Spaní na břiše v těhotenství, kdy bych měla přestat?

maminkaviktorky
4. zář 2013

Jsem zvyklá usínat na břiše,kdy bych měla přestat abych neublížila prckovi v bříšku?

tynulkaxix
4. zář 2013

ahoj neboj on si řekne až mu to bude vadit 🙂 taky jsem byla zvyklá spát na břiše, pak už mě to začínalo tlačit a bylo mi to nepříjemný 🙂 občas se na břiše taky ještě spím, ale vždycky mě vzbudí, jak mě to tlačí :D

lindafr
4. zář 2013

Ahoj, taky jsem byla zvyklá spávat na břiše, nakonec jsem polohu jen upravila tak, že mezi nohy jsem si narvala kojící polštář (ten kuličkovej co drží tvar) a zbytek dala na břicho/bok strany, na které jsem spala a spala jsem právě tak na půl, na boku a i břichu, hlavu do polštáře. Prostřední to má po mně :D Jinak prckovi to neublíží, je dobře chráněnej.

ivulla
4. zář 2013

Dělala jsem to stejně, jako @lindafr až do porodu... 😉 a do 30tt jsem spala na břiše se zvedlým kolenem k prsám, čímž se bříško nadzvedlo a vůbec mi to nevadilo. pak už to bylo nepříjemný. 😉 příroda to má zařízený, mimču ublížit nemůžeš... 😉

mamba79
4. zář 2013

ahoj,mě doktor zakázal spát na břiše hned, jak zjistil, že jsem těhotná a taky jsem před tím jinak neusla. Po týdnu mě to přešlo, prostě to máš v podvědomí a ležíš jinak. To je instinkt. A když jsem porodila, první co jsem udělala, tak si lehla na břicho a spala...

latkovkybrno
4. zář 2013

Já jsem chronický spáč na břiše a v těhotenství jsem se bála, usínala jsem na boku, kojící polštář mezi nohama atd.. a ráno jsem se stejně vždycky probudila na břiše. Ani jsem to nevnímala a přetočila jsem se. To se týkalo i konce těhotenství. A syn je naprosto v pořádku, placatý není, naopak celkem kulaťoučký.. 🙂 A už od narození miluje spaní na břiše 🙂 poloha superman, jedna ruka podél těla, druhá pod hlavou a vyšpulený zadeček, přesně jak jsem spávala, když byl v bříšku 🙂

maminkaviktorky
autor
4. zář 2013

Děkuji za typy a rady,já právě nevěděla zda miminku nějak neubližuji ikdyž jsem teprve na začátku 4m tak jsem se raději zeptala a vidím že zatím nemusím mít starosti 🙂

kacule85
19. pro 2013

Mě doktor zakázal spát na bříšku už v 2 měsíci,řkal že to pro miminko není moc vhodné.Já polohu na břichu miluju,spala jsem tak vždycky,ale i první dcery v těhu jsem instinktivně spala na boku od 1.měsíce.A dalo se to vydržet 🙂 Pak po porodu sem si lehla na bříško a jaká to byla krása 😀 Nedokážu si představit že bych si teď v 15.týdnu lehla na bříško,ale je to asi věc názoru 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru