Stal se zázrak. Jsem těhotná

kacenka.p
4. bře 2007

Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky.

renys
25. únor 2009

Kačenko, přeji hodně štěstíčka do budoucnosti, ať se vám daří 😵 😵 .

I když se neznáme osobně, tak Ty a Divabara patříte tady na koníkovi jako můj vzor - nebo spíš naděje, že i já se snad možná taky dočkám toho nejúžasnějšího zázraku 😵

mimusiacik
4. bře 2009

🙂 kacenkap myslime na Vas i na vsetky nevzdavajuce bojovnicky! 😉

mimusiacik
25. dub 2009

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
kacenkap - vrucne blahozelame,tesime sa s Vami s lubezneho synceka,
Ziviooooo!!!
Bravooooooo!!!

Pevne zdravie vsetkym clenom rodiny! 😉

mimusiacik
9. kvě 2009

usmevna odbocka...

Slohová práce žáka ZŠ na téma: Moji rodiče.

Rodiče se dělí na dvě části: matku a otce.

Matka se ještě rozděluje na ženu v domácnosti a v zaměstnání.
Doma se potom ještě skládá z manželky, matky, kuchařky, uklízečky, pradleny, zásobovačky, účetní, vychovatelky.... ostatní si nepamatuji, ale máma toho umí vyjmenovat víc, jako např. služka, otrok a jiné .

Matka se vyznačuje tím, že se zázračně nachází na více místech najednou, umí v jedné chvíli myslet na sto věcí, přičemž deset věcí dělá současně.

Vidím na vlastní oči, jak po návratu z práce dá vařit vodu na sporák , zatímco zadělá na buchty. Přitom jí běží pračka, do které chodí vyměňovat prádlo, mně vymýšlí věty oznamovací, tázací a rozkazovací a naší Olinku zkouší z velké násobilky. Ve volném čase stačí i vyžehlit . Že potom přebalí malého Karlíka a udělá mu Sunar s krupicí si ani nevšimnu.

Dvě oči mi na to nestačí. Když potom zasedneme k večeři, všechno je připravené na stole, já mám na teplákách zašité nové díry , Olina má umyté vlasy a prádlo visí na balkoně.

Potají si mámu prohlížím. Máma má opravdu jen dvě ruce a přece, když přijde domů z práce má v jedné velkou a malou kabelku, v druhé dvě síťovky s nákupem a v třetí.... ne, vždyť jsem už povídal, že má jen dvě ruce, ale nese i Karlíka ve fusaku.

Otec se neskládá ani nerozděluje.

Nachází se v zaměstnání a doma, ale doma ho najdete málokdy. Kromě snídání a večeření, když sedí u stolu, vyskytuje se obyčejně v křesle nebo na gauči a bývá zakrytý novinami.

Zanechává po sobě vždy totožné stopy: rozevřené a převrácené noviny a cigaretový popel, někdy i v popelníku. Na rozdíl od mámy, i když má taky dvě ruce, přichází domu s rukama prázdnýma. Jestli umí násobilku nevím, ale psát asi neumí, protože mi ještě žákovskou knížku nikdy nepodepsal.
A ani není prozkoumané, proč patří do skupiny rodičů, když na rodičovské sdružení vůbec nechodí. Jak umýt auto ještě nezkoušel.

Pan učitel povídal, abychom se při psaní tohoto úkolu zamysleli nad prací svých rodičů. Ve škole přidělují žáka, který řádně nepracuje a neučí se, dobrému a snaživému žákovi, aby se od něj něco naučil . Tak si myslím, že při svatbě přidělují muže ženám, aby je ženy něčemu dobrému naučily a měly na ně dobrý vliv.

Mojí mámě se to zatím bohužel nepodařilo.

evita1
9. kvě 2009

mimusiacik : Naozaj dobré

mimusiacik
5. črc 2009

Zázrak
Z Wikicitátov
Boh nerobí zázraky, keď sa človeku nechce robiť. (Pavel Kosorin)
Je možné milovať a nebyť pritom šťastný; je možné byť šťastný a nemilovať pri tom; ale milovať a byť pritom šťastný, to môže spôsobiť len zázrak. (Honoré de Balzac)
Milovať niekoho znamená byť jediný, čo vidí zázrak, ktorý ostatní nevidia. (François Mauriac)
Manželská láska, ktorá prežije tisícoraké útrapy, je podľa mňa ten najkrajší zázrak. (François Mauriac)
Od ženy môžeš očakávať kúzla, avšak nie zázraky. (Abram Alikjan)
Pán poslúži si tými najslabšími nástrojmi, aby spôsobil zázraky. (Terézia z Lisieux)
Pane, neprosím o nevšedný zázrak, ale o silu prijať všedný deň. (Antoine de Saint-Exupéry)
Srdce robí zázraky, ale rozum na ne neverí. (Aischylos)
V zúfalstve a v nebezpečenstve sa naučí človek veriť v zázrak, inak by to neprežil. (Erich Maria Remarque)

mimusiacik
6. zář 2009
shaarka
6. zář 2009

mimusiacik,
link, ktory si tu hodila pred casom (korzar), je clanok, ktory je 4 (!!!) roky stary a je tam par informacii, ktore su mylne (pocet dni, ked je zena plodna, je vacsi, a bazalna teplota v cykle nemusi vzdy dosiahnut 37 stupnov).
odporucam nabuduce pred kopirovanim overit fakty a aj vek kopirovanych informacii.

mimusiacik
6. zář 2009

Shaarka - jupiiii....blahozelame k uspechuuuuu 6tt!!!

Bravoooo....alelujaaaaa!!!
Vela stastia vo vsetkom!Dzte sa!

vrucna vdaka za briskny postreh...iste si datum vsimli i vsetky citajuce a z kazdeho textu vyberaju len to pozitivne a nove,co potrebuju...skus prilozit nieco aktualne,cim potesis,tie co patraju po cennom infe...
mas pravdu ,u mna tiez bazalna teplota nezvykla vystupovat nad 37 stupnov - najviac som mala 36,8 a doma mam po 4 predlhych rokoch cakania uz 5 dcerku...

tesim sa na Vase nezavadzajuce odb.info k teme...
a optimisticky ton

😉

mimusiacik
6. zář 2009
shaarka
7. zář 2009

???
prispievam v inych, konkretnejsich temach. a nie som veriaca.
dakujem a blahozelam k dcerke.

katy2
7. zář 2009

Ahojte 🙂
Pisala som tu svoj pribeh 25.01.2008... Vtedy to bolo pre mna cierne obdobie.... To pokracovalo este viacerymi neuspechmi.... Nakoniec, takto pred rokom som znova podstupila IVF, v poradi druhe a vysledok mi prave spinka v postielke..... Viem, ze sa netreba vzdavat, treba neustale bojovat a ist za svojim cielom. Aj ked to vyzera, ze je to beznadejne....
Drzim palce vsetkym, ktori prave teraz cakaju na zazrak.... Zazraky sa deju..... Bohu nic nie je nemozne..... Drzte sa....

mimusiacik
19. zář 2009

Ahoj katy2,
vrucne Ti dakujem za povzbudzujuci a optimisticky odkazik v teme,nech tesi zufajuce...
Kiez by takych skvelych sprav bolo,co najviac...
Pevne zdravie,a nekonecne stastie milujucej rodinke!
Tesime sa na foto v albumiku...
Nech je tvoje dobro stonasobne odmenene!

Vas pribeh na str.c.15
dovolila som si okopirovat text

"ahojte!
chcem aj ja prispiet do tejto krasnej mozaiky!
Snazili sme sa 1,5 roka o babo, neuspesne... Zacali sme navstevovat CAR, kde sa po roznych vysetreniach zistilo, ze manzel ma azoospermiu - ziadne spermie v ejakulate... Absolvovali sme mnozstvo vysetreni, stresu, napatia... Nakoniec nam neostala ina sanca ako mesa/tese - chirurgicky odber spermii biopsiou tkaniva zo semennika... Ja som zacala stimulaciu na IVF, manzel sa chystal na M/T... 23.1. nastal pre nas prvy den D. Ja som sla na odber vajicok a manzel na M/T. Vysledok: 15 kvalitnych vajicok a mnozstvo spermii - ale nepohyblivych. Lekar nam nezarucil, ci su zive alebo nie a preto sme sa rozhodli, ze dame oplodnit polovicu vajicok manzelovymi a polovicu darcovskymi spermiami. Dnes, teda 25.1. bol pre nas dalsi den D. Prisli sme na ET -teda vklad embryi. Lekar nam oznamil radostnu spravu, ze mame 7 kvalitnych embryjok s manzelovymi spermiami a 3 embryjka s darcovskymi... Viete si predstavit, aka velka bola nasa radost po tolkej neistote... Ale netrvala dlho.... A tu sa zatial koncia moje pozitivne spravy...
Transfer sa nepodaril, lebo mi lekar zistil, ze mam uzky krcok a embryjka nevedel dostat do maternice... Takze si viete predstavit nasledne to obrovske sklamanie a smutok... Vsetky embryjka sa zamrazili, mna caka dilatacia krcka vo februari a v marci sa snad dopracujeme ku KET - opatovnemu transferu... Viem, ze sa nesmeieme vzdavat, ked uz sme len kusok od tohto velkeho stastia, ale je to hrozne tazke... "

odbornejsie info v teme
Recept na uspesnu plodnost
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

casto i ti najerudovanejsi odbornici sa pru o vysledky svojich vyskumov,takze aka je realita?,urci zivot sam...

mimusiacik
20. zář 2009

Ženami vybraný nejlepší E-mail roku!!!

Otec rodiny se vrací z práce a vidí, jak jeho děti sedí v pyžamech před domem a hrají si v blátě s prázdnými krabičkami od pizzy a číny, které jsou rozházené po celé zahradě. Vrátka na ulici jsou otevřená dokořán, zrovna tak dveře od auta, uvnitř leží pes čerstvě vyválený v blátě a nikde ani stopa po druhém psu. Muž vešel do domu a uviděl ještě větší nepořádek.
Lampa převrácená a běhoun skrčený u zdi.
Uprostřed pokoje hlasitě hrála televize a jídelna byla zaházena hračkami a různými díly šatníku.
V kuchyni to nevypadalo lépe. Ve dřezu stála hromada nádobí, rádio hrálo na plné kolo, zbytky snídaně rozházené po stole, navrchu na prostírkách leží kočka. Lednice otevřená, psí žrádlo na podlaze, rozbitá sklenička pod stolem a u zadních dveří uplácaná hromádka písku.
Muž rychle vyběhl schody, stoupajíc na další hračky a šlapajíc po oblečení.Ale nehleděl na to, jen hledal svou manželku. Bál se, že je nemocná, nebo se jí něco vážného stalo. Viděl, jak dveřmi koupelny prosakuje voda. Nakoukl tam a uviděl mokré ručníky na podlaze, rozlité mýdlo v hromadě špinavého prádla a mezi vším další rozházené hračky.
Kilometry toaletního papíru se vinuly mezi tím vším a zrcadlo a stěny byly pomalované zubní pastou.
Rychle se otočil a spěchal do ložnice, kde našel svou manželku, ležící v posteli a čtoucí knihu. Podívala se na něj, usmála se a zeptala se ho, jak se měl celý den. Podíval se na ni nedůvěřivě a zeptal se: „Co se tu dnes stalo?"
Usmála se znovu a odpověděla: „ Pamatuješ se, drahý, že každý den, když se vracíš z práce, ptáš se mně: „Co jsi, do prdele, dělala celý den? “
„Ano," odpověděl muž nejistě.
"Tak dnes ........... jsem nedělala nic!“

😀 😉

kasa
18. říj 2009

Ahoj

marlin3
18. říj 2009

kasa:ahoj

petul.a
3. led 2010

Ahojky 🙂

Opět po delší době vás všechny zdravím. Těhulkám i maminkám gratuluji a přeji: těhulkám pohodové těhu a bezproblémové porody, maminkám zdravá a spokojená miminka 😲 😵

A copak je s Kacenkou? Koukám, že druhý mimísek ještě není v passu 😕

Jinak my se máme fajn, Barunka je sluníčko největší, pořád se směje, povídá, je s ní hrozná sranda 😀 Akorát tedy je hypotonik, takže vývoj hrubé motoriky má zpomalený. Až teď, v 19 měsících, udělá pár samostatných krůčků. Ale podstatné je, aby v budoucnu neměla problémy se zády apod. Myslím, že ve 20 letech nebude nikdo pátrat po tom, jestli chodila v roce nebo ve dvou. Od jejích necelých 6 týdnů cvičíme vojtovku (to jsem tu psala), k tomu cvičíme na míči a chodíme na individuální plavání - v tom nám velmi vyšli vstříc v jednom novém rodinném centru, které nedávno otevřeli tady kousek od nás. A hádejte, co si říkám, když Baruška udělá nějaký ten krůček - ZÁZRAKY SE DĚJÍ!!! 🙂 🙂 🙂

kveta
19. únor 2010

Môj príbeh. S manželom sme sa začali snažiť o dieťa pred ôsmimi rokmi. Neúspešne.

9/2007 Manžel absolvoval spermiogram. Dg. ťažká oligoasthenoteratozoospermia. Odporúčané IVF+ICSI.
3/2008 CAR. U mňa diagnostikovaná anovulácia.
4/2008 IVF+ICSI. Na chvíľočku pozitívny tehotenský test. Potom potvrdený neúspech pokusu... Ťažké OHSS, voda na pľúcach, čiastočne poškodená pečeň, ktorá sa však časom zregenerovala.
6/2008 Navštívim CAR, aby som si dohodla ďalší termín IVF. Lekár mi dôrazne odporúča darcu, lebo šanca pri manželovej dg. je nulová, embriá sa vyvíjajú pomaly... V slzách sa vraciam domov...
7/2008 S manželom sme sa dohodli, že darcovstvo nie je nič pre nás.
10/2008 S manželom sme nezávisle na sebe zistili, že by sme predsalen chceli dieťa aj z darcovskej spermie.. Objednávame sa v CARe na IVF+ICSI.
11/2008 Preventívna kontrola u môjho gynekológa odhalila cystu na vaječníku. IVF sa odsúva o tri mesiace.
12/2008 Cysta laparoskopicky odstránená, ale po operácii sa preberám v omnoho horšom stave, než som čakala. Z brucha mi trčí hadička. Lekár ma až po týždni informoval, že zároveň mi pri operácii diagnostikovali endometriózu tretieho stupňa, je ňou prerastená aj svalovina maternice... a nepriechodné vajcovody. Väčšie ložiská endometriózy lekár vypálil /preto som sa cítila ešte mesiac ako keby ma prešiel válec/. Množstvo malých nechal.. IVF sa odsúva o ďalších sedem mesiacov... Depresie...
1/2009 Začína liečba endometriózy injekciami Lucrinu. Peklo. Liekom spustené depresie, pocit nezmyselnosti života, na prechodnú dobu poškodená pamäť a pozornosť, nedokážem prejsť sama cez križovatku, lebo keď sa rozhliadnem doľava a potom doprava, neviem si spomenúť, či vľavo bolo nejaké auto... Nepamätám si vety z receptu, nie som schopná skontrolovať číslo účtu... jednoducho ťažko postihnutá krátkodobá pamäť. V tvári sa začínam gulatiť, trocha mám mužské črty a hrubne mi hlas. Manžel je o vedľajších účinkoch Lucrinu poučený. Zákaz vychádzať na Slnko. Hrozí veľké priberanie, ale cvičím poctivo medzi svojimi štyrmi stenami každý deň. Nepriberiem ani deko.
3/2009 Posledná injekcia Lucrinu... Ešte tri mesiace a môžem sa vrhnúť na IVF s darcovskými spermiami... Viem, že mám čas do 12/2009 na to, aby som otehotnela, potom sa pozitívne účinky Lucrinu stratia a budem definitívne neplodná. Liečba Lucrinom je tak brutálna, že sa nesmie nikdy v živote zopakovať...
8/2009 Podstupujem IVF+ICSI, tentokrát špeciálny krátky protokol. Základná objednávka CARu je, aby som nedostala OHSS. Sľubujú, že s týmto špeciálnym protokolom to prakticky nehrozí... Opäť OHSS, končím na infúziach, opäť mi buble voda v pľúcach.
Po týždni na infúziach sa vraciam domov. Lekári ma upozorňujú, že je v mojom záujme, aby som už viac umelé oplodňovania neriskovala, keďže moje telo veľmi precitlivene reaguje aj na slabú stimuláciu... Viem, že tým moja cesta za bábom skončila... Mám nepriechodné vajcovody, viem, že IVF bola jediná šanca... Manželovi sa smskou ospravedlňujem, že to musím vzdať.

O dva dni ma manžel opúšťa kvôli milenke, ktorú si našiel, kým som ležala na infúziach. Ich vzťah trval dva týždne, keď sa rozhodol, že je so mnou koniec.

Peklo... Siahla som si na dno... Je mi jasné, že ostávam bezdetná, keďže nečakám, že by som sa z manželovho odchodu spamätala skôr než uplynie doba pozitívnych účinkov Lucrinu.. Cítim nenávisť k milenke manžela.

12/2009 Mám nového priateľa. Manžel sa rozišiel s milenkou.
1/2010 Rozvod.
2/2009 Vynechaná menštruácia, ale všetky príznaky vyzerajú ako cysta vaječníka... Odchádzam k dr. zdeptaná a vraciam sa uplakaná šťastím. Som tehotná. Napriek endometrióze, anovulácii a nepriechodným vajcovodom.

zuzana76
19. únor 2010

kveta blahozelam a velmi drzim palce nech to vyjde a v septembri sa narodi tvoje dietatko 😵

siouxie
19. únor 2010

kveta... "poznám" ťa odtiaľto, niekoľkokrát som na tvoje príspevky narazila a zaujali ma, tak som si dokonca vyhľadala aj nejaké ďalšie.

Želám ti iba to najlepšie, veľa, veľa zdravia tebe aj bábätku, veľa lásky, pokoja a radosti. To zlé už je za tebou 😵 😵 😵.
Držím palce, si dôkazom, že to všetko malo zmysel 😔 😵

eustoma
19. únor 2010

kveta: to znie ako krasny zazrak. uzasny. prajem nech vsetko pekne dobe dopadne. drzim pesticky nech sa tebe aj miminku dari dobre.

wrtulka
19. únor 2010

Květo moc moc moc obrovská gratulace!!!! Přeju ti krásné zdravé miminko!!!!! Moc si ho zasloužíš..
při takových příbězích mi vždycky vstoupí slzy do očí je krásné že zázraky se dějí! 😵 😵 😵

luga
19. únor 2010

kvetka, prezila si si svoje - velmi tazke ... zelam ti uz len nadherne chvile, krasne, zdrave babatko a vela stastia ... nadherny zazrak 😵 🙂

gerdusha
19. únor 2010

kvetka, este teraz mam zimomriavky po precitani tvojho pribehu. Zelam ti vela vela stastia, aj ked zrejme pri tebe uz davno stoja vsetci anjeli strazni! tak nech su s tebou stale a vela zdravia!!!!! nech to vsetko dopadne len a len co najlepsie. uprimne!

francis
19. únor 2010

kvetka klobúk dolu čím si si prešla ale zázrak je v brušku 😅 Želám ti nech pekne tehuľkujete a rastiete a všetko naj aby si už držala v náručí ten malý veľký Boží zázrak 😅

leamax
19. únor 2010

kvetka, pri tvojom pribehu som si normalne poplakala. z celeho srdiecka a uprimne ti gratulujem k vytuzenemu babatku!!! a zelam ti hlavne vela zdravicka a hlavne nech je mimko zdrave.drzim silno vsetko co mozem, nech vsetko dobre dopadne.gratulujem!

bubulka722
19. únor 2010

Kvetka tak to je niečo nádherné. To zlé máš za sebou určite na celý život. Gratulujem a veľmi sa teším obrovskému zázraku!!!

h.jitka
3. bře 2010

kveto, tak to je šílený příběh. naštěstí se šťastným koncem. tak ať se vám daří. 🙂

dilema
3. bře 2010

fuuuuuhaaaa....baby, co ste vy prezili? a ja sa tu stresujem po 3 potratoch, hmm... to mi pride teraz ako nic... a toooooolkooooo nadejeeeeeee ste mi vliali, ze zacinam zas verit na zazraky..... vsetkym nam drzim palce.... drzme sa... sme silne zeny 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru