Sofie, Viktorie?

i_vet2
2. led 2022

Ahoj holky už před prvním tehu se mi líbila tyhle jména pro holčičku (no máme Dominička)😅 teď by to měla být holčička tak přemýšlím není teď téhle jmen až moc? Holky co máte děti ve školkách školách kolik mají ve třídě třeba sofinek či viktorek? 😀 vnímáte to jako už a jejee zase další sofinka😨😀 já tak vnímám a jeje další emicka a ella a emily 😀😀😀

marcicek84
2. led 2022

@i_vet2 Viktorka jedna,Sofie zadna

felixfelicis
2. led 2022

Sofinky dvě, Viktorka jedna. Jo, je jich moc, Sofie = holčičí verze jmen na - (i)áš 🙂

lucie7411
2. led 2022

@i_vet2 u nas ve skolce je 5 trid a nase Viktorie je tam jedina a ani v okoli zadnou nemame. Za to Sofinek je ve skolce min. 10 a v okoli a u kamaradek mame take same Sofinky.

pipi_puncocha
2. led 2022

Viktorie mi přijde, že už jsou spíš starší. Že to frcelo tak před 10-15 lety. Sofií je hodně, teď poslední dobou hodně slyším i Žofie.

ladyhacek
2. led 2022

U nás v okolí Sofinka. Ono to jde krajově, co jsem četla příspěvky ohledně jiných jmen a jejich četnosti.
Záměr se spíše na svoje okolí. A nikdo ti nezaručí, že tam z ničeho nic nebude víc 😂
U mladšího syna jsme si přála Nelu, žádnou jsme neznala. Když se narodil tak jsem zjistila, že v našem okolí 4.
Za mě je lepší Viktorie 😉

michaela666
2. led 2022

Během posledních 3 let co porodily kamarádky a spolužačky znám 5 Sofií ( do té doby žádnou) a Viktorii jednu. Řešila bych akorát jestli se neopakuje jméno ve stejné generaci v rodině nebo u kamarádů co se setkáváte pravidelně. ( My to tak měli se jménem Daniel, byli by 3 pohromadě a to jsme nechtěli.) Ve školce už bych se tím nezaobírala. Za mého dětství to byla samá Martina, Michaela a Veronika. Vždycky jsme si je odlišili zdrobnělinou, přezdívkou,...a nikdo neřešil, že jsou 4 ve stejné třídě.

martiniquest
2. led 2022

Sofie jsou jako mor. V nasi skolce ji je nekolik. Viktorie ani jedna.

jaja01k
2. led 2022

Starší syn má ve třídě Sofinku, mladší Viktorku. Znám ještě další dvě malé Sofie a jednu Viktorii.
V našem okolí je nejčastější dívčí jméno Julie. Častá je i Amálie, Nela, Eliška.

sorboni30
2. led 2022

@i_vet2 taky cekam miminko a jedine co me zajima,kdyz je nas v cele rodine hodne..jestli se jmeno neopakuje. A nemaji ho nasi kamaradi. Treba Sofie maji obe moje sestrenice, Viktorii ma bratranec takze bych zvolila jine jmeno 😉😀 Každopádně bych poradila aby jsi to řešila taky. Neres okoli tak daleke..ale res rodinu, pratele.. nebudes zit s cely svetem ci okresem, budes se stykat jen s urcitymi lidmi 😉

sirinfirst
2. led 2022

Syn (4 roky) má ve třídě 2 Sofinky a 1 Viktorku

zelenaesmolda
2. led 2022

@i_vet2
Je jich moc,hlavne teda Sofinek.

jako_mala_holka
2. led 2022

Já mám sice dceru malou, ale Viktorii neznám žádnou, Sofie dvě minimálně... Víc se mi líbí Viktorie
Ale takhle, my dali jméno, které okolo nás není, všichni nám říkali, že se nedává... No, narodila se naše malá a hned měsíc na to byla v našem městě další holčička se stejným jménem 😄 takže nikde nikdo a ony dvě spolu klidně můžou chodit do školy/školky 😉😄 ale je to běžné jméno, takže mi to nějak nepřijde

lucinka_16
2. led 2022

@i_vet2 Syn má ve třídě 3 Sofinky, Viktorku žádnou. Jednu další Sofinku známe.

lovemusicsun
2. led 2022

Sofinky má přímo ve třídě dvě, Viktorku žádnou. Stejně tak jsou tam ale dvě Emy a dvě Nely, kluky jsem moc nekoukala, ale určitě by se tam našel Matyáš. Jak psala paní výše, pro mě byla důležitá také spíše rodina, to jak se mi jméno líbí a to jak se jméno hodí k příjmení. Pro kluka jsem moc chtěla Kubíka, ale už ho v rodině máme i se stejným příjmením, tak jsme vybrali jiné jméno.

milisent
2. led 2022

Pracuji ve skolce a v cele skolce mame jednu Sofii a Viktorku zadnou

pratensis
2. led 2022

Z okruhu našich kluků (MŠ+1. třída ZŠ) znám jednu Sofinku, Viktorky asi čtyři. Celkově vnímám tato dvě jména jako velmi častá.

barmil
2. led 2022

@i_vet2 Viktorek je všude kolem jak nasr.. Úplná epidemie, v 6. třídě u dcery jedna, ale ted kolem syna 18mes je jich víc jak 10 v tom rozmezí 2-4roky. A všude slyším Viki, Vikinko.. Je to hrůza. Chudáci holky, ve škole budou dostávat čísla, aby mohla učitelka vyvolávat.

anabel321
2. led 2022

Máme doma Viktorii a Valerii 🙂

lucie7411
2. led 2022

@anabel321 take mame Viktori a Valerii a jeste Kristynu a Dominika ❤

aspie83
2. led 2022

@i_vet2 Sofií je všude kolem moc, stejně jako Elišek a Aniček 🙄 Viktorií je o něco méně 😉

lucie7411
2. led 2022

@barmil nas tenkrat bylo ve tride 5 Lucii 🙈🙈 a mame Viktorku a v okoli zadnou nemame a ani ve skolce zadna neni🙈

vacel1
2. led 2022

Máme Viktorii a ve školce je jich dost a ne jen ve školce,i čtyři spolužačky mají Viktorii. Prosadil si ji manžel, já chtěla jiné jméno, v porodnici mi říkali, že jsme měli dát to. Viktorie tam byla ten týden asi čtvrtá.

treasurka
2. led 2022

@i_vet2 Sofčy myslím dvě, Vikčy určitě dvě ve školce a další v okolí.

stef9328
2. led 2022

Ja mam Sofia a Victoria dcery😊 znamy maji taky Sofinku a Vicktorku. Ve skolce minuly rok Sofi byla jedina a tedka jsou ve tride 2 Sofinky. Viki do skolky jeste nechodi. Ale v cele skolce je myslim jen 2 Viktorky.
Ja chtela Sofia a Olivia ale manzel s Olivii nesouhlasil, proto mame Victoria a nelituju. Sofia- moudrost, Victoria- vitezstvi. Takze vyznamove taky nadhera!

izz76
2. led 2022

Sofinek je hodně, mě už to jméno ani nepřipadá hezké, hlavně oslovení Sofčo, to je děs.. Stejně tak hodně je Elinek všeho druhu.. Viktorie si myslím tak davová není.

veruuu_kubesovic
2. led 2022

Sofinek je všude strašně mooooc...
Dala bych Viktorii❤️

escapelle
2. led 2022

Mám Viktorii, je jí 12. Ve škole,školce,kroužkach byla jedna další. Plus mám kamarádku z daleka která má stejně starou Vikušu. Sofie bylo i mé oblíbené jméno. Ale nesměli by jí říkat Sofinko. To mi prostě rve uši😂..a tak by ji samozřejmě všichni říkali 🤦‍♀️Sofii jsme pár potkali,ale určitě méně než Elišek,Em a El☺️

katie87
2. led 2022

Sofie i Viktorie , u nás na maloměstě (5tis. obyvatel) je jich dost a všechno vesměs ehm romové a podobné existence. Nelíbí se mi tyhle rádoby moderní jména. Teď se sami rozhodujeme a každý radí Mia, Lili,... To je pro mě šílený, kór až jim bude 70😀😀.

anabel321
2. led 2022

@lucie7411 my ještě Matěje 🙂. Valinka se narodila teď 23.12.2021 🙂

janina92
2. led 2022

@i_vet2 Sofie znám asi dvě, Viktorku žádnou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru