Správná strava v těhotenství

r.o.s.s.i.b
18. lis 2007

Ahojky,nenašla jsem nikde takové téma,tak jsem založila nové,chtěla bych poradit co by měla obsahovat strava v těhotenství?? 😝

snehurka11111
17. únor 2011

Ahoj těhulky, trošku oprašuji staré, ale asi pro většinu z nás aktuální téma. 😉
Mám dotázek, který plyne z mé nedávné zkušenosti.
Jíte v těhu občas také STUDENÉ párky? Já si nevědomě 2 nožičky dala a pak na netu koukám, že i toto může obsahovat listerii.... Jenže si říkám, že by člověk nemohl ani salám ani šunku....vždyť je to tepelně zpracované na jedno brdo.... Díky za názory

kaci1
17. únor 2011

@snehurka11111 ,
já mimo šunky uzeninu prakticky nejím. Popravdě to s výživou nepřehánim. Nekupuju si v obchodech saláty a nejím ve fastfoodech. Nepiju alkohol,ale výjmečně si dám po o deci piva. Stejně tak si dám i zelený čaj. Vyhybám se ještě těm plísňovým sýrům,ale zase si udělám klidně vejce nahniličko. Nechám je dělat trošku víc, že jsou takové polo, tak si myslím, že to nevadí.
Říká se toho hodně,ale nikdy nevíš kde se ti podaří něco sníst.-(
Párečky bych taky tolik neřešila pokud je máš z kvalitního řeznictví. Já třeba jezdím pro maso přímo na jatka, ale ne kvůli těhu. Jezdila jsem tam vždycky. Vim, že mi tam dají vždy čerstvé a že s tím umí zacházet. Např. u nás v plusu bych si nekoupila ani kolečko salámu.

kalo
17. únor 2011

Děvčata, klobouk dolů...Já jsem proti vám nezřízené hovado...Jím naprosto všechno, sýry, salámy, majonéz.saláty, párky...prostě všeho s mírou, ale jím. U prvního těhotenství jsem jídlo hrozně řešila, co všechno může obsahovat (v tu dobu taky opravdu hodně řádila listerie). Teď to neřeším a je mi mnohem lépe...

adelii
27. říj 2011

Ahojky,prosim poradte,co stale varit na obed,ked som doma na PN. Kazdy den premyslam,tak aby som mala aj maso (ktore teda moc nemusim),nejaku tu rybu,ale stale mam pocit,ze jem to iste,a to som doma este len mesiac a na zaciatku tehu 😀 Ako to mate vy? Varite si poctivo kazdy den obed?

Inak,k tomu ovociu...kamaratke povedal lekar,ze bohate staci jeden kusok ovocia denne,ze viac nie je dobre kvoli tomu priberaniu,aj kvoli tomu,ze potom je mimco dost velke. Ja som zase citala,ze sa ma zjest 3 ks ovocia a 3 ks zeleniny denne,tak teraz neviem...
A k tym plesnivym syrom...to je pre mna utrpenie,milujem tvaruzky,romadur,hermelin...uz som raz zlyhala a "zozrala" cele tvaruzky aj romadur na posedenie v nadeji,ze ved to nie je hermelin,tak to snad mozem 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru