Špatné výsledky po vyšetření krve ve 4tt

denulka92
13. lis 2018

Ahojky, kamarádka je ve 4tt těhotenství. Kdyz byla na gynekologii, dr ji brala odběr krve, dneska mela jit k dr kvůli výsledkům a ta ji prej poslala do nemocnice. Prej v krvi byla nějaká špatná hodnota a ze ji doporucili, že miminko ma dat pryc, že hrozí ze bude postižena. Nikdy jsem o ničem takovém neslyšela. Co mohlo vyjít za špatně hodnoty ze ma dat miminko pryc?

keilin
13. lis 2018

to může být různé může to být DS nebo něco podobného nic jiného mě tak brzy nenapadá co by jí mohli najít ale radši bych si to nejdřív zkusila někde ověřit..opakovat testy ..ale bohužel z vlastní zkušenosti vím že jentak něco takového nenavrhují a je mi to líto za kamarádku :( z krve zjišťují mentální vady downův nebo pierrobinsnův syndrom ... ještě jsem ale neslyšela že by to někomu řekli takhle brzy.Ať to zkusí aby jí ty testy opakovali a ať si s ní o tom doktor promluví. Je to sice těžké ale pokud by to bylo opravdu špatné je lepší to vědět dřív.

denulka92
autor
13. lis 2018

Dekuji za rychlou odpoved, ale je to strasne brzo. Tak nechapu ze to tak brzo muzou vědět. Zdá se mi to jako nereálný.👎👎

alischkar
13. lis 2018

Určitě by se měla obrátit i na jiné doktory, aby měla více nezávislých názorů... Taky jsem o tak časné diagnóze ještě neslyšela :(

ireniq
13. lis 2018

A neni mozne, ze ji malo stoupa hcg, vypada to na zamlkle těhotenství a doporucuji ji kyretaz? Vždyť co jineho se takhle brzo nabira... Mozna s tim postizenim bylo nejake neporozumeni...?

denulka92
autor
13. lis 2018

Právě rikala ze tam ma nejakou hodnotu která je tam navíc. Tak právě vubec nechápu, ja si spíš myslim, že mi lže. Ale nechápu proč. Ze začátku mi přišlo ze ma docela radost ze je těhotná a tedka si vymyslela asi tuhle výmluvu a chce si vzít prášek k ukončení těhotenství

sudylichozrout
13. lis 2018

@denulka92 nikdo ji nevidime do duse, ale v tomhle tydnu se embryo tak akorat zavrtalo a zacalo produkovat hCG. To je jedine, co se da naberem zjistit. Takze budto blbe pochopila odbery a jejich vysledky, nebo ti keca, aby pred tebou zakryla, ze chce tehotenstvi ukoncit.
Spis se ji muzes zeptat, proc si nechce dite nechat. Vyslechnout a poradit.

priefi
14. lis 2018

@denulka92 napada me, ze muze mit potvrzenou ona nejakou nemoc diky krvi, ktera muze zpusobit postizeni miminka, jako napr.toxoplasmoza, ale tam je uz otazka, zda je akutni, nebo latentni, latentni uz neni pro mimi nebezpecna. To by se mela kamaradka poptat, co mela v krvni spatne a jake je riziko postizeni. Protoze nekdy se plasi a mimi je naprosto v poradku. Navic ve 4tt jsem jeste neslysela o odberech, jedine na hcg, ale ne krevni obraz a choroby, ty jsou az po 10tt

denulka92
autor
14. lis 2018

No právě to nechápu, ale pravdu se asi nedozvím.

Prej do rána mela bolest břicha a krvacela. Ja si spíš myslim, že včera dostala uz ten prášek a plod odchází.
Strasne me to mrzi.

priefi
14. lis 2018

@denulka92 ja bych rekla, ze se jedna o komunikacni sum. Teoreticky to mohlo byt tak, ze slo o sp, coz neni az tak neobvykle. Vzali ji krev, hcg bylo nizsi, krvaceni tedy znamenalo, ze se embrio neudrzi a tak ji rekli, ze miminko bylo nejspis postizeno a neudrzelo se. Nekteri dr.pak dokonce cisti i po sp, nekteri jen zkontroluji hladinu hcg a zda to je uvnitr vse ciste. Avsak i kdyby to bylo tak, jak pises, je to jeji zivot a jeji volba. Ale spis si myslim, ze Ti to rekla zmatene a pochopila jsi to spatne a nejspis slo o samovolny potrat

lachtanice86
14. lis 2018

Ve 4tt je sotva těhotná. Z krve max hladina hcg a navíc z jedné hodnoty nejde nic soudit.

rexiana
14. lis 2018

@denulka92 To je divný já taky musela dát miminko pryč,ale to ,že nebude zdravé zjistili až v 5 měsíci nejdřív z krve a pak ještě vzali plodovou vodu ,aby měli jistotu.

denulka92
autor
14. lis 2018

@priefi chapu ze se ji chces trochu zastat, ale brali ji krev jen jednou a hned poznali ze je něco špatně- prej.

Na druhou stranu mas pravdu ze je to její život, ja ji chtela podpořit at miminko pryc nedává- doma ma super zázemí, věk na to taky ma, nechapu to právě. A miminka miluje. Přišlo me to ze přítel na ni tlačil at těhotenství ukončí. Nejhorší byla ta bezmoc, že jsem ji nemohla nijak pomocí.

Ale už je to jedno.

priefi
14. lis 2018

@denulka92 jen pro upresneni, 4tt je v podstate termin, kdy ma prijit ms, to znamena, ze ani gynekolog nic nemohl videt a tudiz ani potrat nemohl na zaklade toho doporucit a hcg v te dobe je velmi nizke, dochazi teprve k uhnizdeni. 4tt zni jako by zjistila, ze je tehu jeste pred terminem ms a hned bezela k dr. Ovsem, pokud by to bylo pozdeji, tj.ze to nebyl 4tt, ale 4tyden po ovulce, cili 6tt, tak ano, i dle toho to mohou zjistit. Mi volala sestra z gynekologie, ze mam hodnotu hcg pouze 100 (6+0) a ze to je velice nizka hodnota a pokud spinim, ze neni moc velka sance, ze to dopadne. Bohuzel v dobe, kdy mi volala, jsem uz mela rozjety sp. Takze ano, pokud spinila hcg bylo nizke, nic nevideli, je mozne, ze ji rekli,.ze to je spatne. Chapu, ze pokud si myslis,.ze sla na potrat, tak Ti to je lito. Nevim, neznam. Ale opatrne. Taky mohla prozit samovolny potrat a to pak taky boli a zena je pak citliva na to, co ji kdo rekne. Kdyby si mimi nechtela nechat a chtela by Te oklamat, nerekla by Ti ani, ze je tehu. To, ze to pustila do eteru, nejspis znamenalo, ze to dite chce. Drive nebo pozdeji se dozvis pravdu. Mozna...

priefi
14. lis 2018

@denulka92 schvalne jsem hledala, od kdy je mozna interupce a zjistila jsem, ze od 6tt. Coz je i logicke. Do 6tt neni casto nic videt a dr.by si nelajsnul interupci aniz by vedel, zda se nejedna o mimodelozni tehu. Precetla jsem si jeste jednou Tve komenty.... takze v kostce. Pokud sla potvrdit tehu ve 4tt, tak na utz.dr nemohl nic videt. Pokud vysledky krve mely byt dnes, tak pilulku by urco nedostala a nemohla si ji tedy vzit uz vcera. Ono to ma vse sve postupy. Mozna se jednoduse rekne potratova pilulka, ale je to jo sakra svinstvo a umi to udelat paseku, navic ji dostanes jen v nemocnici (domu Te muzou pustit, ale aplikace jen v nemocnici). To, co jsi napsala, ze mela bolesti a krvacela, tak to zni jako prubeh samovolneho potratu. Ackoli je to na zacatku, boli to a krev prichazi ve vlnach. Dokonce jedna znama, ktere se taky rozjel sp cestou do nemocnice, ve snaze zachranit mimi (na utz.na pohotovosti den pred tim nebylo nic videt), zkolabovala manzelovi v aute, jak prisla silnejsi vlna kreci a krve, nakonec zustala 3 dny na pozorovani v nemocnici.

denulka92
autor
15. lis 2018

Jezisi, uplne mam zimu po celém těle. Právě proto jsem psala sem aby me nekdo ujistil, že to tak opravdu může být a ze mi nelze. Moc děkuji, za celý text od tebe. Právě ja jsem se s tim nikdy nesetkala a nedavalo mi to moc smysl a nevedela jsem jestli mi neříká jen poloviční pravdu.

Dneska už kamarádku pouští domu.

sudylichozrout
15. lis 2018

@priefi Také jsem s sebou při potratu v 7. týdnu švihla. Udělalo se mi strašně slabo a už jsem ležela na zemi. Byla jsem doma jen se sedmiměsíčním miminkem, manžel byl v práci, tak jsem volala tátu, který mě odvezl už silně krvácející do špitálu. Tak ještě na utz i viděli embryo, ale říkali, že už se nedá nic dělat. Tři dny ze mě lila krev, pak už se to stabilizovalo.

keilin
15. lis 2018

@ireniq to je mi právě taky divný takhle brzy. Vždyt první krev na tyhle vady se dělá až kolem 14tt ne? já bych se každopádně zeptala jinde nebo chtěla testy opaovat. Kamarádce řekli nevím přesně kdy že má její dítě vrozenou srdeční vadu a když šla na testy tak jí řekli že je to nesmysl že tak brzy se nic takového ukázat nemůže a nakonec to byl omyl a má krásné zdravé dítě

saminomimino
15. lis 2018

Ve 4tydnech se nedá o vývoji plodu říct ani buzz,první vypovídající výsledky krve jsou ty na screening od 9-13tt,bože růžové,ve 4tt snad ani nikdo neví že je v tom ne

priefi
16. lis 2018

@sudylichozrout je mi to moc lito 😔 ja nastesti sp fyzicky zvladla docela dobre a doma a nastesti bylo to v den, kdy zrovna byl manzel doma, takze psychicky jsem na to nebyla sama. Doma.jsem mela 1,5 syna.