytku🙂 jakoby tam chlastal...🙂😀

kamino
3. únor 2013

Prcek byl taktez skytavej,zvlast jak uz byl hlavou dolu,tak to byla lahudka😉 mocak si uzil😉 taky mu to zustalo po porodu a dle dr je to pry normalni. Pomahalo mu zmenit rytmus dychajni napr.pri kojeni.

petrusew
3. únor 2013

cca od 35tt. Doktor mi říkal, že je to dobře, že miminko tak tr=nuje dýchání a plíce 🙂 Ale bylo to hustý 😀 Malá moc nekopala, za to škytala o sto šest 😀

lukaseklukasekd
22. únor 2015

Zdravim vsechny. Mam 35TT, naposled u dr mi rekla, ze je otecena zadeckem dolu.. Ted nevim co to je nahore se nekdy objevi mala boule, ktera pravidelne mizi a objevi. dalsi vec dole v podbrisku obcas citim pravidelne drobne tukani nebo skytavka nevim, citim to i nevim jak to popsat u konecniku...cca tak 5 az 10 min, trosku je to neprijemne kdyz to citim ve spodku... Diky za odpoved 🙂

dianamia
30. bře 2016

@evulinkab mě mimi také skyta několikrát denně , zrovna teď, tak jsem šla hledat nějakou diskusi a jsem ráda, ze nemám sama uskytany bříško 🙂

biedronka10
29. kvě 2017

Je normalni, aby mala skytala vcera vecer delsi dobu a ted zase? Mam o ni strach, prijde mi to, ze k tomu dkytani to ma snazzsi,kdyz ja se pretocim na pravy bok. Diky za info

ladyhacek
29. kvě 2017

mě škytal - já si myslím, že to jsou pohyby a pak mi to DR řekl že škytá 😀

nevesta2708
29. kvě 2017

Jj, skyta tak 2x denne 🙂

biedronka10
29. kvě 2017

@nevesta2708 takze se nemam bat, je to v poradku? Dekuji moc

slimacikmia
29. kvě 2017

@biedronka10 úplne v poriadku, malý škytal celkom často, niekedy 2-3x denne. Po pôrode mu to chvíľu ešte ostalo 🙂

nevesta2708
29. kvě 2017

@biedronka10 urcite se neboj 🙂 miminku se dari krasne :*

biedronka10
29. kvě 2017

Holky dekuji moc za uklidneni. Jak se blizi porod tak mi hrabe a citim uz nervozitu a vsechno me div neprekvapi. Njn prvorodicka, asi se zaradim mezi histerky

katte2016
29. kvě 2017

Je to uplne normalni a dokonce to skytani bylo videt i na brisku 🙂 Mala dost skytala i po narozeni 🙂

slimacikmia
29. kvě 2017

@biedronka10 to je normálne, ja som kvôli tomu tiež plašila 😅

biedronka10
29. kvě 2017

@katte2016 jj to me taky nadskakuje bricho. Kdyz skyta tak je to jak kdyby se vratila z hospody a uplne se zjikala 😀 tak jo dekuji za uklidneni

normalnimatka
29. kvě 2017

mně díte škytalo 3x denně a docela dlouho... zůstalo mu to i dlouho potom:/

katte2016
29. kvě 2017

@biedronka10 Neni zac a chapu te, taky jsem vysilovala kvuli kazde malickosti 😀

lenusaak
29. kvě 2017

@biedronka10 mně škyta asi trikrat denne , trva to snad nekdy i deset minut. Mame to maly hltavce plodovy vody😃 Neboj se, pro miminko je to bezpecny😊😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru