Spánek v těhotenství a polohy při ležení

mikulka
9. čer 2008

Ahoj holčiny, ač ještě nemám nějak velikánské břicho, posl. dobou se mi špatně spí, nevím, jak si lehnout.
Na zádech mám pocit, že se napíná děloha, tak to moc nejde, bolí mě pak břicho, a na boku je to také nepříjemné. Bříško je už přece jen těžší, tak jako by pak tahne ke straně. Navíc teď spím dočasně na maxi tvrdém lůžku a z něho mě bolí právě i břicho ☹ . Myslím, že bříško s miminkem by mělo být na spaní jako v bavlnce? Podkládáte si nějak břicho, nebo máte kojící polštář, nebo jak to udělat, aby spánek byl příjemný pro mne i miminko?

mikulka
autor
11. čer 2008

Puls jsem měřila normálně, palpačně (jsem bývala dětská sestra 🙂 ). Ale je to tak, že v těho he vyšší, také jsem se to už dočetla. Já měla i vyšší tlak, 135/60, ale zase je snad důležitější ten spodní, tak snad to bude v pořádku. Já se dokážu tak vyplašit.
Těm měřícím elektro přístorjům také moc nedůvěřuju.

vojtisek2007
11. čer 2008

Ahoj holky,
termín mám zhruba za týden, břicho jak balón,ale spím více méně na něm - na zádech nemůžu - to mi mimi nedovolí a zuří jak bejček a na bocích mě pak strašně bolí kyčle - ikdyž spím podepřená s kojícím poštářem - takže já jedině na břiše... 😲 😲 😲

fiallinka
11. čer 2008

mikulka: no, já ten polštář už mám, ale spát se na něm moc nedá, je dost plný - kdybych z něho vypustila kuličky, tak to určitě půjde, ale zatím mi nejlíp vyhovuje spát na boku, ale pod sebe namuchlat peřinu, a taky tak nějak mezi nohy...

mikulka
autor
12. čer 2008

fialinko, možná je ten kojící polštář až po pokročilejší těho, viď? J8 to atky teď dělám tak, že i dám pod sebe peřinu a mezi kolena malý polštářek a je to lepší. Ale nesmím spát na tvrdé posteli, to pak děloha trpí.

bustik
12. čer 2008

Dneska jsem poprvé chtěla zkusit spát s malým polštářkem pod bříchem. Nejlíp se mi spí na břiše, ale to už bohužel nejde, tak že budu ležet na boku taková víc překulená na břicho a právě vystlaná polštářem. Spalo se mi báječně, ale ráno jsem zjistila, že si ke mě přišel v noci lehnout náš kocourek a já pak byla místo polštářem vystlaná právě kocourkem 😀 Prostě jsem na něm půl noci, na chudákovi, ležela 😀

berynka
12. čer 2008

Během těhotenství jsem spala v pohodě. Jen mě budilo břicho, když jsem se chtěla překulit na druhý bok. Mezi kolena jsem si dávala peřinu nebo polštářek. Ke konci mě hodně bolely kyčle a musím říct, že to trvá doteď. Někdy bych bolestí brečela, když mám vstát a zrovna ležím v blbé pozici. Spaní na zádech jsem se snažila vyvarovat, ale stejně jsem se často budila na zádech a s rukama nad hlavou 😅

natali.m
12. čer 2008

Bustik: teda to s tím kocourem mě fakt pobavilo 😀 😉 já jsem taky byla zvyklá spát na břichu a teď nevím jak si ustlat, ale statečně pod sebe tlačím peřinu, tak to docela jde...

petule.h
12. čer 2008

já pořád spím tak polo břicho polo bok a nemám problém, ale pamatuji si jak jsem v porodnici i po císaři hned jak mě převezli z JIP okamžitě zalehla poloha břicho 🙂

mikulka
autor
12. čer 2008

bustik, ha, to je teda dobrý 😀 Já mám taky kočku, ale ona by pode mnou asi nevydržela a utekla 🙂 M8š nějak hodného kocourka, haha 😉 😀

spetra
24. čer 2008

ahojky, já spím na boku - objímám po celé délce peřinu a přikrytá jsem pouze dalším povlekem v těchto vedrech

anifeee
4. srp 2010

Čaute maminy...mam dotaz...jsem cca ve druhém tt...Bříško ještě nemám,ale jsem zvyklá spát na bříšku...A vždy když se probudím uprostřed noci, cítím jak se mi to bříško napíná.Tak si musím lehnout jinak.Myslíte,že v tomhle stadiu těhotenství ještě plodu neškodím??? 🙂 Dik za odpověd

ratatooy
4. srp 2010

Anifeee určitě mu takhle ještě uškodit nemůžeš mě doktor řekl že se nedoporučuje spát na břiše až někdy od 6měsíce ale to si nedovedu představit protože to já měla už velky břicho,ale už v tom 2tt to může byt nepříjemný na něm ležet,taky jsem byla zvyklá ale pak jsem si ůplně sama od sebe odvykla.

jennyska
25. únor 2014

Ahoj @ratatooy @anifeee @spetra @mikulka @petule.h @natali.m @berynka @bustik @fiallinka @vojtisek2007 a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Spánek v těhotenství https://www.modrykonik.cz/spanek-v-tehotenstvi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti se spánkem v těhotenství, pomůžete další spoustě těhulek, které si právě prochází stejným obdobím a spánek v těhotenství právě řeší. Vaše rady, tipy a doporučení určitě ocení! Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

pettramm
5. črc 2014

Zdravím... Chci se zeptat jak je to s tím spaním na zádech? Spím tak moc ráda nejvíc teda na levém boku ale záda jsou mi pohodlnější jsem 14 tt děkuji za rady 😉

makuka88
5. črc 2014

@pettramm To je celkem dobrá poloha, bok a záda jsou ideální ne ? já spím na břiše, zatím mi to nevadí ... taky nevim zda je to v pohodě ...

alcar
5. črc 2014

@pettramm zatim si, myslim, poloha na zadech nevadi. Ale uvidis sama, ze s rostoucim brichem ti to bude neprijemne. Bricho bude tlacit na dolni dutou zilu a bude se ti spatne dychat. Kamaradka v teto poloze omdlevala. Ja v dobe, kdy uz se tocily monitory take nemohla byt na zadech, blbe se mi dychalo a tak nejak celkove mi bylo mdlo.
Na zadech jsem lezela vzdycky jenom chvili nez jsem sla spat, abych si trochu natahla zada a pak uz celou noc jenom na bocich. A stridala jsem to, nedodrzovala jsem vylozene jen levy bok.

alcar
5. črc 2014

@makuka88 pokud ti to zatim nevadi, tak taky... Proc ne... Ale s vetsim brichem uz ti to nepujde. Kdyz uz me bolely boky, tak jsem pak lezela jakoby na polobrise s predsunutou horni nohou. Muzes pouzivat i kojici polstar. 😉

makuka88
5. črc 2014

@alcar jj taky často dávám nohu abych neležela vyloženě přímo na břiše, ale většinou se tak probudím 🙂 ono až to nepůjde tak to asi nepůjde 🙂

alcar
5. črc 2014

@makuka88 no ja pak mela pocit, jako bych lezela na balone. A docela to bolelo. Takze poloha na brise fakt nesla.

makuka88
5. črc 2014

@alcar občas se mi taky stane, že to cítím jako balonek...ale ne vždy ... zajímavé

terezazizalka
7. říj 2014

Ahoj, mohu poprosit,také se mi špatně spí. Na zádech,katastrofa a na boku jako kdyby mi na bříško někdo položil cihlu. Máte zkušenost s tím těhu polštářem?Kamarádka ta je sním velice spokojená.Děkuji za radu

alcar
9. říj 2014

@terezazizalka urcite si ho kup, potom ho vyuzijes treba pri kojeni. Ja si bricho podkladala takovym malym plochym polstarkem. Pak jsem tezce litovala u porodu, kdy jsem musela byt napojena imrvere na monitor, ze jsem si ho nevzala. Kontrakce bolely a jeste me to bricho tahlo. Pri dalsim porodu si ho urcite vezmu.

terezazizalka
10. říj 2014

@alcar Děkuji za radu, Jsem sice ve 14tt ale bříško mám opravdu velké. Přítel mě podkládá polštáři ale není to ono.Děkuji moc určo objednám

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru